МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна налаштована на добросусідські відносини з Росією

10/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко наголошує, що готовий і надалі підтримувати конструктивний діалог із Росією та працювати на розбудову ефективних партнерських добросусідських відносини двох держав.

Про це він сказав під час прес-конференції у Криму, відповідаючи на запитання про налаштованість провести зустріч з президентом Росії Д.Медвєдєвим у Молдові.

«Це не моє бажання. Це мій обов’язок як Президента країни підтримувати добросусідський діалог з сусідніми країнами», - сказав Президент.

«Справа в іншому – чи нація, міжнародна практика приймає таку тональність у відносинах. Чи це не є приниження, чи не є такий режим спілкування ультиматумом для всієї нації. Чи ми говоримо про нові принципи організації наших взаємин, чи говоримо як імперія з колонією», - сказав Віктор Ющенко.

Звісно, зазначив він, як Президент України він не допустить такої тональності у розмові з Українською незалежною державою.

Як наголосив Президент України, сьогодні йдеться про необхідність розвивати відносини у діловому добросусідському режимі, який би не загрожував територіальній цілісності та єдності України. «Ми повинні керуватися нашими інтересами, а не нашими емоціями. Тому, з одного боку, гірко, що лідер держави може говорити по відношенню до сусіднього народу чи держави з такою неповагою, і я цього не дозволю. А з іншого боку, я завжди буду спілкуватися, тому що добре розумію: в Росії є десятки мільйонів людей, які дивляться на нормальні українсько-російські відносини, що наші взаємні інтереси набагато важливіші, ніж чиїсь емоції», - сказав Віктор Ющенко. Він також запевнив, що як Президент ніколи не дозволить собі образити неповагою народ будь-якої сусідньої держави.

Він висловив переконання, що в розбудові двосторонніх відносин необхідно керуватися принципами моралі та міжнародними зобов’язаннями, які, зокрема, встановлені Великим договором, у якому «чітко і ясно прописані параметри формування нашої політики взаємних відносин». «Ми їх дотримуємося і хотілося б це бачити з російської сторони», - сказав Віктор Ющенко. Він вкотре наголосив на важливості ефективної роботи Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням Президентів. «Нам потрібно якнайшвидше прийти до врегулювання всіх проблем кордону», - зокрема, зазначив він. «Немає проблем, які б сьогодні гальмували демаркацію кордонів між Україною і Росією по суходолу», - переконаний Віктор Ющенко. На його думку, затягування у проведенні демаркації, очевидно, має політичну мотивацію. Більш складним питанням у цьому контексті він назвав делімітацію морського кордону. «Але я заявляв і заявляю: Україна ніколи не відмовиться від острова Тузла. Це невід’ємна частина нашої території і ми будемо вимагати визнання цього», - сказав Віктор Ющенко.

Серед інших питань, що потребують врегулювання в українсько-російських відносинах, Президент назвав режим роботи кордонів, режим взаємних поїздок громадян та розвиток малого прикордонного руху, розбудову митних переходів, газову проблематику. На переконання Президента України, українська та російська сторони мають віднайти ефективний спосіб вирішення зазначених питань, у тому числі через механізм міжурядових консультацій в рамках згаданої комісії. «Зробити належну організацію переговорного процесу, перегорнути сторінку, зробити належні уроки і рухатися далі», - закликав Віктор Ющенко.

http://www.president.gov.ua/news/15311.html

sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua