МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікаво, до чого готується наша армія.

10/08/2009 | Bogun
З останніх рухі і пересувань наших армійських частин, які підтягуються на південь, і зараз активно проводять польові навчання, можна зробити певні висновки. Або вони щось у штабі знають і активно до цього готуються, або просто хочуть побряцати зброєю. Хоча швидше за усе саме перше.

На днях на південь були перекинуті військові частини з Білої Церкви.
7 жовтня: Штурмовики Миколаївської авіабригади виконали практичні стрільби (Льотчики виконали бойове завдання з нанесення удару одиночними екіпажами по загонам умовних незаконних збройних формувань і техніці в районі зосередження);
Сьогодні 8 жовтня: в районі озера Донузлав (Автономна Республіка Крим) понад 1000 військовослужбовців, 5 кораблів і суден забезпечення, 7 літаків і гвинтокрилів, 15 одиниць бронетанкової техніки, понад 50 одиниць спеціальної і автомобільної техніки Військово-морських Сил Збройних Сил України беруть участь в підготовці до тактичного навчання угрупування різнорідних сил, яке відбудеться завтра;
Сьогодні 8 жовтня: Завершилося командно-штабне навчання 72-ї окремої механізованої бригади 8-го армійського корпусу на Миколаївщині (За легендою навчання, підрозділи 72-ї окремої механізованої бригади вступили у бій з умовним противником, який порушив державний кордон України і почав просуватися вглиб території. Діями військовослужбовців бригади загони умовного противника було затягнуто у «вогневий мішок» і завдано йому потужного вогневого удару).

Відповіді

 • 2009.10.08 | Sean

  думаю, переважно до виживання

  в умовах коли уряд кинув її напризволяще. На жаль. Величезний респект старшинам, котрі за цих умов знаходять можливости для власне бойової підготовки
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.08 | Sakha

   Re: думаю, переважно до виживання

   У придністров'ї багато соотєчєствєнников з російськими паспортами. Мабуть блокується можливість перетину ними кордону, щоб потім не було спокуси захистити їх від бЕндерівців.
  • 2009.10.09 | zmej_gorynych

   Re: думаю, переважно до виживання

   Ви праві.
   Тут саме час думати про розквартирування підрозділів ЗСУ по цивільних оселях. Мені мої знайомі казали, що в дикі 90-ті багато де так і було. Негласно та неофіційно, звичайно. Просто солдатів відпускали з частини на деякий час. Здебільшого "похарчуватися та помитися". Якщо вони мали куди йти.

   Я собі думаю, що в таких умовах (відсутність фінансування ЗСУ) ну просто вкрай необхідно та доцільно паралельно створювати швейцарський варіант Українського ополчення. Завважте - саме паралельно. Тобто зовсім необов"язково як альтернативу нині існуючим рахітичним ЗСУ.
   Для цього на першому етапі достатньо лише сформувати організаційну структуру з волонтерів/спеціалістів та роздати зброю перевіреним бажаючим. Правда, найважче (і, мабуть, нездійсненне в умовах сьогодення) буде - це підвести законодавчу базу. Хоча... Можна подумати, чи не можна це організувати, переформувавши існуючу систему т. зв. "партизанщини" (тобто, курси перепідготовки).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.09 | Bogun

    Так, це було б ідеально проводити перепідготовку

    але на це теж потрібно бабло, а уряду Пукіним було поставлено завдання знекровити, хоча б те, що ще могло якось противитись ворогу, з цього слідує, що на перепідготовку, грошей ніхто не дасть. Я думаю, начальник штаба теж пішов у ідставку не випадково, у людини не вистачило сил дивитись, як промосковська фурія руйнує нашу армію. Так що єдине, що залишається таємно створювати загони самозахисту на місцях. Єдана проблема звичайно - зброя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.09 | zmej_gorynych

     Re: Так, це було б ідеально проводити перепідготовку

     Bogun пише:
     > але на це теж потрібно бабло, а уряду Пукіним було поставлено завдання знекровити, хоча б те, що ще могло якось противитись ворогу, з цього слідує, що на перепідготовку, грошей ніхто не дасть.

     На це потрібно значно менше бабла в порівнянні з підтримкою боєздатності ЗСУ. Значно. На порядки, якщо, звичайно, не вести мову про мілітарне R&D.

     > Я думаю, начальник штаба теж пішов у ідставку не випадково, у людини не вистачило сил дивитись, як промосковська фурія руйнує нашу армію.

     На мою думку Ви абсолютно праві. Однозначно Ющ в Криму вчора підтвердив, що "стан здоров"я Кириченка" не має жодного відношення до його прохання про відставку. А відставка викликана "серйозними та вагомими причинами, які я розумію" /(С) Ющ/.

     > Так що єдине, що залишається таємно створювати загони самозахисту на місцях. Єдина проблема звичайно - зброя.

     Не погоджусь в двох моментах. Вірніше так (щоби коротше) - погоджусь в тому, що необхідно самим створювати щось на зразок загонів самооборони. А ось з іншими твердженнями цієї Вашої фрази дозвольте не погодитись :)

     1. Відносно таємності - ми ж не збираємось закликати, чи й реалізовувати насильницьке повалення існуючого ладу, еге ж? ;-) То чому це таємно? Назовіть свій загін якоюсь "Школою виживання", котрих вже як собак нерізаних розвелось, чи постійно діючою "Зарніцою". Ну чи взагалі місцевим відділком ДОСААФ :sol:. Варіантів море.

     2. Гладкоствольну зброю і зараз може мати практично кожен бажаючий. Порядка 1000-1100 баксів коштуватиме Ремінгтон-870 Express Combo 12-го калібру з двома стволами (змінними). З яких можна і кулею, і картеччю і чим завгодно стріляти. Або Мосберг-500. Це практично аналог (і конкурент) Ремінгтону-870. Мосбергів-500 також є кілька модифікацій. Це якщо в кого є досить бабла. Якщо бабла мало - купляйте російські, чи турецькі лушні. Від 200-300-400 баксів обійдеться. Потім заміните собі трофейними :sol:. Отримати ліцензію на придбання гладкостволу (а потім на зберігання та носіння) і купити не складає труднощів.
     Відносно нарізної зброї складніше, але також цілком ймовірно. Особливо для тих, хто вже якийсь час володіє гладкостволом (але ця умова не є абсолютно необхідною, на відміну від Росії).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.09 | Майстер

      Ага, як у самого, так автомат!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.09 | zmej_gorynych

       Re: Ага, як у самого, так автомат!

       Мені повезло. Може раз в житті мені повезти? Бо ніколи навіть 25 рублів в лотерею не вигравав :sol:
       Насправді я й про помпу думаю (саме про Рем, чи про Мосберг). Ото лише з фінансами сутужно. Бо багато інших статей витрат є. І помпа серед них не на першому місці.
       Ну і чого Ви так переживаєте за сабдж. Ми ж, підозрюю, не по різні сторони барикад будемо :sol:
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.09 | Майстер

        Я теж хочу таке

        а поки що придивляюсь до ТОЗ-106. Манєнька.
    • 2009.10.09 | АlеxDomosedov

     Якщо пан не знає про схрони - це не озачає, що їх нема. І тим

     більш не означає, що пан про них не дізнається, як прийде час. До того ж, скажімо, "несучасну" міну з катюші можна запустити зі звичайних двох дошок, збитих під кутом. А використання при цьому звичайного китайського копійчаного таймеру дозволить пану під час родинного обіду робити великі очі "це що ж там таке полетіло і ї***ло?" :-) Від будь - яких організацій застерігаю - про них СБУ збирає інфу в обов'язковому порядку ("для профілактікі" - і це добре, так і має бути) Але хоча Ви напевно й не будете мати проблем з нашою владою, сам факт існування в архіві списку Вашої групи - "не камільфо" :-) Копіюються архіви, знаєте, з вражаючою регулярністю :-) Тож прошу Пана просто бути певним у своїх знайомих - цього буде достатньо, усе інше додасться :-)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.09 | Мартинюк

      І конспірація

      Це Вам підтвердить будь який ветран УПА - значна частина підготовки до бойвих дій , в тому числі схрони і запаси зброї, були зроблені задовго до подій - навіть ще за часів Польщі. Але про це не знав ніхто із непричетних до того і тим більше з балакучих.

      З огляду на це звертаю Вашу увагу на один з принципів поведінки члена тодішньої ОУН : "Говори про справу не з тим, з ким це можна, а з тим з ким це потрібно"

      А щодо ракети від "Катюші" підтверджую - сам бачив як запускали таким чином ...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.09 | АlеxDomosedov

       Це не до мене. Я з 2004 на світлі. Звичайне базікало.

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.11 | АlеxDomosedov

        Мушу додати: поки панство собі грається у конспірацію,

        під Харковом сьогодні півтищі хлопців з усієї країни зібралися на старій військовій базі пограти у пейнтбол. "Конспіратори" зробили б з цього секрет та назвали б це типу "полкові навчання по відпрацюванню бойових дій в зоні використання тактичної ядерної зброї". А для нас це просто гра "чисте небо" по мотивам "сталкеру" :-) А у сухому залишку маємо півтисячі підготовлених цівільних, які в разі чого зможуть організувати діяльність своїх груп на таких територіях, які звичайне ополчення обходитиме десятою дорогою :-) І все це весело й відкрито, з висвітленням у новинах та на форумах. Бо ховатись нічого, спєци аналізувати поки що не розвчились, та й на своїй землі живемо :-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.12 | AxeHarry

         Ігрища всякі бувають ;)

         Ну, а цe щe одні вишколи :)
 • 2009.10.08 | zakhar

  Звичайні навчання.

 • 2009.10.09 | Мартинюк

  Напевно до цього : (/)

  29 сентября этого года Украинская община Севастополя выступила с заявлением, информация которого подтвердилась также из других источников.

  "Как стало известно из источников в ЧФ, штабом Черноморского флота Российской Федерации завершена дежурная плановая рекогносцировка территории крымского полуострова для планирования и подготовки ее захвата воздушным десантом и морской пехотой ЧФ РФ с привлечением части сил Новороссийской воздушно-десантной дивизии с учетом опыта последней войны на Кавказе.

  Соответствующими специалистами штаба ЧФ РФ были определены и нанесены на оперативные карты путевые сообщения Севастополь – Ялта – Феодосия, Севастополь – Симферополь – Феодосия – Керчь, а так же учтены все придорожные здания и сооружения с бетонными подвалами, которые, по мнению российских военных экспертов, могут быть использованы украинской стороной в качестве опорных пунктов.

  Поступает информация о переброске сил 58-й армии России в непосредственную близость к украинским границам – к Ростову-на-Дону и Таганрогу.

  Эксперты не исключают, что её возможное участие в украино-российском конфликте предполагает выход театра боевых действий за пределы Крымского полуострова с возможной оккупацией Восточной Украины.

  Военное командование Украины, в отличие от политиков, увлеченных предвыборной кампанией, осознает реальность и близость российской угрозы.

  В 20-тых числах сентября по всей Украине прошли широкомасштабные учения. В Крыму учения проходили с условной целью выбить с полуострова русского захватчика, который угрожает территориальной целостности Украины. В них приняли участие более 480 военнослужащих и почти 80 единиц военной техники.

  Стоит отметить, что предположительные силы России значительно больше. В составе ЧФ РФ в Крыму помимо 55 боевых кораблей, подводных лодок и катеров находятся 810-тый отдельный полк морской пехоты и 382-той отдельный батальон морской пехоты, береговые подразделения.

  Всего – до 25 000 личного состава, 132 ББМ и 24 артиллерийских единиц калибра 100 миллиметров и выше. Также насчитывается 20 самолетов Су-24М и Су-24МР, Ан-26, и до 10 вертолетов Ка-27.

  58-я общевойсковая армия России насчитывает около 70 тысяч человек личного состава. В арсенале армии находятся 609 танков, почти 2 тысячи БМП и БТР, 125 миномётов и орудий, 190 установок "Град" и 450 зенитных систем.

  Одна только эта армия превышает по количеству основного вооружения все украинские войска, которые находятся в непосредственной приближенности к России и в Крыму.

  Повний текст :http://www.pravda.com.ua/news/2009/10/7/102902.htm
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.10 | АlеxDomosedov

   Фігня на посному маслі. Хоча й правда.

   Такі плани вторгнення генштаб рашки розроблює та корегує постійно. Зверніть увагу на "планове" :-) Більш того, неготовність свіжої розробки одразу призводить до "планової" роздачі пілюлєй у самому генштабі та "по нісходящєй" (в укранському генштабі, до речі, той самий принцип) Краще аналізуйте, чому цей секрет полішенеля нагадали нам саме зараз? :-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.11 | Мартинюк

    І приєднання ЧФ до "чеченсько-грузинської" 68 армії це фігня?

    А Ваші пояснення "чому саме зараз" із цікавістю почитаю
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.11 | АlеxDomosedov

     Саме так. Не ведіться на пересмикування. СКВО -

     єдиний російській округ, до якого може бути підпорядкований ЧФР. А непідпорядкований до якогось округу він бути не може - він же ж не експедеційний корпус (хоча й схожий). Принаймні, визнати його таким Раша дозволити собі не може :-) А як пан хвилюється про напад - то окрім військового спротиву в нас одразу (випадково, звісно) почнуться аварії на очисних спорудах вище відводу води на Крим. Ніхто не буде "мучити цивільне населення спрагою" - просто замість води буде лайно :-) Ну, ми ж не винні :-) Бардак у нас :-)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.12 | Майдан

      Не був той флот раніше підпорядкований Кавказькому округу.

      І те що це робитьсяч зараз змушує бути на увазі..
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.12 | АlеxDomosedov

       Але ж і "юґа-западнава" вже нема (як хтось не помітив). Там

       на його місці якісь незрозумілі хлопці їдять сало та показують москалям "факи" :-) Звідкіля вони взялися - біс їх зна :-)
  • 2009.10.12 | Стась

   А я бы писал об одном - в Украине нет самолетов

   Прошу прощения за вольный пересказ Черчилля в беседе с Андрэ Моруа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.12 | Мартинюк

    А по суті написаного щось сказати ?

    Бо фактично стаття і є про це .

    Співати самим собі "Всьо хорошо, прекрасная маркіза" зараз не дуже доречно.
   • 2009.10.12 | АlеxDomosedov

    І не буде - не встигаємо. Відповідати будемо асиметрично.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua