МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Повстання депутатів чи політтехнологія?

10/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Дві з трьох «опозиційних» фракцій повернулися в Думу. Аналітики вважають, що «демократичний демарш» вигадано у Кремлі
http://umoloda.kiev.ua/number/1514/186/53274/

Учора Державна Дума Росії, де в останні два дні працювала лише одна фракція — прокремлівської партії «Єдина Росія», що має 350 «багнетів», конституційну більшість, — поповнилася недавніми повстанцями. До сесійної зали повернулися депутати від ЛДПР Жириновського та «Справедливої Росії». Тепер засідають у Думі 368 із 450 депутатів, обраних на виборах минулої неділі. Ще одна фракція, яка залишила Думу на знак протесту проти фальсифіцкації виборів, — комуністи — продовжує наполягати на зустрічі з президентом країни Дмитром Медведєвим, якому хоче продемонструвати зібрані документи про порушення у ході виборів, насамперед в муніципальні законодавчі збори, на користь «Єдиної Росії».

У середу три фракції затаврували єдиноросів як шулерів і навіть вимагали провести перевибори в окремих регіонах. Як нагадує агенція «Інтерфакс», очільник Росії обмежився лише телефонними перемовинами з думськими «повстанцями» і призначив дату зустрічі аж на кінець наступного тижня — на 24 жовтня. Втім таке відверте приниження не вплинуло на честь та гордість жириновців і «Справедливої Росії» — вони вирішили повернутися в Думу, не чекаючи зустрічі з президентом. Лише двоє нардепів зі «Справедливої Росії» не погодилися з рішенням фракції припинити акцію протесту. Щодо комуністів, то, як заявив їхній лідер Геннадій Зюганов, вони можуть з’явитися в сесійній залі хіба що 21 жовтня — для того, щоб узяти участь у запланованому на цей день обговоренні держбюджету.

Демарш так званих опозиційних фракцій був першим подібним проявом незгоди з політикою Кремля за весь час перебування Путіна при владі. Втім, як бачимо, сміливість минула швидко, як похмілля. Єдиними наразі результатами цієї акції є те, що Держдума вирішила утворити комісію для відстеження порушень виборчого законодавства, а ще — закликала до відповіді голову ЦВК Володимира Чурова (він виступить перед депутатами аж 23 жовтня). Сам Чуров сказав агенції ІТАРТАКС, що до звіту в парламенті готовий, хоч запрошення від думців і не отримував, втім «депутати не страшніші за журналістів». Щодо реакції Кремля, то її передала незгодним фракціям через мас­медіа прессекретар президента РФ Наталя Тімакова: «Які ще можуть бути поступки?! Якщо вони хочуть поговорити про вдосконалення законодавства — будь ласка. А якщо не задоволені результатами виборів — хай звертаються до суду».

Тим часом експерти припускають, що вся акція була спланована чи бодай узгоджена з Кремлем. «Це була затія не Жириновського, тому що складно уявити, наче Зюганов та лідери «Справедливої Росії» раптом піддалися шарму лідера ЛДПР. Я дуже сумніваюся, що Жириновський не отримав на це дозволу Кремля», — каже в інтерв’ю «Газеті.ру» директор Інституту національної стратегії Станіслав Бєлковський. На думку політолога, про те, що демарш був спланований, свідчить і його стрімке затухання. Бєлковський певен, що Кремль готує «грунт для того, щоб за ширмою розслідування результатів виборів виставити претензії кільком регіональним керівникам». Крім того, «цей демарш може бути частиною плану першого заступника керівника президентської адміністрації Владислава Суркова зі створення другої кремлівської партії, яка б урівноважувала монополію «Єдиної Росії».

sean

Відповіді

 • 2009.10.17 | АБВГ

  При дворі царя завжди були блазні і карли.

  Для антуражу.
  Але цього разу найбільше розсмішили не вони своїми нанодемаршами і сопливими скаргами, а сам голова Думи Гризлов. На його думку ті маневри були інспіровані "ворожими силами, що знову хочуть поставити на коліна Росію, а саме тому були приурочені до..."
  Не вгадали!
  Не до першої з часів СССР ТОТАЛЬНОЇ фальсифікації виборів і демонстративного показу владою народам Росії того, як з ними не тільки МОЖНА, а ж "НУЖНА" поступати.
  А до... візиту Хіларі Клінтон в Москву!
  Ура!
  З"їхали з глузду по повній.
  Тепер, якщо ти не блазень і не карла - у владі Росії тобі робити нічого. Йди, шакаль до Клінтон!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua