МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тупик

10/30/2009 | Боровик
Це має трапитися якщо не зараз, то іншим разом. Це про свинячий грип. Епідемії трапляються кожні Н років. Навіть якщо зробити припущення, що свинячий грип є видумка фармкомпаній, все одно не зараз, так потім буде цей грип, або інший.
А тепер про діагноз, не людини, а країни, точніше її охороні здоров*я.
1. У країни немає науки. Її і не було. Були якісь мозаїчні відкриття і все. Оскільки немає науки, то немає відповідної медичної і фармацевтичної індустрії з виробництвом, фахівцями. Тому країна вимушена купувати високотехнологічні речі для медицини ззовні.
2. Країна без науки має погану освіту. Освіта опирається зовсім не на сучасні наукові знання, а на звичаєві стосунки, знайомства, моду і на будь що далеке від науки. Це відбивається на справедливій недовірі до лікарів, і як наслідок кожен сам стає собі “лікарем”. Вся країна заселена “трошки лікарями”.
3. Влада вийшла з народу і така сама, трошки лікарі, але себе довіряють закордонним лікарям. Щодо рідного народу, то “хочеться поруліть” і приймає вкрай неефективні рішення при нашіптування тих, хто купив освіту, чи не купив, але все одно знань не має.
4. Неможливість прийняття правильних рішень обов*язково приводить до підсилення контролю над неправильними рішеннями, їх тупим вітіленням, неправдивим інформуванням про них і про результат. Ситуація ще бульш ускладнюється, бо появляється викривлення реального стану. Настає момент, як зараз, що вже ніхто нічого не розуміє, кожен висловлює свою безвідповідальну думку. І це стосується не тільки пересічних, а і мінстрів, головних лікарів, найвищих посадовців...
5. За такої ситуації неможливе лунання правильної оцінки, правильного рішення, правильного плану дій.
6. Як наслідок, Україна зустрічає свинячий грип в 2009-2010 роках як іспанку в 1909-1910-х. У країні немає чим ставити діагноз, немає спеціалістів щоб його ставити. Постава діагнозу все одно не вирішує проблеми, тому що лікуватимуть як 100 років тому – малиною, гірчицею та ворожками.
7. Хто винен? Ми всі винні. Бо серед нас мало вчених, але багато лізуть поруліть. Десь всередині в майже кожному сидить “спеціаліст”.
***
Маю пряме відношення до діагностики, імпорту товарів медпризначення, їх реєстрації в МОЗ. Знаю проблему зсередини. Шановні, відповідально заявляю, що це тупик. У нас просто немає шансу на прийняття ефективного рішення. Воно просто неможливе в ситуації що склалась. Допускаю, що можна буде відвезти 10-20 взірців в Англію для діагностики, навіть можна буде привезти сотню чи тисячу якихось пігулок, але масштаб проблеми в тисячу разів більший.
Потім просто все спишуть як голодомор чи програш у визвольних змаганнях 20-х років.... В кінці кінців, у нас добре вміють плакати за невинно померлими, але не вміють зберегти їм життя.

Відповіді

  • 2009.10.30 | Анатоль

    Кашпіровський нам поможе...

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.30 | Sean

      хіба що вам

  • 2009.10.30 | Skapirus

    Дякую, що торкнулися цієї теми. Додати нічого

  • 2009.10.30 | AK

    Чи є причини для паніки?

    З Вашою оцінкою стану української науки, освіти і суспільства в цілому я погоджуюсь на 100%.

    Але!
    Чи є причина для паніки саме у зв'язку з цією епідемією грипу?
    Скільки людей зазвичай помирає в Україні від вірусної пневмонії щороку?
    Чи є нинішня смертність чимось надзвичайним, чого не було вже багато-багато років?

    Може причина в тому, що у цьому році масмедіа повідомили про смерть десятків людей від вірусної пневмонії, а в минулі роки про таку саму кількість смертей ніхто не повідомляв?

    Чи можна десь знайти статистику смертей від вірусної пневмонії за минулі роки?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.30 | Iryna_

      грип - то лише ілюстрація

      повторюю свї тези які я періодично повторюю на "Освіті і науці"

      Нормальна наука в суспільстві потрібна для трьох функцій - освіта, експертна функція та належність до відповідної світової спільноти (тобто мають бути люди, які якщо самі не знають відповіді - принаймні можуть кваліфіковано сформулювати питання і зрозуміти відповідь, і мають достатню репутацію в світовій спільноті щоб їм кваліфіковано відповідали)

      У нас з наукою з точки зору влади все в порядку - бо вона робить все те, що їм потрібно - імітація освіти (дипломи і вчені ступені їм та діточкам справно видаються - он вже синочок Януковича кандидат наук)
      імітація експертної функції - тобто на замовлення у будь-який потрібний момент виходить дядя з відповідними регаліями і підтверджує щопотрібно владі, імітація присутності в світовій спільноті - типу у нас все як у людей - скількись академій є, і багато академіків. А індекси цитування і критерії досягнень ми свої придумаємо.

      Про реакцію світової спільноти на ті академії згадувати не будемо бо кому то потрібне.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.30 | Боровик

        Дякую, дуже точно сформульовано

    • 2009.10.30 | Franko

      Я пробував шукати українську статистику, але через 10 хв здався

      Однак тут - http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1256849554&first=1256893716&last=1256835887 - я спробував застосувати американську і підігнати її під Тернопільську область :) Вийшло, що панікувати й справді нема чого.
    • 2009.10.30 | Боровик

      Re: Чи є причини для паніки?

      Я не знаю чи варто ситуацію, що склалась прив*язувати до паніки. Назвемо це тривогою...
      Можна провести аналогію з мостом в аварійному стані. Чи варто по ньому ходити і їздити? Ми по такому мосту ходимо і їздимо, але він точно впаде, когось роздавить. Можна не панікувати зараз, але тоді доведеться панікувати через рік-два-десять.
      Три роки тому була паніка викликана пташиним грипом. Але нічого не було зроблено. І якщо з тим грипом нас пронесло повз проблеми, то з СНІДом, гепатитами, туберкульозом ситуація така, що ми занурилися в ці хвороби і хлепчемо їх по повній.
      Цей вид грипу, що насувається переплюне СНІД в рази...
      **
      Щодо статистики, то не думаю, що статистика відкопана форумчанами через Гугль дасть відповідь на проблемні запитання.
      Ірина добре пише, про імітацію експертної функції....
  • 2009.10.30 | Franko

    Так, система стабілізувалася.

    Україна давно перестала науково і технічно конкурувати з розвинутими країнами і відстала від них. Але найсумніше навіть не це: найсумніше те, що Україні цілком комфортно в такій ролі, тому що вона завжди готова імпортувати технологію, а розвинуті країни завжди готові її в Україну експортувати. Для чого Україні, скажімо, власне виробництво мобільних телефонів, якщо якісний і недорогий мобільник можна в будь-який момент завезти з-за кордону? В українців просто немає попиту на власну науку і техніку.

    І ось, коли настав момент, коли експертизу та технологію "імпортувати" стало неможливо, тому що кваліфіковані медичні спеціалісти та спеціалізоване медичне обладнання в кіоску, немов мобільники, не продаються. Однак заздалегідь про це ніхто на державному рівні не думав і не думатиме: в них є Феофанія і є чартери в австрійські клініки, а на громадянському рівні Україна уже безсила зробити необхідний ривок, тому що найкращі мозки повиїжджали за кордон або ведуть жалюгідне існування...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.30 | 123

      Чи є медична наука в Фінляндії? А в Португалії? А в Македонії?

      Думаю, вона там не надто потужна, у порівнянні з нашою. І літакобудування там нема. Але рівень охорони здоров*я та й життя взагалі вище нашого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.30 | Shooter

        В перших двох - точно є

        Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).

        І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.30 | 123

          Чим можете довести що в Фінляндії чи Португалії

          якісніша медична наука ніж в Україні?

          Shooter пише:
          > Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).

          Є два варіанти - або вона є, або її нема. Якщо її нема - то не треба казати що вона "є" :)

          > І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.

          Ну то порівняймо якось їх та португальців досягнення у медичній науці з українськими.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.10.30 | Shooter

            Звісно

            123 пише:
            > якісніша медична наука ніж в Україні?
            >

            Причому, легко - варто проаналізувати два параметри: наукометричний та підтримку державою+приватним сектором RandD.


            > Shooter пише:
            > > Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).
            >
            > Є два варіанти - або вона є, або її нема. Якщо її нема - то не треба казати що вона "є" :)

            :) не філософствуйте надаремно ;)

            фінська наука є складовою європейської науки, яка має необхідну "критичну масу" для того, щоб бути наукою в "нормальному розумінні" цього слова.

            українська наука є "порпання в 20-30років старій пісочниці" - 10-15% від залишків совіцької науки для ВПК.

            > > І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.
            >
            > Ну то порівняймо якось їх та португальців досягнення у медичній науці з українськими.

            див. вище.

            крім того, як правило, "середній рівень" науки однозначно корелює із рівнем наукових досягнень в окремих галузях.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.10.30 | 123

              Ну то в чому справа?

              Shooter пише:
              > 123 пише:
              > > якісніша медична наука ніж в Україні?
              > >
              >
              > Причому, легко - варто проаналізувати два параметри: наукометричний та підтримку державою+приватним сектором RandD.

              Пыдтримка то добре, але хотілося б якось за результатами порівнювати, а не за кількістю освоєних коштів.

              > > Shooter пише:
              > > > Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).
              > >
              > > Є два варіанти - або вона є, або її нема. Якщо її нема - то не треба казати що вона "є" :)
              >
              > :) не філософствуйте надаремно ;)
              >
              > фінська наука є складовою європейської науки, яка має необхідну "критичну масу" для того, щоб бути наукою в "нормальному розумінні" цього слова.

              Нас цікавить саме фінська складова. І португальська. Якщо вони є. Виміряйте їх і порівняйте з українською, якщо можна.

              > > > І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.
              > >
              > > Ну то порівняймо якось їх та португальців досягнення у медичній науці з українськими.
              >
              > див. вище.

              Вище нема порівняння :)

              > крім того, як правило, "середній рівень" науки однозначно корелює із рівнем наукових досягнень в окремих галузях.

              Кхм. Ну наприклад я знаю що в Фінляндії круто з телекомунікаціями, але нічого особливого нема фармацевтикою. В Португалії ж начебто однаково ніяк і з тим, і з іншим (тобто тут Ви маєте рацію - середній нулячий рівень приблизно є однаковим по всім галузям :) )
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2009.10.30 | Боровик

                Re: Ну то в чому справа?

                123 пише:
                > Кхм. Ну наприклад я знаю що в Фінляндії круто з телекомунікаціями, але нічого особливого нема фармацевтикою. В Португалії ж начебто однаково ніяк і з тим, і з іншим (тобто тут Ви маєте рацію - середній нулячий рівень приблизно є однаковим по всім галузям :) )
                В Фінляндії в біомедіндустрії теж все нормально. Не думаю. що є хоч одна лікарня в Україні щоб не користувалась автоматичними фінськими дозаторами взірців. Їх просто не рекламують по ТВ, і їх немає в Мобілочці та Євросєті...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.10.30 | 123

                  Re: Ну то в чому справа?

                  Боровик пише:
                  > 123 пише:
                  > > Кхм. Ну наприклад я знаю що в Фінляндії круто з телекомунікаціями, але нічого особливого нема фармацевтикою. В Португалії ж начебто однаково ніяк і з тим, і з іншим (тобто тут Ви маєте рацію - середній нулячий рівень приблизно є однаковим по всім галузям :) )
                  > В Фінляндії в біомедіндустрії теж все нормально. Не думаю. що є хоч
                  одна лікарня в Україні щоб не користувалась автоматичними фінськими дозаторами взірців. Їх просто не рекламують по ТВ, і їх немає в Мобілочці та Євросєті...

                  Взагалі-то я казав про фармацевтику.

                  Ну щось і в Україні теж є, не полний нуль.
              • 2009.10.30 | Shooter

                Re: Ну то в чому справа?

                123 пише:
                > Shooter пише:
                > > 123 пише:
                > > > якісніша медична наука ніж в Україні?
                > > >
                > >
                > > Причому, легко - варто проаналізувати два параметри: наукометричний та підтримку державою+приватним сектором RandD.
                >
                > Пыдтримка то добре, але хотілося б якось за результатами порівнювати, а не за кількістю освоєних коштів.

                "Кількість освоєних коштів" є прямо пропорційною рівню науки - розвитку економіки/інноваційному потенціалу- як це не банально. А докази (у вигляді графіків) я вже наводив, і не раз.

                > > > Shooter пише:
                > > > > Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).
                > > >
                > > > Є два варіанти - або вона є, або її нема. Якщо її нема - то не треба казати що вона "є" :)
                > >
                > > :) не філософствуйте надаремно ;)
                > >
                > > фінська наука є складовою європейської науки, яка має необхідну "критичну масу" для того, щоб бути наукою в "нормальному розумінні" цього слова.
                >
                > Нас цікавить саме фінська складова. І португальська. Якщо вони є. Виміряйте їх і порівняйте з українською, якщо можна.

                Ще раз намагаюся пояснити. Фінська наука не існує у вакуумі, а є частиною "єдиної" (до великої міри) європейської науки (як і португальська. дещо інша ситуація з наукою "в нових ЄУ країнах" - але і там йде на покращення). Де, у принципі, знання та технології (особливо "передові") не є "національними", а таки європейськими. І якщо так вже кортить порівнювати напряму - порівнюйте тоді науку у Фінлядії та, наприклад, науку в Донецькій та Луганській області.

                Україна ж сьогодні перебуває на нулі - як це добре описав Боровик.

                > > > > І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.
                > > >
                > > > Ну то порівняймо якось їх та португальців досягнення у медичній науці з українськими.
                > >
                > > див. вище.
                >
                > Вище нема порівняння :)

                Web of Science Вам в допомогу.

                Та дані з фінансування: 3,5% GDP у Фінляндії та 0,?% GDP - в Україні. Потужна галузева наука в Фінляндії - і догораючі залишки такої в Україні.

                > > крім того, як правило, "середній рівень" науки однозначно корелює із рівнем наукових досягнень в окремих галузях.
                >
                > Кхм. Ну наприклад я знаю що в Фінляндії круто з телекомунікаціями, але нічого особливого нема фармацевтикою. В Португалії ж начебто однаково ніяк і з тим, і з іншим (тобто тут Ви маєте рацію - середній нулячий рівень приблизно є однаковим по всім галузям :) )

                :) Ви "знаєте" на рівні обивателя: Фінляндія - це Нокія (а Бельгія - це шоколад). Але це, звісно, далеко не тільки Нокія (як і Бельгія - далеко не тільки шоколад).

                А за чисельними даними - до Web of Sciense. Гарантую Вам, що по показнику як от кількість публікацій/цитацій per capita Україна в порівнянні з Фінляндією буде в глибокій дупі в "медичних науках".

                На жаль.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2009.10.31 | 123

                  крім того що я нічого не знаю - не зрозумів нічого

                  Shooter пише:
                  > 123 пише:
                  > > Shooter пише:
                  > > > 123 пише:
                  > > > > якісніша медична наука ніж в Україні?
                  > > > >
                  > > >
                  > > > Причому, легко - варто проаналізувати два параметри: наукометричний та підтримку державою+приватним сектором RandD.
                  > >
                  > > Пыдтримка то добре, але хотілося б якось за результатами порівнювати, а не за кількістю освоєних коштів.
                  >
                  > "Кількість освоєних коштів" є прямо пропорційною рівню науки - розвитку економіки/інноваційному потенціалу- як це не банально. А докази (у вигляді графіків) я вже наводив, і не раз.

                  Освоєних коштів у вигляді відсотків ВВП? Це як середня температура по лікарні. По галузях витрати на науку непропорційно діляться.

                  Приклад Фінляндії - одна Нокія подала 10000+ міжнародних патентних заявок. Думаю вся медична галузь Фінляндії має таких заявок в рази (якщо не десятки разів) менше.

                  > > > > Shooter пише:
                  > > > > > Крім того, немає такого поняття як "фінська наука". Є таке поняття як "європейська наука" (а взагалі-то, світова наука).
                  > > > >
                  > > > > Є два варіанти - або вона є, або її нема. Якщо її нема - то не треба казати що вона "є" :)
                  > > >
                  > > > :) не філософствуйте надаремно ;)
                  > > >
                  > > > фінська наука є складовою європейської науки, яка має необхідну "критичну масу" для того, щоб бути наукою в "нормальному розумінні" цього слова.
                  > >
                  > > Нас цікавить саме фінська складова. І португальська. Якщо вони є. Виміряйте їх і порівняйте з українською, якщо можна.
                  >
                  > Ще раз намагаюся пояснити. Фінська наука не існує у вакуумі, а є частиною "єдиної" (до великої міри) європейської науки (як і португальська. дещо інша ситуація з наукою "в нових ЄУ країнах" - але і там йде на покращення). Де, у принципі, знання та технології (особливо "передові") не є "національними", а таки європейськими. І якщо так вже кортить порівнювати напряму - порівнюйте тоді науку у Фінлядії та, наприклад, науку в Донецькій та Луганській області.

                  Ну порівняйте з кількома областями, яка різниця.

                  > Україна ж сьогодні перебуває на нулі - як це добре описав Боровик.

                  Думаю, приблизно як і Фінляндія в багатьох галузях. Ви ж не хочете цього спростовувати :)

                  > > > > > І, доречі, Фінляндія - одна із "зразкових" країн: як з точки зору фінансування науки, так і з точки зору отримання та впровадження наукових результатів.
                  > > > >
                  > > > > Ну то порівняймо якось їх та португальців досягнення у медичній науці з українськими.
                  > > >
                  > > > див. вище.
                  > >
                  > > Вище нема порівняння :)
                  >
                  > Web of Science Вам в допомогу.

                  Я не вмію цим користуватися :(

                  > Та дані з фінансування: 3,5% GDP у Фінляндії та 0,?% GDP - в Україні. Потужна галузева наука в Фінляндії - і догораючі залишки такої в Україні.

                  Ці 3,5% в Фінляндії розподілені по галузях нерівномірно. Ви в цьому сумніваєтеся?

                  > > > крім того, як правило, "середній рівень" науки однозначно корелює із рівнем наукових досягнень в окремих галузях.
                  > >
                  > > Кхм. Ну наприклад я знаю що в Фінляндії круто з телекомунікаціями, але нічого особливого нема фармацевтикою. В Португалії ж начебто однаково ніяк і з тим, і з іншим (тобто тут Ви маєте рацію - середній нулячий рівень приблизно є однаковим по всім галузям :) )
                  >
                  > :) Ви "знаєте" на рівні обивателя: Фінляндія - це Нокія (а Бельгія - це шоколад). Але це, звісно, далеко не тільки Нокія (як і Бельгія - далеко не тільки шоколад).

                  Еге. Але це не спростовує моїх обивательских знань :)

                  Скільки з 3,5% інвестувала в дослідження Нокіа, а скільки решта країни? Скільки доларів інвестовано у фармацевтичні дослідження? А скільки в Україні?
      • 2009.10.30 | Георгій

        У Фінляндії трохи є

        Оллі Мякeля (Olli Mäkelä) - дужe хороший імунолог зі світовим імeнeм, зробив багато для розробки вакцин у 1980-і - 1990-і роки. Думаю, він вжe на пeнсії, алe його школа мабуть функціонує.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.10.30 | Георгій

          А, і В Поругалії також

          Подивіться Антоніу Кутінйю (Antonio Coutinho) - мабуть один з найбільш цитованих імунологів Європи, та й світу.
    • 2009.10.30 | Ukrod

      Re: Так, система стабілізувалася.

      Franko пише:
      > Україна давно перестала науково і технічно конкурувати з розвинутими країнами і відстала від них. Але найсумніше навіть не це: найсумніше те, що Україні цілком комфортно в такій ролі, тому що вона завжди готова імпортувати технологію, а розвинуті країни завжди готові її в Україну експортувати. Для чого Україні, скажімо, власне виробництво мобільних телефонів, якщо якісний і недорогий мобільник можна в будь-який момент завезти з-за кордону? В українців просто немає попиту на власну науку і техніку.
      У нас і не було такої технології. Совки мобільники не робили. І товари для ширвжитку були жахливі по якості і зовсім не сучасні.
      Немає традиції, шо ж зробиш. А в оборонці ще може конкурувати.

      > І ось, коли настав момент, коли експертизу та технологію "імпортувати" стало неможливо, тому що кваліфіковані медичні спеціалісти та спеціалізоване медичне обладнання в кіоску, немов мобільники, не продаються. Однак заздалегідь про це ніхто на державному рівні не думав і не думатиме: в них є Феофанія і є чартери в австрійські клініки, а на громадянському рівні Україна уже безсила зробити необхідний ривок, тому що найкращі мозки повиїжджали за кордон або ведуть жалюгідне існування...
      Не так все фігово. Ці претензії справедливі але стосуються лише частини медицини НМД, техногенної частини. Причина не в мізках, а в організації системи охорони здоров'я. Масова псевдо-безкоштовна медицина з нікчемним бюджетним фінансуванням. У приватних клініках є і мізки, і техніка, але звичайно, то не вирішує масово проблему, хоча є показовим і заперечує медичний "кінець світу".
  • 2009.10.30 | papaya

    Re: Иерархические системы подвержены загниванию

    Ибо дополняются отношениями кум - сват - брат.
    Двигаясь по карьерной лестнинце и достигая уровня своей некомпетентности, чиновник не выбывает из системы, а продолжает двигатся дальше. Поэтому у нас нет специалистов или их очень мало.
  • 2009.10.30 | Мартинюк

    Іде вночі п"яний і уткнувся у стовп

    Прокрутився один раз навколо себе - буц, знову у стовп. Прокрутився два рази - і знову у стовп лобом . І та ще два рази . І ще два гепнувся лобом до стовпа.

    Сів бідолаха, обхопив голову руками і заплакав :"У-у-у, гади - живцем замурували!"
  • 2009.10.30 | Боровик

    Броунівський рух як вирішення проблеми

    1. Янукович вимагає відставки Князевича. Партія регіонів вимагає негайно завезти в Україну устаткування для тестування вірусу A/H1N1.
    -Але це нічого не міняє, тому що проблема не в особистості Князевича. Всі міністри які були до нього і який прийде йому на зміну будуть діяти в тих же координатах, що закладені "псевдоелітою на запит народу" на протязі років.
    - Партія регіонів забула, що саме завдяки їм теж повністю блокована мобільність законного отримання препаратів. Все законодавство заточене під імпорт ліків з країн третього світу, особливо з постсовка. Завезти щось з Киргизії легше ніж з Англії. На жаль, Киргизти не придумали ні тестів ні ліків від цього грипу. Звичайне завезення тестів і використання без реєстрації в МОЗ - кримінальний злочин по українських законах.
    2. На засідання Радбезу буде презентовано план заходів у зв'язку з епідемії грипу, зокрема щодо заходів на кордоні, режиму пересування громадян тощо. В Україні буде посилено контроль за перетином державного кордону та за пересуванням всередині країни, про це заявила прем’єр Юлія Тимошенко. Ющенко наголосив, що в разі, якщо в країні не вистачить медикаментів, він звернеться до світової спільноти по допомогу.
    - Нонсенс в тому, що режим на кордоні нічого не дасть, тому що основним джерелом інфекції вже стають рідні громадяни.
    -Щодо допомоги, то все знову впреться в реєстрацію МОЗ, обов*язковість якої ніхто не збарається відміняти, бо це бабки і ще раз бабки.
    3. Було затверджено мінімальний пакет необхідних лікарських, профілактичних засобів, що повинні бути в кожній аптеці. Разом з тим прем’єр та головний санітарний лікар України Олександр Біловол відмовилися назвати препарати, що входять до цього переліку, застерігши людей від самолікування.
    - без коментів
    4. "Ця епідемія, як і фінансова криза, – це не наше надбання, і не на українській території це розпочиналося. Сьогодні з цими двома проблемами живе весь світ", - зазначила Тимошенко
    - вже готують до того, що це карма. Замовчують про різні підходи до проблеми у розвинутих і нерозвинутих країн. Україна в списку бовтається серед країн Африки.
    5. "Від сьогоднішнього дня під контроль беруться всі аптеки країни. Для кожної аптеки буде встановлений мінімальний пакет, який мусить бути в кожній аптеці, що стосується профілактичних засобів, ліків, а також медичних масок", - заявила Тимошенко.
    - це просто неможливо ні контролювати ні забезпечити. Запрпоноване відбирання ліцензії - взагалі маразм, бо тільки значно ускладнює ситуацію.
    6. "Крім того, в аптеках ми будемо контролювати не тільки наявність цих пакетів, але і ціни, які мусять залишитися на рівні тих, які були тиждень тому", - попередила прем’єр.
    - це взагалі спроба звалити зі своїх плечей провину на Аптеки. Деякі аптеки в райцентрах не виторговують за день на зарплату продавця та прибиральниці. Може Аптекам краще взагалі закритись на період епідемії, щоб не зазнавати збитків і не втрачатии ліцензії?
  • 2009.10.30 | Боровик

    В аптеках порожньо

    Сьогодні телефонував в село. Кажуть що ліків немає в жодній з навколишніх аптек.
    Невже відбиратимуть ліцензії?
    Зараз саме час згадати як ставили в позу аптеки кілька місяців тому.
    Зараз ще бракує, щоб власники аптек для збереження бізнесу позакривали їх на карантин...
  • 2009.10.30 | Убітий Єнот

    Безвідносно до грипу

    Так і є.
    Рівень можновладців, еліти нижче плінтусу. І вони на свій троглодітський рівень тягнуть суспільство. Країна деградує поступово, і доки така в нас еліта іншого не буде. Хто б не був президентом, до речі.
    Тупі лавочники дорвалися до великих грошей та влади, але керувати державою не вміють, вони на це інтелектуально не здатні. Іх рівень бути власником ганделику, а вони керують 47-мільйонним народом.
    Чому жтоді дивуватися, що в нас такі рішення приймають з будь-якого приводу, не тільки з приводу епідемії.
    Я вже чув, що поставили кордони біля Тернополю, завертають машини. Телефонували тільки що мені, кажуть на кордоні з Росією оглядають пасажирів, в кого є нежить або температура відправляють до ізолятору. Це вони вважають боротьбою з епідемією грипу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.30 | Bayan

      Цe нe так вжe й тупо,


      бо самe так вчиняли розвинуті країни як Гeрманія (є запeрeчeння, що Гeрманія є розвинутою країною?) і навіть встановлювали дeтeктори в аeропортах, щоб виявляти людeй з жаром.

      Цe будe тупо лишe при умові, що оцим самим боротьба і обмeжиться.

      Убітий Єнот пише:
      > Я вже чув, що поставили кордони біля Тернополю, завертають машини. Телефонували тільки що мені, кажуть на кордоні з Росією оглядають пасажирів, в кого є нежить або температура відправляють до ізолятору. Це вони вважають боротьбою з епідемією грипу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.31 | Убітий Єнот

        Re: Цe нe так вжe й тупо,

        Гроші треба потратити, ось і встановили.
        Сенсу немає жодного.
  • 2009.10.30 | Sych

    Будь-яка соціалістична схема рано чи пізно завалюється.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.30 | Shooter

      як і будь-яка "чисто ліберальна" "гниє живцем"

      Найстійкішими є саме соц-дем системи.

      Доведено багаторічною практикою.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".