МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хрест загиблим козакам вимагають демонтувати

10/20/2009 | Тарас Токар
Встановлення Хреста на Полі Полтавської битви – приклад правової необізнаності. Так прокоментував дії представників обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним і санітарним станом Полтави Юрій Стрюк. За його словами, чинне законодавство трактує це як самовільне захоплення землі. 14 жовтня, в день Покрови, вони без дозвільних документів установили на території державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» дерев’яний хрест. Цією дією, на їх думку, вони вшанували пам’ять загиблих козаків, які разом з гетьманом Іваном Мазепою, відстоювали незалежність та свободу України.

Але з правової точки зору, наголошує Юрій Стрюк, законних підстав для проведення даної акції не було: члени обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих не звертались до міської влади з проханням погодити місце встановлення пам’ятного знаку. Крім того, не було розробки проектно-кошторисної документації на встановлення даного об’єкта, відсутні погодження з причетними до вирішення цього питання службами міста, не отримано дозвіл на проведення земельних і будівельних робіт.

За повідомленням прес-служби міськвиконкому, територія Поля Полтавської битви є державною архітектурно-історичною пам’яткою і проведення тут будь-яких робіт потребує дозволу відповідних археологічних охоронних служб України. Директор Державного історико-культурного заповідника Наталія Білан зауважує: заклад культури має чітко визначені перспективи розвитку, закріплені „Концепцією формування національного заповідника „Поле Полтавської битви”. А встановлений тут дерев’яний хрест не узгоджений із жодним відповідним органом і, зокрема, з Державною службою з питань національної культурної спадщини України.

Інспекція по контролю за благоустроєм міста була змушена надати керівнику обласного осередку Товариства політв’язнів і репресованих припис на демонтаж незаконно встановленого хреста. Крім того - направити листи в прокуратуру Полтави, ПМУ УМВС України в Полтавській області, державну інспекцію з контролю за використанням і охороною земель з проханням вжити відповідних заходів реагування. У випадку якщо активісти зазначеної організації не виконають вимоги припису у визначені терміни, комунальні служби міста здійснять демонтаж споруди за кошти порушника чинного законодавства України.

Джерело: ОКІА "Новини Полтавщини".

Відповіді

 • 2009.10.21 | Бос

  Стрюк-пацюк

 • 2009.10.21 | Мартинюк

  "Малороссам свойственно лицемерие"

  Це з якось дореволюційної чорносотенної брошурки . Як не дивно дуже пасує до згаданого полтавського пана Стрюка.
  Заодно стає зрозумілим чим українці відрізняються від "малороссов"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.21 | Lexa62

   оця рефлексія на "малорос", "жид" і т.д. не обгрунтована

   малорос - мешканець Малоросії, від церковної географії (Малия і Вєлікія Руси), київської Руси та приєднаних територій.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.21 | один_козак

    Обгрунтована. Залежить від джерела та контексту.

    Ніби ми не розуиіємо, що про серцевину Русі - це ще розтовкмачувати треба а про те, що "унтеррос", щось трохи офіційніше за "хохол", але більш наближуюче до Росії - само собою очевидно.
 • 2009.10.21 | Simpleton

  "...з проханням погодити місце встановлення пам’ятного знаку.

  Крім того, не було розробки проектно-кошторисної документації на встановлення даного об’єкта, відсутні погодження з причетними до вирішення цього питання службами міста, не отримано дозвіл на проведення земельних і будівельних робіт."

  Карочє, феодальні структури не одержали положені їм відкати, що є найгрубішим порушенням українських понятій. Навіть вбивство простолюдина не є настільки тяжким злочином.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua