МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Те що звуть епідемією грипу, є вірусним передвиборним психозом

11/05/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 5 листопада. (Надія Юрченко - УКРІНФОРМ). Те, що наразі всі називають епідемією грипу в Україні, насправді є розповсюдженням "вірусного передвиборчого психозу". Таку думку в ефірі "5 каналу" висловила заслужений лікар України, доктор медичних наук Ольга Богомолець, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

"Порівняно з минулим роком і сьогоднішнім днем кількість померлих не змінилася. Але чомусь це нікого не цікавить", - сказала О.Богомолець.

Вона підкреслила, що від інфарктів щогодини помирає на порядок більше людей, ніж від вірусних інфекцій, тож ризик летальних наслідків від серцево-судинних хвороб значно вищий порівняно з грипом. "У нас є хворі й ті, хто може захворіти, тому єдине, що треба зробити, - прибрати шлях передачі інфекції", - наголосила О.Богомолець.

Вона також зазначила, що носити захисні маски надворі немає сенсу, адже небезпека зараження будь-яким вірусом існує тільки тоді, коли його концентрація перевищує певну межу. Маски слід надівати, заходячи у транспорт, офіс, магазин, де скупчується велика кількість людей, тому ймовірне накопичення у замкнутому просторі великої кількості збудників вірусів. Рекомендація регулярно провітрювати приміщення пояснюється саме необхідністю зменшення концентрації вірусів у ньому.

О.Богомолець пояснила, що коли люди не скидають надворі захисних масок і дихають конденсатом того, що видихають, вони самі собі роблять гірше, тим більше, якщо одноразові маски, розраховані на носіння протягом двох годин, використовуються по кілька днів.

Лікарка зазначила, що будь-яка епідемія вірусних хвороб - це наслідок цивілізації і обумовленого нею способу життя. За її словами, епідемії в селах виникають значно рідше, бо люди там менше скупчуються і набагато більше часу проводять на свіжому повітрі.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=847580

sean

Відповіді

 • 2009.11.05 | igorg

  Ольга Богомолець є лікарем-дерматологом

  це така галузь де пацієнтів може й не вилікують але вони й не помирають.

  Щодо посилання на статистику то це дуже непрофесійна відмазка. Порівнювати можна лише однорідні вибірки. Наразі й сліпому видно що ситуація цього року радикально відрізняється від попередніх.

  Якщо це передвиборчий психоз то його слід вітати. Бо якщо від пневмонії помирають сотні людей що не відносяться до групи ризику (тобто цілком здорові й сильні особи) то це певно є проблемою? Хоча в автокатастрофах гине ще більше. Але за такою логікою ми дійдемо до рівня афроазіатських країн.

  Є декілька дуже серйозних запитань.
  1) Чому помирають в основному люди що не входять до групи ризику?
  Можливі відповіді.
  а) маємо справу з дуже особливою інфекцією, яка має дуже особливий перебіг або шляхи передачі
  б) медична статистика списує летальнісь груп ризику на їх типові хвороби (серцева недостатність наприклад). Тобто має місце типова соковська брехня

  2)Чому не можна встановити яку природу має пневмонія від якої помирають? На жаль й до цього часу ніхто нічого певного сказати не може. Є лише припущення й здогади в дуже широкому діапазоні від легеневої чуми до звичайного грипу.
  Можливі відповіді.
  а) збудник хвороби встановлено, але інформація тримається в секреті аби не створювати паніку, або аби прикрити власні службові злочини за котрі потрібно відповідати
  б) в Україні нема ні обладнання ні фахівців здатних виконати необхідні аналізи, тобто система цивільного захисту повністю зруйнована
  в) в Україні закупили свого часу обладнання, але або не зовсім те, або не зовсім укомплектоване, або відсутня система експлуатаційної підтримки, або нема фахівців здатних з ним працювати
  г) встановлення збудника нікому просто не потрібно, бо це викличе низку нових питань

  3) Чому люди не з групи ризику масово помирають від пневмонії?
  Можливі відповіді
  а) маємо справу з інфекцією з якою не здатні справитися сучасні медичні технології
  б) практика застосування антибіотиків останнього покоління для лікування нежиті призвела до індивідуальної нечутливості до ліків
  в) відсутні елементарні умови для боротьби з пневмонією. В першу чергу відсутня респіраторна підтримка, тобто нема достатньої кількості дихальних апаратів, а ті одиничні екземпляри що є морально застаріли
  г) у пацієнтів відсутні кошти на тривале знаходження у реанімації (1000-5000 грн на день)
  д) відсутні лікарські кадри й колективи здатні лікувати серйозні стани

  4) Чому така ситуація склалася саме цього року?
  а) тому що це передвиборча піар компанія
  б) тому що система охорони здоровя руйнується й саме цього року вона "посипалася" остаточно. Це характерно для систем масового обслуговування при їх перевантаженні
  в) цього року працювати медикам активно "допомагали" КРУ, прокуратура, міліція та інші репресивно-визискувальні органи. В результаті ті недофінансування що сяк-так компенсувалися за рахунок пацієнтів припинилися, лікарі махнули на все: "а хай вам ...".
  До речі так само допомагають й нині тільки вже аптекам. Наслідки очевидні.

  В додатку статистика по Україні на 04.11.09 від МОЗ http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13995

  По м.Кривий Ріг можна побачити ось тут http://uoz.dp.ua/
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.05 | Убітий Єнот

   Вона - лiкар

   А ви - нi.
   Вашi висновки нiчого не вартi, бо грунтуються на непiдтверджених фактах.
  • 2009.11.06 | Михайло Свистович

   Re: Ольга Богомолець є лікарем-дерматологом

   igorg пише:
   >
   > Наразі й сліпому видно що ситуація цього року радикально відрізняється від попередніх

   навіть дуже зрячому не видно, якщо він не слухає істерик політиків

   >
   > Бо якщо від пневмонії помирають сотні людей що не відносяться до групи ризику (тобто цілком здорові й сильні особи) то це певно є проблемою?

   Вмирають ті самі, що і вмирали в минулі роки, в т.ч. й "здорові і сильні", а сотень (навіть одної) ще не набралося навіть із хворими та слабкими

   >
   > Є декілька дуже серйозних запитань.
   > 1) Чому помирають в основному люди що не входять до групи ризику?

   не помирають

   >
   > 2)Чому не можна встановити яку природу має пневмонія від якої помирають?

   через те саме, що й у минулі роки

   >
   > 3) Чому люди не з групи ризику масово помирають від пневмонії?

   масово не помирають
   >
   > 4) Чому така ситуація склалася саме цього року?

   нічого не склалося, все практично те саме, окрім наявності свинського грипу, ймовірність померти від якого практично дорівнює нулю, що в масці, що без маски
 • 2009.11.05 | 123

  типовий приклад "істерії навпаки"

  якщо не "аааа, всі помремо" - то "нічого не коїться, все як завжди".

  невже важко уявити, що є ще багато проміжних станів?

  не все як завжди - бо в минулі роки в Україні не було грипу, який характеризується нетипово (для звичайного грипу) важкими ускладненнями, в тому числі й у загалом здорових людей (що констатується по всьому світу і відтак узаагальнюється у звітах ВООЗ) та високою стійкістю до противірусних препаратів (що є медичним фактом, який ніким не ставіться під сумнів; єдине що - у всьому світі вважають що ефективними є таміфлю та реленза, а в нас та росії - що ефективними є таміфлю та арбідол).

  ці дві обставини існують об*єктивно в природі, щоб кому не хотілося думати та заявляти.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.05 | Боббі

   стосовно ВООЗ є певні застереження (л)

   http://vityok.livejournal.com/133646.html

   Скидається на те, що ВООЗ маніпулює громадською думкою про хвороби для переслідування своїх власних, відмінних від охорони здоров'я, цілей.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.05 | Убітий Єнот

    Re: стосовно ВООЗ є певні застереження (л)

    То давно вiдомо.
    ВОЗ - вкрай корумпована органiзацiя
   • 2009.11.05 | 123

    стосовно ВООЗ чи стосовно того, що ускладнення нетипово важкі?

    стосовно ВООЗ у мене теж є застереження, але ж єдине моє посилання на ВООЗ - констатація ними нетипово (для грипу) важких ускладнень, що констатується ними за результатами, які бачать фахівці по всьому світу.

    так що прошу конкретно - якщо Ви вважаєте, що ускладнення від каліфорнійського грипу не відрізняются від ускладнень від звичайного грипу, то так і кажіть.
  • 2009.11.05 | Убітий Єнот

   Re: типовий приклад "істерії навпаки"

   Пересiчнi вiрять чиновникам вiд медицини та полiтикам. Лiкарям не вiрять. През сказав - епiдемiя, всi натягнули на писки якiсь ганчiрки i напрудивши вiд страху в штанi ганяють за тамiфлю чи ще якоюсь панацеэю
   То справедливо - дебiли довго жити не повиннi, добре жити не повиннi. Вони iснують, щоб обслуговувати розумних людей. Проблема в тому, що дебiлам дано право голосу, а як же вони можуть вибирати владу якщо вони дебiли навiть у звичайнму життi.
 • 2009.11.05 | vkhanas

  Re: Те що звуть епідемією грипу, є вірусним передвиборним психозом

  Так воно з Тернополя виглідає також
 • 2009.11.05 | igorg

  Погляд на ситуацію через офіційний сайт МОЗ

  Як на мене то це справляє враження лише хаосу й формальної роботи

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13739
  Прес-центр Відбулося робоче засідання Оперативного штабу МОЗ України
  07.10.2009

  Відбулося засідання оперативного штабу МОЗ України з реагування на ситуацію з розповсюдження грипу А(H1N1) у світі та координації дій щодо попередження заносу вірусу в Україну.

  Зокрема, було заслухано інформацію члена оперативного штабу, начальника управління моніторингу та супроводу державних програм МОЗ України Єфименко О.В.щодо витрат, пов'язаних з недопущенням занесенню та поширенню на території України грипу А(H1N1). Крім того, було обговорено механізм передачі засобів індивідуального захисту для працівників Державної санітарно-епідеміологічної служби, особового складу Державної прикордонної служби та Державної митної служби у пунктах пропуску через державний кордон.

  За даними ДП "Укрвакцина", який згідно з Наказом МОЗ було визначено одержувачем бюджетних коштів для проведення закупівель товарів, пов'язаних з недопущенням занесенню та поширенню на території України грипу А(H1N1), станом на 6 жовтня постачальниками на склади ДП "Укрвакцина" поставлено обладнання та витратних матеріалів для вірусологічних лабораторій Державної санітарно-епідеміологічної служби і Національного центру грипу та ГРІ на суму 10 560 934 грн.

  Прес-служба МОЗ України
  ===================================================================================

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13828
  Прес-центр Інформація щодо збільшення кількості випадків захворюваності на ГРВІ в м. Тернополі
  21.10.2009

  Як повідомляє Тернопільська обласна санітарно-епідеміологічна станція, протягом останніх кількох днів в області ускладнилася епідемічна ситуація із ГРВІ.

  Зокрема, 20 жовтня 2009р. ситуація щодо захворюваності на ГРВІ в місті Тернополі суттєво погіршилася, - інтенсивний показник склав 172,55 випадки на 10 тис. населення (16.10.09р. – 116 на 10 тис. населення, 19.10.09р. – 128 на 10 тис. населення). Епідемічний поріг становить 160 на 10 тис. населення.

  Відзначається зростання захворюваності, порівняно з попереднім тижнем, в 2 рази, з аналогічним періодом 2008 року, - в 2,3 рази, середньотижневим показником за останні 8-10 років – в 2 рази.

  В структурі захворюваності питома вага дітей до 14 років складає 48%, школярів від усіх захворілих дітей - 59,3%. Захворюваність дітей в порівнянні з попереднім тижнем зросла в 2,5 рази.

  Згідно з даними моніторингу захворюваності учнів шкіл встановлено, що в 13-ти школах відсоток відсутніх на заняттях учнів становив більше 20%.

  У зв’язку з ситуацією що склалась, 20 жовтня о 16 годині засіданням міської надзвичайної протиепідемічної комісії прийнято наступне рішення:

  З метою недопущення ускладнення ситуації і масових захворювань дітей припинити навчання учнів шкіл, шкіл-садків, гімназій, ліцеїв з 21 жовтня 2009р., а саме:

  * ЗОШ – 28;
  * садків-шкіл – 8;
  * ліцеїв – 2;
  * гімназій – 2;
  * вечірніх шкіл – 1.

  Загальна кількість учнів, які припинили навчання, становить 29500 осіб.

  Також Тернопільська облсанепідстанція повідомляє, що за останній тиждень ускладнилась ситуація із захворюваності на ГРВІ в Гусятинському та Чортківському районах Тернопільської області. В Гусятинському районі захворіло у попередній тиждень 37 осіб, а за останній - 186, в т.ч. 147 дітей; у Чортківському районі захворіло у попередній тиждень 153 особи, а за останній - 230, в т.ч. 127 дітей. Ситуацію в Чортківському районі 21 жовтня розглянуть на засіданні надзвичайної протиепідемічної комісії.

  У зв'язку із згаданою ситуацією введено в дію «План заходів щодо профілактики грипу та ГРВІ» на епідемічний період.

  Прес-служба МОЗ України
  ================================================================================


  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13893
  За повідомленням Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України, на 43 тижні року у всіх 10 контрольних містах Центру показники захворюваності на грип та ГРІ перебували на неепідемічному рівні.

  Загалом за минулий тиждень захворіло 48909 осіб, госпіталізовано 307 осіб (з них діти - 265). Показник на 10 тис. населення становить 50,56.

  В цілому у всіх містах статистичний показник реєстрованої захворюваності має підвищення (10,71%), порівняно з попереднім тижнем.

  У дитячих вікових групах рівні захворюваності на грип та ГРІ в цілому по 10 містах, порівняно з минулим тижнем, підвищились на 7,91% серед дітей 0-14 років.

  Спостерігається підвищення рівня захворюваності у Львові (81,73%), Києві (9,33%), Вінниці (5,38%), Дніпропетровську (2,60%), Запоріжжі (10,32%), Одесі (4,73%) та Чернігові (5,37%). Поряд з цим спостерігається зниження захворюваності у Харкові (-4,63%), Донецьку (-10,14%) та Сімферополі (-0,98%) у порівнянні з попереднім тижнем.

  Станом на 26.10.2009 ситуація в країні залишається стабільною.

  Прес-служба МОЗ України
  ================================================================================

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13900
  Прес-центр Наказом Міністра охорони здоров'я України Василя Князевича створено комісію для вивчення ситуації, що склалася в Тернопільській області
  27.10.2009

  Відбулася розмова Міністра охорони здоров'я України з головою Тернопільської держадміністрації та Начальником управління охорони здоровя Тернопільської ОДА щодо захворюваності населення на респіраторні вірусні інфекції в Тернопільській області.

  За наказом Міністра з метою з'ясування причин, що призвели до підвищення захворюваності на грип та ГРВІ в Тернопільській області, а також надання практичної допомоги у розробленні заходів з профілактики інфекційних захворювань створена комісія (з виїздом на місце) із залученням науковців Академії Медичних Наук України, фахівців Міністерства охорони здоров'я України.

  Згідно даного наказу звіт про проведену роботу подати до Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ України до 1 листопада 2009 року. Контроль за виконанням наказу покладено на Головного державного санітарного лікаря України, Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Олександра Біловола.

  Також дано доручення Головному державному санітарному лікарю України двічі на день особисто інформувати Міністра про ситуацію, що склалася та хід розслідування.

  Прес-служба МОЗ України
  ================================================================================

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13898
  Прес-центр Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол доповів Міністру охорони здоров'я України Василю Князевичу про ситуацію щодо захворюваності на грип та ГРВІ в Тернопільській області
  27.10.2009

  27 жовтня 2009 року Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол доповів Міністру охорони здоров'я України Василю Князевичу про ускладнення епідемічної ситуації в Тернопільській області.

  Не дивлячись на поступове зниження кількості щоденних захворювань людей в зв’язку з запровадженням обмежувальних заходів, до лікувально-профілактичних закладів звертаються хворі, в тому числі з важкими формами пневмонії.

  Із-за пізніх звернень громадян за медичною допомогою, ускладнена діагностика хвороби і цілеспрямоване лікування, як наслідок є летальні випадки, ймовірно викликані респіраторною вірусною інфекцією.

  Захворюваннями вражено в основному населення м. Тернополя та південних районів області, зокрема Чортківського, Теребовлянського, Гусятинського, Борщівського. Хворі, які померли, не перебували в країнах, неблагополучних по захворюваності на грип А (H1N1) Каліфорнія і проживали на різних територіях області.

  Робота вірусологічної лабораторії, епідеміологів організована та направлена на забезпечення отримування матеріалу від хворих з подальшим опрацюванням: з 1 по 26 жовтня виключно методом виявлення імунофлюористуючих антитіл проведено дослідженя мазків з носа, зіву у людей з метою виділення антигенів вірусів грипу та ГРВІ. Всього обстежено 175 осіб від яких проведено 1015 досліджень, з них з позитивним результатом 71, а саме: грип типу А – 9, парагрип – 50, рино-синтинціальний вірус – 11, аденовірус – 1 . Результати методом флюористиюючих антитіл від померлих 2-ох осіб – негативний.

  Ситуація знаходиться під особистим контролем Головного державного санітарного лікаря України.

  Прес-служба МОЗ України
  ================================================================================

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13938
  Прес-центр Коментар Міністра охорони здоров'я України Василя Князевича щодо ситуації, яка склалася внаслідок розповсюдження вірусу А/ H1N1 Каліфорнія в Україні
  30.10.2009

  В жовтні 2009 року в західних областях України, а саме у Тернопільській, Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій різко ускладнилась епідемічна ситуація на гострі респіраторні вірусні інфекції (далі - ГРВІ).

  Станом на 9.00 30.10.09 кількість захворілих складає понад 81 тисячу (81487 осіб), серед яких 33,5 тисячі дітей (33559) .

  Госпіталізовано всього 2341 особа , з них 1100 дітей .

  На жаль, мають місце 33 смертельних випадків .

  Особливо загострилась ситуація з 19.10.09 у Тернопільській області, де вражено населення всіх районів області, в якій зареєстровано близько 30 тисяч.

  Насторожує те, що захворювання вражає, передусім, молоде працездатне населення. Вік більшості померлих сягає від 20 до 50 років, є і випадки смерті 2-х дітей.

  Особливістю епідпроцесу є ураження вагітних з трагічнимиёй1Ф наслідками - загибелі плоду, а у 2-х випадках і матері. Взагалі групами ризику захворювання є люди працездатного віку, вагітні, діти раннього віку та особи похилого віку, які, як правило не вражаються масово, але мають високий ризик ускладнень та смертності.

  Ускладнюється перебіг захворювань у разі наявності супутніх серцево-судинних захворювань, захворювань органів дихання, цукрового діабету, послаблення імунної системи, ожиріння тощо.

  Друга особливість - швидке розповсюдження по території. Випадки вже реєструються у Вінницькій, Хмельницькій, Закарпатській, Рівненській областях.

  Третя - блискавичний перебіг від початку до розвитку нетипової пневмонії, яка у разі виникнення дуже важко піддається лікуванню.

  Лікарі - практики бачили клінічну картину вірусної пневмонії, лабораторне підтвердження діагнозу є, на жаль, технологічно досить складним, тривалим по часу.

  Однак, на сьогодні, маючи попередні результати лабораторних досліджень, ми можемо говорити про поширення в Україні вірусу грипу (А H1N1 Каліфорнія), пандемія якого сьогодні охопила країни світу.

  Так за даними Всесвітнього організації охорони здоров'я в світі вже зареєстровано загальна кількість тільки лабораторно підтверджених випадків захворювань людей, викликаних пандемічним вірусом (А H1N1 Каліфорнія) 417 813, з них 5 455 закінчились смертю пацієнтів.

  Практично сьогодні вночі МОЗ України (29.10.09-30.10.09) за наслідками роботи оперативної групи фахівців МОЗ та АМН України під головуванням Міністра охорони здоров'я проведено у м. Тернополі нараду керівників управлінь охорони здоров'я, наукових установ, головних державних санітарних лікарів та представників місцевої виконавчої влади районного, міського та обласного рівнів західного регіону.

  Таким чином, дані розвитку епідпроцесу в уражених областях, клінічна картина перебігу захворювання, попередні результати лабораторних досліджень дозволяють з високим ступенем достовірності зробити висновок:

  По-перше: в Україні розпочався активний епідпроцес на гострі вірусні респіраторні інфекції з циркуляцією збудників, як сезонного, так і пандемічного грипу (А H1N1 Каліфорнія);

  По-друге: кількість захворювань в цих областях перевищила епідемічний поріг, що на 2-3 місяці випереджує попередні роки;

  По-третє: наявна інформація дає підстави прогнозувати швидке поширення інфекції на всю територію України;

  По-четверте: очікується значна кількість захворілих в короткий проміжок часу, з високим відсотком тяжкого перебігу захворювання та кількістю летальних випадків.

  Такий розвиток подій МОЗ України прогнозувало ще навесні поточного року.

  Це зумовило:

  - Прийняття Урядом відповідного Розпорядження від 28.04.09 №446-р „Про затвердження плану заходів щодо запобігання виникненню серед населення захворювання на свинячий грип";

  - Здійснення централізованої закупівлі медикаментів, тест-систем, засобів індивідуального захисту та деззасобів, лабораторного обладнання;

  - Розробку МОЗ України клінічних протоколів діагностики та лікування; рекомендацій щодо профілактики та іншого інструктивного матеріалу, який на сьогодні широко використовується в лікувально-профілактичних закладах та санепідслужбі;

  - Попередження населення через ЗМІ про необхідність дотримання протиепідемічного режиму та інших вимог щодо недопущення розповсюдження респіраторних інфекцій. Видання Пам'яток для населення та медиків.

  Таким чином, на сьогодні, з метою мінімізації впливу епідемії на стан здоров'я населення та національну безпеку держави, МОЗ пропонує наступне:

  - Введення на всій території України обмежувальних заходів , зокрема:

  - припинення роботи навчальних закладах усіх рівнів;

  - обмеження проведення масових заходів;

  - роботи закладів та установ, де скупчується на тривалий час населення (комп'ютерні зали, розважальні установи тощо);

  - Посилення протиепідемічних режимів в аеропортах, вокзалах, метрополітені, транспортних засобах, ринка, підприємствах торгівлі, громадського харчування, на виробництві.

  - Введення щоденного моніторингу за епідпроцесами на всій території країни.

  - Продовжити проведення щеплення проти сезонного грипу контингентів ризику.

  В Україні передбачено біля 20,5 тис. інфекційних ліжок (з яких 42% боксованих) і 30,5 тис. можуть бути перепрофільовані.

  Виділено спеціалізовані палати для розміщення хворих та осіб з підозрою на новий грип А(H1/N1)-Каліфорнія, розроблено плани перепрофілювання ліжок в інших відділеннях для розгортання госпітальних баз на випадок епідускладнень.

  Затверджено:

  Оперативні плани заходів на випадок епідускладнень.

  Наказом МОЗ України від 20.05.09 №189-Адм "Протокол діагностики та лікування нового грипу A(H1/N1) - Каліфорнія у дорослих"

  Наказом МОЗ України від 02.06.2009 №385 "Клінічний протокол діагностики та лікування нового грипу А Н1N1 (Каліфорнія) у дітей".

  Створено:

  Мінімальний запас матеріальних ресурсів на випадок пандемії грипу (засоби індивідуального захисту, дезінфекційні засоби).

  Оперативний штаб МОЗ України з реагування на ситуацію з розповсюдження грипу та гострих респіраторних захворювань в Україні (наказ МОЗ від 28.10.2009 № 280-о).

  Створено робочу групу фахівців, яку з 28.10.2009 відряджено до м. Тернополя з метою вивчення ситуації у Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Львівській областях (назак МОЗ від 28.10.2009 № 281-о).

  Визначено: Госпітальні та резервні бази для надання медичної допомоги, передбачено перепрофілювання ліжок.

  Передбачено: Виділення в разі потреби медичного автотранспорту.

  У зв'язку із ситуацією пропонується органам виконавчої влади:

  1. В цілях координації організації і проведення профілактичних і протиепідемічних заходів на засіданнях оперативних комісій (штабів) з профілактики розповсюдження високопатогенного грипу під головуванням керівників органів виконавчої влади ввести в дію комплексні плани по проведенню протиепідемічних і протиепізоотичних заходів, передбачити виділення додаткових асигнувань на ці цілі. Ввести в дію план перепрофілювання стаціонарів для госпіталізації хворих з грипом, викликаних високопатогенним вірусом і підозрілих на це захворювання. Передбачити виділення додаткового спеціалізованого автотранспорту для перевезення хворих, засобів зв'язку, створення запасу лікарських препаратів для профілактики і лікування хворих, дезинфекційних засобів і медичного устаткування, забезпечення, при необхідності, охорони.

  2. Виділити додаткові приміщення і персонал, у разі введення обмежувальних заходів, для розміщення контактних осіб, передбачити запаси необхідного устаткування, інвентарю, продуктів харчування.

  3. Встановити особистий контроль за реалізацією організаційних, профілактичних і протиепідемічних заходів, передбачених Регіональним планом підготовки до грипозної пандемії.

  4. Підсилити епідеміологічний нагляд на об'єктах торгівлі, суспільного транспорту, в готелях, в установах охорони здоров'я та інших місцях масового скупчення людей.

  5. Рекомендувати організаціям, що організуючим і здійснюють ділові і туристичні поїздки, культурний обмін утриматися, аж до особливого розпорядження, від поїздок до країн, де реєструється і розповсюджується захворювання.

  6. Здійснювати широку санітарно-освітню роботу серед населення про заходи індивідуальної і суспільної профілактики грипу і гострих респіраторних вірусних інфекцій.

  7. Забезпечити вірусологічні лабораторії устаткуванням, живильними середовищами, тест-системами для діагностики гострих респіраторних вірусних інфекцій і грипу типа А/H1N1/Калифорния/04/09.

  8. Здійснювати оперативну взаємодію з Всесвітньою організацією охорони здоров'я і національними центрами епідеміологічного нагляду зарубіжних країн, що співробітничають з ВООЗ з питань розповсюдження захворювання, викликаного пандемічним грипом.

  9. Міністерству закордонних справ України сприяти оперативному зв'язку з посольствами іноземних держав для вживання спільних заходів по попередженню завезення і розповсюдження захворювання.

  10. Запропонувати Міністерству культури та туризму здійснювати в установленому порядку інформування туроператорів, турагентів і туристів про країни, неблагополучні по грипу типа А/H1N1/Каліфорнія/04/09.

  11. Юридичним особам і індивідуальним підприємцям, що направляють громадян в країни, неблагополучні по грипу типа А/H1N1/Каліфорнія/04/09, а також здійснюючи тур операторську та турагентську діяльність, при організації поїздок в країни, неблагополучні по вказаному грипу інформувати громадян про санітарно-епідеміологічну обстановку і можливий ризик зараження в країнах, куди вони прямують, заходи особистої профілактики тощо.

  На сьогодні МОЗ розроблено конкретний план дій в галузі охорони здоров'я, ситуація знаходиться на контролі керівництва держави.

  Прес-служба МОЗ України
  ========================================================================================

  http://www.moz.gov.ua/ua/main/press/?docID=13999
  Прес-центр ДО УВАГИ ЗМІ!
  05.11.2009

  О 13:00 5 листопада 2009 року в МОЗ України відбудеться брифінг для ЗМІ

  З метою оперативного інформування громадськості щодо ситуації, що склалася із захворюваністю на грип та ГРВІ 05 листопада 2009 р. о 13.00 відбудеться брифінг заступника Міністра охорони здоров'я Зіновія Митника та заступника Голови державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Костянтина Косяченко.

  Місце проведення брифінгу: МОЗ України (вул. Грушевського, 7, ІІІ поверх, малий зал колегій).

  Акредитація ЗМІ триває до 12:00 5 листопада 2009 року
  за тел.: 253-02-25

  Прес-служба МОЗ України
 • 2009.11.05 | Арій.

  Вона сказала все правильно.

  Взагалі, на мій погляд, цей "психоз" призвів до багатьох корисних явищ - багато людей покращили стиль життя і харчування, більш відповідально стали ставитись до здоров"я.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.05 | Убітий Єнот

   Re: Вона сказала все правильно.

   Психоз нiколи i нiкому не робив добра. Неадекватний стан не даэ прiймати правильнi рiшення.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.05 | Арій.

    Re: Вона сказала все правильно.

    Насправді психозу (в даному разі) піддаються тільки біонеповноцінні - інші ж роблять висновки.
  • 2009.11.06 | Михайло Свистович

   Re: Вона сказала все правильно.

   Арій. пише:
   > Взагалі, на мій погляд, цей "психоз" призвів до багатьох корисних явищ - багато людей покращили стиль життя і харчування, більш відповідально стали ставитись до здоров"я.

   Частково так, але якби це все не супроводжувалось масовим дебілізмом, було б чудово


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua