МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ймовірність діагностування вірусу A/H1N1 в Україні

11/01/2009 | Oleksiy_M
Цікавий факт: в Америці, яка є "батьківщиною" вірусу грипу A/H1N1 офіційний тест з'явився тільки в 20-х числах липня (!) цього року.
http://www.questdiagnostics.com/2009H1N1/
До того ж цей тест міг застосовуватись виключно на обладнанні Roche та Applied Biosystems (дуже дороге і навряд чи є у нас), а тільки з 16 жовтня ц.р. - на більш розповсюдженому й "доступному" для України обладнанні фірми 3М.
http://www.genomeweb.com/blog/quest-nabs-second-eau-h1n1-assay-one-work-3m-integrated-cycler
Тож питаннячко: чи міг бути завезений цей, мабуть дуже дорогий, єдиний на сьогодні адекватний тест, в Україну за 2 тижні від його появи в версії для наявного обладнання, та ще й розповсюджений по лабораторіях по регіонах України? Чи мають ці лабораторії це обладнання?
Зважаючи на терміни держзакупівель, "оперативність" МОЗ, наявність коштів тощо, можна припустити, що "діагностування" H1N1 в паієнтів західних областей України - ФІКЦІЯ.
Лишається відкритим питання: "Кому вигідно?"...

Відповіді

  • 2009.11.01 | Боровик

    Re: Ймовірність діагностування H1N1 в Україні

    Oleksiy_M пише:
    > Цікавий факт: в Америці, яка є "батьківщиною" вірусу грипу A/H1N1 офіційний тест з'явився тільки в 20-х числах липня (!) цього року.

    > http://www.questdiagnostics.com/2009H1N1/

    > До того ж цей тест міг застосовуватись виключно на обладнанні Roche та Applied Biosystems (дуже дороге і навряд чи є у нас), а тільки з 16 жовтня ц.р. - на більш розповсюдженому й "доступному" для України обладнанні фірми 3М.

    Обладнання Рош є в Україні не так вже і багато. Аплайд-біосістем -більше. Але ви не враховуєте, що є ще обладнання Біо-Рад, в кількості більше сотні. Крім цього є ще кілька австралійських Corbett Research та російських "ДНК-технологии". Ці системи відкриті, тобто ви можете вставити пробірку в будь-яку з них і за годину отримати результат.
    Вартість такого приладу - біля 50,000 доларів +-50%. Так що лабораторій в Україні є сотні штук. Кожна з них може перевіряти біля 1000 взірців.
    Вартість тесту - десь біля 4 долари за один аналіз, може більше, але це залежить від відкатів.
    Щодо тестів, то їх виробляє крім Рошу російський ІнтерЛабСервіс. І вони мають представництво в Україні.
    > http://www.genomeweb.com/blog/quest-nabs-second-eau-h1n1-assay-one-work-3m-integrated-cycler

    > Тож питаннячко: чи міг бути завезений цей, мабуть дуже дорогий, єдиний на сьогодні адекватний тест, в Україну за 2 тижні від його появи в версії для наявного обладнання, та ще й розповсюджений по лабораторіях по регіонах України? Чи мають ці лабораторії це обладнання?
    Це не знаю, але можу взнати.
    > Зважаючи на терміни держзакупівель, "оперативність" МОЗ, наявність коштів тощо, можна припустити, що "діагностування" H1N1 в паієнтів західних областей України - ФІКЦІЯ.

    > Лишається відкритим питання: "Кому вигідно?"...

    МОЗ дійсно гальмував і гальмує, бо це дууже некомпетентна організація, дуже корумпована. Зараз в МОЗі нема кому визначити хто взагалі розумється в проблемі. Потім немає контакту з спеціалістами, тому що на верх сплило одне лайно, а лайно з нормальними спілкуватися не вміє.
    ***
    Ну і як постскриптум, виробництво самих тестів для діагностики не є ні складним ні надто дорогим. Але воно дуже складне і легально майже неможливе в умовах України.
    Технічного персоналу, думаю, що набрати ще можна. Також, якщо б запрацювало таке виробницьтво, то і підтягнулись би нові люди, вчорашні студенти.
    А от зробити це виробництво оперативно-лабільним - не вдасться, тому що дозволи на ввезення компонентів (фактично сировини) добиваються місяцями, тобто буде необхідна контрабанда. Обов*язкова реєстрація в МОЗ цих компонентів - це додатково по 20,000-30,000 гривень за кожну назву та ще біля 3 місяці часу. Все, нічого не вийде...
    так що, молекулярні біологи, або перекваліфіковуйтесь, або "робіть ноги"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.01 | Oleksiy_M

      Re: Ймовірність діагностування H1N1 в Україні

      Дякую за змістовну й компетентну відповідь на пост.
      Інтерлабсервіс зробив свій тест 20.08.2009.
      http://www.interlabservice.ru/about/news/index.php?id=4189&phrase_id=14630
      Ймовірність його масового використання сьогодні, як і інших ПЛР тестів в державних медичних установах яка?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.01 | Боровик

        Re: Ймовірність діагностування H1N1 в Україні

        Oleksiy_M пише:
        > Дякую за змістовну й компетентну відповідь на пост.
        > Інтерлабсервіс зробив свій тест 20.08.2009.
        > http://www.interlabservice.ru/about/news/index.php?id=4189&phrase_id=14630
        > Ймовірність його масового використання сьогодні, як і інших ПЛР тестів в державних медичних установах яка?
        Тести виробляються швидко. Проблеми з виробництвом не повинно бути.
        Тест має пройти реєстрацію в МОЗ. Взагалі це повна профанація легалізації, тому реєстрацію можна прискорити, якщо їм з уряду прислати вчасних піз**?лєй.
        Процедура імпорту займає 1-2 дні. Щодо фінансової процедури, то не знаю, як і за якими статтями переказують гроші.
        ***
        Завтра, а може ще сьогодні матиму додаткову інформацію від директора ІнтерЛабСервісу. Але знатиму більше про технічні, а не бізнесові справи. Надіюсть, що подам інформацію без спекуляцій щодо того що ж насправді є свинячим грипом.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.11.01 | Oleksiy_M

          Щоб знайти 13 людей з H1N1, скільки і де мали зробити тестів?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.11.02 | Боровик

            Re: Щоб знайти 13 людей з H1N1, скільки і де мали зробити тестів

            Не знаю деталей.
            Лабораторія може протестувати тисячу людей за день. Звісно, що тестують тільки тих, хто запідозрений, тобто за симптомами. В ідеалі, мають тестувати всіх підозрілих. Але щоб говорити як то має бути, то складно, тиому що система охорони здоров*я в Україні наскільки криива, що навіть нормальні рішення можуть приводити до погіршення ситуації.
            Кажуть, що відсилали матеріали для тестування в Англію. Як на мене, то це неправильно, тому що для оцінки ситуації набагато легше завезти тести з Англії і провести тестування вдома в одній з сотень лабораторій. В Англію можна везти заради альтернативного чи то незалежного підтвердження.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.11.02 | Oleksiy_M

              190 тис. захворілих. Грипом <10 тис. H1N1 - ?

              МОЗ публікує оперативну статистику:
              http://moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13948
              Як вона формується? Можу уявити, що поліклініки та лікарні звітують по факту звернень громадян з відповідними симптомами (ОРВІ). Далі людину можуть направити на аналізи. Аналізи обробляють в (а) приватних лабораторіях, (б) державних районних, міських, обласних (в) в стаціонарах. Цікаво, чи всюди є відповідне обладнання для ПЛР, або для визначення антігенів (менш вірогідний, але більш доступний)?
              Якщо знайшли антігени, то для впевненості треба робити ПЛР. Це (а) гроші (50-70 грн. на особу) і (б) доба часу мінімум - якщо є лаб та реагенти на місці. Або якщо везти проби в Англію (типу Тернопіль-Бориспіль-Великобританія) і це вже не 70 грн.
              Чи робиться скрінінг? Короче, як ця система працює на сьгодні?
  • 2009.11.01 | Woodstock generation

    Здається проскакувало, що возять зразки в Британію на аналіз.

    Чи це я щось плутаю?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.03 | hrcvt

    про діагностування віруса (л)

    http://progenes.livejournal.com/74114.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".