МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

За злочини з мотивів релігійної нетерпимості каратимуть суворіше

11/09/2009 | Інститут релігійної свободи
КИЇВ – Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо відповідальності з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості)». За відповідне рішення 5 листопада проголосували 312 народних депутатів з 434 зареєстрованих в сесійній залі, які представляють фракції Блоку Юлії Тимошенко – 125, Партії регіонів – 109, Блоку НУНС – 31, КПУ – 27 та Блоку Литвина – 19. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м. Київ.

Ухвалений закон (проект №2281-1, автор – Тарас Чорновіл) передбачає внесення змін до статей Кримінального кодексу України в частині посилення відповідальності за злочини проти життя й здоров’я особи, вчинені з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості. Документ вносить відповідні зміни до статей 115, 121, 122, 126, 127 та 129 Кодексу, до статті 161 – щодо порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань, а також до статті 300 Кодексу – щодо ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості.

Зокрема, згідно нової редакції статті 300 Кримінального кодексу ввезення в Україну творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію, або їх виготовлення, зберігання, перевезення чи інше переміщення з метою збуту чи розповсюдження або безпосередньо їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні, караються штрафом до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією таких творів та засобів їх виготовлення.

Зауважимо, що профільний парламентський комітет у проекті Закону до другого читання пропонував зберегти лише поправки до статей 115 та 161 Кримінального кодексу України. Однак за результатами голосування по кожній спірній поправці текст Закону зберіг первинну ідею його автора. Метою цього Закону є створення більш чітких передумов для невідворотності й належного рівня покарання за низку злочинних дій з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості.

Як повідомляв ІРС, раніше до парламенту було внесено кілька подібних законопроектів іншими суб’єктами законодавчої ініціативи.

Джерело: http://www.irs.in.ua

Відповіді

  • 2009.11.09 | Тарас

    Угу, зрозуміло...

    По його релігійних законах я - тварина і він має право зробити зі мною що захоче. А хоч і убити. Ну, такі вже у нього закони, що поробиш. Я йому за це по морді, а мене моя Україна за це в тюрму. Бо я повинен бути толерантний до тих, хто по своїх предвічних законах мене, у моїй державі, вважає твариною.
    Прошу мені заперечити.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua