МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якщо план не виконується - його обрізують.

10/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Секретаріт президента знову звинувачує прем'єра Юлію Тимошенко з маніпуляція даними щодо виконання держбюджету.

Про це йдеться в аналітичній записці щодо стану виконання держбюджету за січень – вересень 2009 року.

За статистикою, до загального фонду держбюджету за 9 місяців 2009 року мобілізовано доходів в обсязі 107 416,1 млн. грн. (з урахуванням відшкодування ПДВ). Виконання уточненого плану у січні-вересні складає 100,2 %.

"Продовжується урядова практика щодо зменшення місячного плану за доходами загального фонду держбюджету. Так, за вересень коригування плану проти першого варіанта помісячного розпису доходів загального фонду держбюджету, складеного Мінфіном на початку року, відбулося на 5 921,6 млн. грн., або на 40,1 % у бік зменшення", - йдеться в документі.

Усього за 9 місяців план за доходами загального фонду держбюджету було знижено на 22 954,9 млн. грн., або на 17,5 %.

Також у секретаріаті відзначають, що протягом 9 місяців зростають обсяги переплат до зведеного бюджету.

"Якщо на початок року вони складали 8 996,6 млн. грн., то на 1 жовтня поточного року – 10 835,3 млн. грн. (приріст за 9 місяців – 1 838,7 млн. грн. або 20,4%, у тому числі за вересень – 125,4 млн. гривень або 1,2%), що є свідченням націленості уряду за будь-яку ціну, навіть шляхом скорочення обігових коштів підприємств, а отже, звуження їх можливостей щодо господарської діяльності, забезпечити виконання бюджету", - йдеться в записці.

В секретаріаті вказують, що до оприлюднених даних, за 9 місяців стовідсотково виконано план на відповідний період із відшкодування з бюджету податку на додану вартість платникам (28 989,4 млн. гривень).

Проте, незважаючи навіть на перевиконання плану з відшкодування порівняно з першим варіантом розпису, складеним Мінфіном на початку року, відбувається подальше нарощування протермінованих сум, що підлягають бюджетному відшкодуванню, які станом на 01.10.09 склали 5 104,2 млн. гривень і зросли з початку року майже на 72,0 %, а за вересень – на 4,9 %, або на 237,9 млн. гривень.

"Таким чином, без різного роду маніпуляцій, основні з яких: суттєве коригування планових показників доходів загального фонду державного бюджету, збирання податків наперед та стримування бюджетного відшкодування податку на додану вартість платникам, картина щодо виконання поточного року державного бюджету за доходами – невтішна", - йдеться в записці .

"За три квартали року, що минули, річний план за доходами загального фонду держбюджету виконано лише на 58,4 %. З урахування тенденцій останніх років такий відсоток виконання річного плану є навіть нижчим за рівень, характерний для 8 місяців року", - вказують у секретаріаті.

Українська правда

Відповіді

  • 2009.10.05 | Мартинюк

    Так це на основі фальшованого плану Немиря "завершує кризу"

    Краєм ока бачив що Юлин віце-премєр "від Сороса" пан Немиря оголосив десь за кордоном що Тимошенко вже "подолала кризу".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua