МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Офтоп, який може бути корисним (л)

10/08/2009 | Sean
Леді і джентльмени, хто вже знає, того перепрошую що забираю час, а хто не знає, той отут:

http://bit.ly/

знайде сервіс для скорочення гіперлінків, що є нмд вельми зручним, коли йдеться про вміщення посилання на щось у документі, у вміщенні довгого лінка у новинах чи на форумі, роботі з вікіпедією тощо.

гараздів

Відповіді

 • 2009.10.08 | один_козак

  Дякую. Як раз було треба.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Sean

   ПрОшу!

 • 2009.10.08 | Tatarchuk

  Re: Офтоп, який може бути корисним (л)

  http://bit.ly/OdHsP
 • 2009.10.08 | Franko

  На жаль, з технічної точки зору такі сервіси є злом

  тому що вони руйнують важливий елемент Інтернету - природній добір сторінок та сайтів в пошуковиках шляхом обміну рейтингом. Поясню: якщо тисячу людей розмістить лінк на новину Майдану про Ктулху, вона почне виринати в запитах про Ктулху, а сайт "Майдан" додасть в рейтингах пошуковиків як джерело доменного імені цієї новини. Однак якщо тисячу людей розмістить лінк на "bit.ly", то цього не станеться.

  Так само, розміщуючи лінк в новинах чи вікіпедії, ви тому сайтові робите подвійну послугу: про нього читають люди, і йому Гугл додає в рейтингу (pagerank). Однак розміщення скороченого лінку не додасть сайтові-реціпієнтові рейтингу в Гуглі, що є досить серйозною втраченою вигодою для того сайту.

  В глобальному масштабі відбувається ерозія системи рейтингів та рангів і деструктуризація інтернету. Тому я б радив не зловживати такими послугами.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.10.14 | jz99

  Темний бік цього Місяця

  Sean пише:
  > http://bit.ly/
  > сервіс для скорочення гіперлінків, що є нмд вельми зручним, коли йдеться про вміщення посилання на щось у документі, у вміщенні довгого лінка у новинах чи на форумі, роботі з вікіпедією тощо.

  Прикрість у тому, що разом із таким скороченням відбувається затемнення лінка — не бачиш, куди він веде.

  Пропоную дотримуватися неписаного правила: отакі зашифровані лінки не забувати анотувати, тобто коротко зазначати, куди потрапиш (на який сайт) і, звісно, якщо там не сторінка HTML, то що почне качатися (і в якому обсязі) чи проситися зберегтися, запуститися тощо. Зокрема, мій цей пост спонукало застосування скорочено-затемнених лінків у новині на Майдані
  http://maidan.org.ua/static/news/2009/1255446239.html
  в супроводі лише слів ”тут” :)

  Чи правильно я розумію, що не лише у звичайних повідомленнях на форумі, а й в новинах блокуються класичні теги <a href="лінк">по-людськи</a>? Бо коли така можливість є, то все ж краще було б вдаватися до неї.


  Ну, і раз уже йдеться про способи скорочень лінків, то у певних випадках є додаткові можливості без втрати усієї сили, краси і відкритості лінків :)

  Лінки на результати пошуку (Гугл, вікіпедія, словник ВТССУМ тощо):
  1) коли запит містить кириличний текст, то його там закодовано (”запроцентовано”) — повертаєте йому його первинний стан (залишивши плюси на місці пропусків).
  2) Гугл додає у запитову частину лінка метаінформацію, яку можна безболісно викинути (якщо коротко, треба залишити частину ”q=...” до наступного амперсанда).

  Звичайно, треба мати очі і прямі руці :)
  У Firefox, IE, Opera такі модифіковані лінки працюють, як і первинні (про інші браузери не скажу, не знаю).

  Бажано після таких модифікацій перевіряти правильність роботи лінків.


  І ще одна пропозиція до громади: при лінках на повідомлення, що містяться у цій же гілці, зазначати цей факт. Наприклад, ”у цій же гілці вище/нижче” або ”тут же, повідомлення [автор] [дата/час]”.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua