МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Люстрація” вимагає покарати винyватих у побитті журналіста

10/27/2009 | lustration
КИЇВ, 27 жовтня. /Віктор Чухліб - УКРІНФОРМ/. Професія журналіста в Україні й надалі залишається однією з найбільш небезпечних для життя і здоров’я людини, незважаючи на гучні заяви політиків про свободу слова. Таку думку на сьогоднішній прес-конференції “Правова незахищеність журналістів перед представниками закону”, що відбулася в УКРІНФОРМі, висловив голова громадської організації “Люстрація” Олег Осуховський.

Підставою для таких тверджень, за його словами, стало побиття 14 жовтня ц.р. біля пам’ятника Леніну, що розташований в центрі столиці, фотокореспондента журналу “Конфлікти і закони” Руслана Любченка, коли той виконував свої професійні обов’язки. Під час проведення зйомки, зазначив голова “Люстрації”, до журналіста підбігли невідомі особи на чолі з невідомим депутатом і відібрали у нього фотоапарат та почали жорстоко бити. Один з нападників пострілом з газового пістолета поцілив журналістові в голову. Після цього невідомі одягли на нього кайданки і відправили до Шевченківського райвідділу міліції, де журналіста протримали цілу ніч.

Там у Руслана Любченка взяли пояснення і провели експертизу, перекваліфікувавши його з потерпілого на підозрюваного. Навіть наклали штраф у розмірі 50 гривень, зазначив керівник ГО “Люстрація”. “І це не поодинокий випадок, коли міліція умиває руки замість того, щоб стати на захист потерпілих. Так було в Одесі, коли при потуранні місцевих правоохоронців від рук організаторів побиття, що представляють партію “Родіна”, загинув український патріот. Так було недавно в Запоріжжі, коли невідомі бандити напали на колону демонстрантів, що відзначали День українського козацтва”, - наголосив Олег Осуховський.

Завдяки розслідуванню ГО “Люстрація”, підкреслив він, стали відомими факти вбивства неповнолітнього хлопця на полюванні в Івано-Франківській області, яке організував місцевий працівник правоохоронних органів. За його словами, завдяки діям ГО “Люстрація” були викриті обставини смерті простого селянина у Голованівському районі Кіровоградської області, над яким жорстоко познущалися місцеві керівники на чолі з екс-депутатом Віктором Лозінським.

Руслан Любченко та керівник проекту “Конфлікти і закони” Оксана Котомкіна заявили, що вимагають у міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка взяти на особистий контроль розслідування цієї події, що сталася 14 жовтня, та провести внутрішнє службове розслідування щодо працівників міліції, які покривають винуватців цього злочину і спричинили значні фізичні та моральні страждання журналіста.

Джерело: Укрінформ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua