МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нмд недооцінюються заяви Росії про газові проблеми України (/)

11/02/2009 | hrcvt
Це свіжа заява. Але буквально те саме він заявляє щомісяця. А в цьому місяці це вже другий чи третій раз. Думаю, це не "просто" психологічний тиск, а підготовка до чогось. Найбільш банальне - з січня таки перекриють транзит. "А ми попереджали щомісяця!". Одночасно зажадають виплати штрафів за недобір - це і буде матеріальним доказом "проблем зі сплатою Україною". І оскільки транзит перекритий, тобто Європа страждає, то скажуть: "давайте щось робити з цею Україною, яка вже з очевидністю failed state, ви ж бачите, і ви страждаєте".


--------------
Путін лякає Європу «газовими проблемами України»

Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін проінформував прем`єр-міністра Швеції, країни, яка головує в ЄС, про "проблеми України з оплатою російського газу і транзиту його європейським споживачам". Глава уряду Швеції пообіцяв довести стурбованість Росії до відома Єврокомісії.

"Під час бесіди Володимир Путін акцентував увагу керівництва ЄС на сигнали, які надходять, зокрема офіційними каналами з Києва, сигнали про можливі проблеми з оплатою поставок російського газу", - повідомив представник прес-служби уряду РФ.

В результаті цього, як підкреслив Путін, "можуть виникнути проблеми з транзитом російського газу, призначеного європейським споживачам, територією України", повідомили в прес-службі уряду РФ.
------------

Відповіді

 • 2009.11.02 | AxeHarry

  Re: Нмд недооцінюються заяви Росії про газові проблеми України (/)

  >Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін проінформував прем`єр-міністра Швеції, країни, яка головує в ЄС, про "проблеми України з оплатою російського газу і транзиту його європейським споживачам". Глава уряду Швеції пообіцяв довести стурбованість Росії до відома Єврокомісії.

  >"Під час бесіди Володимир Путін акцентував увагу керівництва ЄС на сигнали, які надходять, зокрема офіційними каналами з Києва, сигнали про можливі проблеми з оплатою поставок російського газу", - повідомив представник прес-служби уряду РФ.

  Так получаєцця шо ВілікійПу - банальний стукачок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.02 | hrcvt

   ну так, паралельно це показує, хто главний

   Але Україна повинна якось готуватися. Може, теж стукати в Європу на Путіна?
  • 2009.11.02 | jz99

   Re: Нмд недооцінюються заяви Росії про газові проблеми України

   AxeHarry пише:
   > >Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін проінформував прем`єр-міністра Швеції, країни, яка головує в ЄС, про "проблеми України з оплатою російського газу і транзиту його європейським споживачам". Глава уряду Швеції пообіцяв довести стурбованість Росії до відома Єврокомісії.
   > >"Під час бесіди Володимир Путін акцентував увагу керівництва ЄС на сигнали, які надходять, зокрема офіційними каналами з Києва, сигнали про можливі проблеми з оплатою поставок російського газу", - повідомив представник прес-служби уряду РФ.
   >
   > Так получаєцця шо ВілікійПу - банальний стукачок.
   Та ні, Україна ж навіть не держава. Кремль обговорює з Європою проблеми, що спричиняє певна некерована стихія. Двоє серйозних гравців задумливо дивляться на те місце, з яким рано чи пізно щось треба робити. З тим місцем не варто мати справ як з партнером. Справи треба мати з Кремлем :) І до цього, саме до цього має звикнути Европа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.03 | Isoлято

    Малінькій папрафко: не "з Кремлем", а з "Ґаз-тапо"!

 • 2009.11.02 | Абу

  шанси втримати трубу напередодні цієї зими оцінюються

  не високо. тобто шанси є, але більш ймовірно, що вже цієї зими буде "консорціум"

  інша справа - чи це добре, чи ні, якщо олігархат залишиться без цього підсосу. інша справа, що у дбайливих руках нормальної держави це хороший ресурс
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.02 | Sean

   шось мені теж так здається

   хоча я і маю менше інформації


   Абу пише:
   > не високо. тобто шанси є, але більш ймовірно, що вже цієї зими буде "консорціум"
 • 2009.11.02 | Isoлято

  Мабуть, не "з січня", а після виборів...

  ...в залежності від того, хто їх виграє. Але те, що майбутньому президенту можуть пригадати всі "пращьонниє" штрафи - цілком імовірно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.02 | hrcvt

   нє, тягнути не можна

   "Після виборів" у нас може затягнутися до весни, враховуючи суди, блокування судів, зміну конституції як умову визнати результати виборів...

   А 1 січня - чудова символічна дата.

   Прізвище президента їм уже байдуже, думаю. Гра йде по суттєвіших питаннях. Відключення газу в розпал виборів чудово дестабілізує ситуацію і т.д.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.02 | Isoлято

    То треба було не "газувати" в цьому році!

    hrcvt пише:
    > "Після виборів" у нас може затягнутися до весни, враховуючи суди, блокування судів, зміну конституції як умову визнати результати виборів...
    Прааавільна. І кожен з цих факторів може бути використаний для впливу на нашого газаватого сусіду. Навіть МУСИТЬ бути використаний! Сусіда ж не гребує втручанням в наші внутрішні справи - ну дык і ми в нього "втрутимося"!

    > А 1 січня - чудова символічна дата.
    Це, згоден, виглядало грізно в 2005-6 році. Ну і цього року теж проканало. Але з третьої спроби історія просто не може не повторитися як фарс.

    > Прізвище президента їм уже байдуже, думаю. Гра йде по суттєвіших питаннях. Відключення газу в розпал виборів чудово дестабілізує ситуацію і т.д.
    Якщо воно так "дестабілізує", як в січні цього року - воно, може, і на краще. А якщо Ющенко виявиться спритнішим і ще до 1-го січня завезе на українські газовимірювальні станції півсотні європейських експертів - кремлядь собі, мабуть, всі потилиці до дір прочухає, тяжко думаючи, "как нам абустроїць Україну"...
 • 2009.11.02 | Sean

  стукач - це покликання

  hrcvt пише:
  > Прем`єр-міністр Росії Володимир Путін проінформував прем`єр-міністра Швеції, країни, яка головує в ЄС, про "проблеми України з оплатою російського газу і транзиту його європейським споживачам"...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.02 | Isoлято

   Во-во... і я собі уявляю його реакцію, коли якийсь Саакашвілі...

   ...насмілиться поскаржитися на плахоє павідєніє крімльофскіх таваріщєф якому-небудь держсекретарю США.

   (Хоча, можливо, порівняння не дуже коректне: все-таки Саакашвілі - не просто "прізідєнт, пасажений Вашинктонам", а третій Путін на просторах СНГ. А це вже забагато. Ось його в Маасквє і нілюбют!)
 • 2009.11.03 | hrcvt

  Ющенко "закликає уряд" розібратися (/)

  -------------
  Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду негайно переглянути газові контракти з Росією.

  Про це повідомила на брифінгу прес-секретар президента Ірина Ванникова.

  За її словами, досвід виконання газових контрактів, укладених 19 січня цього року, довів їх безперспективність для обох сторін. З метою унеможливлення подальшої політизації та штучних загострень відносин у газовій сфері, ці угоди необхідно переглянути.

  "Президент України стурбований тим, що менше ніж за два місяці до нового року уряд не забезпечив офіційного врегулювання з Російською стороною ключових параметрів рівноправного співробітництва у газовій сфері. Усі ризики для України, які випливають з угод від 19 січня 2009 року, залишаються актуальними", – додала прес-секретар.

  Водночас президент в цілому схвально оцінює готовність компанії НАК "Нафтогаз України" до виконання своїх функцій – як з поставок газу українським споживачам, так і транзиту російського природного газу через територію України.

  "Це, незважаючи на серйозні фінансові труднощі компанії, обумовлені дискримінаційними для України умовами контрактів від 19 січня 2009 року", – звернула увагу Ванникова.

  У цьому зв’язку президент України вимагає від уряду вжити невідкладних заходів щодо офіційного внесення змін і доповнень у газові контракти від 19 січня 2009 року. А саме:

  визначити оптимальні обсяги закупівлі російського природного газу на 2010 рік з урахуванням реального стану економіки;

  установити взаємоприйнятні формули розрахунків ціни на газ для України і транзитної ставки з урахуванням домовленостей, досягнутих на рівні президентів обох держав від 12 лютого 2008 року;

  врегулювати питання симетрії зобов’язань, ризиків і штрафних санкцій з урахуванням практики міжнародного співробітництва в газовій сфері, а також ключової ролі української ГТС в євро-азійській системі газопроводів.
  ----------------
 • 2009.11.03 | GreyWraith

  Друзі пізнаються в біді (л)

  http://www.maidan.org.ua/static/news/2009/1257235983.html

  Країни НАТО надають гуманітарну допомогу Україні - а керівник уряду держави, що дуже гучно верещить про братськість, висмоктує із пальця неіснуючі борги і репетує, щоб пошвидше віддавали. Sapienti sat.
 • 2009.11.03 | Михайло Свистович

  Ось ще одна заява (/)

  http://www.pravda.com.ua/news/2009/11/2/104484.htm

  ПУТІН ПРОПОНУЄ ЄВРОПІ ПІДКИНУТИ УКРАЇНІ "МІЛЬЯРДИК"

  Прем'єр РФ Володимир Путін закликав ЄС допомогти Україні з кредитами для оплати російського газу.

  Про це він заявив журналістам за підсумками зустрічі зі своїм датським колегою Ларсом Лекке Расмуссеном, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Нехай Європа надасть фінансову допомогу у вигляді кредитів. Ми вже оплатили 2,5 млрд. дол., нехай вони хоча б мільярдик підкинуть", - сказав Путін.

  "Гроші у них є. Нехай не прижимаються, нехай розкошеляться трошки", - додав він.

  Раніше повідомлялося, що РФ оплатила транзит за російський газ на період включно до першого кварталу 2010 року.

  Путін нагадав, що МВФ раніше обговорював із РФ і Україною можливість надання кредиту Україні для оплати постачань і обіцяв представити свої пропозиції протягом півтора місяців: "Ужі три місяці минуло, час уже щось сформувати".

  Прем'єр РФ зазначив, що питання про надійність постачань енергоносіїв в Україну вже обговорювалося з головами Німеччини та Швеції, причому з останньою як із головою ЄС.

  Путін також нагадав, що нещодавно він обговорював питання про оплату газу з прем'єром України Юлією Тимошенко.

  У ході переговорів вона повідомила, що президент України Віктор Ющенко перешкоджає нормальному співробітництву між НБУ, у розпорядженні якого знаходяться золотовалютні резерви, і урядом України і блокує переказ відповідних коштів.

  "Ми цього не знаємо. Ми не втручаємося у внутрішні справи України в рамках передвиборної кампанії", - сказав Путін.

  При цьому він висловив сподівання, що українські партнери будуть виконувати свої зобов'язання з постачаннями російських енергоносіїв.

  "Сподіваюся, усі контрактні зобов'язання будуть виконуватися як з боку "Газпрому", так і з боку його українських партнерів", - заявив Путін.

  "До цих пір наші українські партнери виконували свої зобов'язання, хоча всім важко, криза зараз. Ми сподіваємося, що ці зобов'язання будуть виконуватись і надалі", - сказав Путін.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.03 | GreyWraith

   Re: Ось ще одна заява (/)

   Михайло Свистович пише:
   Прем'єр РФ Володимир Путін закликав ЄС допомогти Україні з кредитами для оплати російського газу.
   Як вже вияснилося за рік марних потуг, Росія сама цей кредит надати незадтна, попри гучні заяви. Отже, її думка у цьому питанні дорівнює нулю. А ми якось самі зі своїми грошима розібратися здатні...

   "Нехай Європа надасть фінансову допомогу у вигляді кредитів. Ми вже оплатили 2,5 млрд. дол., нехай вони хоча б мільярдик підкинуть", - сказав Путін.
   Якщо Росія дебільні угоди підписала - то хай за це платить. Якщо Росії грошей не вистачає - нехай скаже: "Люди добрые, извините, что я, такая великая супердержава, к вам обращаюсь"...

   "Гроші у них є. Нехай не прижимаються, нехай розкошеляться трошки", - додав він.
   Коли хтось рахує гроші у чужих кишенях, це означає, що у власних вітер гуляє... :)

   Прем'єр РФ зазначив, що питання про надійність постачань енергоносіїв в Україну вже обговорювалося з головами Німеччини та Швеції, причому з останньою як із головою ЄС.
   І що ті сказали? ;)

   У ході переговорів вона повідомила, що президент України Віктор Ющенко перешкоджає нормальному співробітництву між НБУ, у розпорядженні якого знаходяться золотовалютні резерви, і урядом України і блокує переказ відповідних коштів.
   Тут є ще любителі БЮТ? Як би їм сподобалося, коли б якісь їхні сімейні проблеми обговорювали б із чужими людьми? А у нашому випадку цей факт інакше як державну зраду кваліфікувати не можна.

   Тимошенко не здатна сама знайти спільну мову із іншими українськими урядовцями? Тоді їй не місце ні на посаді голови уряду, ні тим більше на посаді голови держави. А ті, хто за неї збираються голосувати, - недоумки.

   "Ми цього не знаємо. Ми не втручаємося у внутрішні справи України в рамках передвиборної кампанії", - сказав Путін.
   От блазень. :)

   "До цих пір наші українські партнери виконували свої зобов'язання,
   Тоді до чого увесь цей російський словесний понос?

   Ми сподіваємося, що ці зобов'язання будуть виконуватись і надалі", - сказав Путін.
   А європейці, певно, сподіваються, що вже з 2015 року вестимуть справи із постачанням собі енергоносіїв не із блазнями, а із серйозними людьми із ЦК КПК... :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua