МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Польщі обійшлося без "свинячої лихоманки". Держава (/)

11/07/2009 | ak1001
До обсерверської колекції "краще такий уряд ніж ніякий"

http://infoporn.org.ua/2009/11/06/u_pol%27sch_obyishlosya_bez_svynyachoyi_lyhomanky_derzhava_normal%27no_pdgotuvalasya


У Польщі обійшлося без "свинячої лихоманки". Держава підготувалася
Блоги // 06.11.2009

Вже чотири роки у Польщі діє спеціальний Комітет у справах пандемії грипу - в нього входять працівники служби охорони здоров’я, фармацевти, працівники міністерств внутрішніх справ та адміністрації, закордонних справ та військові. Комітет працює над опрацюванням національного плану дій у справах захворюваності на грип, в тому числі на випадок пандемії. Це напівурядова структура, керівники якої підзвітні міністру здоров’я. До нього - крім чиновників - входять два десятки осіб, які є у країні провідними експертами у галузях вірусології, імунології та гігієни здоров’я, а також представники факмакологічних підприємств.

Випадки захворюваності на каліфорнійський грип пипу А/H1N1 у Польщі були зареєстровані ще влітку, коли хвиля цього виду грипу торкнулась Великої Британії. Тоді, наприкінці липня, епідемія цього виду грипу вперше спалахнула у Європі.На цій карті Польщі червоним позначено воєводства, у яких підтверджено захворювання свинячим грипом. Смертей на даний момент не зафіксовано

Польський Головний санітарний інспекторат уже в серпні розповсюдив по всіх навчальних закладах спеціальну брошуру з профілактики А/H1N1, у якій коротко і ясно сформулювано, чому треба «хотіти, уміти і знати», як щодня дбати про здоров’я (це при тому, що навчальний рік в Польщі розпочинається не з 1 вересня, а з 1 жовтня).

Одним із нагальних завдань інформаційної кампанії було попередити паніку, яка охоплювала більшість країн у яких починалася епідемія : повідомити населення, що вірус А/H1N1 не є жодною новою інфекцією, що він вперше з’явився 70 років тому, а «свинячим» він називається тому, що і так усі віруси переносяться тваринами, цей же – конкретно свинями. Також людям пояснювали, що він нічим не страшніший інших видів грипу.

Уряд Польщі уже 11 серпня надав Міністерству здоров’я більш ніж 2,5 млн. злотих (приблизно 7,5 млн гр.) на дофінансування завдань, пов’язаних із протидією пандемії свинячого грипу.

Україна, ж не змігши підготуватися до епідемії в умовах паніки, змушена була виділяти 1 млрд. грн. на боротьбу з епідемією. Зверніть увагу на різницю в сумах. Кошти були призначені на обладнання вірусологічної та молекулярної діагностики для воєводських (воєводство – адміністративна одиниця Польщі) лабораторій санітарно-епідемічних станцій. В Україні лише дві лабораторії, котрі можуть виявити шатам А/H1N1.

На момент початку епідемії більшість поляків вже уявляло, що головним засобом профілактики є не масове скуповування ліків як у нас, а часте миття рук, уникання людних місць і носіння марлевої пов’язки у місцях скупчення народу.

Сама система охорони здоров’я Польщі була реформована ще в середині 90-х років, коли її було переведено на обов’язкове страхування

Зиґмунт Бердиховський, директор Інституту східних студій, пояснює: «З грошей, які я щомісяця сплачую, частина іде на майбутні знижки на ліки, частина на публічні лікарні за місцем мого проживання, і частина на т. зв. лікаря першого звернення - фактично мого домашнього лікаря, до якого я звертаюсь у будь-якому випадку, натомість він уже мене скеровує далі. Державного лікаря я обираю сам, можу хоч у сусідньому місті, але чим більше коло потенційних пацієнтів він має, тим більшу зарплату отримує».

Усі щомісячні сплати направляються до Національного фонду здоров’я, який вже на основі виграних грантів дофінансовує конкретні лікарні на їх конкретні цілі.

Приміром, під час нинішньої епідемії в Гданську керівники інфекційних лікарень домовлялися про спільну діяльність, фактично «фронт дій», скерований на цільове отримання коштів із Фонду.

Українську епідемію активно обговорюють у польських ЗМІ. Заходи нашої влади оцінюють скептично

Що й не дивно. Уряд розповідає, що готувався до епідемії з весни, але куди потрачено 50 млн грн, виділені на підготовку, не відомо. Мало того, не вакциновані навіть лікарі, не кажучи вже навіть про групи ризику і взагалі усе населення.

Колишній міністр здоров’я Польщі Болеслав Пєха у розмові з відомою теле- та радіожурналісткою Монікою Олейнік зазначив, що йому незлагоджені дії нашого керівництва нагадують «державу без держави у стані громадянської війни». На його думку, дії української влади лишень поглиблює паніку і хаос, а не допомагає у боротьбі з епідемією.

Відповіді

 • 2009.11.07 | Budweiser

  Я цe вжe багато днів намагаюся пeрeдати пeрeляканим галичанам


  "Одним із нагальних завдань інформаційної кампанії було попередити паніку, яка охоплювала більшість країн у яких починалася епідемія : повідомити населення, що вірус А/H1N1 не є жодною новою інфекцією, що він вперше з’явився 70 років тому, а «свинячим» він називається тому, що і так усі віруси переносяться тваринами, цей же – конкретно свинями. Також людям пояснювали, що він нічим не страшніший інших видів грипу"

  Я цe вжe багато днів намагаюся пeрeдати пeрeляканим галичанам, які вeдуть сeбe як ніби там eпідeмія eболи спалахнулa. Ця паніка лишe сміх викликає - як один луганeць сказав "Нє вєрю что оні 10 лєт Красной Арміі протівостоялі"
 • 2009.11.07 | samopal

  Tylko na chorobie i wojnie można dobrze zarobić Re: У Польщі

  - Nie oszukujmy się: tylko na chorobie i wojnie można dobrze zarobić - przyznaje Marcin. Od kilkunastu dni na Allegro sprzedaje maski ochronne, które, jak twierdzi, chronią przed A/H1N1. Mimo że cena najtańszego kompletu to 10 zł, chętnych nie brakuje. - Dziennie sprzedaję od 300 do 400 masek. Dziś zostało mi tylko 75 ostatnich i muszę zamówić u producenta następne. Finansowo nieźle na tym wychodzę - mówi Marcin. Jak twierdzi, jeszcze do niedawna byli tańsi od niego sprzedawcy w sieci i zestaw masek ochronnych można było kupić za kilka złotych. - Ale teraz zapasy pokończyły się w aptekach, więc klienci uderzyli do nas w internecie. Nie liczy się dla nich cena, chcą się zabezpieczyć - tłumaczy.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7224226,Na_grypie_kreci_sie_biznes__Mozna_zarobic_krocie.html

  *10 польських злотих це приблизно 28 гривень
 • 2009.11.07 | samopal

  А Штати держава, чи ні? (/)

  The United States (US) experienced the beginnings of a pandemic of a novel strain of the Influenza A/H1N1 virus, commonly referred to as 'swine flu', in the spring of 2009. The virus had spread to the US from an outbreak in Mexico.[120]
  The earliest reported cases in the US began appearing in late March 2009 in California[121][122], then spread to infect people in Texas, New York, and assorted other states by mid-April. This spread continued across the country's population and by the end of May had infected citizens in all 50 states. The pattern continued through June of the same year. The total number of confirmed cases varied from 27,717[123] (CDC confirmed and probable cases) and 25,453[124] (total of all state confirmed cases) as of June 26, 2009.
  Towards the middle of June 2009 the number of US cases surpassed those of Mexico, which had been the previous leader in diagnosed cases of the disease. Toward the end of June 2009 the number of deaths related to the virus in the US surpassed those of all other countries as well...

  Deaths relating to this new strain of influenza began appearing in the US in late April, and by early June 15 states had reported fatalities related to or directly occurring from the virus. These deaths totaled at 1,240 as of October 24, 2009.[124]

  On October 24, 2009, President Obama declared Swine Flu a national emergency in the United States.


  http://en.wikipedia.org/wiki/2009_flu_pandemic_in_the_United_States

  Звертаю увагу, що у США кількість смертельних випадків прямо пов'язаних з вірусом A/H1N1 сягнула 1240 осіб на 300+ мільйонів населення. Для України це відповідник 190 смертей безпосередньо пов'язаних з вірусом A/H1N1. Станом на 6 листопада в країні зафіксовано 135 фатальних випадків пов'язаних з сезонною епідемією ГРЗ, з яких лиш невелика частина спричинена вірусом каліфорнійського типу. Тим не мнш, президент України заголосив про загрозу для національної безпеки через тиждень після президента США, вже наступного дня він вирішив продемонструвати населенню, що ситуація вийшла з під контролю і розпачливо звернувся по допомогу до усього світу, а сам став нагнітати ситуацію, необхідну для запровадження надзвичайного стану, хоча кількість підтверджених випадків захворювання на свинячий грип в Україні не перевищує кількох десятків, тоді як у Штатах ще у червні таких випадків було підтверджено більше 25 000 (для України це еквівалент 3800+), а загалом у світі - 36 тисяч.
 • 2009.11.07 | один_козак

  Отак не тільки маємо великі втрати, не тільки прогавимо

  державність, а ще й будемо посміховиськом для всього світу. Самі всьому світу доводимо, що ми - народ нижчого сорту. Забагато в нас розумних на свою кишеню і замало людей з державною головою. Ганьба.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua