МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Недофінансування армії вплинуло на здоров'я Начальника Генштабу

10/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Начальник Генерального штабу – командувач збройних сил України Сергій Кириченко оголосив про свою відставку.

Як стало відомо агентству "Інтерфакс-Україна" з інформованих джерел в міністерстві оборони, таку заяву він зробив в понеділок вранці на нараді в міністерстві.

Виконувати обов'язки начальника генштабу буде його перший заступник Геннадій Воробйов.

С.Кириченко мотивував свою заяву станом здоров'я.

Коментуючи в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" в понеділок заяву про відставку Сергія Кириченка, А.Гриценко зауважив, що президенту України "є з кого вибирати".

"У Збройних силах є як мінімум три генерали, які можуть впоратися з цією посадою ефективніше і відповідальніше, ніж генерал Кириченко. Серед таких я назвав би першого заступника начальника Генерального штабу генерал-полковника Геннадія Воробйова, командувача Сухопутних військ генерал-полковника Івана Свиду і командувача Повітряних сил генерал-полковника Івана Руснака", - сказав А.Гриценко.

При цьому він наголосив: "Якщо начальник Генерального штабу подав у відставку за станом здоров'я, то цю відставку буде прийнято. Я думаю, що нинішній стан Збройних сил України набагато гірший, ніж стан здоров'я начальника Генерального штабу. І ситуація в армії потребує рішучих дій з її поліпшення".

Водночас, на думку А.Гриценка, при призначенні нового начальника Генерального штабу виникне проблема юридичного характеру. Відповідно до чинного законодавства, пояснив він, призначення на посаду і звільнення начальника Генерального штабу здійснює президент за поданням міністра оборони.

"Але міністра оборони в країні немає вже кілька місяців. Є виконувач обов'язків Валерій Іващенко. Тому з формально юридичної точки зору призначати нового начальника Генерального штабу не можна", - зазначив А.Гриценко.

Він також зробив акцент на тому, що в цій ситуації виникає "розрив на рівні військово-політичного керівництва Збройними силами".

А.Гриценко наголосив, що такій ситуації єдиною легітимною посадовою особою є президент - верховний головнокомандувач Збройних сил. "А далі розрив: виконувач обов'язків міністра оборони і тепер виконувач обов'язків начальника Генерального штабу".

За матеріалами "Інтерфакс-Україна"

Відповіді

  • 2009.10.05 | Almodovar

    накаркав

    був я тут накаркав з приводу диплома Кіслинського, що хана нам скоро... Здається це "скоро" вже прийшло.
    РНБО просто повнинна негайно директивно призначати міністра, чи хрєн йо знає що робити. Армія просто починає розбігатися.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua