МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи існує у Ющенка команда?

10/25/2009 | Станіслав Цись, Тарас Токар
В 2004 році в Ющенку бачили надійну альтернативу проросійському Януковичу з "пацанськими замашкамі". Ющенко переміг. З того часу багато чого змінилося. Хоча Янукович значно виріс як політик, але його малоросійство не зазнало змін. Свого часу Загроза-2004 об’єднала проти себе націонал-демократів, лібералів, соціалістів, радикальних націоналістів, малий та середній бізнес, нарешті звичайних пересічних громадян, які були обурені та налякані продовженням режиму Кучми.

"Твою думку враховано, шапку буде повернуто" - такими анекдотами зустрічають передчасний старт передвиборчої кампанії Віктора Януковича. Спору немає, жарт смішний, але скільки б не було ляпів у Федоровича, його рейтинг протягом трьох років тримається на рівні 28-33%. Протягом трьох років ПР виглядає як непорушна цеглина, не дивлячись на демарш з неї окремих політиків. Сам Прохвесор повертається до свого старого образу Хама: "їм треба повідривати оте місце, якого у вас нема"(журналістці - про педофілів), мер-засранець із Сімферополя, відлюдкувате обличчя на біг-мордах. Загроза-2004 перевтілилась у Загрозу-2010. Не дивлячись на намагання політтехнологів представити Тимошенко єдиною альтернативою ВФЯ, БЮТ все ж знаходиться у протистоянні з Ющенком. На його дискредитацію спрямована неадекватна кількість тимошенківських ресурсів. Російський Інтернет переповнений антиющенківським брудом. Навіть Затулін заявив, що їх влаштує будь-який президент окрім Ющенка.

Отже, як і 2004-го, два Віктора запропонували суспільству діаметрально протилежні цінності. Чи об’єднала Загроза-2010 хоч кого-небудь проти себе? Хто готовий підтримати чинного Президента? З якою командою він вступає у боротьбу за "найвищий стілець"? Нагадаємо, що в ті часи Ющенка підтримувала маса політиків. Та де вони зараз? З Тимошенко все зрозуміло, Кінах, Рибачук і Зінченко відійшли в тінь, УНП і НРУ висувають своїх кандидатів, "любі друзі" гуртом перейшли у БЮТ. Навіть недавні соратники Президента Балога, Гриценко і Яценюк розпочали свою гру. З цієї сили-силенної людей вірними власним поглядам залишились тільки Порошенко та Кириленко. Та наспіх створеного громадського руху "За Україну!" явно замало для серйозної участі у виборчих перегонах.

Однак деякі обставини суттєво відрізняються від ситуації п’ятирічної давнини. А саме - влада. Віктор Ющенко - Президент України. Це дає змогу застосовувати Секретаріат Президента, який в умілих руках може перетворитися на Кабмін (спитайте Медведчука). Це дає змогу призначати своїх людей в ОДА і РДА, тобто доносити свою позицію до кожного села. Проблема тут полягає в тому, що обласні чиновники ладні на все, аби зберегти своє крісло й кабінет. Тому частина з них негласно працює на виборчі штаби конкурентів, проявляючи свій "інстинкт збереження посади". Натомість реакції на такі дії з боку Президента немає. То ж з ким Ющенко йтиме на вибори, з вдаваними прихильниками?

Особисто сам він заявляв, що покладатиметься на патріотичні сили. При цьому сама передвиборча кампанія Віктора Андрійовича ще не розпочалася. І ніяких хоча б чуток про перемовини. "Я не здамся" - казав Ющенко. То може пора доводити цю заяву на практиці?

Відповіді

 • 2009.10.25 | 13

  Re: Не існує.

  І який він очікує отримати результат на виборах?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.10.26 | Мартинюк

  Справа не в команді - справа в політичній силі.

  Про створення такої політичної сили говорив Ющенко після перемоги у 2005 році.
  Однак старі політичні кадри, так би мовити "кучмівського гарту" змогли саботувати цей процес - це й Мартиненко і Ко із "партією з ПТУ", і Костенко з непомірними амбіціями і просто небажанням втрачати "приватний рух УНП", та інші дрібненькі вождики, які діяли за принципом - краще своє УРП-Собор (ХДПУ, іт.д) на своєму дивані чи потужна політична сила в президентському "небі". Вони не дали реалізувати кільком проектами творення політичної сили на базі активістів Майдану - наприклад проект Парубія, котрий мобілізував так би мовити польових активістів Майдану 2004, але цей проект на вимогу "старших соратників" закінчився саморозпуском .


  Справа зараз навіть не в перемозі чи не перемозі Ющенка - справа у недопущенні колапсу національної державності та суспільного хаосу. Виграє чи не виграє Ющенко - потрібна політична сила, яка має піднімати народ аби з тим всім боротися. І це аж ніяк не може бути політична партія - на це не часу, і в принципі такої і не могло виникнути. Це має бути широкий суспільний народний рух. І унікальність даного моменті полягає в тому що він якраз має всі сприятливі умови для його зародження і зросту. Саме народний, базований на активності знизу а не зверху. Це той рух на захист українського суверенітету і державності про який говорив Ющенко на ювілейних зборах РУХ ( не тарасучинського).

  І робити його зараз вже може кожен . А Ющенко в цьому може виконати роль орієнтира, прапора біля якого на полі бою збираються розрізнені військові одиниці аби стати потужною силою.

  Унікальність моменту полягає і в тому що завдяки зусиллям Тимошенко та Януковича оточення Ющенка ґрунтовно почистилося від кучмівського насліддя - фактично всі оті гебешні козли, якими в 90 роках доручили вести національно-демократичну отару до так би мовити "номенклатурного раю" - всі вони зараз вишикувалися на боці Тимошенко, Януковича та їх меншеньких клонів. А Тимошенко взагалі можна давати орден за очищення українського політику від стукачів, комсомольців та людей із подвійною мораллю.
  Звісно - і в Тимошенко і в Януковича є багато цілком нормальних людей, особливо з числа молодих
  Тобто перехід "кучмівського" оточення Ющенка до його суперників - це не катастрофа, насправді це унікальний шанс - в Україні безліч розумних і діяльних менеджерів, в тому числі молодих, вихованих бізнесом і роботою в різноманітних адміністраціях, з хорошою вітчизняною та іноземною освітою. Пару тисяч випускників вже випустила Академія Державного управління - я недавно був на їхніх зібраннях - у більшості вони підтримують Ющенка. Хто не може про це сказати бо отримує заплату від Тимошенко чи ще звідкись просто мовчать.
  Людей багато - їх треба збирати.
  І це - збирати навколо себе однодумців і союзників зараз може робити кожен кому не байдужа доля країни. І своя власна...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.26 | Sean

   а скажи мені таке , б/ласка

   Мартинюк пише:
   > Справа зараз навіть не в перемозі чи неперемозі Ющенка - справа у недопущенні колапсу національної державності та суспільного хаосу. Виграє чи не виграє Ющеко - потрібна політична сила, яка має піднімати народ аби з тим всім боротися. І це аж ніяк не може бути політична партія - на це не ма часу, і в принципі такої і не могло виникникути. Це має бути широкий суспільний народний рух.
   І як "широкий суспільний народний рух" піде на парламенські вибори? Чи йдеться про президентські вибори? Але що йому з того руху?

   До речі, бачив я одного проекта створення чогось подібного - хльопці хтіли використати 22-ге листопада для свого явлення світу. Сміявсь.

   > І робити його зараз вже може кожен .
   Сорі, не пойняв

   > А Ющенко в цьому може виконати роль орієнтира, прапора біля якого на полі бою збираються розрізнені військові одиниці аби стати потужною силою.
   А мені виглядає, що під нього хочуть створити партію або "рух", щоб він потрапив до наступної ВРУ, нє? ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.26 | Мартинюк

    Створення руху як складова виборчої кампанії

    Симбіоз з кандидатом Ющенком - рух сприяє його кампанії, його кампанія сприяє творенню руху.Тобто творення цього широкого народного руху як ключовий елемент виборчої стратегії.

    До парламенських виборів прибіжить маса партій і партійок які будуть готові на все аби той рух погодився сказати що він в ту партію посилає своїх люде. Врешті напевно знайдеться і така , котра погодиться прийняти назву того руху і так би мовити розчинитися в ньому.

    Гадаю таких навіть буде декілька...(хи-хи)

    До речі використання громадського руху як елемент виборчої технології вже давно і дуже інтесивно ялозять декілька "притиндентів". Навіть в Тимошенко щось таке задумали - "За СУк" - "За Суверенну Україну"

    На щастя всі їхні рухи принципово "антинародні". Бо на щось інше й не дадуть грошей. Ну і добренько - бо народний рух робится власними грішми народу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.26 | Isoлято

     Тут у мене до Ющенка приблизно такі ж претензії, як до Q-чма...

     У Ющенка було 4 (чотири) роки, щоб створити цей "громадський рух". І "прапором" в 2005-му він був набагато кращим, ніж зараз. А ще, крім "руху", треба було створювати його інформаційну підтримку - громадське телебачення, про яке вже навіть не згадують. А від громадського радіо залишилася одна "Ера", та й вона якась склизька (я туди ткнувся з пропозицією відносно серії передач про книги Марка Солоніна, мене трохи "папулялі па інстанциям", і все заглухло).

     І взагалі, чому Ющенко, кажучи "а", вперто не хоче сказати "бє"? Тобто - запропонований їм "рух" зможе стати справжньою СИЛОЮ лише тоді, коли його члени (звичайні громадяни) будуть ОЗБРОЄНІ? Чи він теж боїться, що громадяни, отримавши зброю, відразу один одного постріляють, і краще буде, якщо це безкарно зроблять мєнти/бандити/держслужбовці/нардепуки та діти перелічених катеґорій населення, які чомусь теж майже повально "прі аружиї"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.26 | Д. А.

      Чому ці претензії до Ющенка?

      Isoлято пише:
      > У Ющенка було 4 (чотири) роки, щоб створити цей "громадський рух". І "прапором" в 2005-му він був набагато кращим, ніж зараз.

      Громадський рух, створений Президентом, буде саме тим, що Ви написали, тобто "громадським рухом" (в лапках).

      За прикладами таких "рухів" далеко ходити не треба - "Ідущіє вмєстє", "Наші", "Євразійскій союз молодьожі" тощо.

      Воно нам треба?

      > А ще, крім "руху", треба було створювати його інформаційну підтримку - громадське телебачення, про яке вже навіть не згадують.
      >

      А це телебачення Ющенко створити забороняв чи якось заважав? Не пам"ятаю жодних виступів громадськості з приводу того, що їй не дають створити громадське ТБ.


      > І взагалі, чому Ющенко, кажучи "а", вперто не хоче сказати "бє"? Тобто - запропонований їм "рух" зможе стати справжньою СИЛОЮ лише тоді, коли його члени (звичайні громадяни) будуть ОЗБРОЄНІ?

      Вже не пам"ятаю, чиї це слова, але мені вони здаються слушними: "В той момент, коли ти витяг зброю, ти програв".

      Найновіша історія людства свідчить, що справжньою силою є саме неозброєні рухи. Привіт Вам від Ганді, Мартіна Лютера Кінга, Валенси і того ж Ющенка.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.26 | Isoлято

       Бо він ЗНЕНАЦЬКА (©GreyWraith®) згадав про цей "рух"...

       Д. А. пише:
       > Громадський рух, створений Президентом, буде саме тим, що Ви написали, тобто "громадським рухом" (в лапках).
       Якщо Ющенко цього не розуміє - навіщо нам такий Президент? Якщо розуміє - зочєм він взагалі підняв цю тему?

       > За прикладами таких "рухів" далеко ходити не треба - "Ідущіє вмєстє", "Наші", "Євразійскій союз молодьожі" тощо.
       Всі "громадянські рухи", які Ви перелічили, створювалися не "знизу", а "згори", при активній участі спецслужб однієї сусідньої країни. Ніпаказацільна.

       > А це телебачення Ющенко створити забороняв чи якось заважав?
       Заважав. Бо в 2005-му він мав повний контроль над відповідним комітетом, і міг би видати належні розпорядження... але не зробив цього.

       > Не пам"ятаю жодних виступів громадськості з приводу того, що їй не дають створити громадське ТБ.
       А я пам'ятаю. Тут же на "майдані" ще році в 2006-му ця тема існувала і періодично піднімалася, але після призначення Хам-сєя "прєм'єр-міністром" зі зрозумілих причин вщухла.

       > Вже не пам"ятаю, чиї це слова, але мені вони здаються слушними: "В той момент, коли ти витяг зброю, ти програв".
       Якщо вони Вам "здаються слушними" - це ще не означає, що вони безумовно вірні.

       > Найновіша історія людства свідчить, що справжньою силою є саме неозброєні рухи. Привіт Вам від Ганді, Мартіна Лютера Кінга, Валенси і того ж Ющенка.
       Це тенденційна вибірка. Просто про ті "неозброєні рухи", що не досягли успіху, ми зазвичай не знаємо. А їх було набагато більше. Хоча і тут можу знайти приклади: про площу Тянянмень, мабуть, чули? А про "білоруську революцію" трирічної давнини?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.10.26 | Мартинюк

        Кунєшно Пабат і Яцинюк в цьому відношенні - пухнасті заїньки

        і про "рушенята" свої торохтять вже давно , і гроші для цього десь відникали, не те що отой Ющара галімой. Руки , які панімаєш блін не крали, - от не має за що рухи сторювати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.26 | Isoлято

         То чи варто Ющенку "впадабляццо" згаданим героям?

         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.10.26 | Мартинюк

          правильно - не надо

          Почалися вибори, він і сказав .
          І це до речі не так Ющенкку потрібне як українцям. Звісно якщо вони вже не підписалися під якогось кандидата на манір "Проти всіх", чи "А нам пофіг"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.10.26 | Isoлято

           Так отож. Не стане Ющенко "прапором на полі бою"!

           І в цьому, на жаль, багато його власної провини.

           Хоча міг би. 5 років тому йому це майже вдалося.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.10.26 | Мартинюк

            За браком прапорів і прапорець прапор

            Тож стане - бо нема іншого виходу ... Не стане , якщо Ви зможете назвати іншого. Але "А нам все пофіг" точно не прапор. І "проти всіх" також не прапор, хоча в це стільки грошей вже вбухано.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.10.27 | Isoлято

             На жаль, принцип "вибору меншого з двох зол" ще не відмінили...

             Просто мені більше подобається називати речі своїми іменами.

             Не тільки Ющенко доклав зусиль до дискредитації понять "партія", "громадська орґанізація", "репрезентативна демократія", "судова влада". Але і Ющенко теж. І ніхто його до цього не примушував.
     • 2009.10.26 | Мартинюк

      Руки тягнуться до пістолета?

      А яку саме зброю треба - міномети?кулемети? Коні , гужовий транспорт? Чи все ж задовольнимося позадорожниками, перефарбованими у захисні кольри?

      Врешті гріш Вам ціна, якщо Ви при такому палкому бажанні досі ще не знайшли де саме на борщагівських базарах можна поповнити приватний арсенал. До речі зараз це недорого.

      А от якби Ющенко дозволим вільно тримати зброю , то уявляєте якби ціни на стволи і набої стрибнули ?

      От в мне до Ющенка також є претензії- не дозволяє українським громадянам тримати домашні типографії для друкування долларів, рублів та юанів - але ж якось утримуюся від радикальних дій та висловів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.26 | Isoлято

       Звичайно, тягнеться!

       Мартинюк пише:
       > А яку саме зброю треба - міномети?кулемети?
       Тю... начебто в заголовку йшлося про пістолет... його в більшості випадків і досить.

       > Коні , гужовий транспорт? Чи все ж задовольнимося позадорожниками, перефарбованими у захисні кольри?
       Нє, ну можна вважати зброєю кожного горбатого жопорожця, "перефарбованого у захисні кольри" - все можна при бажанні довести до абсурду... но зочєм?

       > Врешті гріш Вам ціна, якщо Ви при такому палкому бажанні досі ще не знайшли де саме на борщагівських базарах можна поповнити приватний арсенал. До речі зараз це недорого.
       А чого саме на борщагівських? Вони найдешевші?

       > А от якби Ющенко дозволим вільно тримати зброю , то уявляєте якби ціни на стволи і набої стрибнули ?
       Але впали б ціни на житло. Втрати й здобутки взаємно компенсуються.

       > От в мне до Ющенка також є претензії- не дозволяє українським громадянам тримати домашні типографії для друкування долларів, рублів та юанів - але ж якось утримуюся від радикальних дій та висловів.
       Чого це "не дозволяє"? Навпаки - "не забороняє"... виходячи з того, скільки разів на рік Нацбанк розсилає циркуляри про нові типи фальшивих купюр.
 • 2009.10.26 | Петро

  ВОНИ пишуть

  "Не дивлячись на намагання політтехнологів представити Тимошенко єдиною альтернативою ВФЯ, БЮТ все ж знаходиться у протистоянні з Ющенком. На його дискредитацію спрямована неадекватна кількість тимошенківських ресурсів".

  Якщо це правда, то саме Тимошенко:
  - розігнала уряд у 2005;
  - призначила злодюгу премєром;
  - боролась (і продовжує) проти уряду, де 50% її квота;
  - призначала гуманітарним віце українофоба Табачника, міносвіти - соціаліста Ніколаєнка;
  - приймала екстравагантні рішення типу ліквідації ДАІ;
  - видає укази, що виконуються лише у частині звань та нагород;
  - присвоює Героя патріотам типу Потебенька;
  - підписувала газові угоди руками Івченка та Бойка;
  - і, кінеь-кінцем - просрала все!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.26 | О'Тарнавський

   "просрала все!" - характерний вигук патріота, який звик...

   ...нічого не робити, тільки розпачливо сплескувати руками
  • 2009.10.26 | Д. А.

   Re: ВОНИ пишуть

   Петро пише:
   > "Не дивлячись на намагання політтехнологів представити Тимошенко єдиною альтернативою ВФЯ, БЮТ все ж знаходиться у протистоянні з Ющенком. На його дискредитацію спрямована неадекватна кількість тимошенківських ресурсів".
   >
   > Якщо це правда, то саме Тимошенко:
   > - розігнала уряд у 2005;

   Саме Тимошенко спровокувала цей розгін, бо не хотіла йти на вибори, перебуваючи на чолі Уряду, котрий розвалює економіку

   > - призначила злодюгу премєром;

   Прем"єра пропонує коаліція, а призначає Верховна Рада. За Конституцією Президент лише вносить запропоновану кадидатуру до ВР. А відхилити її в нього права немає.

   > - боролась (і продовжує) проти уряду, де 50% її квота;

   Так, вона бореться і вельми успішно. Жертвами цієї боротьбі стали Оргизко, Єхануров, Пинзеник, Вінський. Назвіть жертв президентської "боротьби з Урядом"

   > - призначала гуманітарним віце українофоба Табачника, міносвіти - соціаліста Ніколаєнка;

   Президент не призначає міністрів

   > - приймала екстравагантні рішення типу ліквідації ДАІ;

   Ну, ДАІ залишилася. Яка з того людям користь (окрім самих даішників, звісно)?

   > - присвоює Героя патріотам типу Потебенька;

   Якби свого часу Потебенько довів би справу Тимошенко до суду і того строку, на який вона заслуговує, то не шкода було б і Двічі Героя.

   > - підписувала газові угоди руками Івченка та Бойка;

   В порівнянні з газовою угодою, що підписала Тимошенко руками Дубини, угоди Івченка-Бойка є взірцем захисту інтересів України.

   > - і, кінеь-кінцем - просрала все!

   Нє... Воно "пропало всьо" само собою ;)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.26 | зновусябр

    Ющенко продемонстрував свою нікчемність

    як і форумні поцреоти. треба зайнятися справами, кожному своєю, і робити її якомога краще. це і є справжній патріотизм. Тому Ландик і Ахметов набагато більші патріоти, ніж омельченко і Кендзьор. Бо перші організували виробництво холодильників і металу, а з других користі - як з цапа молока.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.26 | Мартинюк

     Це лише у ваших координатах

     Де успіхи вимірюються сумою привласненого та кількістю вбитих суперників і розорених підприємців.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.10.26 | зновусябр

      та ні, це обєктивно

      у мене стоїть на кухні плита НОРД, зроблена на заводі Ландика з металу Ахметова. Покажіть мені такі ж реальні результати діяльності Кендзьора чи Омельченка (про Вас я й не питаю :) )
    • 2009.10.27 | Тарас Токар

     Re: Ющенко продемонстрував свою нікчемність

     зновусябр пише:
     > як і форумні поцреоти. треба зайнятися справами, кожному своєю, і робити її якомога краще. це і є справжній патріотизм. Тому Ландик і Ахметов набагато більші патріоти, ніж омельченко і Кендзьор. Бо перші організували виробництво холодильників і металу, а з других користі - як з цапа молока.
     А де у Європі продається продукція "Норду? Назвіть, будь ласка, країни.
 • 2009.10.26 | Bestt

  навіть Гришко - співав за Януковича

  да розбіглися всі давно від Ющенко...

  залишилась лише купка фанатиків, та з пару сотен подлецов - которые решили под шумок себе карманы набить ....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua