МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Японські вчені створять сонячну енергетичну станцію у космосі

11/11/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Японські вчені планують створити станцію збору сонячної енергії в космосі і передавати її на Землю за допомогою лазера або мікрохвиль. Проект планується реалізувати до 2030 року.

В Японії майже немає своїх власних енергетичних ресурсів, тому вона дуже залежна від імпортної нафти. Через це вона є лідером з розвитку нових типів енергетичних станцій (у тому числі, сонячних), а космічний "завод" може стати потужним відновлювальним джерелом екологічно чистої енергії XXI століття. Фотоелектричні пластини площею декілька квадратних кілометрів будуть розміщені на геостаціонарній орбіті над земною атмосферою.

Розміщення станції в космосі дасть п'ятикратний виграш в потужності сонячного випромінювання, тому позаземні сонячні батареї ефективніші, ніж ті, що знаходяться в атмосфері. Гігантські антени, які повинні будуть уловлювати енергію цих батарей, планується розташувати в морі.

Потужність планованої станції повинна скласти один гігават, що еквівалентно АЕС середнього розміру. Вартість виробленої електроенергії складе 8 йен за кіловат-годину, що в шість разів дешевше поточної середньої ціни по Японії.

Джерело: Освітній портал

Відповіді

 • 2009.11.11 | Soft

  Фигасе!!! 73 коп за Квт.ч

  100 JPY = 9.1461 UAH
  8 JPY = 0.73 UAH

  И это только себестоимость.

  Где то давали себестоимость 1 Квт.ч на украинских АЭС в 12-15 коп.

  Вот и думайте что дешевле - атомные или всякая зелёная фигня.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | OlenaSt

   Ой?

   Майдан-ІНФОРМ пише:
   > що в шість разів дешевше поточної середньої ціни по Японії
   Soft пише:
   > Где то давали себестоимость 1 Квт.ч на украинских АЭС в 12-15 коп.
   Тобто пан пропонує будувати українські АЕС у Японії?
   Боюся, японці не погодяться.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.11 | Soft

    А как Свобода поддержит увеличение тарифов в 5-7 раз в Украине?

    За или против будут?

    Так как платить за что-то придётся
    - или за электроэнергию;
    - или за экологию;
    - или за то, что Украина снова станет частью энергетически обеспеченной России?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.11 | OlenaSt

     Дива логіки

     Звідки мені знати, чи погодяться японці будувати в Японії українські АЕС, якщо "Свобода" підтримає збільшення тарифів у 5-7 разів в Україні?
   • 2009.11.11 | Max

    Re: Ой?

    OlenaSt пише:
    > Soft пише:
    > > Где то давали себестоимость 1 Квт.ч на украинских АЭС в 12-15 коп.
    > Тобто пан пропонує будувати українські АЕС у Японії?
    > Боюся, японці не погодяться.
    :what:
    На що саме японці мали би не погодитись? Вони вже давно мають АЕС.

    BTW, японці відносно мало вражені неолівацькою зеленою заразою.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.11 | Mykola_2007

     Японці як раз найбільше вражені "зеленою заразою"

     Для атомних станцій потрібне паливо від якого Японія теж залежить(про небезпечність я не кажу), тому ідея як не крути правильна.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.11 | Max

      Та невже?

      Mykola_2007 пише:
      > Японці як раз найбільше вражені "зеленою заразою"
      На чому Пан базує таке безапеляційне твердження?
      Відомі факти тому суперечать, раджу хоча б справдити, скільки АЕС є експлуатованих там. І про тамтешній Greenpeace якось нічого не чути, не кажучи вже про різних фанатиків Матері-Землі (чи як воно там).

      А що стан довкілля в Японії не найгірший, то дякуючи національним рисам японців: є то люди вельми ретельні і дбайливі. Немає в тому жодної еко-лівизни.

      > Для атомних станцій потрібне паливо від якого Японія теж залежить(про небезпечність я не кажу), тому ідея як не крути правильна.
      Пан є прихильник автаркії, як бачу. Добра кумпанія, нічого не скажеш: від самодура Людовика XIV через Сталіна з Гітлером аж до камбоджійського Пол Пота. До речі, режим червоних кхмерів так і тлумачив на закордон примусове переселеня людей з міст у сільські табори праці: міста споживають багато енергії, в той час як Камбоджа нафти/вугілля/гідроресурсів не має. То коштувало життя третини мешканців країни.
 • 2009.11.11 | Mykola_2007

  Проект дуже правильний, а враховуючи що Україна виробляє і

  сонячні батареї (завод Квазар), і ракетоносії то непогано булоб до цього приєднатися якимось чином. Звичайно у мене є питання стосовно екологічності всього цього і вплив такого потужного електромагнітного випромінювання на атмосферу, але сама ідея висить у повітрі давно(я про неї ще у 90-х чув) і теоретично нічого неможливого у ній нема.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | Soft

   А представте как Солнце вляет своим электромагнитным излучением

   на атмосферу. Еще и протонным ветерком всю Землю обвевает, хорошо что магнитный щит от него защищает(магнитодинамический эффект зараженных частиц).

   Проблема может быть только если луч лазера расфокусируется. Но все равно проблема та же - вывод в космос грузов еще достаточно дорог.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.11 | Mykola_2007

    Це речі які не можна порівняти.

    1. По перше електромагнітне випромінювання тут буде мати колосальну потужність і вузьконаправлену, що безумовно буде впривати на астмосферу, наскільки не знаю, я не досліджував, але штука набагато потужніша за мікрохвильову пічь. І потужність сонця тут ні о чого, якщо взяти гіганську лінзу то і частинки сонячного випрмінювання нам вистачить щоб пропалити всю Землю, тут головне напрямленість цієї енергії(або як кажуть діаграмма напрямленності).

    2. Як раз доставка у космос у даному випадку найпростіше. Без проблем була збудована космічна станція, і тут я проблем не бачу. Наземні ж сонячні станції треба мити бо на них наноситься пил та вплив агресивного середовища, до того ж довговічність сонячних батарей буде у вакуумі набагато більша. Ну і нова технологія завжди штука дорога, але наступна буде дешевша, бо будуть враховані всі недоліки від попередньої.

    Тим більше що основні витрати будуть лише на етапі будівництва, а підтримка експлуатації набагато простіша ніж на землі, з її кислотним середовищем.

    Тому я тільки за.
 • 2009.11.11 | hrushka

  Якже`ж ми нищемо рідну мову ...

  Ми користаємось із словами присвоїних ще з сов`єтських часів. Тому кажуть що не відповідно вживати слово «провідни» на партійну людину, бо то СМІШНО звучить. Правельне слово «лідер».

  Майдан-ІНФОРМ пише:

  > В Японії майже немає своїх власних енергетичних ресурсів, тому вона дуже залежна від імпортної нафти. Через це вона є лідером з розвитку нових типів енергетичних станцій >
  >

  Тут не ходи розмова про політичних провідників, наставників, головачів, виконавців тощо, й "лідер" чомусь зовсім принято. І так в щоденнім зв`язку ми несвідомо нищемо нашу мову. В денних повідомленнях ми повинні звернути увагу як не нищити а то й відродити рідну мову!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > реалізувати
  > ресурсів
  > екологічно
  > орбіті

  Чи аж так трудмно підібрати питомі відповідники??? Хто інший має ту впливову можливість народ навчати як не звітівники?!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | странник

   Ідея стара і є проблема з екологічним впливом на атмосферу

   Хоча якщо лазер а не НВЧ, то це краще, але лазерний пучок більш залежить від прозорості атмосфери.
  • 2009.11.11 | miner

   Re:

   hrushka пише:
   > Правельне слово «лідер».

   Не правЕльне, а правИльне. І не підЕр, а підОр.
 • 2009.11.11 | Max

  Re: Японські вчені створять сонячну енергетичну станцію у космосі

  То є старий, бо ще з 1970-х років, американський помисл.

  Розташування сонячної електровні в космосі, поза межами атмосфери та в умовах мікрогравітації розв'язує багато проблем, які практично унеможливлюють наземну сонячну енергетику.

  Залишається лише одна проблема (але яка!): астрономічна вартість будівництва в позаземному просторі з огляду на велику вартість виведення вантажів на орбіту. То робить такі проекти економічно недоцільними. Потрібне зменшення кошту виведення вантажів на орбіту десь на порядок (як мінімум). Невже японцям якось ся вдало розвязати ту проблему? Хотіло би ся дізнати, як саме...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.12 | starlessblack

   Космічний ліфт (Space elevator) . (л)

   Отут:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Space_elevator

   Зокрема,
   "Japan is increasingly confident that its sprawling academic and industrial base can solve those [construction] issues, and has even put the astonishingly low price tag of a trillion yen (£5 billion/ $8 billion) on building the elevator."

   що співмірне з ціною одного шатла. (~1.7 млрд):
   http://www.nasa.gov/centers/kennedy/about/information/shuttle_faq.html#1

   але дуже дешеве (~5% від запуску ракетної техніки) в експлуатаціі.   росіиською тут:
   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BB%D0%B8%D1%84%D1%82   Думаю, до 30-го року таки зроблять.
   Дуже цікавий проект (хто перший зробить, той і виграв, і ракетна техніка трошки відійде в сторону) - от нам би таке - тільки там фінансування на розробку не бракує, а в Україні...
 • 2009.11.11 | Sych

  УВМОД: Освіта або Закордон.

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | Max

   UVMOD підтримую

   Тема цікава, але на форумі української політики є безсумнівним офтопом.

   Просьба до модераторів перенести в "Освіту".
 • 2009.11.11 | Core

  декілька квадратних кілометрів

  Цікаво, як тоді буде виглядати небо, коли буде багато таких станцій.
  Мабуть все небо буде в латках. А кожна латка буде "спиратися" на червоний "стовп". В цілому з космосу земля нагадуватиме стару добру морську міну. Хоча ,в основному, ми й не побачимо землю з космосу але нічого не заважатимме штампувати "мінні" глобуси :)
 • 2009.11.11 | keymaster

  Це екологічно небезпечний проект

  Земля є системою з певною тепловою рівновагою - скількісь там енергії приходить, і стільки ж випромінюється назовні. Побудова всяких там станцій на земній поверхні нічого в цю схему приходу-відходу енергії не змінює. А от поява додаткового джерела енергії ззовні кардинально змінює ситуацію: систему може виштовхнути на інший рівень рівноваги. Тільки на Півдні України може утворитися Сахара, Антарктида розтопитися, таке інше.

  І те, що тут надходитиме "чиста" енергія - значення не матиме - вона просто додатково підігріватиме планету, а відводу зайвої енергії ніхто не передбачає і навіть не думає, що це може виявитися потрібним.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | Mykola_2007

   Ну все таки це мізер щоб так вплинути на рівновагу

   А якщо взяти взагалі то сонце теж випромінює неоднаково весь час, буває більш активним і менш активним, але ми від цього не сильно страждаємо.
 • 2009.11.11 | hrcvt

  Думаю, цей проект не вигідний економічно

  Мені щось підказує.
  Підняти таку штуку на орбіту, змонтувати, підтримувати її в космосі, ремонтувати, збудувати антени для передачі енергії - це дуже дорого при теперішніх технологіях. Певно, дешевше поставити панелі в 5 раз більшої площі внизу.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.11 | странник

   Японцы козлы. Они что ничего не знают про Юлины водоросли?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.11 | hrcvt

    юліні водорослі - за межами технології і економіки

    А японці розробляють багато всяких цікавих проектів. Не всі з них попадають, на жаль, в українські новини.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.11 | странник

     Re: юліні водорослі - за межами технології і економіки

     hrcvt пише:
     > А японці розробляють багато всяких цікавих проектів. Не всі з них попадають, на жаль, в українські новини.

     А як вони можуть з'явитися в новинах якщо скрізь ці нудотні та однакові як японці кандидати зі своїм бридотним цирком??
 • 2009.11.12 | Арій.

  На замовлення Черновецького?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua