МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Міліція звітує про свій терор проти аптек

11/06/2009 | 123
За результатами міліцейських перевірок 59 аптечних закладів вже «напросилися» на позбавлення ліцензій

Міністерством внутрішніх справ на виконання доручень Уряду України, спрямованих на запобігання поширенню епідемії грипу, вжито низку заходів із недопущення зловживань посадових ociб аптечних закладів під час реалізації лікарських засобів, службових осіб обласних управлінь охорони здоров'я i лікарень з ліками та медичними виробами, що були закуплені за бюджеті кошти та надходять до регіонів шляхом централізованого постачання або в якості гуманітарної допомоги. З цією метою створено 448 мобільних оперативних груп, до складу яких залучено більше 1 300 працівників міліції.
Здійснюються відпрацювання аптечних закладів з метою встановлення наявності мінімального переліку медичних профілактичних i лікарських засобів, що обов'язково мають бути в аптечних закладах, дотримання цін на лікарські препарати й засоби індивідуального захисту на рівні цін, станом на 22.10.2009 та дотримання граничних рівнів цін на окремі лікарські засоби та вироби медичного призначення.
Крім цього, здійснюється відпрацювання лікувальних закладів з питань недопущення реалізації лікарських засобів та виробів медичного призначення, що були закуплені за бюджетні кошти та надходять шляхом централізованого постачання хворим за кошти та незаконного їх потрапляння в аптечну мережу, на ринки тощо.
Правоохоронцями вживаються також заходи із супроводження надходження, розподілення та цільового використання гуманітарної допомоги, що надходить з інших країн у зв'язку з епідемією грипу, недопущення потрапляння гуманітарної допомоги в аптеки, а також її реалізації фізичними особами.
Починаючи з 30 жовтня цього року такими мобільними оперативними групами здійснено майже 2 тисячі 800 перевірок (близько 2 тис. 700 аптек, 62 оптових постачальників медикаментів). Під час таких перевірок виявлено 450 порушення порядку обігу лікарських засобів. У 102 аптечних закладах зафіксовано перевищення граничних рівнів роздрібних цін на медичні препарати, що визначені постановою Кабінету Міністрів України № 1154 від 30.10.2009.
За матеріалами перевірок вже порушено кримінальну справу. Так, у Тернопільській області за матеріалами співробітників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 225 (обман покупців та замовників) Кримінального кодексу України, стосовно директора приватного підприємства, яка в період з 30 жовтня по 4 листопада ц.р. здійснювала виготовлення марлевих пов’язок з технічної марлі, яка не придатна для використання в медичних цілях (сировина для фільтрів, що використовується цукровими та спиртозаводами), та реалізовувала їх оптовими партіями за ціною 4 грн. за 1шт. при встановленій граничній ціні 1,1 грн.
У Житомирі посадовцями комунальної аптеки завищено роздрібні ціни на препарати "Азитроміцин" на 6,55 грн., "Хлоргексидину бігюконат" на 0,35 грн. В іншій комунальній аптеці її керівники встановили завищені роздрібні ціни на препарат "Азитроміцин" на 5,05 грн., рукавички - на 0,6 грн. А в аптеці, що належить приватному підприємцеві встановлено завищення цін на препарати "Арбідол" на 2,1 грн., "Амізон" – на 1,2 грн., "Азитроміцин" – на 0,75 грн., "Хлоргексидину бігюконат" – на майже гривню, марлю – на 22 копійки. Аналогічні порушення виявлені у Житомирській (12), Донецькій, Харківській (по 5), та Луганській (2) областях. Начебто невелика різниця в цінах, однак можна собі лише уявити яку «маржу» отримають реалізатори медпрепаратів, особливо зважаючи на теперішній ажіотаж.
Виявлено випадки придбання препаратів оптовими постачальниками у виробників за цінами, що вищі за встановлені постановою Кабінету Міністрів України № 1154 від 30.10.2009.
Так, у Донецьку оптовим постачальником (товариство з обмеженою відповідальністю) в період з 20.10.2009 по 02.11.2009 препарат "Амізон" закуповувався у виробника (фармацевтичне товариство) за ціною 12 грн. за упаковку (встановлена оптова ціна згідно з вищеназваною постановою сягає лише 10,87 грн.). Мазь оксолінова закуповувалась у виробника (закрите акціонерне товариство) за ціною 6,8 грн. (оптова ціна згідно з постановою - 6,16 грн.). В свою чергу, реалізація виробникам медичних препаратів за завищеними цінами змушує дрібнооптових постачальників та роздрібних продавців порушувати граничні встановлені оптові та роздрібні ціни.
Виявлено 135 фактів відсутності у продажу визначеного Урядом України обов'язкового асортиментного переліку медичних виробів. Основною причиною такої відсутності є незабезпечення поставок з боку оптових постачальників. Такі факти зафіксовані у Вінницькій (87), Житомирській (12), Харківській (8) областях та місті Севастополі (23). При цьому, під час перевірки на Харківщині вісьмох аптечних закладів, де був відсутній в реалізації необхідний асортиментний перелік, встановлено наявність ліків у підсобних приміщеннях.
Так, в підсобних приміщеннях двох центральних районних аптек було виявлено препарати "Анаферон дитячий", "Амізон", "Арбідол", "Афлубін", "Цефазолін" "Цестріаксон" та ватно-марлеві пов'язки. А в «підсобці» аптеки, що належить приватному підприємцеві виявлено препарат "Арбідол", якого у торгівельному залі не було.
За даними органів внутрішніх справ, майже у всіх аптечних закладах області в наявності тільки такі лікарські засоби та вироби медичного призначення, як хлоргексидину біглюконат, марля, рукавички та шприци. Будь-які противірусні препарати в роздрібній торгівлі - відсутні.
За встановленими фактами складено 42 протоколи адміністративну відповідальність. Найбільше таких порушень виявлено у Тернопільській області - 22, Вінницькій - 8.
До територіальних підрозділів Держлікінспекції та Держцінінспекції направлено 59 матеріалів на позбавлення аптечних закладів ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі лікарськими препаратами, з них в Львівській області - 38, в місті Києві -11.
На цей час перевірено 15 суб'єктів підприємницької діяльності, які являються отримувачами гуманітарної допомоги.
Зокрема, на Тернопільщині з метою ліквідації епідеміологічної ситуації 30.10.2009 в обласну лікарню поступила гуманітарна допомога, а саме 36 ящиків лікарських засобів на суму 289,5 тис. грн. Однак, під час проведення інвентаризації медикаментів було встановлено, що в запечатаних ящиках однакових розмірів знаходиться різна кількість упаковок препарату "Таміфлю". Наприклад, в одному ящику було 35 упаковок, в другому 260, у третьому - 380. Супровідні документи на момент проведення перевірки були відсутні. На даний час витребувані відповідні документи для визначення точної кількості препаратів, що повинні були знаходитись в зазначених ящиках.
На Хмельниччині під час проведення заходів вилучено ватно-марлевих пов'язок на загальну суму 650 грн. Встановлено, що їх виготовлення та реалізацію здійснювало акціонерне товариство, не маючи на це відповідного дозволу.
Мобільними оперативними групами також проводяться інші заходи з метою встановлення місць необлікованого зберігання медичних препаратів та перевалочних баз, взаємовідносин суб'єктів ринку лікарських засобів із фіктивними суб'єктами господарювання та конвертації ними грошових коштів.
Продовжується оперативне супроводження бюджетних видатків на суму 50 млн. грн., які виділені з резервного фонду згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 473-р на боротьбу з епідемією грипу.
Розпорядником цих коштів визначено ДП "Укрвакцина". На теперішній час вказаним розпорядником на адресу постачальників перераховано 33 млн. грн. Решта коштів (17 млн. грн.) обліковується на казначейському рахунку і буде перерахована постачальникам за умови виконання ними графіків поставок у листопаді 2009 року.
Закуплені за зазначені кошти ліки та медичні вироби розподілені по регіонах. На даний час територіальним підрозділам Держслужби боротьби з економічною злочинністю наданий повний перелік лікувальних закладів та обсяги поставок. Організовано оперативне супроводження цільового використання.
Крім цього, починаючи з 30.10.2009 на адресу ДП "Укрвакцина" додатково надійшли бюджетні кошти у сумі 20 млн. грн. згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1147, якою загальний передбачено обсяг фінансування в розмірі 500 млн. грн.
Закуплені за вказані кошти ліки відпущені ДП "Укрвакцина" до регіонів в порідку централізованого постачання відповідно до рознарядок МОЗ.
Таким чином, станом на 06.11.2009 згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 473-р та постановою Кабінету Міністрів України від 30.10.2009 № 1147 до лікувальних закладів у регіонах надійшло лікарських засобів на загальну суму 53 млн. грн.
Також проводяться оперативні та інші заходи з метою встановлення місць необлікованого зберігання медичних препаратів та перевалочних баз, взаємовідносин суб'єктів ринку лікарських засобів із фіктивними суб'єктами господарювання та конвертації ними грошових коштів.
Заходи із недопущення зловживань посадовими ocобами обласних управлінь охорони здоров'я, лікарень та аптечних закладів під час реалізації лікарських препаратів та медичних виробів, що були закуплені за бюджеті кошти та надходять до регіонів шляхом централізованого постачання або в якості гуманітарної допомоги, перебувають особливому контролі керівництва Міністерства внутрішніх справ України.

ДЗГтаМД МВС України

Відповіді

  • 2009.11.06 | Боббі

    закривати аптеки та вилучати ліки треба саме під час епідемії

    закривати аптеки та вилучати ліки треба саме під час епідемії — оце так логіка у чиновників.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.06 | Crazy Lawyer

      Re: закривати аптеки та вилучати ліки треба саме під час епідемії

      між тим, за законом міліція взагалі не має права перевіряти підприємства. незважаючи ні на які доручення уряду.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.06 | 123

        може напишите про це докладно, з посиланнями?

        і тоді поставимо в новини?


        Crazy Lawyer пише:
        > між тим, за законом міліція взагалі не має права перевіряти підприємства. незважаючи ні на які доручення уряду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.11.06 | Боббі

          та тут елементарний здоровий глузд має казати що так не роблять

        • 2009.11.06 | Crazy Lawyer

          Re: може напишите про це докладно, з посиланнями?

          Докладно:

          ЗАКОН УКРАЇНИ
          Про міліцію

          Стаття 11. Права міліції
          Міліції для виконання покладених на неї обов'язків надається право:
          ...
          24) вимагати від керівників підприємств, установ і організацій пояснення по фактах порушення законодавства, перевірка додержання якого віднесена до компетенції міліції, а також у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, проводити перевірки по фактах порушення законодавства, контроль за додержанням якого віднесено до компетенції міліції, вимагати проведення інвентаризацій і ревізій відповідних сфер фінансово-господарської діяльності.

          Органи міліції вправі приступити до проведення перевірки суб'єктів господарської діяльності за умови наявності направлення на перевірку, яке складається за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України. У направленні на перевірку зазначаються дата його видачі, назва підрозділу міліції, мета, вид, підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб підрозділу міліції, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника підрозділу міліції, скріпленого печаткою органу міліції;
          за рішенням суду в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, витребувати і вилучати оригінали документів, що свідчать про правопорушення, зразки сировини і продукції, а до ухвалення такого рішення суду - в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, вивчати документи, що свідчать про правопорушення, за рахунок відповідного органу міліції робити з них копії із залишенням особам, щодо яких проводиться перевірка, опису документів, з яких виготовлено копії, опечатувати каси, склади та архіви на термін не більше 24 годин з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі;

          Отже, проводити перевірку можна виключно у порядку, прийнятому КМУ. Цього порядку КМУ досі не прийняв. Немає порядку - немає права и процедури перевірок.

          Друге. Направлення. Його форма є, затверджена наказом Міністра (номера немаю зараз). Але форми не знайдете, як і наказу, бо не опубліковано ніде офіційно, а отже, немає сили. Є таке правило, встановлене Указом ще Кучми, що акти, які стосуються прав і свобод людини без публікації не дійсні.

          Я за 17 років роботи юристом бачив 1 (один) раз дійсне направлення на перевірку, складене у повній відповідності до вимог закону.
          Справа у такому: має бути підстава перевірки відповідного суб"єкта. Ніколи не буває. Бо перевірити геть усі аптеки за розпорядженням КМУ - це не підстава, це фігня. Підстава це заява про злочин, зареєстрована відповідним чином.
          Ну це вторинне, головне, що немає порядку від Кабміну. Ніхто не виконує вимог цього пункту 24 ст. 11. Бояться, а треба слати мусорів у еротичну подорож. Нема чого боятися, бо їм краще інших доїти, які задрочені, ніж сміливим мститися.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.11.06 | Crazy Lawyer

            Re: може напишите про це докладно, з посиланнями?

            Ще додам. Що має бути факт порушення законодавства, як визначено у законі. Вони перевіркою шукають факти, що не можна.
            Ну і перевірка цін, сплати податків, ліцензійних умов не є у компетенції міліції. У п. 24 чітко зазначено, перевірки лише у компетенції, визначеній законом. Законом не встановлено нічого з того, що мусори перевіряють у аптеках.
  • 2009.11.06 | Koala

    Ояебу, вибачайте на французькій

    > За матеріалами перевірок вже порушено кримінальну справу. Так, у Тернопільській області за матеріалами співробітників Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 225 (обман покупців та замовників) Кримінального кодексу України, стосовно директора приватного підприємства, яка в період з 30 жовтня по 4 листопада ц.р. здійснювала виготовлення марлевих пов’язок з технічної марлі, яка не придатна для використання в медичних цілях (сировина для фільтрів, що використовується цукровими та спиртозаводами), та реалізовувала їх оптовими партіями за ціною 4 грн. за 1шт. при встановленій граничній ціні 1,1 грн.
    Яка гранична ціна, якщо вона продавала не те, що треба? Вже визначайтеся. Граничну ціну на підложні товари уряд ще, здається, не встановлював (хоч і так опупів без міри).
    > Виявлено випадки придбання препаратів оптовими постачальниками у виробників за цінами, що вищі за встановлені постановою Кабінету Міністрів України № 1154 від 30.10.2009.
    А купівля за завищенною ціною - теж злочин???
    > Так, в підсобних приміщеннях двох центральних районних аптек було виявлено препарати "Анаферон дитячий", "Амізон", "Арбідол", "Афлубін", "Цефазолін" "Цестріаксон" та ватно-марлеві пов'язки. А в «підсобці» аптеки, що належить приватному підприємцеві виявлено препарат "Арбідол", якого у торгівельному залі не було.
    По дві пачки в кишенях пальт аптекарів, чи як? І взагалі - раніше підкидали наркотики, а тепер арбідол?
    > Зокрема, на Тернопільщині з метою ліквідації епідеміологічної ситуації 30.10.2009 в обласну лікарню поступила гуманітарна допомога, а саме 36 ящиків лікарських засобів на суму 289,5 тис. грн. Однак, під час проведення інвентаризації медикаментів було встановлено, що в запечатаних ящиках однакових розмірів знаходиться різна кількість упаковок препарату "Таміфлю". Наприклад, в одному ящику було 35 упаковок, в другому 260, у третьому - 380. Супровідні документи на момент проведення перевірки були відсутні. На даний час витребувані відповідні документи для визначення точної кількості препаратів, що повинні були знаходитись в зазначених ящиках.
    А ще шнурки в головлікаря розв'язалися... Де вказано, що кількість гуманітарної допомоги в різних коробках має бути однакова???
    > На Хмельниччині під час проведення заходів вилучено ватно-марлевих пов'язок на загальну суму 650 грн. Встановлено, що їх виготовлення та реалізацію здійснювало акціонерне товариство, не маючи на це відповідного дозволу.
    Йду здаватися, я теж сам собі пошив без дозволу.
  • 2009.11.06 | Михайло Свистович

    А чого таке міліція перевіряє? Міліція має бути задіяна тільки,

    якщо перевіряючих не допускають до перевірки чи б"ють.

    123 пише:
    >
    > Здійснюються відпрацювання аптечних закладів з метою встановлення наявності мінімального переліку медичних профілактичних i лікарських засобів, що обов'язково мають бути в аптечних закладах

    А якщо аптеці їх ніде взяти?

    >
    > Начебто невелика різниця в цінах, однак можна собі лише уявити яку «маржу» отримають реалізатори медпрепаратів, особливо зважаючи на теперішній ажіотаж.

    Так що головне, аби препарати були, чи щоб фармацевти не нажились? Якщо таке завищення цін дозволяє забезпечити аптеки препаратами, то хай би завищували на ту гривню.

    > Виявлено випадки придбання препаратів оптовими постачальниками у виробників за цінами, що вищі за встановлені постановою Кабінету Міністрів України № 1154 від 30.10.2009.

    То оптовики винні чи виробники?

    > В свою чергу, реалізація виробникам медичних препаратів за завищеними цінами змушує дрібнооптових постачальників та роздрібних продавців порушувати граничні встановлені оптові та роздрібні ціни.

    Угу, розуміють, співчувають, але єБЮТ.

    > Виявлено 135 фактів відсутності у продажу визначеного Урядом України обов'язкового асортиментного переліку медичних виробів. Основною причиною такої відсутності є незабезпечення поставок з боку оптових постачальників.

    А ліцензії заберуть в аптек?

    >
    > На Хмельниччині під час проведення заходів вилучено ватно-марлевих пов'язок на загальну суму 650 грн. Встановлено, що їх виготовлення та реалізацію здійснювало акціонерне товариство, не маючи на це відповідного дозволу.

    То уряду потрібні пов"язки чи дозвіл? Ті пов"язки були отруйними чи кусалися?

    Все інше вже написав Коала.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".