МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Шевченківський суд зняв обвинувачення з українських патріотів

10/30/2009 | Майдан-ІНФОРМ

ПРЕС-РЕЛІЗ

Шевченківський суд зняв обвинувачення з українських патріотів, що намагалися демонтувати пам’ятник Леніну у Києві!

30 жовтня відбулося засідання Шевченківського районного суду м. Києва у справі п’ятьох українських патріотів, які 30 червня цього року намагалися демонтувати пам’ятник  міжнародному терористу, організатору Голодомору В.Леніну у Києві на Бессарабській площі.

Суддя Кирило Кормушин частково задовільнив скаргу адвоката обвинувачених і скасував постанову про порушення кримінальної справи щодо Миколи Коханівського, Андрія Тарасенка, Олександра Задорожного, Івана Срібного та Богдана Франта, порушену слідчим Шевченківського РУГУ за ч.2 ст.298 КК України (незаконне пошкодженням пам`ятки національного значення). За даною статтею передбачалось покарання до п’яти років позбавлення волі.

            Як повідомив адвокат обвинувачених Сидір Кізін, суд прийняв до уваги той факт, що даний пам'ятник ніколи не вносився до Державного реєстру пам'яток національного значення. Крім того, на даний час згідно з Постановою Кабміну № 928 від 03.09.2009 року пам'ятник взагалі знятий з обліку та не підлягає охороні державою.

Разом з тим, суд залишив в силі постанову слідчого про порушення кримінальної справи за ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство).

Адвокат Сидір Кізін заявив про намір подати апеляційну скаргу на рішення суду, оскільки в суді було доведено, що обвинувачені діяли з ідейних мотивів, а демонтаж цього пам’ятника передбачений трьома Указами Президента.

 

Прес-служба ГО «Люстрація»

 

 

+38(044) 531 19 24,

+38(067) 672 93 03

lustrationua@gmail.com

www.lustration.org.ua

Коментар Майдан-Інформу: те, що відбулося в суді, називається "ті ж самі яйця, вид збоку". Звичайно, суд мусів зняти з обвинувачених абсолютно безглузде звинувачення про "пошкодження пам`ятки національного значення", оскільки пам'ятник нею не був навіть на момент пошкодження. Однак залишається в силі звинувачення в хуліганстві, хоч звинувачені діяли не з хуліганських, а з ідейних мотивів, і головне - виконували Указ Президента про демонтаж пам'яток тоталітарного минулого!" Це означає, що боротьба не закінчилася. Шкода, що суд не пояснив, чому виконання згаданого Указу Президента є необов'язковим...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua