МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може в когось Янукович виграти у другому турі?

10/26/2009 | cipt.kontakt
У минулі вихідні відбулися з’їзди чотирьох політичних сил, які висунули своїх лідерів кандидатами на посаду Президента України, зокрема висунення тих, кого політичні експерти та політтехнологи настирно нав’язують українському суспільству як єдиних реальних претендентів на посаду Президента. Дуже респектабельний, але закритий з’їзд Партії регіонів висунув Віктора Януковича, а з’їзд ВО «Батьківщини», продовженням якого був багатотисячний мітинг на Майдані, що став великим та ефектним шоу, висунув Юлію Тимошенко. Крім того з’їзд Української народної партії висунув Юрія Костенка, а з’їзд Соціалістичної партії – Олександра Мороза.

Хоча нічого несподіваного не сталося, самі події висунення очевидно породили для деякого дуже серйозні, а подекуди й непереборні проблеми, передовсім у Віктора Януковича. Його висунення за ефектністю не лише значно поступалося висуненню Юлії Тимошенко, але й вдало продемонстрованими масовістю й потужністю підтримки останньої, позбавили прихильників Віктора Януковича всякої надії на перемогу над нею у другому турі. Прагматизм і респектабельність зараз в Україні безперечно програють емоційності та артистизму. Це може особливо яскраво проявитися у другому турі президентських виборів.

Отже, вихід Юлії Тимошенко для Віктора Януковича означає майже гарантовану поразку. Це, швидше за все, остаточно зрозумів він сам, його спонсори і команда. Тому для них вкрай необхідно шукати іншого «партнера» для свого лідера у другому турі. «Молоді» кандидати –Арсеній Яценюк і Сергій Тігіпко показали, що вони поки що не здатні на це претендувати. Яценюк – через грубі помилки в стратегії і тактиці виборчої кампанії, Тігіпко – через повільність у розгортанні кампанії, орієнтованість на інтелектуалів і незрозумілість для пересічного виборця. Ідеальним варіантом для Віктора Януковича у другому турі – був би Олег Тягнибок, тоді б повторилися б ситуація на виборах Леоніда Кучми у 1999 році, - але такого сценарію зараз не можуть розглядати навіть найсміливіші фантасти.

Кандидатом, в якого майже гарантовано виграє у 2 турі Віктор Янукович був би Володимир Литвин. Але ж Литвин у своїй виборчій кампанії діє в електоральному полі Віктора Януковича (чого варті, зокрема, його постійні проросійські заяви), при чому явно програє йому на цьому полі, тому вихід теперішнього спікера Верховної Ради у другий тур не менш проблематичний, ніж Яценюка чи Тігіпка.

Залишається Віктор Ющенко. При розумному і ефективному веденні кампанії, чинний президент цілком здатний потрапити у другий тур. Але ж у другому турі він теж цілком здатний виграти у Януковича, хоча не з такою перевагою, і не з такою однозначністю, як Юлія Тимошенко. Отже, у кандидата, який без сумнівно і з великим відривом від конкурентів потрапляє у другий тур, не видно жодних варіантів для перемоги у другому турі.

Значні проблеми також виявилися для людей з тверезим мисленням і здоровим глуздом , які добре розуміють, що шоу не може бути основною передумовою перемоги на виборах, що вибирати треба не артистів а тих хто хоче і може нормально керувати країною, в якій живуть і працюють оці самі люди із здоровим глуздом і тверезим мисленням. Політичний, та й економічний досвід останніх двох десятків років, а особливо останнього п’ятиліття, збільшує частку таких людей серед усього населення України. Зараз за нашими оцінками – це близько третини дорослого населення. Такі люди добре розуміють, що за шоу треба платити, при чому тисячократно. І платити будуть вони, хоча й не замовляли цього «концерту» і не мали задоволення від нього. Адже у Юлії Тимошенко нема навіть видимості певної програми, яка могла б покращити ситуацію в Україні, а реальні результати її діяльності показують , що фактична програма її діяльності веде не до розвитку, а до знищення української економіки.

Звичайно, люди, які вміють щось робити, мають життєвий досвід й реально оцінюють ситуацію й в умовах кризи, чи навіть колапсу, зможуть якось вижити й прогодувати свої родини, але хто ж прогодує мільйони можливих майбутніх жебраків, які зараз з великою ейфорією і щирими сльозами захоплення слухають промови Тимошенко? Всіх цих жебраків буде згодом дуже легко підняти на революцію, але цього разу не помаранчеву, а соціалістичну. А потерпить від неї, як і завжди у таких випадках, той же середній клас, яким вже стають чи хочуть стати люди здорового глузду і тверезого мислення.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Відповіді

 • 2009.10.26 | зновусябр

  це якась ненаукова фантастика(див зміст поста)

  Залишається Віктор Ющенко. При розумному і ефективному веденні кампанії, чинний президент цілком здатний потрапити у другий тур. Але ж у другому турі він теж цілком здатний виграти у Януковича, хоча не з такою перевагою, і не з такою однозначністю, як Юлія Тимошенко. Отже, у кандидата, який без сумнівно і з великим відривом від конкурентів потрапляє у другий тур, не видно жодних варіантів для перемоги у другому турі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.27 | Д. А.

   Дійсно фантастика

   зновусябр пише:
   > Залишається Віктор Ющенко. При розумному і ефективному веденні кампанії, чинний президент цілком здатний потрапити у другий тур. Але ж у другому турі він теж цілком здатний виграти у Януковича, хоча не з такою перевагою, і не з такою однозначністю, як Юлія Тимошенко. Отже, у кандидата, який без сумнівно і з великим відривом від конкурентів потрапляє у другий тур, не видно жодних варіантів для перемоги у другому турі.

   Бо, якщо Ющенко здатний виграти в Януковича в другому турі, то Тимошенко - навряд.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.10.27 | зновусябр

    Проблема лише в тому, що Ющенко не потрапляє до другого туру

    А якби потрапляв, то такі да... Якби в бабусі були яйця, вона була б дідусем
 • 2009.10.27 | _P.M._

  В Ющенка виграє, в Юльки ні. Інші у 2-й тур не пройдуть

 • 2009.10.27 | taras-ods

  Я особисто зроблю все щоб тимошенко ніколи не виграла

  ні в першому ні в другому турі.

  гадаю здатні думати українці ніколи не проголосують за Вону.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.10.27 | зновусябр

   І що ж ви зробите, тарасеодс?будете писати по тисячу постів щодн

 • 2009.10.27 | Sean

  може

  якщо у першому створить собі "запас" відсотків, а у другому - якщо другою буде ТЮ, багато українців проголосує проти всіх чи не прийде, замість приходити голосувати за ТЮ.
 • 2009.10.27 | Bestt

  Re: и зайца можно научить курить.... только зачем ??

 • 2009.10.27 | observеr

  ТАК!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua