МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Трохи офтопік, але він не дає мені спокою... :)

11/10/2009 | Боровик
Недавно відгуляли Геловін.
В одному з штатів Америки є закон про цей день.
Якщо коротко, то кілька знакових пунктів:
- ходити "колядувати" цукерки можна тільки дітям до 12 років;
- маска не повинна хзакривати частину обличчя, що вище від носа і нижче ніж брови;
- одяг має мати елементи світовідбивача.
Поліція штату на ці дні має чіткі інструкції щодо дії цього закону. Я знаю ці інструкції. Вони абсолютно логічні і "американські".
Допустимо, у нас є аналогічний закон щодо різдвяних колядників.
Якими були б інструкції міліціонерам щодо такого закону?
Мене зараз дуже цікавить почути максимальну кількість думок від наших співвітчизників, особливо тих, хто прямо приклав чи прикладає сили до в якості чиновників чи просто влади будь-якого рівня.
Ця відповідь може бути тестом. Якщо буде цікаво, то за кілька днів напишщу про те якою є та інструкція.

Відповіді

 • 2009.11.10 | Мартинюк

  Ліцензувати колядувальну діяльність

  Внести обовязковий відсоток сплату до бюджету від наколядованого. Бажано авансом і рік наперед.

  Створити Держкомколяд України, в якому затверджувати тексти колядок і форму колядної одежі.Аби дотриматися принципів політкоректності зарезервувати посаду голови цього держкомітету за представником національної меншини. Наприклад Діму Табачника.
  Доручити МЗС узгодити тексти колядок і склад вертепу із Ватіканом, Ізраїлем і на всяк випадок з Росією.

  Ввести сувору сітку штрафів за порушення встановлених норм колядування та відсутність світловідбивачів на вертепних костюмах кози, чорта та інших персонажів .Роботу на місцях доручати колишнім членам комсмольських оперзагонів , як мають величезний досвід боротьби з негативним аспектами колядництва , набутий в час СРСР.
  На період колядування запровадити надзвичайний стан в проблемних регіонах , звертаючи особливу увагу на дотримання неповнолітніми заборони перебування на вулиці після заходу сонця.

  Ввести патрулювання силами мілції та "Беркуту" віддалених хуторів і сіл з метою недопущення пересування незаконних колядників без ліцензій та світовідвідбивачів по навколишніх полях та перелісках. З цією метою виділити з бюджету кошти на придбання для міліції всюдиходів, снігоходів та вертольтів.

  Всіх колядників-порушників затримувати і доставляти до відділеннь міліції , найкрасивіших дівчат (і хлопчиків) утримувати під посиленим контролем керівництва та представників районної влади і місцевого депутатського корпусу.

  З метою своєчасного виявлення порушеннь заведеного порядку колядування та виконання не ліцензованих колядок, в середовищі місцевого населення розгорнути сітку добровільних інформаторів з числа колишніх членкинь і членів КПРС , а також діючих членів партії Наталії Вітренко.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.10 | Боровик

   Re: Ліцензувати колядувальну діяльність

   Чесне слово, приблизна так би воно і було в Україні, якби був такий закон. Ви просто зняли кальку з поведдінки щодо інших законів, наприклад заборона говорити по мобілці за кермом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.10 | Мартинюк

    Є глибинні відмінності які спричинють спотворення хороших ідей

    Тому з хорошим ідеями в Україні треба бути вкрай обережним.
    А до речі як виглядає інструкція вірджінських ( якщо не помиляюся ) поліцаїв?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.12 | Боровик

     Re: Є глибинні відмінності які спричинють спотворення хороших ід

     Мартинюк пише:
     > Тому з хорошим ідеями в Україні треба бути вкрай обережним.
     > А до речі як виглядає інструкція вірджінських ( якщо не помиляюся ) поліцаїв?
     Ти пожартував коли описав як все вирішувалось би в Україні. Але на практиці все було б дуже близьким до описаного тобою. В Україні від такого закону можна очікувати сертифікацій, дозволів, нотаріальний копій.
     А суть інструкцій на цей день тільки в тому, щоб зафіксовуючи будь які злочини чи правопорушення звертати увагу на цей закон. Справа в тому, що цей закон для захисту не дітей, а водіїв, які в цей день випадково збивають бешкетуючих дітей. Відсутність світловідбивача на одязі дитини може спасти когось від тюрми.
     Також цей закон для того, щоб дати більше покарання тим хто спекулював на цьому дні і робив грабунки в масках.
     ***
     Тут на Майдані були дискусії про сертифікацію продуктів, чи чого іншого. Мене вражає ставлення до букви а не до суті.
     Дедді писав, що якби прийшли до влади інші, то було б інакше. А ніскільки, було б те саме, бо не вистачить достатньо тих, хто може прийти до влади не по совковськи. Вони будуть перевіряти, сертифікувати, дипломити, слудкувати і контролювати... аж до забуття навіщо все це.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.12 | Simpleton

      "...аж до забуття навіщо все це." Як можна бути таким наївним?

      Невже Ви вважаєте, що уся ця систама, яку маємо, є наслідком виключно непорозуміння чи радянських традицій?

      Запевняю Вас, ніхто б в Україні пальцем не поворухнув щось перевіряти (бо ледачі), якби з цього не мали, наприклад, на прсональні літаки (хоч і oрендовані), чи мобілки "Верту" для себе й сім'ї. Багато Ви знаєте суддів у СШA, що можуть собі таке дозволити? Так отож.
 • 2009.11.10 | ЧитачНеСлухач

  Обовязкове проходження медогляду щорічно(-)

 • 2009.11.10 | sama

  Антигрип. З історії неліцензованої діяльності

  Старовинне галицьке село.90 роки минулого століття. Різдво. По дорозі додому бачу свого нового сусіда, недавно призначеного колгоспного парторга, який нервово курить , спершись на фіртку коло своєї службової квартири. Вітаюся і ввічливо цікавлюся, чому без настрою.”Та от думаю, що мені робити. Напевне доведеться ходити по хатах і гроші роздавати!”.-???.Виявляється, його п’ятирічний син, святковий одяг якого батьки сховали, щоб він не пішов з ровесниками колядувати, тихцем вбрався в сестрину куртку і гумовці, і таки пішов. Коли такий колядник заходив до хати, зачудовані селяни питали – А ти чий такий? Малий гордо доповідав: - А я Коля - парторг. Заробітки мав шалені. Гроші тато віддавати не пішов - бо треба було ще раз всіх веселити.
 • 2009.11.10 | Боббі

  А здоровий глузд без бюрократичних приписів у США більше не діє?

  А здоровий глузд без бюрократичних приписів у США більше не діє? Чиновники мають видавати інструкції поведінки для кожної життєвої події та ситуації? Чи може власною головою думати для поліцейських — заскладне завдання?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.10 | Бувалий

   Re: А здоровий глузд без бюрократичних приписів у США більше не діє?

   Діє, правда в кожному штаті посвоєму. Є одна різниця між колядниками на Різдво і на Хеловін. Традиційно на Хеловін не тільки діти лякати ходили і ходять (за цукорки) але і шкоду люди роблять (при цьому традиційно - так колись ще Кельти в Ірландії та Шотландії святкували це свято, і в США це переїхало) Наприклад в Детройті завжди пустуючі будинки палили і палять - при тому багато, в деякі роки десятками. роблять деколи і іншу шкоду особливо в окремих містах. Тому люди там і вирішують це питання відрегулювати.
  • 2009.11.10 | Боровик

   Re: А здоровий глузд без бюрократичних приписів у США більше не

   В цей день біля 80-90% дітей вештаються по вулицях в костюмах. В цей день трапляється велик акількість надзвичайних подій, аварій, гвалтувань, пограбувань і так далі... Є необхідність злагоджених дій влади, поліції.

   Боббі пише:
   > А здоровий глузд без бюрократичних приписів у США більше не діє? Чиновники мають видавати інструкції поведінки для кожної життєвої події та ситуації? Чи може власною головою думати для поліцейських — заскладне завдання?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua