МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЗТР «Солідарність» вважає, що Президент Ющенко може врятувати Ук

10/08/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Нарешті, порушивши усі десятиденні терміни, Київська міська державна адміністрація надала відповідь ЗТР Солідарність» на подані раніше документи з реєстрації ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму, яка була створена на зборах громадян 17 липня 2009 року в «Українському домі» в м. Києві.

Після ретельного вивчення усіх документів і в першу чергу списку членів ініціативної групи, Київська міська державна адміністрація дійшла висновку, що документи не можуть бути переданими до Центральної виборчої комісії оскільки, на їхню думку, паспортні дані членів ініціативної групи є не повними і не містять всіх обов’язкових ознак, передбачених Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим постановою верховної Ради України від 26 червня1992 року№250-XII.
Що мали на увазі виконавці листа під ознаками паспортних даних, наразі, невідомо, бо такого терміну у зазначеному Положенні немає. так само як і не має такої вимоги в Законі "Про всеукраїнський та місцеві референдуми". Цитуємо єдиний абзац, Положення в якому ідеться про те, що має бути у паспорті:
на першу і другу сторінки паспортної книжечки заносяться прізвище, ім'я та по батькові, дата і місце народження. На першій сторінці також вклеюється фотокартка і відводиться місце для підпису його власника. На другу сторінку заносяться відомості про стать, дату видачі та орган, що видав паспорт, ставиться підпис посадової особи, відповідальної за його видачу. Записи засвідчуються мастиковою, а фотокартка - випуклою сухою печаткою.
Отже, за логікою, у списку членів ініціативної групи мали бути зазначені: прізвище ім’я по батькові, дата, місце народження, фотографія, відомості про стать, дату видачі та орган, що видав паспорт, підпис особи.
Ця вимога не відпоідає ст. 16 закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» де чітко сказано, що на реєстрацію подається список ініціативної групи із зазначенням даних документів, що посвідчують їх особи. Тобто у Законі мова йде навіть не про паспорт і не про паспортні дані, а про дані будь-якого документу, що посвідчує особу, тобто серію та номер документу.
Хоча, відмова є, очевидно, надуманою, ЗТР «Солідарність» не збирається звертатися до суду, якому не довіряє. Нагадаємо, що одним з питань, яке виносилося на розгляд референдуму було питання про реформування судової системи на базі обрання суддів.
Натомість ЗТР Солідарність збирається, по можливості, проводити такі збори у всіх містах і містечках України і доводити розпочату справу до кінця, навіть якщо на це доведеться потратити роки. Адже у нас просто немає іншого виходу. Україна знаходиться в політичному тупику. Державна влада, в такому вигляді, як вона є, не може адекватно реагувати на виклики, які ставить перед нею життя, та приймати рішення на користь народу та держави. А існуюча виборча система перестала бути демократичним механізмом зміни владної еліти та розв’язання політичної кризи. Тому народ сам повинен стати суб’єктом політичного процесу і зробити відповідні зміни в системі влади.
Єдиний конституційний спосіб це зробити – референдум. Якщо влада буде активно протистояти проведенню референдуму, вона поставить себе поза законом. І тоді народ, як джерело влади муситиме змінити цю владу на легітимну – тобто на ту яка отримає мандат довіри. Донести це до народу та показати йому шлях, як це можна зробити, такою бачить свою місію «Солідарність».
ЗТР «Солідарність» вважає, що сьогодні, єдиною людиною, яка може врятувати Україну є Президент Ющенко. Бо саме він, як посадова особа, наділений повноваженнями оголосити Всеукраїнський референдум щодо внесення змін до Конституції України.
Проект Конституції Ющенка, навіть самий найкращий, виглядає не більше ніж передвиборчим піаром, оскільки при сьогоднішньому розкладу політичних сил, не має абсолютно ніяких перспектив. Якщо Президент Ющенко, дійсно бажає змін, то чому йому не скористатися правом на оголошення референдуму з питання прийняття нової Конституції?
ЗТР «Солідарність» закликала у своєму Зверненні до Президента України оголосити референдум з питання започаткування нового Конституційного процесу і визначення основних принципів формування та функціонування державної влади та провести його разом із виборами Президента України.

Відповіді

 • 2009.10.08 | Koala

  А до прокуратури?

 • 2009.10.08 | Ігор

  Re: ЗТР «Солідарність» вважає, що Президент Ющенко може врятувати Ук

  А хто це та де вони, ці ЗТР «Солідарність», хтось знає?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Мирослава Свистович

   Re: ЗТР «Солідарність» вважає, що Президент Ющенко може врятувати Ук

   Давайте познайомимося - Мирослава Свистович, наразі, заступник голови ЗТР "Солідарність". Готова дати відповідь на всі Ваші запитання щодо Солідарності, якщо Вас дійсно це цікавить.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.09 | Ігор

    Re: ЗТР «Солідарність» вважає, що Президент Ющенко може врятувати Ук

    Цікавить! Ось моє мило^ solomon1971@mail.ru


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua