МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щеплення: свобода вибору

11/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
ЩЕПЛЕННЯ: СВОБОДА ВИБОРУ
Заява Руху добровольців „Простір свободи”

„Простір свободи” обурений зверненням міністра охорони здоров’я Василя Князевича до Генеральної прокуратури з вимогою переслідування противників поголовних щеплень.
Користуючись панікою, викликаною спалахом грипу, міністр прагне залякати і змусити замовкнути всіх, хто застерігає від бездумної вакцинації.
„Простір свободи” заявляє про неприпустимість і ганебність таких заяв міністра в демократичній країні. Адже МОЗ, по суті, оголосив війну всім думаючим лікарям, журналістам та громадським активістам.
Тепер кожного, хто попереджає, що вакцина – не панацея, що щеплення може призвести до смерті чи каліцтва, що в системі вакцинопрофілактики України безлад, міністр хоче кидати за грати за статтею 259 Кримінального Кодексу України — „завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей”.
І йдеться ж не лише про вакцину від грипу, а про будь-які щеплення, навіть від дитячих хвороб, здавна знаних як хвороби зростання.
Ініціатори цього полювання на відьом свідомо пересмикують факти. Адже українська громадськість і мислячі медики виступають не проти вакцинації як такої. Заперечення викликає практика тотальних щеплень без врахування індивідуальних особливостей організму, а також дискримінація нещеплених людей.
В Україні ця дискримінація закріплена на законодавчому рівні статтею 15 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, якою дітей без обов’язкових профілактичних щеплень заборонено приймати до освітніх закладів.
Це пряме порушення конституційних прав на освіту і на захист від примусового медичного втручання.
Не існує переконливих доказів чи коректної статистики, які б доводили, що щеплені люди хворіють менше, аніж нещеплені. Зате існують численні факти захворювань, каліцтв і смертей людей, у тому числі дітей, внаслідок вакцинації. Цих випадків набагато більше, ніж прийнято вважати. Чиновники від медицини приховують їх, маніпулюючи статистикою для виправдання практики поголовної вакцинації.
Саме тому мільйони людей в усьому світі відмовляються від багатьох видів щеплень. Так, за повідомленням французької газети „Ле Монд”, у жовтні 2009 року лише 17% французів мали намір отримати щеплення від свинячого грипу. У Німеччині таких людей 13%. В Люксембурзі 77% опитаних категорично відмовляються робити такі щеплення.
Подібна ситуація і з вакцинацією від інших хвороб.
Але люди, які не отримали всіх рекомендованих щеплень, вільно працюють і навчаються, і нікому не спадає на думку переслідувати лікарів чи журналістів, котрі мають відмінну від фармацевтичного лобі точку зору. Адже, якщо прихильники тотальних щеплень вірять у чудодійність вакцин, їм немає чого боятися контактів з нещепленими.
Заклики міністра В. Князевича кидати за грати людей за їхні переконання – далеко не останній крок у замисленій фармацевтичним лобі багатоходівці.
У Верховній Раді лобістами з різних фракцій (серед яких – два колишніх міністри) зареєстровано законопроект №4778, який передбачає тотальні примусові щеплення. Якщо цей закон буде прийнято, батьків нещеплених дітей будуть притягати до відповідальності, якщо їхні діти захворіють. Водночас, якщо дитина захворіє чи навіть помре внаслідок вакцинацій – нікого до відповідальності притягнено не буде.
Незважаючи на пропозицію науково-експертного управління парламенту про відхилення цього законопроекту, цілком імовірно, що, залякавши пресу та громадськість репресіями, а депутатів – загрозою грипу, фармацевтичне лобі намагатиметься негайно прийняти цей закон. Якщо це станеться, в Україні буде запроваджено фашистську практику безпідставного переслідування і примусових медичних експериментів над мільйонами людей.
Єдина можливість протидіяти цим планам – рішуче стати на захист своїх прав. Тому „Простір свободи” розпочинає громадську кампанію
„ЩЕПЛЕННЯ: СВОБОДА ВИБОРУ”
Ми вимагаємо від органів державної влади та посадових осіб:
1. Забезпечити виключно добровільний характер вакцинації від будь-яких хвороб, ретельне обстеження людей перед вакцинацією для виявлення протипоказань, повне інформування населення як про переваги, так і про недоліки вакцинації.
2. Прийняти законопроект №2506, скасувавши дискримінаційну норму Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб»: („дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється”).
3. Коректно вести медичну статистику. Зокрема, МОЗ має повідомляти, скільки з людей, що захворіли тією чи іншою хворобою, були щеплені від неї, а також вести реальну статистику поствакцинальних ускладнень.
4. Будь-які випадки примусового щеплення чи введення людей в оману мають бути ретельно розслідувані, а винні - покарані, особливо якщо вони призвели до погіршення здоров’я чи смерті пацієнта.
5. Припинити спроби переслідувань людей за їхні переконання чи за відмову від щеплень. Міністр Князевич має відкликати своє звернення до Генпрокуратури, а автори антилюдського законопроекту №4778 – відкликати цей законопроект.
Ми закликаємо всіх небайдужих українців підтримати ці вимоги і об’єднати зусилля у боротьбі за свої права проти знахабнілих лобістів та чиновників. Ми маємо право на вибір і відстоїмо його, незважаючи на тиск і погрози.

Київ, 6 листопада 2009 року

Відповіді

 • 2009.11.06 | xantim

  Вибачте, панове, Ви свідомо провалюєте справу, за яку "воюєте"?

  > Не існує переконливих доказів чи коректної статистики, які б доводили, що щеплені люди хворіють менше, аніж нещеплені.

  Такими заявами Ви повністю дискредитуєте ту справу, за яку боретеся. Скажуть - ну що із божевільними сперечатися, наводячи в докази віспу, кір, поліомієлит і т.д. і т.п.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.07 | 123

   в мене виникло подібне питання

 • 2009.11.06 | Володимир Степанюк

  Re: Щеплення: свобода вибору

  Підтримую вимоги на 100%

  Але абсолютно не згоден з такими твердженнями:
  >Не існує переконливих доказів чи коректної статистики, які б доводили, що щеплені люди хворіють менше, аніж нещеплені. Зате існують численні факти захворювань, каліцтв і смертей людей, у тому числі дітей, внаслідок вакцинації. Цих випадків набагато більше, ніж прийнято вважати. Чиновники від медицини приховують їх, маніпулюючи статистикою для виправдання практики поголовної вакцинації.
  для тих хто цікавиться пропонує почитати врівноважену статтю на тему
  Суперечки про вакцинацію http://en.wikipedia.org/wiki/Vaccination_controversy

  >Саме тому мільйони людей в усьому світі відмовляються від багатьох видів щеплень. Так, за повідомленням французької газети „Ле Монд”, у жовтні 2009 року лише 17% французів мали намір отримати щеплення від свинячого грипу. У Німеччині таких людей 13%. В Люксембурзі 77% опитаних категорично відмовляються робити такі щеплення.

  газети теж пишуть ріжну дурню з давніх давен, а вакцинація існує і розвивається (як це не смішно звучить). Тобто я за те, щоби газети писали все що їм заманеться, і в Україні були найліпші вакцини і в достатній кількості і вчасно ...
 • 2009.11.07 | Казкар

  Re: Щеплення: свобода вибору

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > „Простір свободи” обурений зверненням міністра охорони здоров’я Василя Князевича до Генеральної прокуратури з вимогою переслідування противників поголовних щеплень.

  ти диви, а я думав що він вимагав покарати нe тих хто проти поголовних щeплeнь, а тих хто розповсюджує завідомо нeдостовірну інформацію про щeплeння


  А на рахунок вимог, то зі всіма можна погодитись крім 5-ї.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.08 | Михайло Свистович

   Re: Щеплення: свобода вибору

   Казкар пише:
   >
   > А на рахунок вимог, то зі всіма можна погодитись крім 5-ї

   А чим Вам 5-а не подобається?
 • 2009.11.08 | S.D.

  Наш ответ (л)

  http://infocorn.org.ua/2009/11/08/tebya_posodyut__ne_s_moym_schast%27em


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua