МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

масква бикує (\)

10/25/2009 | kotygoroshko
Росія розвиватиме Чорноморський флот


Росія не збирається скорочувати, а навпаки - планує розвивати Чорноморський флот.

Про це член комітету Держдуми з питань оборони, голова загальноросійського Руху з підтримки флоту Михайло НЄНАШЕВ повідомив українським журналістам у Москві.

«Ми будемо розвивати інфраструктуру базування Чорноморського флоту, як в Криму так і на російській території. У нас немає ніяких планів щодо згортання ЧФ. Стоїть питання лише про розвиток», - сказав М.НЄНАШЕВ.

Він пояснив, що під розвитком ЧФ мається на увазі не тільки формування, які базуються на території України, а й друга частина ЧФ, що базується в Краснодарському краї й на інших територіях.

Таку увагу до флоту депутат пояснив стратегічним значенням Чорного моря. «ЧФ ми будемо розвивати, оскільки Чорне море пов’язане з Середземним морем і Атлантикою, а Середземноморський регіон – це центр світових проблем, наприклад арабо-ізраїльська проблема. Тому ЧФ ми розглядаємо не з позицій, як потягатись з Україною, чи ще з кимось. ЧФ буде вирішувати ті завдання, які вирішуються в рамках усіх збройних сил», - сказав М.НЄНАШЕВ.

Відповідаючи на запитання про позицію Росії щодо долі ЧФ на території України після 2017 року, коли закінчиться термін дії договору, член комітету Держдуми з питань оборони повідомив, що у Москві зацікавлені у збереженні флоту в Криму.

«З точки зору Росії ми ставимо питання однозначно – пролонгація цього договору, і в російської сторони немає жодних сумнівів в цьому. Ви не покажете жодної заяви, в якій би російське керівництво заявляло про згортання ЧФ в Криму після 2017 року», - повідомив він.

Разом з тим М.НЄНАШЕВ відкинув твердження, що від ЧФ надходить загроза Україні, зокрема в контексті прийняття Росією поправок до закону «Про оборону», а також розробки нової Воєнної доктрини, в якій планується передбачити можливість застосування ядерної зброї у локальних конфліктах.

«І в новій, і в старій редакції Воєнної доктрини ми не вітаємо вступ наших сусідів в НАТО – на це немає підстав: Росія нікому не погрожує і не збирається це робити», - сказав депутат.

Він пояснив, що на Чорному морі діє статус без‘ядерної зони, а тому на суднах ЧФ РФ немає ядерної зброї. Крім того, Росію «більше цікавить питання Арктики та оборона країни по всіх напрямках». « і я не думаю що питання ЧФ в Криму має якесь особливе значення», - зауважив депутат.

«Якщо українське керівництво буде вести себе передбачувано, буде договороздатне, то у нас не буде жодних питань, пов‘язаних і з іншими видами озброєння, не говорячи вже про ядерне», - резюмував М.НЄНАШЕВ.


постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-343104.html

Відповіді

  • 2009.10.25 | Sean

    Чувак рвьот тєльняшку. Бо прізвище якесь

    неблагонадійне, нє? Вєрноподданічєства не вистачає. Чужероднойє якесь - нєнашев, ви ш панімаєтє... От він і пнеться :)
  • 2009.10.25 | miner

    Re: Чи не зачекалися таких у духонінських штабах?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua