МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пам’ятнику Леніна довелося "видалити голову"

11/10/2009 | Тарас Токар
Київська міська держадміністрація продовжила до 10 грудня свій дозвіл на проведення реставрації пам'ятника Леніну на Бессарабській площі.

Про це заявив народний депутат КПУ Ігор Алексєєв, пише "Комерсант".

"Нам дійсно знадобився додатковий час для реставрації пам'ятника, тому що він серйозно ушкоджений. Ми ж хочемо зробити все ідеально, щоб монумент виглядав як колись", - сказав депутат.

За його словами, ушкодження виявилися настільки сильними, що пам'ятникові "довелося видалити голову", замість неї замовили нову і зараз вона вже готова.

Водночас Алексєєв не зміг назвати суму, що планується витратити на реконструкцію монумента.

"Повне обстеження стану пам'ятника обійшлося в 71 тисячу гривень, а загальний рахунок ми отримаємо після його відкриття", - сказав він.

Водночас націоналісти впевнені, що навіть після реставрації пам'ятник Володимиру Леніну довго не простоїть, мовляв, є багато способів забрати Ілліча, і вони подумають, як краще це зробити".

"Усе рівно знесемо цього ідола", - заявив один з учасників акції 30 червня, член Конгресу українських націоналістів Микола Коханівський.

Як відомо, у ніч на 30 червня п'ятеро активістів організацій "Конгрес українських націоналістів" і "Тризуб" ім. Степана Бандери відбили ніс і кисть лівої руки в пам'ятника Леніну.

Щодо них порушили кримінальну справу, обвинувативши в хуліганстві й пошкодженні монумента національного значення. Однак 30 жовтня Шевченківський районний суд Києва зняв друге обвинувачення, оскільки в матеріалах справи не найшлося документів, що підтверджують національний статус пам'ятника, але обвинувачення в хуліганстві залишив у силі.

Представники Комуністичної партії вирішили реставрувати монумент за власні кошти.

Раніше в КПУ заявляли, що оновлений пам'ятник буде відкритий 30 жовтня, однак у зв'язку зі складністю реставраційних робіт цей процес затягнувся.

Джерело: Українська правда - Київ.

Відповіді

  • 2009.11.10 | Koala

    Лише ампутація міжвушного ганглію врятує батька рос. революції!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua