МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бізнес під кулями – реалії інвестора в Україні

10/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
9 жовтня, близько 19:00, невідомими особами був обстріляний мікроавтобус, в якому знаходились іноземні спеціалісти ВАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг» (АМКР). В мікроавтобусі залишилось біля двох десятків кульових отворів, повідомляється у прес-релізі, який розповсюдила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА). У результаті нападу постраждала одна людина.

"Європейська Бізнес Асоціація, що представляє інтереси близько 750 європейських, українських та міжнародних компаній, обурена подібним проявом насильства та закликає Президента України та Прем’єр-міністра України взяти під свій особистий контроль розслідування цього злочину проти працівників АМКР та прийняти міри задля уникнення подальших проявів агресії по відношенню до представників іноземних інвесторів в Україні", - сказано у прес-релізі.

На думку представників європейського бізнесу, Україна декларує свою готовність до прийняття європейських цінностей та практики ведення бізнесу, закликає іноземних інвесторів вести діяльність в Україні та вкладати гроші в її розвиток. Але коли вчетверте за півроку здійснюється напад на представників одного з найбільших інвесторів в українську економіку, на перше місце постає справедливе питання щодо безпеки ведення бізнесу в нашій державі.

Тронд Мое, Голова представництва Telenor Group в Україні, Президент Європейської Бізнес Асоціації з приводу події заявив: «Такий насильницький напад, спрямований проти представника великої компанії-інвестора в Україні та члена Європейської Бізнес Асоціації, є просто неприйнятним. Фізичне насилля в ділових конфліктах є, нажаль, досить звичним в Україні. Якщо Україна серйозно налаштована на залучення більшої кількості прямих іноземних інвестицій, розслідування таких злочинів має стати одним із головних пріоритетів уряду, а винні, незалежно від їх соціального статусу, мають бути знайдені та покарані у найкоротші терміни. Інакше це є дуже негативним та небезпечним сигналом для всіх існуючих та потенційних іноземних інвесторів в Україну».

Європейска Бізнес Асоціація висловлює свою підтримку колективу АМКР та сподівається, що розслідування нападу на іноземних спеціалістів АМКР буде оперативним та професійним, - сказано у прес-релізі ЄБА.

Джерело: Прес-служба Європейської Бізнес Асоціації

Відповіді

 • 2009.10.12 | Koala

  Трохи деталей(л)

  http://gorod.dp.ua/news/news.php?id=20333
  9 жовтня п.р. о 19.30 на відрізку дороги між автотрасою «Кривий Ріг – Миколаїв» та с. Кудашівка з мисливської рушниці був обстріляний автомобіль «Тойота», який належить ВАТ «Міттал Стіл». В автомобілі знаходилися водій та два аудитора підприємства – громадяни Індії. Один з пасажирів отримав дотичне вогнепальне поранення правої голені та був госпіталізований. Слідчим відділом Криворізького РВ міліції порушена кримінальна справа за ст. 15, ч. 1, 115 ч. 1 («Замах на скоєння навмисного вбивства, яке не було доведене до кінця з причин, що не залежали від волі нападника»).

  Начальник Головного управління МВС України в області генерал-майор міліції Науменко А. В., який особисто виїжджав на місце події, вважає цей злочин викликом усій дніпропетровській міліції та суспільству і заявляє, що не допустить загострення криміногенної ситуації в регіоні.

  Останніми роками на ВАТ «Міттал Стіл» склалася практика масового розкрадання продукції, та водночас замовчування цих фактів від уваги громадськості та правоохоронних органів. Така ситуація сприяла концентрації криміногенного елементу навколо підприємства та, як наслідок, призвела до розбірок під час розподілу коштів від реалізації викраденого.

  Цей злочин, як і три інших, що були скоєні поточного року відносно керівників та співробітників ВАТ «Міттал Стіл», будуть розкриті найближчим часом. Це є справою честі міліції Дніпропетровщини.
 • 2009.10.13 | Skapirus

  Досить серйозний дзвіночок. Жаль, що буде непоміченим

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.13 | Almodovar

   Re: Досить серйозний дзвіночок. Жаль, що буде непоміченим

   А це, до речі, не перший випадок в цьому році. Мабцть, третій, як не четвертий.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.13 | Мартинюк

    Група Приват ,Коломойський

    Вони виставили "Арселору" "лічильник" на 200 млн, по судових рішеннях.
    Так би мовити прискорюють "вирішення питання".
    На черзі трубопроводи, ОПЗ ( яке вони у змові з Тимошенко оформляють)та інше. Разборки з Тимошенко - театр, особливо плачі про неповернення 400 млн, коли вони вже кудись проплатили всі 5 млрд.
    Отого суддю Київського Адмінсуду шугають саме люди Коломойського. Тому що Указ Ющенка можна буде скасувати при іншому президентові, А ось рішення суду про незаконність приватизації ОПЗ - фактор невизначеності - наприклад швидко комусь "перепродати" для заплутування слідів вже не можна.
   • 2009.10.13 | Skapirus

    Re: Досить серйозний дзвіночок. Жаль, що буде непоміченим

    Almodovar пише:
    > А це, до речі, не перший випадок в цьому році. Мабцть, третій, як не четвертий.
    Мабуть не помітив, чи тихо про це говорили. Якщо так, то скоро іноземці будуть боятися навіть пролітати над Україною, не кажучи вже про фізичну присутність.
 • 2009.10.13 | Чучхе

  при цьому Арселор Міттал розглядає перспективу купівлі КГЗКОру..Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua