МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Для Януковича Гельсінкі і Стокгольм – одне місто

10/07/2009 | Bogun
У Віктора Федоровича не все гаразд і з літературою, і з географією...

Лідер Партії регіонів і потенційний фаворит президентських перегонів Віктор Янукович дав ще один привід засумніватися, що є грамотним політиком. Любитель переінакшувати прізвища і назви країн цього разу переплутав назву відомого міжнародного документа…

Чергова пригода з Віктором Федоровичем сталася у Ялті, куди його запросив на міжнародну конференцію з питань європейської стратегії організатор цього форуму Віктор Пінчук. У ході дебатів відомий політолог Олексій Гарань попросив Януковича аргументувати, чим зумовлене його бажання у разі приходу на посаду президента визнати незалежність самопроголошених Південної Осетії і Абхазії. Головний український опозиціонер довго пояснював, що мав на увазі, а врешті-решт зробив висновок, що «сьогодні Стокгольмська угода не працює». Присутні (а серед них політики і громадські діячі світового рівня) переглянулися – про таку угоду нічого не чули. У 1975 році уряди 35 держав Європи і Північної Америки, у тому числі й Голова Верховної Ради Радянського Союзу, Генсек КПРС Леонід Брежнєв, підписали Гельсінську угоду, яка затверджувала непорушність існуючих кордонів, дотримання принципів демократії. Гельсінкі – це столиця Фінляндії, а Стокгольм – Швеції.

Віктор Федорович не вперше «плаває» у географії. Не так давно переплутав Косово з Чорногорією. Свого часу міжурядову комісію Словаччини назвав делегацією Словенії. Виступаючи на мітингу у Кіровограді, звернувся до присутніх: «Дорогі чернігівчани».

З літературною пам’яттю у Януковича взагалі завал. Відомий український письменник Гулак-Артемовський для нього Артьомовський, російська поетеса Анна Ахматова – Ахметова, донецький поет Безпощадний – Безсмертний.

Не в ладах Віктор Янукович і з християнським календарем. Усі пам’ятають, як кінець Великого посту він переплутав з його початком. Особливо неприємно це було дізнатися священнослужителям, перед якими лідер Партії регіонів часто демонструє свою побожність...

Не дивно, що Янукович грамотно виступає лише тоді, коли читає з папірця, який йому підготують уважні консультанти. У текстах для Віктора Федоровича вони завбачливо розставляють ще й наголоси - щоб виступ їхнього патрона, бува, не викликав чергової порції реготу…

Відповіді

 • 2009.10.07 | kom8407

  а також не відрізняє індійського слона від африканського

  Був такий собі американський президент Рейган. Він безбожно плутав Болівію з Бразілією, столиці, прізвища. Жовта преса була заповнена його ляпами. Тим не менше його вважають "видатним серед видатних" президентів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.07 | Bogun

   Знайшли з ким порівняти, нашого геніального Незнайку.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua