У справі "Дністровського каньйону" скресла крига
10/24/2009 | vkhanas
Нарешті! Бучацькою райдержадміністрацією Тернопільської області(РДА) було підписано документи про погодження відведення земельних ділянок до національного парку!
Бучацька РДА першою з чотирьох районних адміністрацій Подністров”я виконала вимоги чотирьох відповідних указів Президента України та положення Закону України “Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки”, погодивши створення національного природного парку (НПП) "Дністровський каньйон" загальною площею 3599,5 гектарів.
Більш того, додатковим позитивом є те, що керівництво Бучацької РДА виступило з ініціативою розміщення центральної адміністрації НПП "Дністровський каньйон" на території району – а саме у селищі Золотий Потік. Для цього в якості робочого приміщення для майбутнього національного парку пропонується історичний палац ХІХ століття, збудований у Золотому Потоці паном В. Гнєвашем.
Як бачимо, Бучацька РДА наразі виявилася найбільш прогресивною, ініціативною та відповідальною у справі створення на Подністров”ї національного природного парку. Хочеться сподіватись, що її приклад ближчим часом наслідують держадміністрації інших районів, на території яких створюється НПП: Борщівського, Заліщицького та Монастириського.
Приємно і те, що абсолютна більшість сільських рад Бучаччини також погодили рішення про включення своїх земель до національного природного парку: як з вилученням у постійних землекористувачів, так і без вилучення. Поки що не надали погоджень лише Жнибородьска та Дулібівська сільради...
Але як зазначив на сході громади Золотого Потоку 18 жовтня перший заступник Голови Бучацької РДА Василь Григоришин, є надія, що незабаром депутати цих сільських рад зрозуміють помилковість своїх відмов і приймуть позитивні рішення.
Що ж до думки мешканців селища, яка висловлювалася на цьому зібранні - по питанню створення Національного природного парку "Дністровський каньйон" та пропозиції про передачу його адміністрації палацу Гнєваша – то вона була одностайно схвальною.
16 - 18 жовтня також тривала робоча зустріч представників громадянської кампанії „Дністровська екологічна хвиля” з питань створення НПП "Дністровський каньйон" у Бучацькому районі. У ній зокрема брав участь Голова Національного екологічного центру України Ігор Сіренко, представники громадських природоохоронних організації нашого краю та інших областей, науковці.
Учасники „Дністровської екохвилі” мали можливість спілкуватися з головами місцевих рад, представниками навчальних закладів, лісового господарства у с. Золотий Потік , Стінка, Космирин, Язловець, Бариш. Оглянули також кілька природних ландшафтів в околицях згаданих сіл. У Золотому Потоці ознайомилися з історичним парком В. Гнєвоша та замком Потоцьких. Гості нашого краю мали можливість вкотре переконатися в наявності коштовної природної та історико-культурної спадщини, зосередженої на Подністров”ї. На території Бучацького району: у Бучачі, Золотому Потоці, Язлівці, Рукомиші, інших селах – представлені дійсно унікальні зразки такого спадку. На жаль, стан їхнього збереження здебільшого викликає сором...
Створення НПП "Дністровський каньйон" повинно стати вагомим кроком - як в справі збереження найкращих зразків природної та історичної спадщини, так і в процесі переходу економіки регіону на засади сталого, екологічно збалансованого розвитку.
Важливо розуміти, що національний парк створюється для людей, для нинішнього і прийдешніх поколінь, що живуть і житимуть на цій благодатній землі. Його діяльність не ізолює краю від світу - навпаки! - він допоможе відкрити цю благословенну землю світові, очистить її і дозволить нам по праву пишатися нею.
Олександр Степаненко,
голова ЕГО „Зелений Світ”,
координатор громадянської кампанії „Дністровська екологічна хвиля”