МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Український посол не радить Москві вчити Україну

11/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Причини протиріч в україно-російських відносинах — у зміні світогляду.

Таку думку в статті для "Дзеркала тижня" висловив посол України в Російській Федерації Костянтин Грищенко.

"Коріння багатьох конфліктів та суперечностей в україно-російських відносинах криється в одному, досі не для всіх очевидному факті: за роки після розпаду СРСР ми, зберігаючи багато спільних інтересів, стали дуже різними і за моделлю суспільного розвитку, і за світоглядом", — зазначив він.

За словами посла, держава для російської політичної еліти і суспільства є важливою надцінністю, яка формує навколо себе систему решти цінностей і пріоритетів. У російській еліті популярна ідея безперервності державотворчого процесу.

"Сьогоднішня російська еліта не тільки не відхрещується від будь-якого етапу минулого своєї країни, — фактично всі вони подаються через позитив", — уточнив посол.

"В Україні історичний процес не сприймається як цілісний. Період перебування українських земель у складі Російської імперії та СРСР переважно розглядається як етап національного історичного розвитку, що мав негативні наслідки", - зауважив він.

За словами дипломата, неспівпадання оцінок призводить до конфліктів і суперечностей між Україною і Росією з приводу інтерпретації сторінок "загальної історії".

Посол також відзначив, що розосереджена між як мінімум п'ятьма великими економічними центрами структура українського господарства краще за конституцію та європейські поради гарантує функціонування плюралістичного парламентаризму в країні.

В той же час, відзначив Грищенко, зосередження левової частки грошових потоків у Москві, масштабність військових, терористичних, геополітичних загроз, тліючий конфлікт на Північному Кавказі, розтягнутість території, наявність великої кількості збиткових регіонів — усе це створює в Росії передумови для концентрації влади, обмеження дискусії, розбудови сильної центральної адміністрації.

"Усвідомлення цих об’єктивних розходжень повинне утримувати і Москву, і Київ від спроб учити одне одного, від намірів нав’язувати сусідові свою модель як єдино правильну", — підсумував посол.

http://pravda.com.ua/news/2009/11/7/104840.htm

sean

Відповіді

 • 2009.11.07 | Pianist

  Re: Український посол не радить Москві вчити Україну

  Жоден аргумент Росією не сприймається.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.07 | АБВГ

   Re: Український посол не радить Москві вчити Україну

   Епохально, що ті аргументи ВЖЕ сприймаються значною частиною України.
   Згадайте, як ще недавно було соромно за українських достойників, що прямо таки плазували перед московськими фельдфебелями в таких дискусіях.
   Зараз "истину царям с улыбкой говорят. И оспаривают Глупца."
 • 2009.11.07 | пан Roller

  *

 • 2009.11.07 | АБВГ

  Re: Український посол не радить Москві вчити Україну

  Рускій мір
  Рускій мор
  Голод мор

  http://www.newsland.ru/public/upload/news/big_423095_stalinizm_russians_mores_obschestvo.jpg
 • 2009.11.07 | Kvitka

  Re: Український посол не радить Москві вчити Україну

  Russia -- mind your own business. Take care of your own problems. Leave Ukraine alone!
 • 2009.11.08 | Чучхе

  І це каже колишній міністр "тіньового уряду" Януковича...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua