МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cаакашвілі: Мешканці Цхінвалі були евакуйовані

10/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент Грузії Михайло Саакашвілі в бесіді зі журналістом БІ-БІ-СІ заявив, що не слід розглядати ситуацію 8 серпня 2008 як напад грузинських військ на "маленьке безпорадне місто Цхінвалі", оскільки у місті на той момент перебували не мирні мешканці, а російські військові.

Про це він повідомив під час телепрограми Hardtalk. "Це не повинно виглядати так, ніби було маленьке безпорадне місто Цхінвалі, як це описують росіяни, а ми прийшли ні з того ні з сього, вночі, і жорстоко напали на спляче місто. Населення міста було евакуйоване заздалегідь, до початку повномасштабного вторгнення, тому, що мирні мешканці стали б перешкодою для військ, що наступають по вузькій дорозі", - сказав грузинський президент в ефірі британського телебачення.

За його словами, місто було перетворене на військовий табір. "У ньому вже перебували російські війська, і вони обстрілювали наші позиції", - сказав Саакашвілі, зазначивши, що грузинська армія атакувала тільки військові цілі.

Грузинський лідер також заявив, що його військові не застосовували силу непропорційно. "Мені шкода, що ми не змогли застосувати проти них непропорційну силу. Але у нас немає непропорційної сили, у нас і пропорційної сили немає. Наші сили були незрівнянно малими", - сказав він.

На питання журналіста БІ-БІ-СІ Стівена Сакура про те, чи готовий Саакашвілі дозволити незалежним міжнародним інстанціям розслідувати можливі злочини, вчинені грузинськими військами, той відповів: "У цій доповіді незалежної комісії з встановлення фактів чітко сказано, що жодних злочинів, скоєних грузинськими силами, не виявлено, але російські війська, що вторглися, здійснили етнічні чистки".

Саакашвілі також зазначив, що дуже хотів би бачити в ефірі БІ-БІ-СІ російського прем'єр-міністра Володимира Путіна. "Я чекаю не дочекаюся, коли ви запросите Володимира Путіна в Hardtalk" - сказав він.

Ведучий у відповідь повідомив, що свого часу і представникам російської влади у цій програмі будуть задані настільки ж неприємні запитання про стан війни з Грузією.

Грузинський президент, у свою чергу, висловив сподівання на те, що люди, відповідальні за етнічні чистки проти грузинського населення Південної Осетії, рано чи пізно постануть перед міжнародним судом у Гаазі.

На запитання про те, як Саакашвілі має намір підтримувати відносини з Росією, президент відповів, що Грузія готова взаємодіяти з Росією, але Москва прагне змістити демократично обраний уряд Грузії. За словами глави грузинської держави, Росія відтворила на території його країни якийсь аналог Берлінської стіни.

Говорячи ж про заклики адміністрації президента США Барака Обами проявити щодо Росії "стратегічне терпіння", Саакашвілі відповів, що він і не прагне до нової війни з Росією.

"Берлінська стіна була зруйнована стратегічним терпінням, але терпінням, заснованим на активності сміливих демократичних виборів, які кидали виклик статус-кво", - сказав грузинський президент.

Нагадаємо, 30 вересня незалежна комісія ЄС оприлюднила доповідь щодо війни на Кавказі 2008 року, в якій сказано, що обстріл Цхінвалі грузинськими збройними силами в ніч з 7 на 8 серпня 2008 року поклав початок масштабному збройному конфлікту в Грузії, хоч це був лише кульмінаційний момент тривалого періоду наростання напруженості, провокацій та інцидентів.

При цьому автори доповіді стверджують, що "більша частина дій російських військових вийшла далеко за рамки доцільних заходів щодо захисту" своїх миротворців.

У тексті зазначається, що всі сторони конфлікту, зокрема, російські, грузинські та південноосетинські війська, порушили міжнародні закони про права людини.

Пізніше Михайло Саакашвілі назвав доповідь дипломатичною перемогою Тбілісі.

http://ua.korrespondent.net/world/990338

sean

Відповіді

  • 2009.10.06 | Lexa62

    Re: Cаакашвілі: Мешканці Цхінвалі були евакуйовані

    "російські миротворці" - хто підтримував деяким російськи підрозділам цей статус? От це й були справжні винуватці грузинської трагедії. І мають відчувати свою відповідальність.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua