МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Отруєння дітей у Кременчуці: висновок санепідемстанції

10/05/2009 | Тарас Токар
Висновок по результатах епідеміологічного розслідування спалаху дизентерії Зоне в гімназії № 6 М.Кременчука

Головного управління охорони здоров’я, обласної санепідстанції, УМСА» у складі:

Завідувача кафедрою інфекційних хвороб ВНДЗУ «УМСА» проф. Дубинської Г.М.

Заступника головного державного санітарного лікаря області Горбенко Н.В.

доцента кафедри інфекційних хвороб ВНДЗУ «УМСА» Коваль Т.І.

Головного позаштатного інфекціоніста ГУОЗ ОДА Войтенко Л.Л.

Завідувача епідеміологічним відділом облсанепідстанції Байбарзи А.А.

Стосовно вивчення матеріалів епідрозслідування спалаху дизентерії Зоне в гімназії №6 м. Кременчука та зроблені висновки:

У м.Кременчуці в гімназії № 6 16-18 вересня 2009 року виник спалах гострої кишкової інфекції з кількістю захворілих 69 осіб, з яких 68 дітей та техпрацівник гімназії, який прибирає туалети школи. При бактеріологічному обстеженні збудник шигела Зоне, бровар 2к виділений у 37 хворих; та у 37 носіїв (36 дітей-учнів гімназії та 1 працівник гімназії заступник директора з адміністративно-господарської частини).

Зараження хворих мало місце 14-15 вересня при вживанні страв, виготовлених на харчоблоці їдальні гімназії №6 м. Кременчука.

Найбільш імовірно, джерелом інфекції був носій або перехворілий на дизентерію працівник харчоблоку гімназії № 6 або залучена до роботи на блоці особа, які в умовах порушення особистої гігієни та виробничої санітарії на харчоблоці могли забруднити харчові страви. Бактеріологічно у працівників харчоблоку збудник не виділений, однак при серологічних дослідженнях у техпрацівника харчоблоку визначена наявність антитіл до Шигели Зоне в титрі 1:100. Серед персоналу гімназії виявлені хворий та носій збудника (техпрацівник, який прибирає туалети школи та заступник директора з адміністративно-господарської частини), однак достовірних даних щодо їх залучення в приготуванні та роздачі страв не виявлено.

Найбільш імовірною забрудненою стравою та, відповідно, фактором передачі інфекції були сосиски - страва, яка готувалась 14.09.09 і 15.09. на харчоблоці гімназії № 6. Харчоблок гімназії № 6 обслуговує також сусідню ЗОШ № 29, і єдиної стравою, яка проходила термічну обробку в їдальні ЗОШ № 29, де випадків захворювання не зареєстровано, були сосиски.

Обставини, які призвели до забруднення харчових продуктів, було порушення технології приготування страви (відсутність належної термічної обробки, порціонування та видача страв, при яких мав місце: акт з руками персоналу харчоблоку), порушення особистої виробничо гігієни і санітарії працівниками харчоблоку, що підтверджується виявленням в змивах, проведених на харчоблоці, санітарно показової мікрофлори (бактерій групи кишкової палички, які є показником фекального забруднення) з рушників, спецодягу персоналу, кухонного посуду.

Протиепідемічні заходи розпочаті своєчасно, проведеш в повному обсязі.

Специфікація надання медичної допомоги в умовах спалаху гострої кишкової інфекції повністю відповідала ситуації.

Джерело: http://www.telegraf.in.ua/kremenchug/2009/10/02/epid_14193.html

Архів новин Майдан-ІНФОРМу про отруєння дітей у Кременчуці:
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1253182035.html
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1253701313.html
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1253702104.html
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1253948328.html
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1253950249.html
http://www.maidan.org.ua/static/centernews/1254211556.html

Відповіді

 • 2009.10.05 | Almodovar

  Re: Отруєння дітей у Кременчуці: висновок санепідемстанції

  ну, нормально, а что? Суки, руки не моют после туалета, с детства мама не приучила. а видели бы в "техперсонал пищеблока"!... Бл.. Те ещё дамочки из далёкого забитого села. Они не то что руки, они мылись последний раз в третьем классе в пионерлагере в море.
  Кто будет там нормальный, в трезвом уме и здравой памяти работать на 650 гривень с утра до ночи мыть тарелки и выносить помои? И количество ставок сокращается постоянно? Ну, завпроизводством ворует, понятно, и пусть лопнут все защитники, но не существует в природе завпроизводством. чтобы не воровала. Нет и всё. Потому что не может быть никогда.
  А девкам что делать? На 650 рублей? А они все из села? Или просто муж-алконавт и нарик и вообще нищета?
  Вот и вся проблема.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.05 | Мартинюк

   Мала зарплата не привід щоб не мити руки.

   І ще - люди із села працюють в кожній другій їдальні, однак дизентерія виявилася лише там. І до речі не факт що руки немив саме хтось із села.

   Може ще євреїв "пархатих" заодно сюди приплетете?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua