МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому священики МП проклинають журналістів?

10/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Голова Комітету Київської незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов звернувся до настоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Володимира з проханням роз'яснити позицію церкви щодо реакції на публікацію про вартість церковних послуг у храмах Одеси.

Про це повідомили в прес-службі КНМП, зазначивши, що мова йде про те, що на сайті Одеської єпархії УПЦ з'явився текст авторства Івана Юр'єва, в якому міститься заклик про "напоумлення" трьох журналісток газети Сегодня Ольги Князь, Світлани Годовенко та Лілії Фещенко "скорботою і хворобами" після того, як було надруковано їхню статтю з критикою порядків в окремих храмах Одеси.

"Ми усвідомлюємо, що вищезгадана стаття не є офіційною позицією Одеської єпархії, - пише Луканов у своєму листі. - Тим не менше, поява такого тексту на офіційному сайті може викликати припущення, що керівництво Одеської єпархії прихильно ставиться до закликів проклинати неугодних журналістів".

Київська незалежна медіа-профспілка стурбована такою реакцією. "Ми знаємо, що Церква є дуже важливим інститутом у суспільстві, його моральною опорою. Водночас, критикувати Церкву, як і будь-яку іншу інстанцію, - невід'ємне право громадян. І коли у відповідь на критику лунає агресивна відповідь, це не тільки викликає здивування, але й підриває авторитет Церкви", - зазначив керівник КНМП.

Як повідомлялося, журналісти опублікували Прейскурант на обряди, вивішений для віруючих в одеському храмі Адріана і Наталії, згідно з яким вінчання, залежно від дня тижня і церковних свят, коштує 310-600 грн, хрещення - 75-280 грн, освячення квартири - 150-400 грн, розвінчання - 150-200 грн.

http://ua.korrespondent.net/ukraine/997594

sean

Відповіді

 • 2009.10.13 | So_matika

  "Тому що!". Ондо ще один піарщик додався, і хто!!! (/)

  Старий політикан, друг вєлікого і ужасного Боделана!!
  ___________________

  Митрополит Одесский и Измаильский Агафангел требует извинений от журналистов газеты «Сегодня», которые написали статью о стоимости церковных услуг в одесских храмах.

  Об этом Агафангел заявил 12 октября.

  - Пусть придут эти журналистки и принесут свои извинения. И я посмотрю в их глаза. Пусть хотя бы сутки побудут митрополитом, и хоть поймут, что это значит — возрождать православную церковь, — сказал Агафангел. — Еще раз повторяю, пусть приходят и извиняются.

  Тем временем, Киевский независимый медиа-профсоюз потребовал объяснений от предстоятеля Украинской православной церкви Московского Патриархата Митрополита Киевского и всея Украина Владимира по поводу скандальной статьи под названием «Отобрать всё — и поделить», размещенной на официальном сайте Одесской епархии.

  «Мы обеспокоены такой реакцией церкви. Мы знаем, что церковь является важным институтом в обществе, его моральной опорой. Тем не менее, критиковать церковь, как и любой другой институт, является неотъемлемым правом граждан. И когда в ответ на критику звучит агрессивный отповедь, то это не только вызывает удивление, но и подрывает авторитет церкви.

  Хочется верить, что это был досадный эпизод. Однако журналисты были бы благодарны, если бы вы прояснили свою позицию по этому вопросу», — говорится в заявлении КНМП.

  ____________________
  В каментах знову потішили:

  - Он так безапелляционно возражал, что я было усомнился, действительно ли заплатил в прошлом году за крещение сына 300 грн. или это мне показалось.

  Звідси: http://dumskaya.net/news/Mitropolit_Agafangel_trebuet_izvinenij_ot_gurnal/

  В іншій новині про цю історію - додаткові лулзи: "К слову, коллектив «Думской.net» прочитал ещё несколько статей Ивана Юрьева, также размещенных на официальном сайте Одесской епархии, и хочет привести еще несколько образчиков мыслей этого автора.

  Например, известие о том, что не все одесситы считают, что Церковь должна вмешиваться в политику, на сайте епархии прокомментировано так — "Стоило только Владыке Агафангелу публично заявить о своем выборе (в поддержку Виктора Януковича — ред.), как на него тут же ополчились все силы ада, изрыгая злобу и хулу". Как говорится, no comment."
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.13 | Михайло Свистович

   Re: "Тому що!". Ондо ще один піарщик додався, і хто!!! (/)

   So_matika пише:
   >
   > - Пусть придут эти журналистки и принесут свои извинения. И я посмотрю в их глаза. Пусть хотя бы сутки побудут митрополитом, и хоть поймут, что это значит — возрождать православную церковь, — сказал Агафангел.

   Я б на їх місці погодився :) За добу багато чого можна встигнути зробити :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.13 | Koala

    Те, що зроблять, потім і відмінити можна

    а от що побачать і почують...
 • 2009.10.13 | karpo

  Тому що це священники МП, все дуже просто.

 • 2009.10.14 | Bogun

  А вони усіх проклинають...

  Євреїв, католиків, протестантів, козаків, українців, чеченців, грузинів, отака у них віра, московська, проклинаюча, ця віра до речі немає нічого спільного з християнством (де одним з догматів є благословляйте проклинаючих вас). До речі у Біблії написано, що не заслужене прокляття не збудеться, а ще написано, що посієш те пожнеш, іншими словами, існує небезпека, що воно повернеться на голови проклинаючих.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.14 | Sean

   я вже колись казав - адмінгрупа Майдану не відмовилась би

   від "анафематствовано РПЦ" на першій сторінці. Але ще мабуть не заслужили...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.14 | Радикальный Либерал

    Они просто Майдан не читают.Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua