МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

МЗС пропонує охороняти кораблі спецпризначенцями

11/09/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Київ. 9 листопада, УНІАН. Україна розглядає можливість супроводження спецпризначенцями судів з українським екіпажем.

Про це заявив міністр закордонних справ Петро ПОРОШЕНКО в ефірі Шустер Live.

"Ми внесли пропозицію, щоб наш український спецназ, який буде фінансуватися з бюджету, супроводжував кораблі під українським прапором і з українським екіпажем", - сказав він.

"Є доручення Президента, погодили з урядом, забезпечили, що з 2010 року ми виділяємо фінансування, і у такий спосіб ми будемо намагатися укласти угоду з усіма країнами, бо без дозволу цих країн ми не можемо допустити збройні підрозділи на кораблі", - передає слова міністра “Українська правда”.

П.ПОРОШЕНКО також заявив, що для цього необхідно "ухвалити закон, яким дозволити використання збройних сил за кордоном у цих програмах".

"Буде виїздити спецназ, який буде працювати на умовах ротації, з власним озброєнням, щоб дати піратам по зубах", - сказав він.

Коментуючи ситуацію навколо захопленого сомалійськими піратами судна "Аріана", на борту якого знаходять 24 українця, міністр заявив: "Відповідно до жорстких міжнародних вимог, жодна держава світу не може вести переговори з терористами".

"Це справа компанії, яка експлуатує кораблі", - зазначив П.ПОРОШЕНКО.

"Єдиний випадок, коли з терористами ведуть переговори і де-факто викупами фінансують і стимулюють терористичну діяльність – це так звана піратська проблема в Аденській затоці", - сказав міністр.

Він заявив, що українські моряки живі. "Умови там важкі, але зрозуміло, чому вони важкі, отримана була інформація, що одна член екіпажу, жінка, має проблеми зі здоров`ям і їй не вистачає ліків", - зазначив П.ПОРОШЕНКО.

"Одразу була дана команда керівнику штаба у міністерстві забезпечити і запропонувати ліки. У понеділок ми отримали відповідь піратів, що вони мають достатньо своїх ліків і від нас їх приймати відмовилися", - розповів міністр.

***
http://www.unian.net/ukr/news/news-345894.html


Від "Майдану": Сьогодні, у день української мови, ми особливо б оцінили, якби пан Порошенко не послуговувався чужим словом "спецназ", а знайшов би йому український відповідник: сили особливого призначення, спецпризначенці, спецняки (див. "Дефіляду" В.Кожелянка) тощо


sean

Відповіді

 • 2009.11.09 | Philippe de Chènevière

  "Супроводження спецпризначенцями судів" чи все-таки суден?

  Особливо зацікавила приписка від "Майдану". Може, в день української мови варто було б ретельніше вичитувати і власні публікації?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.09 | zаброда

   Re: судів чи все-таки суден?

   То УНІАН таке опублікував (мабуть, Плай-Рутою перекладали ;) ), а Майдан недобачки вклеїв.
 • 2009.11.10 | ak1001

  дурня якась. за чий кошт це буде, де гроші, Зін?

  і взагалі мабуть більшість українських кораблів плавають під чужими прапорами - грузинськими , малтійскими, каморськими - і хз ще якими - краще б поцікавилися чому це відбувається


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua