МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Права людини відстоювати можна з допомогою фільмів

10/25/2009 | Влодко Кавун
23 жовтня в рамках мандрівного фестивалю Docudays Ua на юридичному факультеті Тернопільського національного економічного університету відбувся регіональний круглий стіл “ Захист прав людини у випадках їх порушення ” . Його метою було донесення до цільової аудиторії студентів і викладачів питань прав людини в сучасних умовах, перегляд документального кіно про права людини, який містить конкретні життєві обставини, цим власне показати як це відбувається в даному суспільстві і як треба захистити свої права не тільки на національному рівні, але на міжнародному. Під час круглого столу відбулась презентація результатів проекту “ Захист прав людини у випадках їх порушення ” Аліни Шикерявої, виступ завідувача кафедрою публічного права університету доц. Миколи Головецького Після чого відбулася демонстрація фільмів спеціальної події фестивалю Docudays Ua “ Право на правду ”. Після обговорення проведено анкетування, оскільки відповіді допоможуть у майбутньому зробити фестиваль кращим і змістовнішим. Це, в свою чергу, допоможе тисячам людей в Україні більше дізнатися про права людини, про етичні проблеми людства і утвердитися в розумінні людської гідності, як найвищої цінності. Крім цього, студенти, викладачі та запрошені гості мали змогу поспілкуватися з режисером Ігорем Чайкою та регіональним представником мандрівного фестивалю з Володимиром Ханасом.
З відгуків учасників круглого столу:
…На сьогодні порушення прав людини і дитини є дуже поширеним і з проведенням таких фестивалів ми будемо знати точно що робити, і в яких ситуаціях як поводитись. Бажаю частіше проводити такі фестивалі.
…Фільм показав кричущі факти проблем у нашій державі –корупція, хабарництво, цензура слова, низька правова обізнаність громадян, незнання елементарних власних прав. Хотілося б частішого проведення фестивалів подібного роду, виходу фільмів на великий екран.
…Дякую за цікаву зустріч. Не опускати руки і надалі працювати в даному хоч і важкому, проте важливому і потрібному напрямку. Хай щастить!!!
…Показано порушення прав людини пов’язаних із її професійною діяльністю. Варто розкрити проблему порушення особистих невідчужуваних прав людини, які забезпечують її соціальне буття.
…Вся висвітлена інформація була документально підтверджена. Всі особи, в яких було взято інтерв’ю давали чітку інформативну-відповідь на досить “ризикові” запитання. Більше таких фільмів по телебаченні загальнодержавного рівня!

Круглий стіл відбувся за фінансової підтримки Норвезького Гельсінкського комітету (НГК) в рамках проекту Української гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ). Погляди учасників круглого столу “ Захист прав людини у випадках їх порушення»
не обов’язково збігаються з позицією НГК та УГСПЛ»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua