МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Києві відкриється виставка «С.Бандера: документи свідчать"

10/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
15 жовтня 2009 р. о 15-й годині в приміщенні Національного музею історії України (вул. Володимирська,2) відкривається виставка «Степан Бандера: документи свідчать», присвячена 100-річчю від дня народження та 50-м роковинам трагічної загибелі одного з провідних діячів українського національного руху – Степана Бандери.

Назва виставки визначила основне завдання її створення: об’єктивно на основі архівних документів, світлин, меморіальних пам’яток показати якою була ця людина, якими шляхами прийшла вона до українського націоналізму і за які ідеали принесла на вівтар України своє життя.

Експозиція виставки розкриває життя та діяльність С.Бандери від ранньої юності до трагічної загибелі.

На виставці широко представлені фотографії, документи, особисті речі С.Бандери, членів його родини, соратників по боротьбі за створення Української самостійної соборної держави.

Серед матеріалів виставки фотографії та речі домашнього вжитку родини С.Бандери, які відтворюють образ села Старий Угринів, де народився і провів дитячі роки Степан Бандера. Окремим блоком представлені матеріали, які розповідають про навчання Степана в Стрийській українській гімназії та Львівській Політехніці.

На виставці експонуються матеріали, пов’язані зі створенням Організації Українських Націоналістів, яка започаткувала новий етап національно – визвольної боротьби українського народу. Це - фото засновників ОУН, перші програмні документи організації, матеріали Варшавського та Львівського судових процесів 1935 – 1936 рр. над головою Крайового проводу ОУН Степаном Бандерою та його товаришами.

Центральне місце на виставці займають матеріали, пов’язані з проголошенням Акту відновлення Української державності 30 червня 1941 року. Окремим блоком представлені матеріали про арешти членів ОУН та їх перебування у німецьких концтаборах після проголошення Акту. Особливої уваги заслуговують малюнки Палладія Косинки, зроблені у концтаборі Освєнцим, арештантський одяг з концтабору Бухенвальд, фото братів Степана Бандери - Олександра і Василя, замордованих в Освєнцимі.

Низка документів, фотографій, листівок знайомить відвідувачів з періодом Другої світової війни та створенням на Західноукраїнських землях Української Повстанської Армії та її боротьбою з радянськими партизанами та німецькими окупантами. Відвідувачі виставки мають змогу ознайомитись з матеріалами Головного командира УПА Романа Шухевича, першого президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака.

Комплекс матеріалів виставки висвітлює еміграційний період життя і діяльності Степана Бандери. Широко представлені матеріали, присвячені останнім рокам життя Степана Бандери, його трагічній загибелі та судовому процесу над його вбивцею Б.Сташинським.

Вперше в Україні представлений одяг із слідами крові в якому був Степан Бандера у день трагічної загибелі та його посмертна маска.

Виставка створена Національним музеєм історії України із залученням матеріалів Союзу Українців у Великій Британії, Музею української визвольної боротьби ім. С.Бандери в Лондоні, Галузевого державного архіву СБУ, Музею визвольних змагань Прикарпатського краю (м. Івано-Франківськ), Центру досліджень визвольного руху (м. Львів), Державної наукової архівної бібліотеки (м. Київ), Центрального державного історичного архіву України, м. Львів, приватного колекціонера Віктора Киркевича.

Експозиція виставки відкрита щоденно (крім середи) з 10 до 17 години.

Адреса: вул. Володимирська, 2, Національний музей історії України

Відповіді

 • 2009.10.16 | Бос

  Виставка це чудово, а що робити 99% громадян які бажали б

  побачити хоча б фотографії та не проживають в Києві ???
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.16 | Михайло Свистович

   Звертатись з проханням до організаторів виставки привезти її до

   вас, а також до всіх можливих посадовців з проханням профінансувати цей приїзд. А то ж маємо лише "листи трудящих" на підтримку політиків.
 • 2009.10.16 | Михайло Свистович

  Моя знайома каже, що чудова виставка, радить всім пітиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua