МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

СП: У зв'язку з Кислинським є питання до Турчинова

10/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України прийняв рішення про звільнення Андрія Кислинського з посади заступника Голови Служби безпеки України виходячи з принципу, що Закон має бути один для всіх.

Коли Міністерство освіти і науки України офіційно надало дані перевірки щодо наявності у Андрія Кислинського диплома Київського національного університету імені Шевченка, Президент України підписав Указ про його звільнення.

Проте цей випадок порушує низку інших серйозних запитань. Зокрема щодо дієвості системи перевірки відомостей, які надаються кандидатами на призначення на державні посади, – а також усвідомлення всіма залученими органами та їхніми керівниками своєї відповідальності за належне здійснення такої перевірки.

Процедура перевірки документів при прийнятті державних службовців на посади детально регламентована – і не є питанням Глави держави перевіряти справжність документів чиновників.

Відповідно до Указу Президента України «Про обов'язкову спеціальну перевірку відомостей, що подають кандидати на зайняття посад державних службовців» (від 19.11.2001, №1098), у перевірці відомостей, що подають кандидати на зайняття посад, бере участь ціла низка державних органів.

Це – Головне управління державної служби України, Державна податкова адміністрація України, Міністерство внутрішніх справ України і Служба безпеки України.

Більше того, Служба безпеки України надає погодження на допуск посадових осіб до державної таємниці – і має проводити для цього окрему перевірку відомостей, які подають кандидати на зайняття відповідних посад. Перевірці підлягають зокрема і відомості щодо навчання та роботи кандидатів.

Отже, виникає серйозне запитання до колишнього керівництва СБУ зразка 2005 року: саме тоді А.Кислинському був наданий допуск до державної таємниці.

http://www.president.gov.ua/news/15393.html

sean

Відповіді

  • 2009.10.14 | Koala

    Талановито. Удар від воріт через все поле в штангу противнкаCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua