МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кабмін грубо порушує мовні права людини

10/08/2009 | Dmytro Groysman
08 жовтня 2009 року
Для негайного розповсюдження!
Кабінет Міністрів України грубо порушує конституційні права людини
в мовній сфері

Вінницька правозахисна група глибоко стурбована незаконною та політично безвідповідальною постановою Кабінету Міністрів України №1033 від 30 вересня 2009 року і закликає Кабмін не допустити її офіційної публікації і переглянути вказану постанову до набрання нею чинності.
Вказаною постановою Кабмін України зобов‘язав педагогічних працівників усіх державних та комунальних загальноосвітніх закладів в робочий час «постійно застосовувати українську мову». Невиконання вимог постанови уряду загрожує освітянам настанням дисциплінарної відповідальності аж до звільнення з роботи. Встановлення урядом особливого мовного режиму для педагогічних працівників державних та комунальних загальноосвітніх закладів є перевищенням владної компетенції уряду України, визначеної Конституцією та законам України. Так приписами Ст.92 Конституції України встановлено, що порядок застосування мов визначається виключно законами України. Тому в своїх постановах Кабінет Міністрів України зобов‘язаний керуватися виключно приписами чинної Конституції та законів.

Стаття 10 Конституції України, якою встановлено державний статус української мови, одночасно визначено, що «в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування». Чинним законом «Про мови в Українській РСР» прямо встановлено, що вибір мови міжособового спілкування є невід'ємним правом самих громадян. Відповідно до Ст.4 вказаного закону мовами міжнаціонального спілкування в Україні є українська, російська ті інші мови. Статтею 5 вказаного Закону визначено, що громадянами «гарантується право користуватися своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою». Постанова Кабміну №1033 ігнорує резолютивну частину Рішення Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови). Вказаним рішенням підтверджено, що у державних і комунальних навчальних закладах поряд з державною мовою відповідно до положень Конституції України,
зокрема частини п'ятої статті 53, та законів України, в навчальному процесі можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин.

На превеликий жаль автори ганебної постанови КМУ №1033 забули і про Європейські стандарти щодо функціонування мов, зокрема і заклики Ради Європи до мовного різноманіття та стимулювання опанування європейцями двом та більше мовами, які містяться в Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи «Про сучасні мови» від 17 березня 1998 року.

Зрештою зазначена постанова уряду може призвести лише до мовної дискримінації, прямо забороненої Конституцією України.

Враховуючи можливі масові порушення прав людини та законів України в разі набуття чинності Постановою КМУ №1033, з урахуванням того, що вказана постанова є очевидно незаконною та такою, що суперечить Конституції України, Вінницька правозахисна група:

1. Звертається до Прем‘єр-Міністра України Юлії Тимошенко з вимогою невідкладно призупинити оприлюднення вказаної постанови та внести на найближче засідання Кабміну пропозицію щодо її скасування.

2. Звертається до Президента України Віктора Ющенка з вимогою в разі офіційного оприлюднення указаної постанови зупинити її дію з одночасним направленням до Конституційного Суду України подання про визнання вказаної постанови неконституційною.


3. Звертається до Уповноваженого АР України з прав людини Ніни Карпачової з проханням відкрити провадження за фактом прийняття постанови уряду, що суттєво обмежує права людини в мовній сфері. Ми закликаємо омбудсмана скористатися правом невідкладного прийому Прем‘єр-Міністром України і особисто звернутися до керівника уряду із закликом скасувати Постанову №1033.

4. Закликає усіх українських педагогічних працівників скористатися наявними механізмами адміністративної юстиції для оскарження як незаконної Постанови КМУ №1033 в разі набуття нею чинності, ми заявляємо про свою готовність надати безкоштовну правову допомогу кожному бажаючому оскаржити указану незаконну постанову Уряду.

5. Закликає небайдужі організації громадянського суспільства приєднатися до цієї заяви.

Вінницька правозахисна група
+380-672846450
+380-632208055

Відповіді

 • 2009.10.08 | Сахаров

  Які, які права людини? Ще раз, будь ласка.

  До речі, зазирніть сюди http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1254821426&first=1254903810&last=1254828764 в частині http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1254825124&first=1254903810&last=1254828764

  Не слід великому фахівцеві з людських прав плутатися поміж людськими правами, конвенціями про інші права і угодами та роз'ясненями.
 • 2009.10.08 | Hadjibei

  Ще один з конопель! Тьху!...

  Гройсман і йому подібні не заспокояться до того часу, поки українська не згине остаточно від їхньої боротьби за "права чілавєка".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

   Українська не зникне

   Ви ж будете на ній розмовлять до сотаннього? Так? Дітей нарожаєте? Так?
   Мові їх навчите? Так?
   Тоді вона не зникне
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | Михайло Свистович

    Re: Українська не зникне

    Dmytro Groysman пише:
    > Ви ж будете на ній розмовлять до сотаннього? Так? Дітей нарожаєте? Так?
    > Мові їх навчите? Так?
    > Тоді вона не зникне

    Ні, вона зникне, як зникала до того, бо, коли мова лунає все менше і менше, коли вона не охоплє усіх сфер спілкування, коли можна обійтись без неї, все менше цих дітей, якщо їх навіть навчити, розмовлятимуть неї.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Припустимо, щи ризик зникнення мови таки є...

     Ну і що Ви пропонуєте? Силоміць насаджувати мову?
     А як же мовна конкуренція?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.11 | Михайло Свистович

      Re: Припустимо, щи ризик зникнення мови таки є...

      Dmytro Groysman пише:
      > Ну і що Ви пропонуєте? Силоміць насаджувати мову?

      Якщо отака постанова зветься "силоміць", то я за такий "силоміць"

      > А як же мовна конкуренція?

      Дуже погано. Це повернення на рівень дикої природи, де виживає сильніший. Люди - не звірі. Вони підтримують інвалідів, наприклад, так само і з мовами - слабші треба підтримувати (не лише українську), аби вони не зникли. І людина сучасна має вважати за необхідне підтримати саме слабшу мову. Якби я жив в Білорусі, то вивчив би і розмовляв білоруською, вимагаючи для неї преференцій, хоча не маю ні краплини білоруської крові, якби у Казахстані - казахською, а в Синцзян-Уйгурському автономному районі Китаю - уйгурською.
 • 2009.10.08 | Hadjibei

  Поза межами школи

  хай розмовляють хоч матюками.
  А в українській школі мовний режим має бути дотриманий - лише українською! Хто проти - на вулицю.
  Щоб у бідних діток не було роздоєння особистості, як то є із паном Гройсманом та йому подібними борцями за права, яких до дідька багато сидить у державних школах і морочить голови маленьким громадянам України.
 • 2009.10.08 | Kvitka

  Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

  Yak Vam ne podobayet'sia, vybyraitesia tudy de rosiys'ka mova Vam ridnoyu. Nayikhaly, namorduvaly, i shche ponyzhuyut' i narikayut'? Yake khamstvo!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.10.08 | Kohoutek

  Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

  Дмитро абсолютно правий. "Насильно мил не будешь". Це вже занадто - примушувати людей розмовляти якоюсь мовою в НЕОФІЦІЙНОМУ контексті. Це - вторгнення в особисте життя людини. На уроці, на нараді - будь ласка, тут можна регулювати; але в коридорі, на шкільному дворі???

  Нічого доброго з того примусу не вийде. НІЧОГО. Тільки шкода. По-перше, це відверта наруга над свободою особистості. По-друге, це порушення низки українськіх законів і міжнародніх конвенцій. По-третє - це просто НЕРЕАЛЬНО. Коли приймаються свідомо нереальні правові акти - це приниження і дискредитація права, поваги до закона як такого. Знов і знов строгість українських законів компенсується необов'язковістю їх дотримання.

  І нічого гнати на Гройсмана - він зробив як для правозахисту в цілому, так і для української справи зокрема, значно більше, ніж абсолютна більшість відвідувачів "Майдану". До речі, він, не українець за етнічним походженням, який виріс в російськомовному середовищі, блискуче володіє українською мовою, вважає себе українцем і навіть намагався примусити РАГС переписати в його паспорті російське ім'я "Дмитрий" на транскрипцію українського оригіналу - "Дмытро" (от не знаю, чи йому це вдалося).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Сахаров

   На Гройсмана гнати не треба

   та не варто і сліпо дослухатися до його інтерпретацій "прав людини". "Мовних прав людини" як таких не існує. Є культурні і соціальні права меншин. І для того щоб робити висновки, подібні зробленим Гройсманом, слід проводити серйозну експертизу, а не слідувати емоціям. І звертатися у разі порушення законів і Конституції України, якщо таке порушення насправді виявиться, слід у першу чергу до районного суду, а не до президента, міжнародних інстанцій чи Карпачової. Отакі істеричні вибрики і призводять до того що слово "правозахисник" стає лайкою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Kohoutek

    Re: На Гройсмана гнати не треба

    Сахаров пише:
    > та не варто і сліпо дослухатися до його інтерпретацій "прав людини". "Мовних прав людини" як таких не існує. Є культурні і соціальні права меншин.

    У природі нема ніяких "меншин". Це - абстрактне поняття. Фізично існують лише окремі люди. Коли ми говоримо про "права меншин" - це умовне позначення прав ЛЮДЕЙ, які ці меншини створюють. Немає "прав меншин" - є права ЛЮДИНИ.

    > І для того щоб робити висновки, подібні зробленим Гройсманом, слід проводити серйозну експертизу, а не слідувати емоціям.

    Мені здається, він і перелічив конкретні закони, які порушує цей декрет Кабміну.

    > І звертатися у разі порушення законів і Конституції України, якщо таке порушення насправді виявиться, слід у першу чергу до районного суду, а не до президента, міжнародних інстанцій чи Карпачової.

    Одне іншому ніяк не заважає. І взагалі не має стосунку до правоти чи неправоти Гройсмана.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Сахаров

     Йдеться не про правоту чи неправоту Гройсмана

     а про відсутність належної експертизи.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Englishman

      Ні, йдеться про ваше намагання приписати

      йому те, що він не казав, і не помічати те, що він сказав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Сахаров

       Якщо серйзно то йдеться головним чином про довільне трактування

       того чим є людські права. І не провина у тому Гройсмана, а біда, бо сприйняв перекручені совкові переклади основоположних документів за істину. І не він один.
    • 2009.10.08 | Сахаров

     Re: На Гройсмана гнати не треба

     Kohoutek пише:
     > Сахаров пише:
     > У природі нема ніяких "меншин". Це - абстрактне поняття. Фізично існують лише окремі люди. Коли ми говоримо про "права меншин" - це умовне позначення прав ЛЮДЕЙ, які ці меншини створюють. Немає "прав меншин" - є права ЛЮДИНИ.
     >
     Немає взагалі жодних "прав людини". Є людські права, що не те саме. І ця галузь стосується прав біологічної істоти виду "гомо сапієнс", а не будь-яких соціальних, громадянських, культурних чи політичних прав. Це інше і саме про природу. І не слід плутати природу з соціумом, у якому існують меншини і ті меншини мають соціальні і культурні групові права. Гройсман, говорячи про культурні і соціальні права груп, трактує їх як "права людини". У цьому і полягає помилка. Якщо робиш помилку у засадничих категоріях, всі висновки підлягають сумніву.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Kohoutek

      Re: На Гройсмана гнати не треба

      Сахаров пише:
      > Немає взагалі жодних "прав людини". Є людські права, що не те саме. І ця галузь стосується прав біологічної істоти виду "гомо сапієнс", а не будь-яких соціальних, громадянських, культурних чи політичних прав.

      Наскільки я розумію, Ви гадки не маєте про предмет дискусії. Моїм словам Ви все одно не повірите - то, будь ласка, вкажіть на ті джерела, яким Ви довіряєте. Документи ООН щодо ПРАВ ЛЮДИНИ Вас задовольнять?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Сахаров

       Re: На Гройсмана гнати не треба


       > Kohoutek пише:
       > Наскільки я розумію, Ви гадки не маєте про предмет дискусії. Моїм словам Ви все одно не повірите - то, будь ласка, вкажіть на ті джерела, яким Ви довіряєте. Документи ООН щодо ПРАВ ЛЮДИНИ Вас задовольнять?

       Жодних документів ООН щодо "прав людини" не існує. І жодний переклад документів ООН, у якому є слова "права людини", ООН не літований і літований не буде, бо сам термін перекладений неправильно. А щодо предмета дискусії то мені історію людських прав в Університеті Острова Принца Едварда читав Джон Хамфрі, якщо Ви знаєте хто це такий. Саме він сказав, що у країнах колишнього СРСР переклади засадничих документів з людських прав перекручені настільки, що змінена сама філософія цих прав. Документи ООН мені відомі не у перекладах а у оригіналах. І повірте, вони не співпадають з перекладами, на які Ви, очевидно, посилаєтесь, у засадничих категоріях.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.08 | Kohoutek

        Знание - сила © (л)

        Сахаров пише:
        >
        > > Kohoutek пише:
        > > Наскільки я розумію, Ви гадки не маєте про предмет дискусії. Моїм словам Ви все одно не повірите - то, будь ласка, вкажіть на ті джерела, яким Ви довіряєте. Документи ООН щодо ПРАВ ЛЮДИНИ Вас задовольнять?
        >
        > Жодних документів ООН щодо "прав людини" не існує. І жодний переклад документів ООН, у якому є слова "права людини", ООН не літований і літований не буде, бо сам термін перекладений неправильно. А щодо предмета дискусії то мені історію людських прав в Університеті Острова Принца Едварда читав Джон Хамфрі, якщо Ви знаєте хто це такий. Саме він сказав, що у країнах колишнього СРСР переклади засадничих документів з людських прав перекручені настільки, що змінена сама філософія цих прав. Документи ООН мені відомі не у перекладах а у оригіналах.

        Напоминаю:
        http://www.un.org/ru/aboutun/
        Официальные языки: английский, арабский, испанский, китайский, русский, французский

        Без комментариев: http://www.un.org/ru/rights/
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.08 | Сахаров

         Re: Знание - сила © (л)

         Вот именно "Всеобщая декларация прав человека" (В оригинале -"Universal Declaration of Human Rights" - Всемирная декларация человеческих прав. (Всесвітня декларація людських прав)).
         І у тексті оригіналу у параграфах слово "людина" взагалі відсутнє, а там, де йдеться про неї, використовується термін "людська істота" (різницю відчуваєте?). Перекручені також деякі положення. Тут не місце для глибокого аналізу, але те на що Ви посилаєтеся - фальшивка.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.10.08 | Kohoutek

          Re: Знание - сила © (л)

          Сахаров пише:
          > Вот именно "Всеобщая декларация прав человека" (В оригинале -"Universal Declaration of Human Rights" - Всемирная декларация человеческих прав. (Всесвітня декларація людських прав)).
          > І у тексті оригіналу у параграфах слово "людина" взагалі відсутнє, а там, де йдеться про неї, використовується термін "людська істота" (різницю відчуваєте?). Перекручені також деякі положення. Тут не місце для глибокого аналізу, але те на що Ви посилаєтеся - фальшивка.

          Прости им, Господи, ибо не ведуют, что несут. Медленно, м расстановкой:
          - у ООН шесть официальных языков;
          - все важнейшие документы ООН принимаются в шести копиях на каждом из официальных языков;
          - ВСЕ копии являются аутентичными оригиналами и имеют одинаковую силу;
          - В ООН работают лучшие переводчики в мире;
          - документы ООН являются исходными источниками международного права.

          Я ссылаюсь на ОФИЦИАЛЬНЫЙ САЙТ ООН. Если уж это - фальшивка, то что тогда оригинал?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.10.08 | Сахаров

           Re: Знание - сила © (л)

           Вы ссылаетесь не на официальный текст. Здесь вообще путаница, возникшая потому что ратификация Декларации в России и Украине была произведена по искаженным переводам. Если хотите, сравните тексты сами и увидите, насколько приводимый Вами перевод не совпадает с оригиналом. Официальными текстами ООН являются тексты под грифом "Lito in UNO". Таких русских или украинских переводов я не встречал, И текст, на который Вы ссылаетесь, переводился не в ООН, это текст, переведенный одним из правозащитников в 70-х годах. Украинский широко известный текст также не литован и, более того, украинский перевод делался с искаженного русскоязычного перевода. Вот так, к сожалению, обстоят дела.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.10.08 | Kohoutek

            Re: Знание - сила © (л)

            Сахаров пише:
            > Вы ссылаетесь не на официальный текст. Здесь вообще путаница. Если хотите, сравните тексты сами и увидите, насколько приводимый Вами перевод не совпадает с оригиналом.

            !!! Я ссылаюсь на текст, размещённый на ОФИЦИАЛЬНОМ САЙТЕ ООН. Я не собираюсь сравнивать тексты на разных языках - это делают квалифицированные переводчики и юристы, которые лучше меня знают своё дело. Уверен, что и лучше Вас.

            На официальном сайте Верховной Рады размещён тот же самый русский текст ВДПЧ с пометкой "на официальном языке ООН".

            > Официальными текстами ООН являются тексты под грифом "Lito in UNO".

            Может быть, Вы ещё подкрепите своё утверждение хоть какой-нибудь ссылкой? А то я тут стараюсь, доказываю свои утверждения фактами - а Вы отделываетесь голословными утверждениями. Гугл, во всяком случае, не знает такой формулировки: http://www.google.ru/search?hl=ru&q=%22Lito+in+UNO%22&btnG=%D0%9F%D0%BE%D0%B8%D1%81%D0%BA+%D0%B2+Google&lr=
     • 2009.10.08 | Д. А.

      Re: На Гройсмана гнати не треба

      Сахаров пише:

      > >
      > Немає взагалі жодних "прав людини". Є людські права, що не те саме. І ця галузь стосується прав біологічної істоти виду "гомо сапієнс", а не будь-яких соціальних, громадянських, культурних чи політичних прав. Це інше і саме про природу.


      Права біологічної істоти виду "гомо сапієнс" - це право жрати, спати, срати, сцяти і трахатись. Все. Кажу Вам це як біолог.

      Все інше стосується саме соціальних, громадянських, культурних чи політичних прав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Сахаров

       Re: На Гройсмана гнати не треба

       Ви вірно потрактували людські права. Насправді десь біля того + право мати дах над головою, ім'я, їжу тощо. Все інще дійсно соціальні, громадянські, політичні і культурні права. Але вони виокремлюються від людських прав. Це інші категорії.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.08 | Kohoutek

        Знание - сила © (л)

        Сахаров пише:
        > Ви вірно потрактували людські права. Насправді десь біля того + право мати дах над головою, ім'я, їжу тощо. Все інще дійсно соціальні, громадянські, політичні і культурні права. Але вони виокремлюються від людських прав. Це інші категорії.

        Без комментариев: http://www.un.org/ru/documents/udhr/
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.08 | Сахаров

         Re: Знание - сила © (л)

         Kohoutek пише:
         > Сахаров пише:
         > > Ви вірно потрактували людські права. Насправді десь біля того + право мати дах над головою, ім'я, їжу тощо. Все інще дійсно соціальні, громадянські, політичні і культурні права. Але вони виокремлюються від людських прав. Це інші категорії.
         >
         > Без комментариев: http://www.un.org/ru/documents/udhr/

         Є натуральн первісні людські права і похідні від них. У Декларації вони поєднані. Але конструкція "Каждый человек" у пунктах перекладу хибна. У оригіналі - "кожний, кожна" без додатку "людина". І це не спроста. Бо у Декларації йдеться не про людину, а про людську істоту - "human being". Слово "людина" у тексті як і визначення "права людини" звужує зміст декларації і людських прав. Не стану заглиблюватися, але це призводить до позбавлення прав людських істот, які згідно з енциклопедичними визначеннями не є людьми - "мауглі", ті, хто народився з нерозвиненим мозком тощо.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.10.08 | Kohoutek

          Re: Знание - сила © (л)

          Сахаров пише:
          > Є натуральн первісні людські права і похідні від них.

          И все они являются правами человека - и первичные, и производные.

          Загляните в украинское право - уж Конституцию Украины Вы вряд ли сможете назвать фальшивкой:

          Р о з д і л II
          ПРАВА, СВОБОДИ ТА ОБОВ'ЯЗКИ ЛЮДИНИ І ГРОМАДЯНИНА
          Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та
          правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.
          Стаття 22. Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
          ...

          Или сможете? Я бы даже уже и не удивился.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.10.08 | Сахаров

           Re: Знание - сила © (л)

           Не людини, а людської істоти і не права людини, а людські права. На жаль, помилки настільки в'їлися у практику, що невідомо як тепер їх виправляти.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.10.08 | Kohoutek

            Re: Знание - сила © (л)

            Сахаров пише:
            > Не людини, а людської істоти і не права людини, а людські права.

            Загляните в ЛЮБОЙ словарь, посмотрите, как там переводятся словосочетания human being и human rights с английского на украинский или русский.

            > На жаль, помилки настільки в'їлися у практику, що невідомо як тепер їх виправляти.

            Я так и подозревал, что для Вас даже Конституция - не закон и не авторитет.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.10.08 | Сахаров

             Re: Знание - сила © (л)

             Щось у Вас з лінгвістикою слабувато. І Конституція та інші закони не абсолют.
   • 2009.10.08 | Englishman

    Re: На Гройсмана гнати не треба

    Сахаров пише:
    > та не варто і сліпо дослухатися до його інтерпретацій "прав людини". "Мовних прав людини" як таких не існує. Є культурні і соціальні права меншин. І для того щоб робити висновки, подібні зробленим Гройсманом, слід проводити серйозну експертизу, а не слідувати емоціям. І звертатися у разі порушення законів і Конституції України, якщо таке порушення насправді виявиться, слід у першу чергу до районного суду, а не до президента, міжнародних інстанцій чи Карпачової. Отакі істеричні вибрики і призводять до того що слово "правозахисник" стає лайкою.

    Щось мені здається, шо істерики в нього і близько не було. Він же чітко написав:

    4. Закликає усіх українських педагогічних працівників скористатися наявними механізмами адміністративної юстиції для оскарження як незаконної Постанови КМУ №1033 в разі набуття нею чинності, ми заявляємо про свою готовність надати безкоштовну правову допомогу кожному бажаючому оскаржити указану незаконну постанову Уряду.

    "Міжнародні інстанції" він не закликає, щось робити, не треба йому цього приписувати. І в заклику до Президента заветувати закон я теж не бачу нічого "істеричного".

    А своє прохання припинити "істеричні вибрики" ви б краще направили не Гройсману, а тим, хто його поливає брудом в цій гілці.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Bogun

     Скажіть чому в Ізраїлі на держ. службі, в держ. закладах,

     в школах, всі зобов'язані спілкуватися виключно на івриті. І там не питають, чи ти приїхав три дні тому з Махачкали, Бердичева чи Москви. Ти в Ізраїлі, шановний, тому поважай цю державу, цю мову, цей народ. А дома спілкуйся, хоч на латині, хоч на українській. І ні одному правозахиснику, навіт в голову не прийде така крамольна думка, щось, десь оскаржувати. У нас же таке відчуття, що усі правозахисники тільки і відстоюють прав нац. меншин, особливо не переймаючись тим, що права і потреби української нації (до речі державотворчої) на усіх рівнях принижуються і утискуються. При усій повазі до шановного Гройсмана...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Furfur

      Re: Скажіть чому в Ізраїлі на держ. службі, в держ. закладах,

      Якщо є такі палкі прихильники Ізраїля, чому вони не зобов'яжуть українців розмовляти на івриті?
     • 2009.10.08 | Englishman

      Re: Скажіть чому в Ізраїлі на держ. службі, в держ. закладах,

      Ізраїль має дві державні мови- іврит та арабську.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Bogun

       Наскільки я знаю в ізраїльських держ установах спілкування

       виключно на івриті.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.08 | Englishman

        Re: Наскільки я знаю в ізраїльських держ установах спілкування

        Bogun пише:
        > виключно на івриті.

        наскільки я знаю, закону, що забороняє використання арабської в держустановах Ізраїлю, немає.

        For many years the Israeli authorities were reluctant to use Arabic, except when explicitly ordered by law (for example, in warnings on dangerous chemicals), or when addressing the Arabic-speaking population. This has changed following a November 2000 supreme court ruling which ruled that although second to Hebrew, the use of Arabic should be much more extensive.[3] Since then, all road signs, food labels, and messages published or posted by the government must also be translated into Arabic, unless being issued by the local authority of an exclusively Hebrew-speaking community.

        Arabic was always considered a legitimate language for use in the Knesset, but only rarely have Arabic-speaking Knesset members made use of this privilege. This situation can be easily explained: while all Arabic-speaking MKs are fluent in Hebrew, very few Hebrew-speaking MKs can understand Arabic.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.08 | Bogun

         заборони немає. Звичайно, це ж друга державна мова. Але чомусь

         держава підтримує саме іврит. І це у принципі зрозуміло, чому, тому, що захищають мову державотворчої нації. При такій самій ситуації в нас, українська мова була б швидко витіснена російською з держустанов.
     • 2009.10.08 | Kohoutek

      Re: Скажіть чому в Ізраїлі на держ. службі, в держ. закладах,

      Bogun пише:
      > в школах, всі зобов'язані спілкуватися виключно на івриті.

      Якби ви знали все, як треба, то й мудрість би була своя...
      http://www.rg.ru/2009/09/17/yazik-site.html
      РГ: То есть желание родителей - единственная причина изучать язык?

      Островская: Да, хотят бабушки, дедушки, мамы и папы, а ребята часто сидят с кислыми лицами и говорят, что русского не знают и знать не хотят. Но выбегают на перемену, и, колотя друг друга, объясняются на таком русском языке, такие разговорные словечки вворачивают, каких и я не знаю. Мотивация появляется в 10-м классе, когда они становятся перед выбором: продолжать изучать русский язык и получить пять дополнительных единиц в аттестат зрелости или нет.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Bogun

       Хотілося б запитати авторів цієї статті, які

       з піною біля роту захищають "элементарное человеческое право - свободно пользоваться родным языком!" як там справи в Росії з українською мовою в Кубані, в Ворнонєжской і Бєлогородской губєрніях, на Далекому Сході, як там з правом татар, бурятів, фінських і сибірських народів, розмовляти рідною мовою. Не відчуваєте, який у всьому цьому лукавий пафос і цинізм?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.08 | Kohoutek

        Запитайте

     • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

      Re: Скажіть чому в Ізраїлі на держ. службі, в держ. закладах,

      http://www.yestravel.ru/israel/#:tour_search

      В Израиле два государственных языка - иврит и арабский, про длругие аспекты языковой политики Израиля - прошу читать по ссылке.
      Гройсман
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Bogun

       Шановний, я усю цю інформаці знаю і без цих довідок...

       В мене там живе дуже багато, друзів, з якими я маю ж до того постійне спілкування. І всю інформацію про мовні колізії і проблеми я отримую з перших уст. Тому з такою впевеністю і робля дописи по цій тематиці.
    • 2009.10.10 | Мартинюк

     Напевно слід перечитати саму постанову

     І тоді надіюся наша дискусія стане набагато конструктивнішою.
  • 2009.10.10 | Михайло Свистович

   Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

   Kohoutek пише:
   > Дмитро абсолютно правий

   Скоріше лівий

   > "Насильно мил не будешь"

   Це всі розміють, і ніхто і не ставить за мету зробити когось милим.

   > Це вже занадто - примушувати людей розмовляти якоюсь мовою в НЕОФІЦІЙНОМУ контексті

   Не занадто, вони - на роботі.

   >
   > Нічого доброго з того примусу не вийде. НІЧОГО.

   Вийде. Це вже показала історія.

   > По-перше, це відверта наруга над свободою особистості

   Ну так особистості різні бувають. Якась вчителька голою захоче гуляти на шкільному дворі.

   >
   > І нічого гнати на Гройсмана - він зробив як для правозахисту в цілому, так і для української справи зокрема, значно більше, ніж абсолютна більшість відвідувачів "Майдану"

   Не сперечатимусь про правозахист (тут він дійсно багато зробив і робить і краще б надалі на цьому зосереджувався), а що він зробив для української справи, окрім обзивання борців за волю фашистами, боротьбою з поширенням сфери застосування української мови тощо?

   > До речі, він, не українець за етнічним походженням, який виріс в російськомовному середовищі, блискуче володіє українською мовою, вважає себе українцем і навіть намагався примусити РАГС переписати в його паспорті російське ім'я "Дмитрий" на транскрипцію українського оригіналу - "Дмытро" (от не знаю, чи йому це вдалося).

   Багато борців з усім українським (наприклад, з когорти членів Спілки письменників) чинили саме так. При цьому були ще й етнічними українцями.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

    Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

    Михайло Свистович пише:
    > Kohoutek пише:
    > > Дмитро абсолютно правий
    >
    > Скоріше лівий

    Смішно :)


    >
    > > "Насильно мил не будешь"
    >
    > Це всі розміють, і ніхто і не ставить за мету зробити когось милим.
    >
    Виглядає якраз навпаки    > > Це вже занадто - примушувати людей розмовляти якоюсь мовою в НЕОФІЦІЙНОМУ контексті
    >
    > Не занадто, вони - на роботі.
    >
    Ну той що з того?
    Може давайте введемо ще однострої в школах для учителів і будемо вимагати дотримувати форми одягу. А що - "вони ж на роботі".


    > >
    > > Нічого доброго з того примусу не вийде. НІЧОГО.
    >
    > Вийде. Це вже показала історія.

    Приклади "історії" в студію (тільки німецький фашзм нє прєдлагать).


    >
    > > По-перше, це відверта наруга над свободою особистості
    >
    > Ну так особистості різні бувають. Якась вчителька голою захоче гуляти на шкільному дворі.

    Це заборонено законом.
    А яким законом заборонено спілкуватися неукраїнською в школі?

    >
    > >
    > > І нічого гнати на Гройсмана - він зробив як для правозахисту в цілому, так і для української справи зокрема, значно більше, ніж абсолютна більшість відвідувачів "Майдану"
    >
    > Не сперечатимусь про правозахист (тут він дійсно багато зробив і робить і краще б надалі на цьому зосереджувався), а що він зробив для української справи, окрім обзивання борців за волю фашистами, боротьбою з поширенням сфери застосування української мови тощо?
    >

    Не знаю, Михайло про якого Гройсмана Ви кажете.
    Я скажу про себе - мені і на думку не спадало ніколи боротися із поширенням сфери застосування української мови.
    Будь-ласка, кому це пече - поширюйте, чому би й ні? Тільки не за рахунок тиску на людей, аби вони менше користувалися іншими мовами.
    Зробіть цільову мову більш привабливою і люди потягнуться до Вас і до Вашої мови.

    Дмитро Гройсман
    (не той, про якого Ви пишете, а той, що живе у Вінниці :) )    > > До речі, він, не українець за етнічним походженням, який виріс в російськомовному середовищі, блискуче володіє українською мовою, вважає себе українцем і навіть намагався примусити РАГС переписати в його паспорті російське ім'я "Дмитрий" на транскрипцію українського оригіналу - "Дмытро" (от не знаю, чи йому це вдалося).
    >
    > Багато борців з усім українським (наприклад, з когорти членів Спілки письменників) чинили саме так. При цьому були ще й етнічними українцями.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.11 | Михайло Свистович

     Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

     Dmytro Groysman пише:
     >
     > Виглядає якраз навпаки

     Не виглядає

     >
     > Може давайте введемо ще однострої в школах для учителів і будемо вимагати дотримувати форми одягу. А що - "вони ж на роботі".

     Не думаю, що це варто, хоча в деяких установах (в т.ч. й шкільних) така вимога може бути згідно внутрішнього статуту, і я теж не бачу тут нічого ненормального

     >
     > Приклади "історії" в студію (тільки німецький фашзм нє прєдлагать)

     Німецький фашизм якраз і не можна запропонувати, бо він нікого не онімечував. А ось російську русифікацію у приклад навести можна. Дуже ефективно вона подіяла. Аж досі наслідки відчуваються у таких протестних заявах.

     >
     > А яким законом заборонено спілкуватися неукраїнською в школі?

     Якщо жодним, то варто надати цій постанові статус закону. І не думаю, що якийсь закон забороняє ходити голим на шкільному подвір"ї.

     >
     > Не знаю, Михайло про якого Гройсмана Ви кажете

     Про Дмитра

     > Я скажу про себе - мені і на думку не спадало ніколи боротися із поширенням сфери застосування української мови.

     Оця заява і є боротьбою

     > Будь-ласка, кому це пече - поширюйте, чому би й ні? Тільки не за рахунок тиску на людей, аби вони менше користувалися іншими мовами.

     А інакше неможливо, на жаль, після століть тиску (і не такого, а значно сильнішого, аж до смерті), аби люди менше користувалися рідною чи державною.

     > Зробіть цільову мову більш привабливою і люди потягнуться до Вас і до Вашої мови.

     На жаль, не все залежить від нас в цьому напрямку
 • 2009.10.08 | АБВГ

  Після революції євреї всією багатомільйонною масою впечатались

  в російську культуру і російську цивілізацію.
  З запалом неофітів допомагали русифікувати українців.
  Гройсман - один з останніх могикан того племені полум"яних неоросіян. Ніяк не позбавиться пір"я вождя російськомовних.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Englishman

   Спокійний такий ad hominem, ніякої істерики.

   Правда, Сахаров?
  • 2009.10.08 | ziggy_freud

   глибоко помиляєтесь.

   серед євреїв були і сіоністи, і більшовики, і бандерівці. Зараз теж є. Дехто асимілювався в інші етноси, чи в лояльні піддані імперії, а дехто лишив свою ідентичність.

   до того, яке значення має в цьому питанні етнічність окремо взятого Гройсмана?

   Як на мене, мовноязичіє поза виконанням службових обов*язків є приватною справою. Хай краще на Південь і Схід у достатній кількості завезуть українські книги. Починаючи з шкільних підручників.
  • 2009.10.08 | 123

   3 дні бану за обговорення учасників форуму

 • 2009.10.08 | Furfur

  Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

  Смішно... Тимошенко виганяє зі шкіл носіїв мови Гоголя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Bogun

   При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

   це лише піар хід, людини, яка сама дуже погано володіє державною мовою, перед патріотично налаштованим електоратом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Furfur

    Re: При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

    Тут ось такий момент ще є... А якщо при владі колись опиниться російськомовна фракція? Заборонить українську... Може якийсь баланс розшукати, щоб не перетворити таке питання на антагонізм?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Sean

     не опиниться

     Furfur пише:
     > А якщо при владі колись опиниться російськомовна фракція?
     не опиниться

     > Заборонить українську...
     не заборонить

     > Може якийсь баланс розшукати, щоб не перетворити таке питання на антагонізм?
     Баланс вже є
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Сахаров

     Re: При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

     Furfur пише:
     > Тут ось такий момент ще є... А якщо при владі колись опиниться російськомовна фракція? Заборонить українську... Може якийсь баланс розшукати, щоб не перетворити таке питання на антагонізм?

     Саме для пошуку балансу і для правничої інтерпретації необхідні не емоційні оцінки а глибокий аналіз, бо тут насправді ситуація зовсім не проста і не однозначна та заторкуються досить тонкі "правничі матерії". Так, як робить Гройсман, на межі мітингових гасел, чинити не можна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Bogun

      авжеж

     • 2009.10.08 | Furfur

      Re: При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

      На жаль, пан Bogun, здається, має рацію. Ця постанова є не більш, ніж піар політичних пройдисвітів.
     • 2009.10.08 | Englishman

      Re: При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

      Ну так що вам заважає вказати на слабкість його аргументації? Постійне повторювання термінів "істерика", "мітингові гасла" не є безперечним доказом його неправоти.

      Наводьте приклади, контраргументуйте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | Сахаров

       Re: При усій моїй підтримці цієї постанови, мушу визнати, що

       Englishman пише:
       > Ну так що вам заважає вказати на слабкість його аргументації? Постійне повторювання термінів "істерика", "мітингові гасла" не є безперечним доказом його неправоти.
       >
       > Наводьте приклади, контраргументуйте.

       Слово "істерика" можу й забрати назад, хоч я мав на увазі істерику не Гройсмана, а "языково озабоченных", на млин яких Гройсман, на жаль, ллє воду. Щодо мітингових гасел - НМД будь-який документ, що претендує на правничий аналіз і грунтується на хибних засадах чи недостатньо аргументований, перетворюється на подобу тих самих гасел. При всій повазі до пана Гройсмана не можу позбавитися враження, що він тут дещо поспішив з висновками.
       Що ж до того що сама постанова має ознаки популістичної - сумніву немає.
 • 2009.10.08 | Shooter

  Висновки самі напрошуються

  Потрібна нова редакція закону про мови ("батіг унд пряник").

  З єдиною державною - українською. Статус російської має бути урівняний із статусом решти мов національних меншин (жодних "мов міжнаціонального спілкування".). Мовам нац. меншин потрібно надати права "регіональних", які вживаються в оббігу у відповідних регіонах (вирішується через референдум) ПАРАЛЕЛЬНО з українською та за кошти місцевого бюджету.

  Натомість, все "центральне" - ВНЗ, тести до вузів, загальнодержавна документація та інституції - податки, закони, державна служба, армія, етс. - повинно бути українською.

  Мова школи - на вибір. Поглиблене вивчення української - обов'язкове у всіх школах. 2 інозмених мови, англійська - обов'язкова, друга - на вибір; в цьому плані російська - іноземна.

  +- :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Sean

   кілька останніх днів я постійно з Вами погоджуюсь

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Koala

   +1

  • 2009.10.08 | ziggy_freud

   один важливий нюанс

   Shooter пише:
   > З єдиною державною - українською. Статус російської має бути урівняний із статусом решти мов національних меншин (жодних "мов міжнаціонального спілкування".). Мовам нац. меншин потрібно надати права "регіональних", які вживаються в оббігу у відповідних регіонах (вирішується через референдум) ПАРАЛЕЛЬНО з українською та за кошти місцевого бюджету.

   правильно. Хто хоче паралельного локального діловодства, хай веде. За свій рахунок.

   > Мова школи - на вибір. Поглиблене вивчення української - обов'язкове у всіх школах. 2 інозмених мови, англійська - обов'язкова, друга - на вибір; в цьому плані російська - іноземна.

   Крім одного нюанса. Українська - обов*язкова, і дві на вибір. Але російська це також мова локальних росіян. Те саме з польською, угорською і румунською. Кримськотарарська - мова корінного народу. Ідіш - теж. От іврит - то вже мова держави Ізраїль. У нас, наскільки пам*ятаю, в законі про мовноязичіє прописана неїснуюча "єврейська"

   тобто хай вчать дві додаткові мови, а вважати їх іноземними чи якимись ще то вийде трохи дурна ситуація. Іванов вчитиме російську як регіональну - "Наша историческая Родина", а Іваненко - як іноземну "Мнє пожалуйста такой же, но с пєрламутровимі пуговіцамі".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Shooter

    cправді важливий

    ziggy_freud пише:
    > Shooter пише:

    > > Мова школи - на вибір. Поглиблене вивчення української - обов'язкове у всіх школах. 2 інозмених мови, англійська - обов'язкова, друга - на вибір; в цьому плані російська - іноземна.
    >
    > Крім одного нюанса. Українська - обов*язкова, і дві на вибір. Але російська це також мова локальних росіян. Те саме з польською, угорською і румунською. Кримськотарарська - мова корінного народу. Ідіш - теж. От іврит - то вже мова держави Ізраїль. У нас, наскільки пам*ятаю, в законі про мовноязичіє прописана неїснуюча "єврейська"
    >
    > тобто хай вчать дві додаткові мови, а вважати їх іноземними чи якимись ще то вийде трохи дурна ситуація. Іванов вчитиме російську як регіональну - "Наша историческая Родина", а Іваненко - як іноземну "Мнє пожалуйста такой же, но с пєрламутровимі пуговіцамі".

    Я просто "не все описав" :) Якщо мова школи російська (польська, угорська) - відповідно, діти "по-дефолту" вчитимуть російську (польську, угорську) плюс українську. А далі - обов'язкова англійська та, де-факто, четверта мова би була "факультативна" - хто хоче.

    В українських школах би були обов'язкові українська та англійська, третя мова - іноземна, на вибір, але обов'язкова (90% і так би вибрали російську - але це би був ЇХ вибір. а 10%, які бачать себе освіченими та інтеґрованими у світ, вибрали би французьку, німецьку чи іспанську. а російську би і так розуміли). Плюс, для рівноваги із школами нацменшин, укр.школи би теж мали мати на вибір 4-у факультативну мову.
  • 2009.10.08 | hrcvt

   може, все-таки не в регіонах,

   а в населених пунктах?

   Shooter пише:
   > які вживаються в оббігу у відповідних регіонах (вирішується через референдум) ПАРАЛЕЛЬНО з українською та за кошти місцевого бюджету.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Shooter

    Ні

    в регіонах - районах.
  • 2009.10.08 | Адвокат ...

   Re: Висновки самі напрошуються

  • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

   Re: Висновки самі напрошуються

   Такая схема, которую Вы предлагаете - вполне возможна, только не в стране, которая имеет границы современной Украины.
   Вот если какая-то часть Украины отделится, то, не исключаю, что именно такой вариант в той части Украины и будет реализован.
   Всего Вам хорошего.
   Гройсман
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Shooter

    Re: Висновки самі напрошуються

    Dmytro Groysman пише:
    > Такая схема, которую Вы предлагаете - вполне возможна, только не в стране, которая имеет границы современной Украины.
    > Вот если какая-то часть Украины отделится, то, не исключаю, что именно такой вариант в той части Украины и будет реализован.
    > Всего Вам хорошего.
    > Гройсман

    Пане Гройсман, Ви бажаєте відділитися? ;) Думаю, особливих заперечнь не буде. :)

    А Україна рано чи пізно прийде до такої схеми. Краще раніше, ніж пізніше.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Пане Шутер,

     не передивайте за мене, якщо я програю і залишуся живий - то, мабуть, таки відділюсь.
     Але до того, зроблю усе можливе аби відділилися ті, хто заважає людям в цій країні спілкуватися тими мовами, які їм є зручними.
     Всього найкращого.
     Дмитро
   • 2009.10.08 | Адвокат ...

    Всьо з точністю до навпаки.

    Не реалізація тієї схеми прямісінько веде до припинення існування України у нинішніх ї кордонах.
   • 2009.10.08 | ziggy_freud

    ну і хто захищає права, а хто ділить людей на сорти?

    коли Х% випускників шкіл не знає державної, це створює проблеми в першу чергу для них самих - важче влаштуватись на навчання або кваліфіковану роботу. І вже потім для соціума.

    Dmytro Groysman пише:
    > Такая схема, которую Вы предлагаете - вполне возможна, только не в стране, которая имеет границы современной Украины.
    > Вот если какая-то часть Украины отделится, то, не исключаю, что именно такой вариант в той части Украины и будет реализован.

    то яку ціль щодо мовного питанння переслідує правозахисник, чи "правозахисник" Гройсман? Я маю на увазі загальну стратегію, а не засудження окремого закону, такі да недолугого. Оскільки Ви попрощались, забувши обґрунтувати попередній пасаж, моє питання скоріш за все лишиться риторичним.

    > Всего Вам хорошего.
    > Гройсман

    і Вам теж,
    ziggy_freud.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.09 | Dmytro Groysman

     Re: ну і хто захищає права, а хто ділить людей на сорти?

     ziggy_freud пише:
     > коли Х% випускників шкіл не знає державної, це створює проблеми в першу чергу для них самих - важче влаштуватись на навчання або кваліфіковану роботу. І вже потім для соціума.

     Не думаю, що в реальіях нашого життя незнання української мови для когось становить проблему. Як і незнання російської, і це добре, а не погано ІМХО


     >
     > Dmytro Groysman пише:
     > > Такая схема, которую Вы предлагаете - вполне возможна, только не в стране, которая имеет границы современной Украины.
     > > Вот если какая-то часть Украины отделится, то, не исключаю, что именно такой вариант в той части Украины и будет реализован.
     >
     > то яку ціль щодо мовного питанння переслідує правозахисник, чи "правозахисник" Гройсман? Я маю на увазі загальну стратегію, а не засудження окремого закону, такі да недолугого. Оскільки Ви попрощались, забувши обґрунтувати попередній пасаж, моє питання скоріш за все лишиться риторичним.

     Правозахисник переслідує три мети:
     1. не допустити мовної дискримінації
     2. Не дозвояти державі втручатися в приватну сферу людей
     3. Зробити життя окремо взятой людини, а не якоїсь "насії" комфортним

     Мало, нє? Чи може, ще життя за Батьківщину віддати?

     >
     > > Всего Вам хорошего.
     > > Гройсман
     >
     > і Вам теж,
     > ziggy_freud.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.09 | ziggy_freud

      тоді звідки беруться скарги, що, наприклад,

      ісконно русскій інтєліґєнт не може прочитати напис на ліках українською. Хоча доктор однаково пише рецепт латиною. Яку мають розуміти в аптеці.

      Dmytro Groysman пише:
      > Не думаю, що в реальіях нашого життя незнання української мови для когось становить проблему. Як і незнання російської, і це добре, а не погано ІМХО

      більшість хоча б мінімально знає укр. і рос. Але є меншість, що наполегливо захищає своє право користуватись тільки одною. І хоче за будь-яку ціну зберегти -язичну цнотливість своїх дітей. Їм же на шкоду. Потім чуємо медіаплач Йарославны, на тему: нашы дєті німогут паступіть в Висшеє Бандеровскоє учілісчє. Ето діскрімінацыя.

      > > Dmytro Groysman пише:
      > Правозахисник переслідує три мети:

      > Мало, нє? Чи може, ще життя за Батьківщину віддати?

      віддайте, як є бажання. Але не за якусь там насію, а за Саюсс Нірушымый в кордонах 1939 року.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.09 | Isoлято

       нашы дєті німогут паступіть в Висшеє Бандеровскоє учілісчє

      • 2009.10.09 | Адвокат ...

       Re: тоді звідки беруться скарги, що, наприклад,

     • 2009.10.09 | Адвокат ...

      Ви посягаєте на хліб політєґов.

      Dmytro Groysman пише:

      > Правозахисник переслідує три мети:
      > 1. не допустити мовної дискримінації

      Ваш номер тутки останній за Вєтрянкою та Баблословской.


      > 2. Не дозвояти державі втручатися в приватну сферу людей

      Справа шляхетна, тутки Ви в політєґов кусок хліба з горлянки не забираєте.


      > 3. Зробити життя окремо взятой людини, а не якоїсь "насії" комфортним

      А оце,-- чи то посягання на хлібець тяжкий політєґов, чи визнання себе політєґом... Що так, що так,-- але дурість, як для правозахисника. А от підкреслена зневага до Української Нації, пане Ґройсьман, показує Ваше канонічєскоє, істіно-правозащітнічєскоє ліцо. Чи то пак,-- мурло.


      > Мало, нє? Чи може, ще життя за Батьківщину віддати?

      Тока отетава нам нінада! Щоб патом хвєльдмани тріщали з усих прасок, що злиє баньдьоровци Ґройсьмана до самогубства довели. ;) Живіть! Нам таких жертв від Вас не тре. :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.09 | Dmytro Groysman

       Re: Ви посягаєте на хліб політєґов.

       Адвокат ... пише:
       > Dmytro Groysman пише:
       >
       > > Правозахисник переслідує три мети:
       > > 1. не допустити мовної дискримінації
       >
       > Ваш номер тутки останній за Вєтрянкою та Баблословской.

       я не знаюх то це, пробачте, це Ваші родичі якісь, мама з бабушкою нє?

       >
       >
       > > 2. Не дозвояти державі втручатися в приватну сферу людей
       >
       > Справа шляхетна, тутки Ви в політєґов кусок хліба з горлянки не забираєте.
       >

       Як раз політики такого забезпечити не можуть, причому ніде у світі.
       Учіть матчасть прав людини.

       >
       > > 3. Зробити життя окремо взятой людини, а не якоїсь "насії" комфортним
       >
       > А оце,-- чи то посягання на хлібець тяжкий політєґов, чи визнання себе політєґом... Що так, що так,-- але дурість, як для правозахисника. А от підкреслена зневага до Української Нації, пане Ґройсьман, показує Ваше канонічєскоє, істіно-правозащітнічєскоє ліцо. Чи то пак,-- мурло.
       >


       Для тєх, кто в танкє, пояснюю - зробити життя комфортним від продуктів життєдіяльності як політиків, так і представників виконавчої влади.       >
       > > Мало, нє? Чи може, ще життя за Батьківщину віддати?
       >
       > Тока отетава нам нінада! Щоб патом хвєльдмани тріщали з усих прасок, що злиє баньдьоровци Ґройсьмана до самогубства довели. ;) Живіть! Нам таких жертв від Вас не тре. :)

       Спосіба! Віддавайте Ваше життя, якщо воно комусь треба.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.09 | Адвокат ...

        Вєтрянка з Баблословской,-- то Ваші родички, Діма. Астральні.

        Савєцкія!


        Dmytro Groysman пише:
        > Адвокат ... пише:
        > > Dmytro Groysman пише:
        > >
        > > > Правозахисник переслідує три мети:
        > > > 1. не допустити мовної дискримінації
        > >
        > > Ваш номер тутки останній за Вєтрянкою та Баблословской.
        >
        > я не знаюх то це, пробачте, це Ваші родичі якісь, мама з бабушкою нє?

        Subj! Діма, Subj! ;)


        > > > 2. Не дозвояти державі втручатися в приватну сферу людей
        > >
        > > Справа шляхетна, тутки Ви в політєґов кусок хліба з горлянки не забираєте.
        > >
        >
        > Як раз політики такого забезпечити не можуть, причому ніде у світі.
        > Учіть матчасть прав людини.

        Щя, по Ваших "кань-шпєхтах". ;)


        > > > 3. Зробити життя окремо взятой людини, а не якоїсь "насії" комфортним
        > >
        > > А оце,-- чи то посягання на хлібець тяжкий політєґов, чи визнання себе політєґом... Що так, що так,-- але дурість, як для правозахисника. А от підкреслена зневага до Української Нації, пане Ґройсьман, показує Ваше канонічєскоє, істіно-правозащітнічєскоє ліцо. Чи то пак,-- мурло.
        > >
        >
        >
        > Для тєх, кто в танкє, пояснюю - зробити життя комфортним від продуктів життєдіяльності як політиків, так і представників виконавчої влади.

        Вах-вах-вах! У Вас з з Вашою дамою Вашого правозахисного серця це так кльово виходить! Я просто ахує!!! Так дєрьжять, Діма!!!        > > > Мало, нє? Чи може, ще життя за Батьківщину віддати?
        > >
        > > Тока отетава нам нінада! Щоб патом хвєльдмани тріщали з усих прасок, що злиє баньдьоровци Ґройсьмана до самогубства довели. ;) Живіть! Нам таких жертв від Вас не тре. :)
        >
        > Спосіба! Віддавайте Ваше життя, якщо воно комусь треба.

        На здоров`я! А би воно Вас не залишало! Ні тілесне, ні душевне, ні духовне! Амен!
 • 2009.10.08 | Тарас Токар

  А де масові акції протестів українців?

 • 2009.10.08 | hrcvt

  Проблема в "вивіскових" україномовних школах

  Де вчителі після дзвінка на перерву тут же переходять на російську. Таким чином порушується право дітей вчитися українською мовою. Це явище в Києві, наприклад, дуже поширене. Наскільки я розумію, саме цю проблему має розв'язати цю постанова. Можливо, там не дуже вдало сформульовано, але намір уряду позитивний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | OlalaZhm

   це тюлькіна провокація

   і ця постанова НАВМИСНО була сформульована так по дебільному (хоча, як і сама тюлька). Бо і очікувалося, що вимога щось робити по розпорядженню УКРАЇНСЬКОГО уряду у ПОЗАРОБОЧИЙ час викличе справедливе обурення, а під шумок можна буде зробити з розгону ще більший наступ на українську мову.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | hrcvt

    там нема позаробочого часу

    OlalaZhm пише:
    > і ця постанова НАВМИСНО була сформульована так по дебільному (хоча, як і сама тюлька). Бо і очікувалося, що вимога щось робити по розпорядженню УКРАЇНСЬКОГО уряду у ПОЗАРОБОЧИЙ час


    Там ідеться про робочий час.

    А чи є якесь друге дно - хто знає. Подивимось, як буде розвиватися.
   • 2009.10.08 | Д. А.

    Re: це тюлькіна провокація

    OlalaZhm пише:
    > і ця постанова НАВМИСНО була сформульована так по дебільному (хоча, як і сама тюлька). Бо і очікувалося, що вимога щось робити по розпорядженню УКРАЇНСЬКОГО уряду у ПОЗАРОБОЧИЙ час викличе справедливе обурення, а під шумок можна буде зробити з розгону ще більший наступ на українську мову.

    Ось цитата з першого посту цієї гілки:

    > Вказаною постановою Кабмін України зобов‘язав педагогічних працівників усіх державних та комунальних загальноосвітніх закладів в робочий час «постійно застосовувати українську мову».

    Тобто йдеться якраз про робочий час, аж ніяк не про позаробочий. А стосовно робочого часу - це справедливо і не обмежує жодних прав.

    Інакше вимогу не спати в робочий час можна було б трактувати як обмеження права на відпочинок.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Мартинюк

     А слабо почитати сам документ і вже тоді його коментувати?

     Бо ми зараз обсмоктуємо описові формулювання пана Ґройсмана, які на загальну думку тут сущих цілком можуть бути упередженими і субєктивними.
     Як на мене насторожує фраза відозви - "не допустити його офіційної публікації". То давайте почитаємо цей текст неофіційно. Оскільки пан Ґройсман підняв цей шум, то напевно має і вихідний текст постанови - може би поділився?
     Бо якщо і сам Ґройсман його не читав в оригіналі , то це взагалі буря в склянці води.
 • 2009.10.08 | Чучхе

  Як там поживає ваш підзахиний фашист-погромник Ганган ???

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

   Re: Як там поживає ваш підзахиний фашист-погромник Ганган ???

   Отлично.
   Готов Вас погромить, тока скажите куда, можете ему написать, кстати spivanov11@gmail.com
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.08 | Чучхе

    Захистіть іще "русскую радікальную опозицію", що її нещодавно Ко

    рчинський збирав. Вони такі бідненькі. беззахисні і Путіном репресовані...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

     Вони до нас за захистом не зверталися

     Звернуться- розглнемо.
   • 2009.10.08 | Mykola_2007

    Re: Як там поживає ваш підзахиний фашист-погромник Ганган ???

    http://ru.wikipedia.org/wiki/Ганган,_Михаил_Михайлович


    "В 2001 при активном участии Гангана в Самаре было собрано 50 тыс. подписей жителей города в поддержку находящихся в застенках рижских тюрем двух национал-большевиков, участников акции в защиту ветеранов ВОВ."


    "
    В мае 2004 принял участие в ненасильственном захвате Большого Театра в Москве в день второй инаугурации Владимира Путина, который должен был находился в этот момент в правительственной ложе.
    "

    "
    4 декабря 2004, Ганган вместе с группой нацболов (40 человек) принял участие в мирном захвате Приемной администрации президента России.
    "

    "
    Суд вынес решение в виде 3 лет лишения свободы условно.
    "

    І нашо Україні таке "щастя". У нас мало бажаючих позахищати ветеранів другої світової в Латвії? Чи під серпасто молоткастими прапорами захопити Секретаріат президента? Я розумію все..., там Свобода, демократія, але залишити таке чудо Україні,може лише ворог, а не друг. Таких "товаришів" треба позбуватися, а не пригрівати. Ну незнаю, відправити кудись в іншу, більш толерантну країну де не прославляють "фашиських прихвостнів", наприклад Північна Корея, чи Куба. Американці без тіні сумління видавали Сталіну "військових злочинців", і нормально, демократи ще ті. А нашо Україна повинна всяким злидням притулок давати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Dmytro Groysman

     Re: Як там поживає ваш підзахиний фашист-погромник Ганган ???


     > А нашо Україна повинна всяким злидням притулок давати?


     Можна і не давати.
     Це нормально.
     Ось Північна Корея не дає.
     Правда тоді треба денонсувати міжнародні конвенції в царині прав людини, включно із зобов"язаннМи України захищати біженців.
     І бути послідовними.
     Як Ющенко гиги
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.08 | Mykola_2007

      Re: Як там поживає ваш підзахиний фашист-погромник Ганган ???

      >Правда тоді треба денонсувати міжнародні конвенції в царині прав >людини, включно із зобов"язаннМи України захищати біженців.

      А все таки щось у цьому є :). Хоча Україна ж має право не пускати на свою територію громадян, дії яких можуть нести загрозу державі. Думаю Ганган цілком підходить під це. Не видати його Росії, але оголосити персоною нон грата, і хай їде туди де його приймуть, або живе у Аеропорту. Доречі в Росії рік у Бутирці просидів і нормально, навідь здоров'я набрався для майбутніх "витівок".
 • 2009.10.08 | Адвокат ...

  Діма! А чьто же любімая жентщіна правозащітніка Ґройсмана?

  Малчіт, как "партізанка Таня"? Чи чергове "пасьрєднічєство" з сомалійськими піратами заберає усі ї "тФФорьчєськіє праФФозашьчітниє сіли"?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.10.09 | jz99

  Re: Кабмін грубо порушує мовні права людини

  Dmytro Groysman пише:
  >Стаття 10 Конституції України, якою встановлено державний статус української мови, одночасно визначено, що «в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування».

  Ви, як правозахисник, не вбачаєте нічого підозрілого у формулюваннях цієї самої Статті 10? Там відсутня маленька дрібничка — після слів «в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України» немає застереження на кшталт «коли це не суперечить розвиткові і використанню державної мови». А от у European Charter for Regional or Minority Languages таке застереження є (підтримка малих мов не має шкодити функціонуванню державної), тільки про це в нас якось не прийнято згадувати. У Статті 23 Конституції України подібне застереження також є: «Кожна людина має право на вільний розвиток своєї особистості, якщо при цьому не порушуються права і свободи інших людей». Розумне застереження, чи не так?

  Те, що «Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування», аж ніяк не заперечується і не порушується тією постановою Кабміну.


  >Чинним законом «Про мови в Українській РСР» прямо встановлено, що вибір мови міжособового спілкування є невід'ємним правом самих громадян.
  Тоді як бути з оцим: «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України» (зі Статті 10 Конституції України).

  А в нас школа і взагалі освіта вже не сфера суспільного життя, ні?


  >Відповідно до Ст.4 вказаного закону мовами міжнаціонального спілкування в Україні є українська, російська ті інші мови.
  Знову ж таки, намагання щонайширшого тлумачення зачіпає інтереси державної мови. Гадаю, без чіткого визначення пріоритетів слизькувато...


  >Статтею 5 вказаного Закону визначено, що громадянами «гарантується право користуватися своєю національною мовою або будь-якою іншою мовою».
  Тоді чому ви захищаєте лише мову на шкільних перервах? Для виконання тієї гарантії не має бути державної мови в принципі, зовсім!


  >Постанова Кабміну №1033 ігнорує резолютивну частину Рішення Конституційного суду України від 14 грудня 1999 року у справі про офіційне тлумачення положень статті 10 Конституції України щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України (справа про застосування української мови). Вказаним рішенням підтверджено, що у державних і комунальних навчальних закладах поряд з державною мовою відповідно до положень Конституції України, зокрема частини п'ятої статті 53, та законів України, в навчальному процесі можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин.

  А де ж це ви вздріли таке ігнорування? :D Покажіть:
  http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=243093721&cat_id=28731113

  >На превеликий жаль автори ганебної постанови КМУ №1033 забули і про Європейські стандарти щодо функціонування мов, зокрема і заклики Ради Європи до мовного різноманіття та стимулювання опанування європейцями двом та більше мовами, які містяться в Рекомендації Комітету міністрів Ради Європи «Про сучасні мови» від 17 березня 1998 року.

  Вище я вже казав про Хартію (ви ж її зачислите до Європейських стандартів щодо функціонування мов?) у питанні пріоритетності державних мов. Мовного розмаїття можна досягати, не пригнічуючи державної мови.


  >Встановлення урядом особливого мовного режиму
  Що це жахи такі? Що ж такого особливого в застосуванні у робочий час в суспільній сфері державної мови? Вас занесло не на жарт! Я б сказав, навпаки, систематичне невиконання (неспроможність держави забезпечити) першої частини Ст. 10 Конституції України і є нашим перманентним особливим мовним режимом.


  >для педагогічних працівників державних та комунальних загальноосвітніх закладів є перевищенням владної компетенції уряду України, визначеної Конституцією та законам України. Так приписами Ст.92 Конституції України встановлено, що порядок застосування мов визначається виключно законами України. Тому в своїх постановах Кабінет Міністрів України зобов‘язаний керуватися виключно приписами чинної Конституції та законів.

  От якщо Кабмін перевищив власні повноваження — так, це дійсно причина для скасування постанови. Єдина! :) Але достатня.

  Якщо ж правозахисники і просто захисники почнуть ставити питання про утискання мов (а 9 шансів з 10, що так і буде, ось ви вже почали), то дуже підозрюю, що цю приховану мету і має ухвалення подібної постанови саме напередодні складних виборів. Боюся, комусь хочеться погрітися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.09 | Hadjibei

   Пан Гройсман є звичайний провокатор, майстер

   пересмикувати.

   В українських школах має бути дотриманий мовний режим. Тобто в стінах школи учителі мають спілкуватися із учнями виключно українською мовою.
   В противному випадку, подібна школа не має існувати.
   Поза межами школи після уроків вчителі можуть спілкуватися із дітьми будь-якою мовою.
   Але якщо вони (вчителі) мають хоч трошки клепки і самоповаги - то і поза школою вони мають спілкуватися з дітьми українською.

   Як казав нєтлєнний класик: "..лі не ясно?"

   Пан Гройсман все це чудово розуміє і знає, що саме так і має бути в правовій державі, але йому кортить, ой як кортить....
  • 2009.10.09 | zаброда

   100%

 • 2009.10.09 | AK

  Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

  Чи мають право українські батьки віддати дитину до української школи?
  Чи має право українська дитина на навчання та шкільне виховання рідною мовою?
  Чи не є порушенням прав людини змушування дитини розмовляти тією мовою, яка зручна вчителеві, а не тією, яку обрали батьки, відправивши дитину до української школи?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.09 | Hadjibei

   Та як ви смієте!

   Задавати такі питання!
   Прямо в лоба.
   Цей "правозахисник" про це думати не може. Бо йому не вигідно.
  • 2009.10.09 | Dmytro Groysman

   Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

   я вважаю, а Ви?

   AK пише:
   > Чи мають право українські батьки віддати дитину до української школи?
   мають і не тільки українські за етносом, що таке "українська школа"? Уточніть, бо може Ви аналіз крові пропонуєте робити на українськість. тоді не мають.

   > Чи має право українська дитина на навчання та шкільне виховання рідною мовою?
   Має. А що таке рідна мова? Мій син - українець єврейського-українського походження, його рідна мова російська. А у Вас діти є?


   > Чи не є порушенням прав людини змушування дитини розмовляти тією мовою, яка зручна вчителеві, а не тією, яку обрали батьки, відправивши дитину до української школи?

   Змушувати - завжди погано, то й що з того?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.09 | Kvitka

    Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

    Chomu Vy ne shanuyete derzhavu v yakiy zhyvete? A de prava ukraintsiv buty ukraintsiamy na svoyiy zemli? Povernuty Ems'kyi Ukaz? Ukr.istoriyu (ne po-tsarsky ta ne po-radians'ky) znayete? Nekhai v Ukraini bude svoya mova - a Vy sobi rozmovliaite yakoyu khochete -- til'j=ky shanuite Ukrainu. A ni -- dosvidania -- id'te, tam de bude Vam lip'she.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

     Kvitka пише:
     > Chomu Vy ne shanuyete derzhavu v yakiy zhyvete? A de prava ukraintsiv buty ukraintsiamy na svoyiy zemli? Povernuty Ems'kyi Ukaz? Ukr.istoriyu (ne po-tsarsky ta ne po-radians'ky) znayete? Nekhai v Ukraini bude svoya mova - a Vy sobi rozmovliaite yakoyu khochete -- til'j=ky shanuite Ukrainu. A ni -- dosvidania -- id'te, tam de bude Vam lip'she.

     Shanovna KVITKA, vidpovidaju Vam translitom, oskilky bachu, scho Vy wlashtuwalysja de Wam zruchnmo, ale chomus nemae ukrainskoji klaviatury.
     Ja zhywu i swojij krayini i budu borotysja aby USIM hto tut zhywe bylo zruchno, w tomu chysli i w movnomu pytanni. Hochete tut goworyty ukraiskoju - proshu duzhe, ale ne zazihayte na prawo miljoniv inshyh zhyteliw cieji zemli spilkuwatysja tak jak zruchno jim. A ne podobaetsja, to zabudte pro cju krajinu i zalyshajtesja tam, de Wy je.
     Dmytro Groysman
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Адвокат ...

      То Ви за права людей, чи за права мільйонів?

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

       Мільйони складаються із людей.

       Я Вам уже радив - учіть матчасть прав людини.
       Учіть добре, за авторитетними джерелами, інакше будете виглядати в очах людей невігласом, і нік "адвокат" не допоможе.

       Мовні права мільйоніів в контексті прав людини - не можуть важити більше ніж мовні права одиниці.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.10 | Адвокат ...

        Краще я буду виглядати невігласом, ніж криво-защьчітнічьком.

   • 2009.10.09 | Адвокат ...

    Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

    Dmytro Groysman пише:


    > > Чи має право українська дитина на навчання та шкільне виховання рідною мовою?
    > Має. А що таке рідна мова? Мій син - українець єврейського-українського походження, його рідна мова російська. А у Вас діти є?

    Значіть будуть паґроми... :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Так, можливо прийдеться трохи недобитих фашиків ще погромити...

   • 2009.10.09 | AK

    Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

    Dmytro Groysman пише:
    > я вважаю, а Ви?
    >
    > AK пише:
    > > Чи мають право українські батьки віддати дитину до української школи?
    > мають і не тільки українські за етносом, що таке "українська школа"? Уточніть, бо може Ви аналіз крові пропонуєте робити на українськість. тоді не мають.

    Мається на увазі школа з українською мовою навчання та виховання.

    Про аналіз крові - Ваші збочені фантазії.

    >
    > > Чи має право українська дитина на навчання та шкільне виховання рідною мовою?
    > Має. А що таке рідна мова? Мій син - українець єврейського-українського походження, його рідна мова російська.

    Якщо Ви бажаєте щоб Ваша дитина навчалася рідною мовою, Ви можете віддати його до школи з російською мовою навчання. В таких школах постановою передбачено і виховання російською мовою.

    Ви постанову уважно читали?

    А до української школи батьки відправляють дітей з надією, що їх будуть навчати і виховувати саме українською мовою, а не тією мовою якою заманеться вчителям. От ця постанова і вимагає від вчителів в школах з українською мовою навчання використовувати в навчально-виховному процесі саме українську мову.

    У чому проблема?
    "Правозахисник" Ґройсман вирішив захистити право вчителів на нехтування правами дітей та їхніх батьків?    > А у Вас діти є?

    У цій гілці обговорюється Ваша провокаційна заява, а не мій сімейний стан.

    >
    >
    > > Чи не є порушенням прав людини змушування дитини розмовляти тією мовою, яка зручна вчителеві, а не тією, яку обрали батьки, відправивши дитину до української школи?
    >
    > Змушувати - завжди погано, то й що з того?

    А те, що випадки порушення права українських дітей на навчання і шкільне виховання українською мовою є в нинішній Україні щоденним явищем. Саме через те, що деяким вчителям, вибачте, насрати на мовний статус школи, у якій вони отримують зарплату. І усяким "правозахисникам" типу Ґройсмана теж насрати на права українських дітей. Ніяких заяв вони з цього приводу не приймають.

    А як тільки уряд спробував захистити право україномовних дітей навчатися і виховуватися в школі рідною мовою (не порушуючи при цьому право дітей нацменшин навчатися їньою рідною мовою!) як тут одразу вилазять кривозахисники-ґройсмани з їхніми заявами.

    Якщо Ви питаєте звідки в Україні береться антисемітизм, то знайте, що свій посильний внесок у справу погіршення міжетнічних стосунків Ви вже зробили.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.09 | Bayan

     Найкраща відповідь, на мій погляд.

     AK пише:

     .......

     > А як тільки уряд спробував захистити право україномовних дітей навчатися і виховуватися в школі рідною мовою (не порушуючи при цьому право дітей нацменшин навчатися їньою рідною мовою!) як тут одразу вилазять кривозахисники-ґройсмани з їхніми заявами.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

      Це добре, що фашні заяви правозахисників не подобаються

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.10 | AK

       Сам ти фашист!!!

       Ти вважаєш українців людьми другого сорту, не визнаючи за ними права на навчання і виховання рідною мовою.
      • 2009.10.10 | Адвокат ...

       Діма, нінада! Не правозахисників,-- криво-защьчітьнічьков.

    • 2009.10.10 | Andrij

     Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

     Дужe гарна відповідь. Тільки нe варто пeрeводити гріхи цього пана на інших людeй. Ви цілком слушно зауважили щодо нeприпустимости порушeнь мовних прав наймолодших, наймeнш захищeних.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | AK

      Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

      Andrij пише:
      > Тільки нe варто пeрeводити гріхи цього пана на інших людeй.

      А я й не перевожу.
      Справа не в мені, а в тому, що в Україні ще є багато виродків які будуть використовувати цю заяву для роздмухування антисемітизму. Ґойсман забезпечив їх новим матеріалом і таким чином вніс свій посильний внесок в погіршення міжетнічних стосунків в Україні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.10 | Andrij

       Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

       AK пише:
       > Справа не в мені, а в тому, що в Україні ще є багато виродків які будуть використовувати цю заяву для роздмухування антисемітизму. Ґойсман забезпечив їх новим матеріалом і таким чином вніс свій посильний внесок в погіршення міжетнічних стосунків в Україні.

       Ви пeрeбільшуєтe соціяльну вагу виродків та пана Гройсмана.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.10 | AK

        Re: Пане Гройсман. А українців ви за людей не вважаєте?

        Andrij пише:
        > AK пише:
        > > Справа не в мені, а в тому, що в Україні ще є багато виродків які будуть використовувати цю заяву для роздмухування антисемітизму. Ґойсман забезпечив їх новим матеріалом і таким чином вніс свій посильний внесок в погіршення міжетнічних стосунків в Україні.
        >
        > Ви пeрeбільшуєтe соціяльну вагу виродків та пана Гройсмана.

        Я ж написав посильний внесок. :)
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Мені начхати на антисемітизм, бо євреї можуть себе захистити

     AK пише:
     > Dmytro Groysman пише:
     > > я вважаю, а Ви?
     > >
     > > AK пише:
     > > > Чи мають право українські батьки віддати дитину до української школи?
     > > мають і не тільки українські за етносом, що таке "українська школа"? Уточніть, бо може Ви аналіз крові пропонуєте робити на українськість. тоді не мають.
     >
     > Мається на увазі школа з українською мовою навчання та виховання.
     >
     > Про аналіз крові - Ваші збочені фантазії.

     Виховання здійснюється насамперед прикладом, а не мовою.
     З"являться у Вас діти, зрозумієте це.     > >
     > > > Чи має право українська дитина на навчання та шкільне виховання рідною мовою?
     > > Має. А що таке рідна мова? Мій син - українець єврейського-українського походження, його рідна мова російська.
     >
     > Якщо Ви бажаєте щоб Ваша дитина навчалася рідною мовою, Ви можете віддати його до школи з російською мовою навчання. В таких школах постановою передбачено і виховання російською мовою.


     Якщо мені як споживачу освітніх послуг не буде подобатися якою мовою "виховують" мого сина, я віддам його в іншу школу, ринкові відносини усе розставлять по місцях, і не треба наказувати вчителям на якій мові розмовляти.
     >
     > Ви постанову уважно читали?

     Я читав, я Ви, я бачу- ні.     > А до української школи батьки відправляють дітей з надією, що їх будуть навчати і виховувати саме українською мовою, а не тією мовою якою заманеться вчителям. От ця постанова і вимагає від вчителів в школах з українською мовою навчання використовувати в навчально-виховному процесі саме українську мову.
     >

     дайте мені словосполучення "використовувати в навчально-виховному процесі" з тексту постанови - отримаєте від мене пляшку самогону. А якщо не знайдете - купіть собі нейролептиків - допомагає від галюцинацій.     > У чому проблема?
     > "Правозахисник" Ґройсман вирішив захистити право вчителів на нехтування правами дітей та їхніх батьків?
     >

     Фармакологія Вам у допомогу!


     >
     >
     > > А у Вас діти є?
     >
     > У цій гілці обговорюється Ваша провокаційна заява, а не мій сімейний стан.
     >

     гиги     > >
     > > > Чи не є порушенням прав людини змушування дитини розмовляти тією мовою, яка зручна вчителеві, а не тією, яку обрали батьки, відправивши дитину до української школи?
     > >
     > > Змушувати - завжди погано, то й що з того?
     >
     > А те, що випадки порушення права українських дітей на навчання і шкільне виховання українською мовою є в нинішній Україні щоденним явищем. Саме через те, що деяким вчителям, вибачте, насрати на мовний статус школи, у якій вони отримують зарплату. І усяким "правозахисникам" типу Ґройсмана теж насрати на права українських дітей. Ніяких заяв вони з цього приводу не приймають.
     >
     > А як тільки уряд спробував захистити право україномовних дітей навчатися і виховуватися в школі рідною мовою (не порушуючи при цьому право дітей нацменшин навчатися їньою рідною мовою!) як тут одразу вилазять кривозахисники-ґройсмани з їхніми заявами.
     >
     > Якщо Ви питаєте звідки в Україні береться антисемітизм, то знайте, що свій посильний внесок у справу погіршення міжетнічних стосунків Ви вже зробили.
     Сабж!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | AK

      Українці теж зможуть себе захистити. У т. ч. від ґройсманів.

 • 2009.10.09 | Мартинюк

  А в Ізраїлі взгалі змушують навчатися на івриті!

  Наших, ісконо-російськомовних, співітчизників!

  І безцеремонно змушують розмовляти цією, незвичною нашому словянському вуху чудернацькою мовою, навіть на перервах і класних вечоринках...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.09 | Адвокат ...

   От біньдєровци жидовскіє! Нема на них криво-защітніка Ґройсьмана

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

    Адвокате! Не хочете проголосити олбанську - другою державною

    в Україні? Вам навіть перевчатися не треба буде.
    "Скільки мов ти знаєш -стільки разів ти людина"
    За такою формулою - ви олбанська людина - поліглот
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Адвокат ...

     Краще бути "олбанською людиною", ніж совком-нацистом, як Ви.

  • 2009.10.09 | Englishman

   До речі, в Ізраїлі велика кількість арабських шкіл

   Про те, що Ізраїль має дві державні мови, неодноразово вказувалося в цій гілці. Разом з тим, тема Ізраїлю взагалі і єврейства Гройсмана зокрема чомусь вперто не дає спокою його "прихильникам".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.09 | Mykola_2007

    Re: До речі, в Ізраїлі велика кількість арабських шкіл

    >Про те, що Ізраїль має дві державні мови, неодноразово вказувалося в цій гілці.

    А Україна не має. Відчуваєте різницю?

    >Разом з тим, тема Ізраїлю взагалі і єврейства Гройсмана зокрема чомусь вперто не дає спокою його "прихильникам".

    Бо лише тоді, це щось пояснює. Ну дійсно... це ж дурість, що "нормальний" єврей повинен любити Україну, і дбати про її мову. Якраз навпаки... А от українець то інша справа, тому то тих хто зневажає власну мову та культуру і називають "малоросами", або зрадниками. Якби це написав Ющенко чи Тягнибок, я б назвав їх зрадниками. Тому єврей у даному випадку не звинувачення, а виправдання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.09 | Englishman

     Re: До речі, в Ізраїлі велика кількість арабських шкіл

     Mykola_2007 пише:
     > >Про те, що Ізраїль має дві державні мови, неодноразово вказувалося в цій гілці.
     >
     > А Україна не має. Відчуваєте різницю?

     Я в курсі і різницю відчуває. Але ті, хто "ні к сєлу ні к городу" постійно тикають Гройсману тим Ізраїлем в обличчя, схоже не дуже.

     >
     > >Разом з тим, тема Ізраїлю взагалі і єврейства Гройсмана зокрема чомусь вперто не дає спокою його "прихильникам".
     >
     > Бо лише тоді, це щось пояснює. Ну дійсно... це ж дурість, що "нормальний" єврей повинен любити Україну, і дбати про її мову. Якраз навпаки...

     Не рописуйтеся за інших, якщо не хочете, щоб хтось розписувався за вас.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.09 | Mykola_2007

      Re: До речі, в Ізраїлі велика кількість арабських шкіл

      > Бо лише тоді, це щось пояснює. Ну дійсно... це ж дурість, що "нормальний" єврей повинен любити Україну, і дбати про її мову. Якраз навпаки...


      >Не рописуйтеся за інших, якщо не хочете, щоб хтось розписувався за вас.

      Я ні за кого не розписуюсь. Якщо Ви вважаете що всі євреї забов'язані любити Україну і дбати про її мову, то Ваше право. Моє право, вважати це скоріш виключеннм ніж правилом.

      Як і я, доречі, не забов'язаний перейматися рівнем освіти в Ізраїлі
   • 2009.10.09 | Мартинюк

    Невже в школах з навчанням на івриті заохочуть арабську

    чи якусь іншу мову? Всюди у світі для шкіл , оріентованих на вивчення якоїсь одної мови , прийнято створювати відповідне мовне оточення на уроках, перервах, позакласних шкільних зяняттях.

    Справа не в чиїхось національних повязаннях, а в прикладі діючої ( і демократичної згідно загальної світової опінії) системи навчання, яка стимулює вивчення певної мови учнями, які вдома користуються зовсім іншою.

    Нехай пан Ґройсман розкаже про права людини тим батькам , які кожного літа з ночі займають довжелезні черги, аби записати своїх дітей українські школи Сімферополя і Донецька, які можуть прийняти дітей втричі менше, аніж є для того бажаючих...
   • 2009.10.09 | AK

    Re: До речі, в Ізраїлі велика кількість арабських шкіл| Ну і що?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

   Re: А в Ізраїлі взгалі змушують навчатися на івриті!

   1. "змушують" - брехня!
   2. Ваші (гиги) співвітчизники - в Ізраілі є імігрантами, які імігрували добровільно, бо не хотіли бути Вашими співвітчизниками, і не треба плутати із корінним населенням цієї землі, тими, хто змушений жити з Вами, як Ваші співвітчизники.
 • 2009.10.09 | Englishman

  До Гройсмана- хотілося б почути, де саме ви бачите порушення?

  З цієї постанови Кабміну мені не очевидно, де саме порушуються права нацменьшин:

  ********************************************

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 р. № 964 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 24, ст. 1016; 2001 р., № 40, ст. 1799), такі зміни:

  доповнити Положення пунктом 241 такого змісту:

  “241. У державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі мовою навчання є українська мова. Поряд з українською мовою в навчально-виховному процесі в державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах можуть застосовуватися та вивчатися мови національних меншин.”;

  пункт 46 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:

  “в робочий час у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі постійно застосовувати українську мову, а у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі з навчанням мовою національної меншини поряд з українською мовою — також мову, якою здійснюється навчально-виховний процес в цьому закладі;”.

  **************

  Звичайно, мені не зрозуміло, як можна вимагати в викладача англійської користуватися у робочий час виключно українською. Проте мені здається, що не це викликало ваше обурення.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.10 | Адвокат ...

   Вам не здається. Просто Ви стикнули сь з

   клінічним проявом "руSSкоґо псіхоза".

   Як що дивили сь сьоняшнього Шустєра-наживо, могли побачити гострі та аґресивні го прояви. У пана Ґройсьмана тей психоз помірний, тихий. Але,-- "то лі єщьо будет"...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | Дар Ветер

    Довідка для невігласів.

    КОЖЕН викладач школи мінімум (можна й частіше за власним бажанням) один раз на п'ять років проходить переатестацію для підтвердження або підвищення кваліфікації.

    Зараз існують такі кваліфікаційні рівні:

    "спеціаліст", "вчитель ІІ категорії", "вчитель І категорії", "вчитель вищої категорії", "вчитель-методист";

    є також звання "старший учитель".

    Друга та перша категорія надається директором школи.

    Від кваліфікаційної категорії залежить платня за ставку (18 годин на тиждень)

    Тепер найсуттєвіше.

    http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1026.110.2&nobreak=1

    Атестація здійснюється згідно із "Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України" [Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 419 від 01.12.98]

    В цьому положенні є пункт 1.3.:

    1.3. Атестація базується на принципах демократизму, загальності, всебічності, систематичності, колегіальності, доступності та гласності, безперервної освіти і самовдосконалення, морального і матеріального заохочення. Умовою атестації педагогічного працівника є наявність фахової освіти та володіння ним державною мовою в обсязі, необхідному для виконання його професійних обов'язків, згідно з Конституцією України (ст.10) та із Законом "Про мови в Українській РСР". ( Пункт 1.3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти N 419 від 01.12.98 )

    Тобто для того, що б бути ДОПУЩЕНИМ до атестації треба:

    - мати відповідну фахову освіту;

    - володіти державною мовою в обсязі, необхідному для виконання його професійних обов'язків, згідно з Конституцією України (ст.10) та із Законом "Про мови в Українській РСР".

    Не секрет, що є вчителі, які не мають відповідної вищої освіти. Вони не проходять атестацію і не можуть підвищити свій кваліфікаційний рівень з початкового "спеціаліст". Те ж саме має стосуватися вчителів, які не володіють державною мовою в обсязі, необхідному для виконання його професійних обов'язків, згідно з Конституцією України (ст.10) та із Законом "Про мови в Українській РСР".

    То ж дивним виявляється піднятий навколо безсмістовного та популісткого документа Кабміну галас.

    З грудня 1998 року принаймні ДВІЧІ кожен вчитель пройшов переатестацію. Тобто принаймні двічі кожен вчитель запевнив керівництво, що він володіє державною мовою в обсязі, необхідному для виконання його професійних обов'язків, згідно з Конституцією України (ст.10) та із Законом "Про мови в Українській РСР".

    Які проблеми? Чому не було жодного галасу, коли 01.12. 1998 року було затверджено теперішню редакцію "Типового положенням про атестацію педагогічних працівників України"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Адвокат ...

     Чому? Тому що! Криво-защчітьнічькі провтикали!

     Дар Ветер пише:

     > Які проблеми? Чому не було жодного галасу, коли 01.12. 1998 року було затверджено теперішню редакцію "Типового положенням про атестацію педагогічних працівників України"?

     Subj, аднака! Недооцінили криво-защітьнічькі потенціялю бандерівського...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Дар Ветер

      Довідка для невігласів І

      Адвокат ... пише:
      > Дар Ветер пише:
      >
      > > Які проблеми? Чому не було жодного галасу, коли 01.12. 1998 року було затверджено теперішню редакцію "Типового положенням про атестацію педагогічних працівників України"?
      >
      > Subj, аднака! Недооцінили криво-защітьнічькі потенціялю бандерівського...

      Варто нагадати окремі положення

      ГААЗЬКИХ РЕКОМЕНДАЦІЙ ЩОДО ПРАВ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН
      НА ОСВІТУ ТА ПОЯСНЮВАЛЬНОЇ ЗАПИСКА

      http://www.osce.org/documents/hcnm/1996/10/2700_uk.pdf

      11 Освіта меншин на початковому та середньому рівнях
      11) Перші роки навчання мають колосальне значення у розвитку дитини.
      Результати дослідження у галузі освіти свідчать про те, що в ідеалі мова
      дитини має бути засобом навчання на дошкільному рівні та в дитячому
      садку. Держави повинні, наскільки це можливо, створити умови для того,
      щоб батьки могли скористатися цією можливістю.
      12) Дослідження також свідчить про те, що в ідеалі предмети у початковій
      школі мають викладатися мовою меншини. Викладання мови меншини як
      предмета має здійснюватися на постійній основі. Офіційна мова держави
      також повинна бути предметом постійного викладання, бажано
      вчителями, які володіють двома мовами і добре знають рівень культурної
      та мовної підготовки дитини. Наприкінці цього періоду кілька предметів
      практичного або нетеоретичного характеру мають викладатися
      державною мовою. Держави повинні, наскільки це можливо, створити
      умови для того, щоб батьки могли скористатися цією можливістю.
      13) У середній школі значна частина навчального матеріалу має виклада-
      тися мовою меншини. Викладання мовою меншини як предмета має
      здійснюватися на постійній основі. Державна мова також повинна бути
      предметом постійного викладання, бажано вчителями, які володіють
      двома мовами і добре знають рівень культурної та мовної підготовки
      дитини. Протягом цього періоду необхідно поступово збільшувати
      кількість предметів, які викладаються державною мовою. Результати
      дослідження свідчать про те, що чим поступовішим є таке збільшення,
      тим краще для дитини.
      14) Підтримання початкового та середнього рівнів навчання мовою
      меншини багато в чому залежить від наявності вчителів, які пройшли
      підготовку з усіх предметів рідною мовою. Тому, виходячи зі свого
      обов’язку забезпечити адекватні можливості для навчання мовою
      меншини, держави повинні забезпечити адекватні умови відповідної
      підготовки вчителів та доступу до такої підготовки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Довідка від невігласів :)

     Шановний - Положення про атестацію не суперечить Закону про мови в УРСР, оскільки указаний закон встановлює саме такий мовний порядок в державі, який не порушує права людини.
     Читайте заяву ВПГ уважніше, і Ви побачите, що Постанова КМУ 1033 видана за межами владної компетенції і запроваджує мовний порядок, який відрізняється від установленого законом.
     З повагою,
     Дмитро Гройсман
  • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

   Від Гройсмана: чуйте-


   "в робочий час у державному і комунальному загальноосвітньому навчальному закладі постійно застосовувати українську мову" - ось тут
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | AK

    Права вчителів-нацменів нехтувати правами українських дітей

    для "правозахисника" Ґройсмана - це святе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Михайло Свистович

     Переважна більшість цих вчителів - нацболи

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

      поржав, дякую

    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Українські діти - це лише учні українських шкіл

     Ви виступаєте за сегрегацію? Тоді Вам в ПАР, причому на машині часу
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | AK

      Окремі школи чи класи з навчанням мовами нацменшин

      "правозахисник" Ґройсман називає "сергрегацією"!

      Нове слово в правозихисній діяльності! :lol:      Dmytro Groysman пише:
      > Ви виступаєте за сегрегацію? Тоді Вам в ПАР, причому на машині часу
   • 2009.10.10 | Englishman

    Тобто,

    вас непокоїть, що в україномовних школах від вчителів вимагатимуть в робочий час розмовляти українською? Бо шкіл, де вживаються мови нацменьшин, цей наказ не стосується, чи не так?

    Якщо так, то де саме ви бачите проблему? Що вчителі мають звертатися українською не тільки до дітей, але й один до одного, чи ще щось?
 • 2009.10.10 | Taras-ods

  Такі Гройсман чужа людина для України, чому тут дивуватися...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

   Для нацистської України - чужа, але

   фашні в Україні усе ж таки значно менше, ніж порядних добрих людей, і саме за них і для них варто боротися, що я і роблю тут в своїй країні.
   З повагою,
   Дмитро
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.10 | Mykola_2007

    Re: Для нацистської України - чужа, але

    >фашні в Україні усе ж таки значно менше, ніж порядних добрих людей,

    Тому то перспектив Вашої справи і не буде. Дійсно спочатку завезти побільше російських та інших фашистів, а потім обурюватися тим що в Україні треба розмовляти українською. Нмд це і є нацизм.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Hadjibei

     Сказано ж вам - провокатор він

     Звичайний провокатор і ксенофоб той пан Гросман.
     Хіба це вперше на Україні? Ні.
     Як тільки українці роблять найменший порух на захист своїх культурних прав - одразу гавкіт і звинувачення в "нацизмі".
     Гройсмани тут завжди на підхваті.
     Так було і так є.
     Але чи буде? Сподіваюся, що ні...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Mykola_2007

      Погоджуюсь. Коли захист української мови прирівнюють до нацизму,

      це починає нагадувати Кремлівську пропаганду. Для якої все українське є нацизмом.
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     На Вашу думку? Ну і багатійте "Вашою думкою"...

     Як у знаменитому прислів"ї
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Mykola_2007

      Якби я мав завдання знищити Ізраїль, я б поїхав туди

      і займався тим сами чим Ви в Україні.

      Прислів'я, на яке Ви посилаєтесь нажаль не знаю :(, Але якось переживу :).
   • 2009.10.10 | AK

    Ґройсман визнав, що опинився у меншості

    Dmytro Groysman пише:
    > фашні в Україні усе ж таки значно менше, ніж порядних добрих людей,
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     АК, видно, що Ваш IQ в балах

     Більший, за довжину Вашого прутня в сантиметрах. Та чи набагато?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Mykola_2007

      А здавалось така вихована людина. А при першій невдачі

      всі кругом фашисти та недоумки. Дитячий садочок якийсь...
     • 2009.10.10 | 123

      Прошу всіх учасників дискусії дискутувати коректно

     • 2009.10.10 | Адвокат ...

      Зато Ваш нацизм, Діма, занчно більший за Вашу право- і криво-

      защіту.

      Ви є прекрасним прикладом камісара в криво-защітной кожАнкє. Бракує тіко мавзера на поясі,-- і мільйони будуть щасливі!
     • 2009.10.10 | AK

      У Ґройсмана збочення не лише на расовому ґрунті,

      а ще й на сексуальному.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.10 | Адвокат ...

       Я розумію резони пана Ґройсьмана. "Випєндрьож" з епатажем,-- го

       модус операнді.

       Але не розумію Вас. Навіщо Ви му підігруєте?
   • 2009.10.10 | Taras-ods

    фашистом вистує нацист Гройсман

    Dmytro Groysman пише:
    > фашні в Україні усе ж таки значно менше, ніж порядних добрих людей, і саме за них і для них варто боротися, що я і роблю тут в своїй країні.
    > З повагою,
    > Дмитро


    Ізя, Україна доброзичливо дала притулок багатьом людям різних націй, але коли приймаки намагаються підбурювати виставити хозяїв за двері то це гірше фашизма, нацисти гройсмани ніколи не будуть у більшості у моїй країні.


    з неповагою та призирством до нацистів гройсманів

    Taras-ods
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.10 | Михайло Свистович

     Re: фашистом вистує нацист Гройсман

     Taras-ods пише:
     >
     > Изя, Україна доброзичливо дала притулок багатьом людям різних націй

     А до чого тут "Изя"? І що то таке взагалі "Изя"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Taras-ods

      Re: фашистом вистує нацист Гройсман

      Михайло Свистович пише:
      > Taras-ods пише:
      > >
      > > Изя, Україна доброзичливо дала притулок багатьом людям різних націй
      >
      > А до чого тут "Изя"? І що то таке взагалі "Изя"?


      якісь ще запереченя до допису є?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.11 | Михайло Свистович

       Re: фашистом вистує нацист Гройсман

       Taras-ods пише:
       >
       > якісь ще запереченя до допису є?

       До того - ні. Але є до цього. Мені страшенно подобаються колоритні одеські євреї, але не у всьому. Наприклад, невихованою я вважаю звичаку відповідати питанням на питання, як то робите Ви.

       П.С. Прошу не намагатися повішати на мене ярлик антисеміта через згадку про Ваше єврейське походження.
    • 2009.10.10 | Dmytro Groysman

     Нікчемо, слухай сюди:

     *Ізя, Україна доброзичливо дала притулок багатьом людям різних націй, *але коли приймаки намагаються підбурювати виставити хозяїв за двері то *це гірше фашизма, нацисти гройсмани ніколи не будуть у більшості у моїй *країні.


     Коли мої пращури стали жити на цій землі - ту ще не було ніякої України, і ніхто їм тут притулку не давав.
     Не знаю хто ти таке, але я точно становлю корінне нселення цієї країни, і ткі як я будуть говорити в школах, в лікарнях, на вулицях, в парламенті цієї країни на тій мові, на якій нам зручно. Ти також будеш говорити на зручній тобі мові, і ми тобі заважати не станемо, але і тобі заважати нам не дамо.
     Сподіваюся, так тобі краще зрозуміло це.
     Якщо не зрозуміло, можеш шурувати на Мадагаскар, чи в Сахару і створювати там собі мовне гето, лише тільки не порушуй там права тих людей, які жили там ще до тебе.
     Бувай!
     Дмитро Гройсман


     *з неповагою та призирством до нацистів гройсманів

     *Taras-ods
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.10 | Mykola_2007

      Re: Нікчемо, слухай сюди:

      >Коли мої пращури стали жити на цій землі - ту ще не було ніякої України, і ніхто їм тут притулку не давав.

      Українці за археологічними пам'ятниками є автохтонами на цій землі. А про євреїв згадується лише у 10 столітті(якщо не брати до уваги хозарів які євреями не були). А якщо вже бути до кінця об'єктивним, то більшість євреїв опинилася в Україні при польській окупації(Річь Посполита), коли Україна(якщо придиратися до назви) була. А так те що самоназва українці з'явилась у 19 столітті не означає, що до цього тут мешкали лише ваші предки...
     • 2009.10.10 | Адвокат ...

      Та, ти шо!

      Dmytro Groysman пише:

      > Коли мої пращури стали жити на цій землі - ту ще не було ніякої України, і ніхто їм тут притулку не давав.

      А що тоді було?


      > Не знаю хто ти таке, але я точно становлю корінне нселення цієї країни, і ткі як я будуть говорити в школах, в лікарнях, на вулицях, в парламенті цієї країни на тій мові, на якій нам зручно. Ти також будеш говорити на зручній тобі мові, і ми тобі заважати не станемо, але і тобі заважати нам не дамо.

      Камісарім, Діма? ;)


      > Сподіваюся, так тобі краще зрозуміло це.
      > Якщо не зрозуміло, можеш шурувати на Мадагаскар, чи в Сахару і створювати там собі мовне гето, лише тільки не порушуй там права тих людей, які жили там ще до тебе.

      От і весь Ваш, Діма,-- "правозахист". Який до болі співпадає з прахтикою лєнінізьму перших місяців опісля жовтневого перевороту.
  • 2009.10.10 | 123

   14 днів бану

 • 2009.10.10 | 123

  Гілку закрито на дописуванняCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua