МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист Президенту України Віктору Ющенку

10/08/2009 | Трудовий рух „Солідарність”
Лист підготовлено на виконання рішення зборів громадян України з ініціювання всеукраїнського референдуму від 17 липня 2009 року.

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звертаємося до вас як до гаранта конституційних прав громадян України.
17 липня 2009 року за ініціативи Всеукраїнського трудового руху „Солідарність” в „Українському домі” було проведено збори з ініціювання всеукраїнського референдуму з питань, позитивне вирішення яких шляхом всеукраїнського референдуму, на нашу думку, закладе фундамент для системних змін в політичній системі України та її розвитку, і дасть можливість розв’язати триєдине завдання, яке стоїть перед українським суспільством та Вами, як Президентом України:

1. Припинення безвладдя та недопущення державного перевороту.
2.Запровадження соціально-економічної стратегії, яка поверне мільйони українських безробітних та заробітчан з-за кордону на українське виробництво, а дітям – батьків.
3. Створення нової психології державного управління, яке спиратиметься у своїй діяльності на волю і довіру народу.

Ми вважаємо, що політичний процес в Україні зайшов в глухий кут. В результаті реформи 2004 року держава стала неефективною і не може вирішити вище перерахованих завдань та забезпечити виконання основних своїх функцій.

Існуюча система виборів позбавила людей права вибору, оскільки виборчі списки формуються керівниками політичних партій за незрозумілими і непрозорими принципами. Вона обмежила конституційне право громадян України обиратися до представницьких органів влади, а відтак і брати участь в управлінні державними справами. Виборча система перестала бути демократичною процедурою зміни владної еліти та розв’язання політичної кризи.

Влада неспроможна адекватно реагувати на економічні та політичні виклики, приймати рішення в інтересах України та її народу.

В цих умовах, народ повинен включитися в політичний процес і шляхом референдуму самостійно вирішити ті питання, які не можуть вирішити політики.

А Ви, як гарант конституційного права народу бути джерелом влади та державності України, повинні очолити цей процес. Оскільки саме Ви, згідно Конституції України, маєте право та повноваження оголосити референдум з питань внесення змін до Конституції України.

Зокрема ми вважаємо, що тільки сам український народ, а не політики, які вже давно втратили будь-яку довіру у виборців, може визначати форму державного правління та принципи формування державної влади. А тому політична реформа 2004 року, яка не була погоджена народом України шляхом референдуму, є незаконною і підлягає скасуванню.

Натомість, народ повинен сам визначити, яку державу і за якими принципами йому будувати, як обирати депутатів Верховної та місцевих рад, формувати виконавчу та судову гілки влади.

Для цього ми пропонуємо започаткувати новий конституційний процес шляхом обрання на всезагальних виборах Конституційної асамблеї, яка підготує нову Конституцію України з подальшим затвердженням її на всеукраїнському референдумі. Члени Конституційної асамблеї вподовж наступних десяти років будуть обмежені в правах обиратися депутатами Верховної Ради України та займати високі державні посади, для того, щоб нова Конституція була написана максимально в інтересах Українського народу, а не окремих політиків.

Нарешті, після ретельного вивчення усіх документів і в першу чергу списку членів ініціативної групи, Київська міська державна адміністрація відмовила нам у передачі документів, щодо реєстрації ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму до ЦВК, посилаючись на те, паспортні дані членів ініціативної групи є не повними і не містять всіх обов’язкових ознак, передбачених Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим постановою Верховної Ради України від 26 червня1992 року№250-XII.

Що мали на увазі виконавці листа під ознаками паспортних даних, наразі, невідомо, бо такого терміну у зазначеному Положенні немає та само як немає такої вимоги в законі «Про всеукраїнський та місцеві референдуми».

Ми не збираємося подавати до суду, якому не довіряємо і якого не визнаємо. Ми будемо проводити такі збори в усіх містах і містечках України, нехай на це підуть роки, але доведемо цю справу до кінця.

Пропонуємо Вам, пане Президенте, не спостерігати як ЦВК чи інші органи держаної влади, вишукають підстави, щоб ігнорувати волю та інтереси народу та конституційні права громадян, підриваючи таким чином засади конституційного устрою, а підтримати нашу ініціативу, яка є єдиним законним способом виходу з затяжної політичної кризи, та оголосити всеукраїнський референдум, який буде проведений разом з президентськими виборами, з наступних питань:

1. Чи підтримуєте Ви необхідність прийняття нової Конституції України?

2. Чи погоджуєтеся Ви з тим, щоб розробку нової Конституції України доручити новому органу – Конституційній асамблеї, яка обиратиметься на час розробки і прийняття Конституції та внесення змін до неї і складатиметься з обраних на прямих загальнонародних виборах за одномандатними виборчими округами представників, які впродовж подальших 10 років після складання ними повноважень членів Конституційної асамблеї не матимуть права обиратися депутатами будь-якого рівня і займати керівні посади в органах державної влади?

3. Чи згодні Ви, щоб закон про Конституційну асамблею був затверджений на Всеукраїнському референдумі?

4. Чи підтримуєте Ви скасування Закону України №2222-IV від 08 грудня 2004 року «Про внесення змін до Конституції України»?

5. Чи погоджуєтеся Ви з необхідністю скасування недоторканності народних депутатів України та вилученням у зв’язку з цим статті 80 із Конституції України?

6. Чи погоджуєтеся Ви з необхідністю скасування усіх норм чинного законодавства, які передбачають права народних депутатів України та їхніх родин щодо житлового забезпечення, отримання матеріальної допомоги, охорони здоров’я, та соціального захисту, відмінні від тих, якими користуються громадяни України на загальних засадах?

7. Чи згодні Ви, що на виборах народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим і місцевих рад повинно бути забезпечене право громадян України балотуватися до рад будь-якого рівня в будь-якому окрузі шляхом самовисування, і що в зв’язку з цим Верховна Рада України повинна ухвалити відповідні закони та зафіксувати це в Конституції України?

8. Чи погоджуєтеся Ви, що виборці повинні мати гарантії та механізм відкликання народних депутатів України і що для цього необхідно внести зміни до ст.81 Конституції України: доповнити її частиною сьомою в такій редакції: «В разі отримання ЦВК достатньої кількості заяв виборців щодо їхньої вимоги про відкликання відданих ними голосів за даного депутата ВРУ та дострокове припинення повноважень даного депутата, ЦВК автоматично припиняє його повноваження. Процедура дострокового припинення повноважень депутатів регулюється законодавством про вибори народних депутатів України; частину другу доповнити пунктом 8 про те, що повноваження народного депутата України припиняються достроково у разі «відкликання його виборцями», частину чотири доповнити реченням: «а у випадку передбаченому пунктом 8 частини другої цієї статті повноваження народного депутата України припиняються Центральною виборчою комісією»?

9. Чи погоджуєтеся Ви з тим, що судді усіх рівнів для кожного з видів судів (окрім військових судів) повинні обиратися за мажоритарною системою абсолютної більшості на прямих виборах в одномандатних виборчих округах громадянами України, що мають право голосу згідно з виборчим законодавством і проживають в округах, на які поділяється територія, на яку розповсюджується юрисдикція суду відповідного виду та рівня, та з необхідністю внесення відповідних змін до Конституції України і законодавства про судочинство?

10. Чи погоджуєтеся Ви з тим, щоб прийняті на Всеукраїнському референдумі питання, які містять вичерпний перелік змін та доповнень до законодавства і не потребують розробки та прийняття додаткових законодавчих актів вступили в законну силу з моменту оголошення результатів референдуму?


З повагою,
Голова трудового руху «Солідарність»
Віктор Горобчук

Відповіді

  • 2009.10.09 | Мирослава Свистович

    Re: Відкритий лист Президенту України Віктору ЮщенкуCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua