МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

які ж вони грамотні, мама мія... (л)

11/04/2009 | 123
http://pravda.com.ua/news/2009/11/4/104599.htm
Прем'єр Юлія Тимошенко просить українців не вживати препарати групи "Таміфлю" для профілактики грипу.

Про це вона заявила в ході селекторної наради в середу, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

При цьому прем'єр попросила міністра охорони здоров'я Василя Князевича дати відповідне роз'яснення для населення.

"Таміфлю" – це препарат, який має певні побічні дії, і я просив би не застосовувати його без припису лікаря", - відповів Князевич на нараді.

Відтак, Тимошенко наголосила:

"Я просила б зараз сформувати доручення Міністерству охорони здоров'я, враховуючи що люди почали вживати "Таміфлю" й антибіотики як профілактику, я просила б дати окреме роз'яснення щодо того, що можна використовувати як профілактичні препарати, а що – як лікувальні препарати".

"Зробіть сьогодні протягом дня спеціальний телевізійний аудіоролик, у якому була б фраза, що препарати групи "Таміфлю" в жодному разі не можуть бути використані як профілактичний засіб", - попросила прем’єр.
-----

Взагалі-то кожний препарат перед тим, як стає доступним для споживача, проходить спеціальну процедуру державної реєстрації, якою, серед іншого, затверджується інструкція-вкладиш, яка міститься в кожній упаковці з цим препаратом, в якій відповідний підрозділ МОЗ визначає, зокрема, показання для застосування.

Читаємо інструкцію для таміфлю (виділено мною):
http://tamiflu.com.ua/tamiflu_rules.html
>Показання для застосування.
>Лікування грипу типу А та В у дорослих та дітей віком від 1 року і старше.
>Профілактика грипу (після контакту з хворим або у разі підвищеного ризику інфікування вірусом) у дорослих та підлітків старше 13 років.

Отже, або в нас злочинці працюють в МОЗ - зареєстрували таміфлю для застосування, за яким він "в жодному разі не може бути використаний" (с) Юля (втім, слід зазначити що для такого застосування він зареєстрований по всьому світу), або в нас прем*єрка - малограмотна дура, якій все одно що ляпнути.

Слід віддати належне Князевичу, який спочатку не пішов на поводу в дурної Юлі, і сказав правильно - що препарат має призначатися лікарем (але не заперечуючи його придатності для профілактики - за призначенням лікаря; наприклад, якщо в родині є вагітна, а захворів її чоловік - може бути доцільним призначити таміфлю вагітній навіть
якщо вона не має симптомів). Але ж Юля наголосила -

> "Зробіть сьогодні протягом дня спеціальний телевізійний аудіоролик, у якому була б фраза, що препарати групи "Таміфлю" в жодному разі не можуть бути використані як профілактичний засіб", - попросила прем’єр.

Відповіді

 • 2009.11.04 | zаброда

  Міністерство похоронів здоровля

 • 2009.11.04 | 123

  Асадчев - молодець (/)

  http://pravda.com.ua/news/2009/11/4/104615.htm
  "Юлія Володимирівна, ми не лікарі, тому хай лікуванням займаються лікарі, а не політики", - сказав Асадчев, повідомляє УНІАН.
 • 2009.11.04 | Анатоль

  Вона це ради економії. Щоб не переводили дефіцит зря.

 • 2009.11.04 | один_козак

  "Абсолютно"

  Помічали, як змінюються манери політкиів після досягнення ними певного рівня? А особливо післе того, чк овни починають балотуватися. Пам'ятаєте, як "ніякий" Кінах почав "чеканити" окремі слова? В іншого з'являються слово-паразит "я переконаний", а у багатьох - "абсолютно".
  У мене таке враження, це вони за інерцією гонитви забувають, що, крім крайніх емоцій, існують ще й нюанси предмету і не завжди перебільшення "переконливості" робить їхні слова максимально переконливими))

  Так і тут. Лікар нормально сказав, але Юлі тре було додати своє "абсолютно". Ну, тобто у даному випадку - "ні в якому разі".

  Ось тут авторитетний ніби лікар також висловився щодо профілактики:
  "Тамифлю не едят все подряд при любом чихе. Это и недешево, и побочных явлений много, да и смысла не имеет. Тамифлю используют тогда, когда болезнь протекает тяжело (признаки тяжелой ОРВИ врачи знают), или когда даже легко заболевает человек из группы риска – старики, астматики, диабетики (кто относится к группам риска, врачи тоже знают). Суть: если показано тамифлю, то показано как минимум наблюдение врача и, как правило, – госпитализация. Неудивительно, что с максимально возможной вероятностью тамифлю, поступающий в нашу страну, будет распределяться по стационарам, а не по аптекам (хотя все может быть)."
  http://www.komarovskiy.net/blog/svinoy-gripp.html

  Взагалі почитайте. Гарно написано. А в коментах очікую відповіді на "підозрілі" запитання.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.04 | 123

   Re: "Абсолютно"

   один_козак пише:
   > Помічали, як змінюються манери політкиів після досягнення ними певного рівня? А особливо післе того, чк овни починають балотуватися. Пам'ятаєте, як "ніякий" Кінах почав "чеканити" окремі слова? В іншого з'являються слово-паразит "я переконаний", а у багатьох - "абсолютно".
   > У мене таке враження, це вони за інерцією гонитви забувають, що, крім крайніх емоцій, існують ще й нюанси предмету і не завжди перебільшення "переконливості" робить їхні слова максимально переконливими))
   >
   > Так і тут. Лікар нормально сказав, але Юлі тре було додати своє "абсолютно". Ну, тобто у даному випадку - ні в якому разі.
   >
   > Ось тут авторитетний ніби лікар також висловився щодо профілактики:
   > "Тамифлю не едят все подряд при любом чихе. Это и недешево, и побочных явлений много, да и смысла не имеет. Тамифлю используют тогда, когда болезнь протекает тяжело (признаки тяжелой ОРВИ врачи знают), или когда даже легко заболевает человек из группы риска – старики, астматики, диабетики (кто относится к группам риска, врачи тоже знают). Суть: если показано тамифлю, то показано как минимум наблюдение врача и, как правило, – госпитализация. Неудивительно, что с максимально возможной вероятностью тамифлю, поступающий в нашу страну, будет распределяться по стационарам, а не по аптекам (хотя все может быть)."
   > http://www.komarovskiy.net/blog/svinoy-gripp.html
   >
   > Взагалі почитайте. Гарно написано. А в коментах очікую відповіді на "підозрілі" запитання.

   Я це давно читав, а порядок застосування таміфлю (подіьний до того що написав Коморовський) написаний в рекомендаціях ВООЗ, на які тут давалися лінки.

   Щоправда, є один аспект - коли між "дати таміфлю" (рекомендації ВООЗ) та "госпіталізувати" (українська адаптація) ставиться знак тотожності, то виникає ситуація, коли в лікарні в палатах з*являються декілька людей, які мають симптоми грипу, але які можуть хворіти на різні як вірусні, так і бактеріальні захворювання. Тоді ці люди, які або належать до групи ризику виникнення ускладнень, або мають важкий перебіг хвороби, ставляться під загрозу підхопити нові хворобами від сусідів по палаті - наскільки в їхньому стані це потрібно, можна легко уявити.
 • 2009.11.04 | Д. А.

  Re: які ж вони грамотні, мама мія... (л)

  123 пише:
  >
  > Слід віддати належне Князевичу, який спочатку не пішов на поводу в дурної Юлі, і сказав правильно - що препарат має призначатися лікарем (але не заперечуючи його придатності для профілактики - за призначенням лікаря; наприклад, якщо в родині є вагітна, а захворів її чоловік - може бути доцільним призначити таміфлю вагітній навіть
  > якщо вона не має симптомів).

  Не було б доцільним:

  "Тамифлю в период беременности или кормления грудью следует назначать только тогда, когда преимущества от его применения для матери превышают потенциальный риск для плода или грудного ребенка."

  http://03.crimea.com/spr_view.php?id=tamiflu
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.04 | 123

   це стосується теми?

   Д. А. пише:
   > 123 пише:
   > >
   > > Слід віддати належне Князевичу, який спочатку не пішов на поводу в дурної Юлі, і сказав правильно - що препарат має призначатися лікарем (але не заперечуючи його придатності для профілактики - за призначенням лікаря; наприклад, якщо в родині є вагітна, а захворів її чоловік - може бути доцільним призначити таміфлю вагітній навіть
   > > якщо вона не має симптомів).
   >
   > Не було б доцільним:
   >
   > "Тамифлю в период беременности или кормления грудью следует назначать только тогда, когда преимущества от его применения для матери превышают потенциальный риск для плода или грудного ребенка."
   > http://03.crimea.com/spr_view.php?id=tamiflu

   і з чого Ви взяли - що це заперечує профілактичне застосування для вагітної, якщо імовірність її зараження дуже висока (а препарат має даватися вагітним при перших же симптомах хвороби, відповідно до рекомендацій ВООЗ та - вже - приписів МОЗ)?

   і взагалі - як це стосується теми, тобто дрімучої некомпетентності та шапкозакидатєотства пані Юлі?
 • 2009.11.04 | 123

  Ось лінк на офіційно зареєстровану інструкцію(л)

  http://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=3361

  Це таміфлю в лікарській формі "порошок". Інструкція до препарату у формі "капсули" тут http://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=7382 - в ній нема показання "профілактика", не знаю чому. Наприклад, в Росії профілактика передбачена і для капсул, див. http://www.rlsnet.ru/prep_index_id_44215.htm

  Різниця у придатності порошку та капсул для лікування дітей напевно пояснюється тим, що капсули незручно дозувати для дітей. Про це є інструкція на сайті FDA, кому цікаво можуть знайти самі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua