МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як Арсеній Яценюк грішить проти істини

10/17/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Прес-служба Арсенія Яценюка (або ж інша служба, що користується адресою front.zmin.press@gmail.com) розіслала повідомлення, в якому де-факто привертає увагу суспільства до маніпулятивного викрутасу свого боса.

У повідомленні міститься, зокрема, таке (виділено мною - О.С.):

"Арсеній Яценюк: «УПА вже визнано, тому не варто спекулювати на цій темі»

Лідер Громадської ініціативи «ФРОНТ ЗМІН» Арсеній Яценюк закликає політиків не спекулювати на темі визнання воїнів УПА. Про це він заявив вчора в ефірі програми «Велика політика» на телеканалі «Інтер».

«Є закон України від 1993 року, який називається «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». В ньому є стаття 6, яка легалізувала Українську повстанську армію», - нагадав Арсеній Яценюк, адже зазначений закон визначає статус осіб, які належать до учасників бойових дій, в тому числі вояків Української повстанської армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників. При цьому політик закликав припинити політичну гру на цій темі і соціально допомогти всім ветеранам.


Тепер до уваги читачів - справжній, повний текст норми (це п.16 ст.6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), на яку посилається Яценюк:

..."вояки Української повстанчої армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій території України в 1941-1944 роках, які не вчинили
злочинів проти миру і людства та реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні"


Як мовиться, відчуйте різницю.

По-перше, у Законі "Про статус ветеранів..." взагалі залишаються поза увагою українці, котрі у складі УПА воювали проти "совєтів", захищаючи свою землю, свої родини, свою віру, своє життя і свою Україну від большевиків.

По-друге, навіть щодо інших упівців Закон поширює статус ветерана лише на тих, хто був реабілітований за процедурою, визначеною іншим законом, а той, своює чергою, передбачає можливість реабілітації лише за:


- антирадянську агітацію і пропаганду за статтею 7 Закону СРСР "Про кримінальну відповідальність за державні злочини" від 25 грудня 1958 року і статтею 62 Кримінального кодексу України ( 2001-05, 2002-05 ) в редакціях до прийняття Закону Української РСР від 28 жовтня 1989 року "Про затвердження Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 14 квітня 1989 року "Про внесення змін і доповнень до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів Української РСР";

- поширення завідомо неправдивих вигадок, що порочать радянський державний і суспільний лад, тобто за статтею 187-1 Кримінального кодексу України;

- порушення законів про відокремлення церкви від держави і школи від церкви, посягання на особу та права громадян під приводом справляння релігійних обрядів, якщо вчинені дії не були поєднані з заподіянням шкоди здоров'ю громадян чи статевою розпустою.


Відтак законодавством УПА вважається "апріорі винною" і лише дехто з її учасників може бути милостиво "реабілітованим" за окремою процедурою, причому, як бачимо, можливість не поширюється на тих, хто не лише вів "антирадянську агітацію" та поширював "вигадки", але зі зброєю в руках воював проти "совєтів".

Такою є гірка правда постсовєтського сьогодення, котру не помічає чи робить вигляд що не помічає, розумний Арсеній Яценюк напевно що у прагненні сподобатися всім виборцям, котрі, як відомо - різні.

Пам'ятаєте: "а что подумал Кролик, никто не узнал, потому что он был очень воспитанный"? Вихованість - це добре, але іноді обтічність, невизначеність та шпагатна постава політика можу бути прямими свідченнями його "ніякости".

Тому і буде не дивно, якщо необхідне і єдино справедливе рішення про державне визнання і вшанування УПА та її вояків як учасників бойових дій Другої світової війни та борців за незалежність України доведеться приймати не Президенту Яценюку, а іншому - чеснішому та сміливішому.

Олександр Северин

Відповіді

 • 2009.10.17 | Адвокат ...

  Кролєґа зтушили "в сопьсьтвєннам саку"!

  Або він сам сі "зтушив"...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.10.17 | Микола Гудкович

  Як він тільки не грішить… І це — типове для нього

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.17 | jaxon

   Яценюці має бути соромно -- у нього всі мамині родичі були в УПА

   Просто на УПА не заробиш очків. Ось і працює Яценюка очком, стрємітєльна наближаючись за рівнем моральності до клубу педофілів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua