МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цивілізація Наска в Перу зникла через активну вирубку лісів

11/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Вчені з Кембріджського університету (Велика Британія) вважають, що цивілізація Наска прискорила своє зникнення активною вирубкою лісів.

На думку дослідників, індіанці наска втратили можливості вирощувати їжу в долинах, оскільки через втрату лісів клімат став дуже сухим. Вони розчищали землі під сільськогосподарські угіддя, вирубуючи гуаранго (різновид акації). Ці дерева жили по тисячі років і допомагали регулювати родючість грунту та його вологість: коріння гуаранго йшло на велику глибину, створюючи вологий мікроклімат, а обпадаюче листя служило добривом.

Вочевидь, древні знищили таку кількість лісів, що і без того посушлива екосистема була безповоротно порушена. Сьогодні гуаранго, що залишилися, вирубуються в ході незаконних робіт з вугіллявипалювання.

Раніше археологи припускали, що Наска зникла через Ель-Ніньо - океансько-атмосферне явище, що викликало сильні зливи і катастрофічні повені.

Доколумбова цивілізація Наска існувала в декількох долинах на південному узбережжі Перу, на плато Наска, на південь від цивілізації Мочика, з II століття до н.е. по VI століття н.е. Головне місто - Кауачі - мало шість пірамід з саману. Культурі Наска незрідка приписується створення величезних геогліфів - ліній Наска, проте вчені не мають єдиної думки про час їх створення.

Джерело: Reuters, переклад українською мовою - Освітній портал


Примітка новинаря М.-І.:: Чи не чекає нинішню цивілізацію подібна ж доля? Що робиться в Україні і світі для насадження лісів?

Відповіді

 • 2009.11.07 | Хвізик

  осушення клімату внаслідок вирубування лісів та/або меліорації м

  можна спостерігати в багатьох місцях.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.07 | karpo

   Кажуть і трипільці з лісом перестарались

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.08 | Хвізик

    їхні нащадки продовжують це зайняття, на жаль

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.08 | naturalist iaroslav

     Re: їхні нащадки продовжують це зайняття, на жаль

     в світі вирубується щороку 13 млн га лісів. Рубають місцеві люди (в основному в тропіках і тайгу) для "розвинених". Цей процес - більш небезпечний, ніж зміни клімату, бо катастрофа біорозмаїття прогнозується через 20-30 років і буде виглядати як продовження фільму "Кін-дза-дза".
     В Україні формально садиться/поновлюється більше, ніж рубається, але ліси деградують, тому теж потрібні кардинальні зміни в лісогосподарці + заповідання та створення екомережі.

     ярослав
 • 2009.11.08 | jz99

  невеличка розвага (/)

  http://en.wikipedia.org/wiki/Cydonia_(region_of_Mars)

  (не знаю, чи люди сліпі?)

  1) ”т.зв.” обличчя: трохи повернути, щоб лінія на лобі стала горизонтально, трохи погратися в геометрію... гм...

  2) ”т.зв.” піраміда на знімку... невже щось ще треба?!.. гаразд, теж повернути, а ще зробити дзеркальну копію, і два зображення поставити поряд... глип-глип... ще не досить? погратися в геометрію... :)

  Може, там теж колись були ліси.

  P.S. Кому страшно світоглядно -- не дивіться, забудьте :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua