МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не буде з хама пана

11/12/2009 | Василь Овсієнко
або Ще років 50 президентами України мають бути українці

У ДЕНЬ СВЯТОЇ ТРІЙЦІ року Божого 2009, після святої літурґії в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, об 11:30, на Віктора Януковича зійшов "дух святий" в образі Ганни Герман із суфлером американського виробництва в руках. На невидимому екрані було написано: «Серце підказує мені: обрання президента всенародно на прямих виборах – це єдиний правильний вибір, на який слід зважитися. І я його роблю. І нехай Господь нам помагає!»

Якась пані Оксана з Тернополя негайно назвала виступ Януковича «вчинком справжнього мужчини». Той аж розквітнув в усмішці. Друга пані, з родини репресованих (?!), сказала, що рейтинґ Януковича у зв`язку з цим зростає. Навіть депутатка Ліля Григорович назвала цей вчинок «чесним кроком».

З запізненням на вісім з половиною годин того ж 7 червня «двотищі дев`ятага» року на екранах телевізорів з`явилася Юлія Тимошенко і сказала: «Прапало всьо. У міня нє то на суфльорє». Мабуть, "дух протиріччя" (Мефістофель) зрадив її, "стрибнувши в гречку" з Януковичем, і вона мусила визнати, що «кАОліциї на двох», навіть на чотирьох – поки що не буде. А вона йде на вибори президента. І переможе!

Змовники не поділили посад: кому бути президентом, а кому прем`єром. Тому українського ГКЧП не сталося. Ревізія Конституції і вибори кишенькового президента у залі Верховної Ради – не пройшли. Бо коли два зловмисники збираються «на дєло», то вони найбільше бояться одне одного. А коли виникає загроза зриву «дєла», то вони наввипередки біжать доносити на «подєльніка». Цього разу боягузливішим, зате спритнішим, виявився Янукович…

Пригадую, 1973 року слідчий Микола Цімох дав мені в слідчому ізоляторі КГБ прочитати сатиричну повість одного латиноамериканського письменника, називалася, либонь, «Змова 12 апостолів». 12 ґенералів змовилися вчинити державний переворот. (У Південній Америці тоді це була звична справа. Побутував навіть анекдот, що змовники вчинили держаний переворот у перерві між футбольними таймами. І ще встигли на другий тайм). Так от, один з дванадцятьох ґенералів-змовників поміркував собі: «Треба донести». І попрямував до служби безпеки. Але по дорозі зайшов випити чашку кави. Коли ж підійшов до СБ – його «пов`язали».
– Та я прийшов донести на змовників!
– Ти прийшов останнім, – сказали йому.

З ПОЧАТКОМ ВИБОРІВ Президента український варіянт цього анекдоту розігрується далі. Головна інтриґа залишається тією самою: хто з цих двох нечестивих змовників стане президентом України, а хто прем`єр-міністром? Бо майже прямо було сказано, що «кАОліция», тобто таємна змова Блоку Юлії Тимошенко і Партії Реґіонів, не скасовується, а «поки що» відкладається.

Тепер вони так понакручували «рейтинґи», що ми, українці, стоїмо ошелешені: то це з-поміж оцих двох нечестивих змовників, та ще й неукраїнців, ми маємо обирати собі президента? А вони потім поділять Україну «на двох»? Не знаю, як кому, а мені не треба такого вибору.

Наївно сподіватися, що ці змовники здатні, поклавши руку на серце, чесно спитати себе: а чи маю я моральне право бути президентом України? Або прем’єр-міністром? Їхній життєвий досвід не передбачає такої лірики, як мораль, вони послуговуються імперативами на кшталт «мета виправдовує засоби», або «після нас хоч потоп». Російське слово «временщики» влучно характеризує психологію таких політиків. Президентська посада не зобов’язує таких віддавати всі сили на забезпечення спільного добра громадян, а є "воєнним трофеєм", вдало вирваним з рук противника.

"Великі", "історичні" народи відповідально і прискіпливо ставляться до вибору першої особи в державі. Вимоги до кандидатів на посаду Президента України чітко сформулював Євген Сверстюк:

«1. Однозначна особистість, українець з бездоганною репутацією і докладно висвітленою біоґрафією.
2. Людина високої культури і широкого кругозору, з глибоким розумінням української історії і національних пріоритетів, що були нівельовані століттями неволі.
3. Особа з бездоганною професійною репутацією і позитивним сімейним іміджем.
4. Людина, порядність і правдивість якої не ставилися під сумнів.
5. Незалежна політична фігура, не зв'язана зі власним бізнесом і не обтяжена популістськими навичками, закоріненими в комуністичному вихованні.
6. Президентові народ хоче вірити. Як правило, вірять тому, хто вірить у Бога і сповідається перед ним.»
(Газета «Україна молода», № 200 (3721), 28 жовтня 2009 року).

Хай це буде тільки ідеал, але ідеали якраз і є орієнтирами. Важливою є відстань, на якій перебуває особа від цього ідеалу.

Отож про ВІДПОВІДНІСТЬ, хоча б часткову, наших кандидатів названим вище якостям. Візьмімо першу ознаку, «докладно висвітлену біоґрафію». Що говорять кандидати про своє етнічне і соціальне походження? Про джерела і розміри свого багатства, своїх прибутків? Про багатство нічого не говорять, але туфлі з крокодила чи нова сукня щодня – це багато чого говорить, особливо жінкам.

Що стосується походження, то більшість політиків у світі, навіть із суто прагматичних міркувань, цього не приховують. Щоб не бути запідозреними в нечесності. Адже журналісти у будь-якому разі про це дізнаються і розголосять. Не так діють два наші провідні кандидати в президенти. Віктор Федорович воліє змовчувати, що його мати – росіянка з Орловської області. А батько білорус із Вітебщини, про якого тепер пишуть в Інтернеті, що він відбував покарання на Донеччині за співпрацю з німецькими окупантами. Втім, як видно з передвиборних брошур 2004 року, ні мати, ні батько його не виховували: мати померла, коли йому було 2 роки, а батько одружився з іншою. Його виховання стало справою бабусі та вулиці. Результат – дві кримінальні справи («грабіж з насильством» та «зумисні середньою тяжкості тілесні пошкодження»). І красномовна лаґерна кличка «Хам». За совєцьких часів з судимістю не можна було й колгоспним бригадиром стати. А він якимось дивом робив кар`єру, його пускали за кордон, у Комуністичну партію прийняли. За жарґоном спецслужб це називалося "вести". Хтось його вперто і вміло «вів» до владних вершин. Отож небезпідставним є питання: чи самостійно він тепер приймає рішення? І, якщо стане президентом, то важливі для українського народу рішення прийматимуться в президентському кабінеті чи деінде? Людьми, про яких ми не знаємо і яким долю своєї країни не довіряли? Може, в кабінеті Ріната Ахмєтова, рід якого з Татарстану. Чи в самому Кремлі.

5 років тому Україна повстала проти «грядущого хама» – але він нічого не зрозумів і знову безсоромно преться в лідери чужої йому духом нації. «Помаранчеву революцію» він сприйняв як прикрий збій у політичній технології, а не як урок. Але цей урок засвоїли ми, українці. Бо Помаранчева революція пробудила нашу людську честь і національну гідність! Попри наші «післяпомаранчеві» розчарування...

Юлія Володимирівна також утримується будь-що говорити про своє походження. Ніби соромиться своєї матері Людмили Миколаївни Тєлєґіної та свого батька Володимира Абрамовича Ґріґяна. Та залишмо з`ясовувати її походження Дмитрові Чоботу. Нам доволі того, що українського в неї – лише прізвище чоловіка.

Звичайно ж, ЦІЛКОМ СЛУШНЕ ТВЕРДЖЕННЯ, що громадянин України неукраїнського походження може бути більшим українським патріотом, ніж деякі етнічні українці. Але ми – постколоніальна і постгеноцидна нація. А в багатьох націй, які щойно вирвалися з імперії, на перших порах велику вагу в економіці, а відповідно і в політиці, здобувала так звана «компрадорська», тобто зрадницька буржуазія. Особи і групи осіб, для яких національні інтереси нічого не важать. Вони керуються тільки власними – особистими та клановими (родинними) інтересами. І в такому разі переважання людей некорінного походження в політиці, в економіці, в адміністративних структурах є ознакою хворобливого стану нації. Маємо справу з цим явищем у сучасній Україні. Бо нам, етнічним українцям, при розподілі національного багатства дісталася лише популярна пісенька: «Запануємо ми, браття, у своїй сторонці». Ось чому інформація про етнічне походження десятків найбагатших олігархів старанно приховується від нас, «абориґенів».

Погодьтеся, рідко який народ дозволяє собі таку розкіш: у годину загрози власному національному буттю обирати президентом людину чужої національності, чужої культури, байдужу до національних бід (у нашому випадку – того ж Голодомору, наприклад).

Та щоб мене знову не звинуватили в «українському буржуазному націоналізмі», пошлюся на однопартійця Віктора Януковича – Ніколая Яновича Азарова. Цей «парень из Калуги» прибився в Україну в 1984 році. Він принаймні не прикидається українцем. Напередодні виборів 2004 року один журналіст запитав його, чи не збирається і він висуватися в президенти України. Азаров відповів: «Ещё лет 50 президентами Украины должны быть украинцы». Правильно. Років через 50, коли буде стабільний Закон, коли буде тверда Українська Держава, президентом можна буде обрати навіть Барака Обаму – і нічого з Україною не станеться. Я допускаю, що й тепер президентом України може бути не українець родом. Але це має бути людина, яка перейнялася українським національним духом і готова душу й тіло покласти за Україну. І обов`язково – щирий християнин. Бо, як стверджує Євангеліє, "тіло – нічтоже, дух – животворить".

Чи можна визнати Юлію Тимошенко людиною української культури? Сяк-так оволодіти українською лексикою (про фонетику не кажу), раз на п`ять років надіти вишиванку, сказати у Львові «Любі мОї» – і тим покорити Галичину і пів-України… Та це радше нагадує декорацію, політичну технологію. Партія Реґіонів небезпідставно бере Тимошенко на кпини, що та не знає, де народився і вчився Іван Франко. Так ніби їхній Янукович знає… Той поїхав було на Черкащину, де йому підсунули шпаргалку, що родом з Городища Гулак-Артемовський (поет Петро чи композитор Семен – байдуже). То він прочитав: «ҐУЛАҐ-Артьомовскій». ҐУЛАҐ він знає зі власного досвіду, а Артьомовск – це десь поблизу рідного Єнакієвого, де розливають «Шампанське». Про Анну Ахматову-Ахмєтову, про Павла Безпощадного-Безсмертного, про Бабеля-Бебеля, про Стокгольмський договір – Гельсінкський акт усі чули. Про плутанину Косово з Чорногорією теж. Та цей «проФФесор» узагалі поза будь-якою культурою! Це трієчник, який чув, що в цьому слові якась літера подвоюється. Такому школяреві вчителі милостиво ставили трійку. Бо щось же він знає!

Скажіть, хтось їх – Януковича або Тимошенко – бачив в українському театрі, на українській виставі? Вони йдуть хіба на Аллу Пугачову та на футбол. Ото їхня культура. Цікаво, а якою мовою вони аж до самої Трійці плели змову проти України? Напевно, своєю рідною, російською. Бо при тому журналістів не було. Для обох цих кандидатів Україна – не батьківщина, а лише територія і населення, над якими дуже хочеться попанувати.

Недавно говорили, що Януковича можуть обрати Головою Верховної Ради. Якби обрали – усі побачили б рівень його освіти. «Спікер» має тримати в голові безліч інформації і оперативно реаґувати на пропозиції та зміну ситуації. А Янукович же й говорити неспроможний без шпаргалки-суфлера! Підозрюю, що «шпори» йому поки що пише Ганна Герман, яка ледве чи не єдина в Партії Реґіонів володіє українською літературною мовою. Але ж Ганна пообіцяла після перемоги шефа піти з політики. Тоді узаконена «друга державна» стане першою, а українську в наступній каденції можна буде взагалі «упразднить за ненадобностью»…

Може, «ведучі» переконали Януковича, що він переможе в першому турі, чи він сподівається на фальшування, але я впевнений, що він зазнає поразки і на цих виборах. Якщо вибори будуть чесними, то в першому турі він має шанс набрати 25-30% голосів, а в другому турі – матиме 70% проти. Бо має вдвічі більше противників, ніж прихильників. Благочестивий український народ ще раз вкаже нечестивцеві його місце.

Що стосується Юлії Тимошенко, то вона, на мою думку, найбільше перейнята одним – бути на верхівці влади «в цій країні». Що означає «в цій»? Хай би спробувала в якійсь іншій, якої не шкода. Як вона дбає про долю «цієї країни», бачимо вже з цих двох прикладів.

1. Прем`єр-міністр Ю.Тимошенко уклала договір з Росією про купівлю за завищеними цінами непотрібної кількості газу. Росія погрожує вимогою платити і за невибраний газ. А перепродати його іншим державам Україна не має права! Чим будемо розплачуватися? Газовою трубою – цією кровоносною судиною нашої економіки, яка швидко стане не нашою.

2. Тимошенко запевняла нас, що в 2010 році створить контрактову армію – а насправді так урізала фінансування українського війська, що фахівці кажуть про загрозу його втрати. Це щось схоже на Винниченка і Грушевського 1917 року, які взагалі розпустили 3 млн. озброєних українців – і втратили Україну.

Бачачи, що головні претенденти на найвищу посаду не збираються зміцнювати НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ, а готові здаватися на милість Росії, деякі західні політики вже ладні махнути на Україну рукою: хай вона повертається у «сферу інтересів Росії». Ці політики нездатні мислити хоч би на одну каденцію вперед. Ще ж зовсім недавно – упродовж цілого півстоліття! – Росія вимахувала над їхніми дурними головами ядерною голоблею, а вони вже забули науку наймудріших своїх політиків:

“Ампутація України була б для Росії смертельною”. Отто фон-Шенґаузен БІСМАРК, рейсхканцлер Німеччини в 1871 – 1890 рр.

“Без України Російська імперія неможлива”. Збіґнєв БЖЕЗИНСЬКИЙ, державний радник з безпеки при Президенті США в 1977 – 1981 роках, політолог.

Володимир Ілліч УЛЬЯНОВ-ЛЕНІН, голова Совнаркому Росії в 1917 – 1924 рр., знав: “Потерять Украину – потерять голову”.

Щоправда, не знав цього Леонід Данилович КУЧМА, Президент України в 1994 – 2004 рр.: “Росія без України обійдеться, а Україна без Росії – ні”. Але ж він у березні 2002 року самокритично визнав у Нижньовартовську: «Мы, украинцы, немножко с придурью». І: «Президентом я стал совершенно случайно». До речі, будучи депутатом, він писався «русским», а на президента кандидував уже як українець.

Що без українського економічного і людського потенціалу неможливе відродження Росії як великої євразійської імперії, знає і двоглавий «лидер русской нации» Путін-Медвєдєв, тому так поспішає приторочити Україну до своєї «тєлєґі», яка стрімко котиться в прірву. Хоче підживитися українською силою, як це не раз бувало в історії нашої «дружби».

Це Президент і Міністр закордонних справ мусять терпляче нагадувати, що Росія зобов`язалася бути одним із ґарантів нашої безпеки після того, як ми добровільно позбулися ядерної зброї. А ми, звичайні громадяни, маємо право без дипломатичних хитрощів говорити: як Росія ставилася до України 350 останніх років – приблизно так само буде ставитися і в майбутні 35. Короткий період єльцинського лібералізму закінчився. Росія психологічно й ідеологічно готова сьогодні до відновлення імперії. Щоправда, в неї поки «багато амбіції, та мало амуніції». Поки що. А як тільки вона зміцниться українською силою – тоді російські танки стоятимуть не тільки в Будапешті, Празі, Кабулі, але й у Парижі.

Україна без підтримки цивілізованого світу зараз не може захиститися від російських імперіалістичних зазіхань. Маю на увазі не обов`язково окупацію. Росії на першому етапі досить буде, щоб ми залишилися у сфері її впливу. А згодом вона переконає світ і рештки малоросів, що ніяких таких українців як нації, тим паче держави, ніколи не було і бути не може. Звідси геополітичний висновок: якщо Україна не стане членом колективної безпеки НАТО, то її поглине Росія. Цього разу остаточно. Навіть якщо це піде на шкоду її власній стабільності. Та вона не звикла думати про історичну перспективу. І це її історичне прокляття. Понад усе – зберегти «єдіную-недєлімую». Будь-якою ціною.

Тим часом чуємо, як ОПОЛЧИЛИСЯ ПРОТИ НАТО претенденти на булаву Симоненко, Литвин, Тигипко, навіть Тягнибок і Яценюк, які теж бубонять, що це питання для України не актуальне. Мовляв, ми до того не готові, в НАТО нас не чекають. За таку позицію вороги України дорого платять! Вистачає на всі біґ-борди: з пронизливим поглядом Тягнибока чи з невиразними обрисами Яценюка. Обриси є – а виразного національного лиця нема. Тягнибок розраховує здобути голоси на радикальній націоналістичній риториці. І дехто ловиться на цей гачок.

НАТО і Євросоюз – це не лише гарантія незалежності. Це європейський стандарт життя, це високе поцінування особистості. Це відсутність корупції і хабарництва. Це повернення нас як повноправної нації в коло європейських народів.

Тільки сліпий не бачить, що Партія Реґіонів – це проросійська партія. Націлена на те, щоб України в Україні було все менше і менше. Щоб поступово звести Україну до рівня російської провінції. І тому вона свідомо розколює Україну за мовними ознаками, за реґіональними інтересами.

Що Партія Реґіонів категорично проти вступу України в НАТО, знають усі. Але не всі зауважили, як визначилася Юлія Тимошенко 7 березня 2009 року на 45-й Мюнхенській конференції з питань безпеки:
«В мире есть страны, в том числе в том регионе, который я представляю, которые либо не могут, либо не хотят – и это тоже нормально – вступать в НАТО. Все мы эти страны знаем поименно. Очевидный пример – Украина.
Украина 14 лет пытается вступить в НАТО, четко декларируя свои намерения, абсолютно открыто подходя к вопросу сотрудничества с НАТО.
Но есть объективные вещи, которые за 14 лет не дали сделать этот шаг.
Во-первых, это ситуация внутри самой страны, где часть страны хотела бы видеть Украину в НАТО, часть – нет.
Но есть вопросы и более высокого уровня. Это – как воспримет Россия, и как это отразится на взаимодействии и партнерстве Европы и России, если Украина и подобные страны будут двигаться в НАТО».

Розумному досить. Головне для Тимошенко – позиція Росії, а не український національний інтерес.
Отримавши ці позитивні сигнали від Тимошенко і, ймовірно, закріпивши їх таємними домовленостями про взаємну підтримку, Кремль розробив, як він гадає, безпрограшну модель поведінки на українських виборах: одночасно підтримати і Януковича, і Тимошенко. Що Янукович миліший – нема мови, але в крайньому разі годиться і «бариня з косою».
Отже, обрати президентом Януковича чи Тимошенко – це поставити під серйозну загрозу національну незалежність.

З перемогою Януковича та / чи Тимошенко розпочнеться ПЕРЕРОЗПОДІЛ ВЛАСНОСТІ на користь «своїх». Тоді багато хто з «не своїх» підприємців, власників, бізнесменів, банкірів тяжко постраждає. Перерозподіл цей буде здійснюватися найбрутальнішими методами. Наїдуть братки-рекетири – і «Всё будет Донбасс!». Або Дніпропетровськ. Відтак, зі втягуванням України у «сферу інтересів Росії», доведеться ділитися власністю і прибутками зі «старшим братом». Хто не захоче – хай поміркує над долею російського бізнесмена Ходорковського. Зараз у нього багато вільного часу і він багато чого цікавого пише…

Ми пам`ятаємо, що ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ в 1991 році ініціювала національно-демократична частина Верховної Ради УРСР – Народна рада (1/3 депутатів), але Акт про незалежність підтримали майже всі депутати (крім чотирьох). Більшість депутатів тоді були комуністами. Ними керувало не прагнення національного визволення, а бажання зберегти за собою владу в Україні. Відтоді до 2005 року влада перебувала, в основному, в руках тієї самої совєцької номенклатури, яка складалася переважно з людей, далеких від розуміння національних інтересів, а часом і відверто ворожих до України. Це була не національна, а територіальна панівна верства, яка не була носієм національних цінностей і не мала чітких державницьких орієнтирів. Хоча більшість із них українського походження, та вони були надійно русифіковані і психологічно зорієнтовані на російську культуру, а в політиці – на «зорі Кремля». Значна частина їх – неукраїнського походження (в попередніх урядах – Янукович, Тимошенко, Шуфрич, Табачник, Клюєв, Папієв, Кушнарьов), вони народилися поза Україною (Тигипко, Кінах, Цушко, Азаров), формувалися поза українською культурою, а декотрі, живучи в Україні, й не підозрювали про її існування. Деякі з них лише в крайньому випадку вдавалися до «ритуального україноговоріння» – на офіційних імпрезах та перед телекамерами. Вони з труднощами читали, а декотрі досі тяжко потіють, читаючи промови українською мовою (а потім виполіскують від неї рота), мова їхня бідна, їхнє мовлення до смішного неправильне. Декотрі (як-от Тигипко) навіть не вміють по-українському написати своє прізвище. Що ж,

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УПАЛА НА ЇХНІ ГОЛОВИ як стихійне лихо. Вони за незалежність не боролися. А декотрі запекло боролися проти незалежности і тепер раді б її позбутися. А то мусять вивчати або пригадувати мову свого дитинства (як-от Л.Кучма), потреби в якій досі не відчували, тому надійно її забули (бо вона заважала їм робити кар`єру на імперському поприщі). Але далі дитячого мовного рівня неспроможні сягнути – “ум слабоват и здоровье не позволяет” (так казала про свого синочка ґоспожа Простакова з комедії Фонвізіна “Недоросль”). Їм не вистачає слів, тому вдаються до жестів, інтонацій, ідіом. Найчастіше до універсального російського менеджменту – мату і кулака (про ефективність його застосування спитайте в Толстоухова, Тигипка, Табачника. У покійних Кирпи та Кушнарьова вже не спитаєте…).

Філологічна наука визначає таких як напівмовних (російський термін: «полуязычие») У цивілізованих країнах такі люди вважаються ненатуралізованими і до державної служби не допускаються як малограмотні. В Україні ж саме ці ненатуралізовані, малограмотні і є панівною верствою. Уряд Януковича був, по суті, не українським урядом – це була “сборная СССР”: простежмо лишень, хто з його міністрів де народився, хто він за національністю, яка його рідна мова. Якщо Янукович повернеться до влади, то в його уряді свідомих українців зовсім не буде. Хіба кілька малоросів – для декору.

Саме такий – неукраїнський і маріонетковий – уряд був у нас у 20–30-х роках. Точніше, то був не уряд, а окупаційна адміністрація, яка здійснювала волю Москви і привела український народ до голодомору, репресій, до фізичного винищення третини, якщо не половини населення.

ЦЕ ПОКОЛІННЯ ПОСТСОВЄЦЬКИХ, НЕНАТУРАЛІЗОВАНИХ ще не вичерпалося. Воно панує в Україні і хоче передати панування своїм дітям. До речі, про їхніх дітей. Вони іноді з`являються на екранах телевізорів – як правило, російськомовні. Навіть син Литвина і дочка Гриценка. Якщо «державні мужі» не виховують своїх власних дітей українцями, то куди вони поведуть цілу націю? Вони ж самі не вірять у перспективи України, у майбутнє українського народу! Бо що це за народ – без власної культури і мови? Даремно сподіватися, що чужинці або люди, які мають проблеми з національною ідентичністю, будуватимуть Українську Державу. У кожного з них своя національність, але одна спільна ідея – урвати з України якомога більше, затягнути якомога далі, щоб там нажертися. Але така ідея не об`єднує, а роз`єднує. Вони є носіями одвічного Духу Руїни.
Після виборів 2004 року ситуація почала поліпшуватися. Принаймні гуманітарна політика в Україні стала українською. Та Янукович уже обіцяє «вымести грязной метлой» міністрів освіти і культури Івана Вакарчука та Василя Вовкуна – за українізацію освіти і кінотеатрів. Він уже замахується на українську культуру своєю брудною російською мітлою!

У моїй книжці «Світло людей», присвяченій світлим особистостям, яких я зустрічав на своєму життєвому шляху, на с. 126-127 є такі слова: «Дуже не вистачає нам серед політиків СВІТЛИХ ПОЗИТИВНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ. Наразі я знаю одну таку світлу позитивну особистість, яку нема потреби розхвалювати чи, як тепер кажуть, створювати їй імідж. Це Віктор Ющенко. Це природний українець і правдивий християнин. Цей чоловік по своєму народові не потопчеться. Бо це його народ. Україна для нього – це не бізнес, це від серця».

Написано це 2004 року, до виборів. І я на тому стою й нині. Бо це чоловік без лукавства. Це він пробудив нашу історичну пам`ять і нашу національну гідність. Це він зупинив дрейф України в історичне небуття.

Багато хто критикує Ющенка. І я часом теж. За брак твердості та послідовності у здійсненні проголошених принципів і стратеґій. Зокрема, у подоланні корупції, у кадровій політиці. Але на тлі інших кандидатів у президенти, з їхньою багатовекторністю, з їхньою невизначеністю, з їхнім безпринципним популізмом, заграванням з різними електоральними групами – Ющенко залишається твердим і послідовним будівничим цивілізованої, демократичної української держави, де є найважливіші свободи – свобода слова і є свобода вибору. Ющенко – найближчий до нашого національного ідеалу.

Тому вже зараз робімо правильний вибір і переконуймо оточення. Достатньо свідомим українцям (етнічним і політичним) проголосувати за Ющенка – і він увійде в другий тур. У другому ж турі його перемога над Януковичем – поза сумнівом. Бо додадуться мільйони громадян, свідомих свого обов`язку перед Батьківщиною, які ще сумніваються, за кого голосувати. Будьмо мудрими, щоб потім не шкодувати, скитаючись «по соловках, сибірах, магаданах» (В.Стус). І пам`ятаймо: кандидати тимчасові, а наше чисте сумління – воно одне на все життя.

Оглядаймося на Росію. Росія сьогодні повертається у своє природне авторитарно-монархічне русло. В особі Росії нормальну сусідку ми будемо мати ой не скоро. Пригадаймо собі: дізнавшись, що гетьман Богдан Хмельницький збирається вийти з союзу з Московським царством і вступити в союз зі Швецією, москалі послали шпигуна, який отруїв Хмельницького. На смерть. Побачивши, що Віктор Ющенко хоче будувати Українську Державу, їхні спадкоємці отруїли його. Дякуймо Богу, що зберіг нам Ющенка. Це не спроста. Бо його місія ще не виконана. Він має вивести нас із єгипетської (російської) неволі і привести до рідного нашого Європейського дому.

Ми, свідомі громадяни України, остаточно утвердивши свою незалежність, свою суверенну волю щодо Росії, допоможемо і їй вилікуватися від імперських амбіцій. І це відкриє кращу життєву перспективу російському народові.

Василь Овсієнко,
лауреат премії ім. В.Стуса, в`язень сумління


10 листопада 2009 року.

Відповіді

 • 2009.11.12 | 123

  пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

  власний родовід до надцятого коліна, що пояснював би його належну етнічність - як право на висування таких вимог до інших. Завірений 12 сертифікованими українцями, з яким не менше двох третин мають бути нотаріусами, що мають в роду православних священиків. Ну і решта мають мати довідки з церкви, про відвідування принаймні двічі на тиждень.

  І все це було заради переходу на агітпропус вульгаріс, але й тут не втримався щоб не розділити українців на "політичних" та "етнічних". А сам який, га?

  Василь Овсієнко пише:
  > Тому вже зараз робімо правильний вибір і переконуймо оточення. Достатньо свідомим українцям (етнічним і політичним) проголосувати за Ющенка – і він увійде в другий тур. У другому ж турі його перемога над Януковичем – поза сумнівом. Бо додадуться мільйони громадян, свідомих свого обов`язку перед Батьківщиною, які ще сумніваються, за кого голосувати. Будьмо мудрими, щоб потім не шкодувати, скитаючись «по соловках, сибірах, магаданах» (В.Стус). І пам`ятаймо: кандидати тимчасові, а наше чисте сумління – воно одне на все життя.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.12 | Almodovar

   Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

   Пану 123 жаба давить, що в Україні панувати повинні українці? Здається, мова йшла не про те, де народився Азаров і іже з ним, а про те, що він і вся ця щобла свідомо і виключно із огили і презирства до всього українського, проживши скоро 60 років, не споромоглися вивчити ОБОВ'ЯЗКОВУ для держслужбовця державну мову. А в Італії, наприклад? Воно б в парламенті російською теж виступало б???
   А от, якби у Франції в уряді були б виключно англійці, німці та євреї: то французи б раділи і кричали, мовляв, нехай, у нас тут інтернаціоналізЬм?
   Хрєн з ним що прем'єр Тім Ощщенко розмовляє німецько-французським суржиком, міністр економіки Азарофф взагалі англійською, бо французської не знає, а кандидат в Президенти Літ Фінн волає, що Франція повинна узгоджувати всю зовнішню політику виключно з Німеччиною і більше ні з ким.
   По державному радіо (як по "Ері") ввечері в праймтайм йшли б передачі виключно німецького радіо, де викладали б німецьку точку зору на французські події,а Ангела Меркель в бесіді із французським прем'єром обізвала б Саркозі "какой-то мазурік". і прем'єр розреготалась.
   А бундестаг, наприклад, прийняв би рішення, що Ніцца і Лазурний берег - то споконвічна власність Німеччини???? І мер Берліну б в Ніцці закликав би всіх спілкуватися німецькою і приєднуватися до ФРН?

   Питання: Через який проміжок часу почалася б Третя світова????
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.12 | 123

    Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

    Almodovar пише:
    > Пану 123 жаба давить, що в Україні панувати повинні українці?

    просив би зосередитися на тезах автора статті, а не на моїй персоні.

    > Здається, мова йшла не про те, де народився Азаров і іже з ним, а

    Як раз мова йшла про етнічне походження людей.

    > А от, якби у Франції в уряді були б виключно англійці, німці та євреї: то французи б раділи і кричали, мовляв, нехай, у нас тут інтернаціоналізЬм?

    Та може там воно так і є - ані Тягнибок, ані інші фахівці не давали тамтешнім чільникам довідок про чистоту крові. От, наприклад, кажуть, президент Франції - єврей. Не знаю чи радіють з цього приводу французи - обрали й обрали.

    > Хрєн з ним що прем'єр Тім Ощщенко розмовляє німецько-французським суржиком, міністр економіки Азарофф взагалі англійською, бо французської не знає, а кандидат в Президенти Літ Фінн волає, що Франція повинна узгоджувати всю зовнішню політику виключно з Німеччиною і більше ні з ким.
    > По державному радіо (як по "Ері") ввечері в праймтайм йшли б передачі виключно німецького радіо, де викладали б німецьку точку зору на французські події,а Ангела Меркель в бесіді із французським прем'єром обізвала б Саркозі "какой-то мазурік". і прем'єр розреготалась.
    > А бундестаг, наприклад, прийняв би рішення, що Ніцца і Лазурний берег - то споконвічна власність Німеччини???? І мер Берліну б в Ніцці закликав би всіх спілкуватися німецькою і приєднуватися до ФРН?
    >
    > Питання: Через який проміжок часу почалася б Третя світова????

    Дуже цікаві аналогії, але мене в статті зацікавили наполегливі акценти автора саме на етнічній приналежності людей. Тому я і поставив як на мене логічне, за таких обставин, питання.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.12 | OlalaZhm

     Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

     123 пише:
     От, наприклад, кажуть, президент Франції - єврей. Не знаю чи радіють з цього приводу французи - обрали й обрали.
     ______________________________________

     Саркозі - француз, а єврекєм стане тоді, коли вимагатиме у Франції 2 державної мови - євреської (ідіш, чи шо)

     А для Вас, виявляється, етнічне забарвлення крові також має значення? Ви таки звертаєте на це увагу? :) (останнє речення - жарт)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.12 | 123

      Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

      OlalaZhm пише:
      > 123 пише:
      > От, наприклад, кажуть, президент Франції - єврей. Не знаю чи радіють з цього приводу французи - обрали й обрали.
      > ______________________________________
      >
      > Саркозі - француз, а єврекєм стане тоді, коли вимагатиме у Франції 2 державної мови - євреської (ідіш, чи шо)

      Овсієнко вимагав би довідки, як випливає з його статті.

      > А для Вас, виявляється, етнічне забарвлення крові також має значення? Ви таки звертаєте на це увагу? :) (останнє речення - жарт)

      Мусив відповісти на питання :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.12 | АБВГ

       Саркозі всім життям довів, що він - француз. А того араба, що

       живучи в Франції працював на Аль-Каїду - депортували.
       У нас би той араб балотувався з керівників фракції парламенту в президенти.
       ...
       Царі чи дворяни не приховували свій родовід. І пишалися ним.
       Бо всі наочно бачили, що вони - російські царі і російські дворяни!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.11.12 | Kulish

        Re: Саркозі всім життям довів, що він - француз. А того араба, що

        "Царі чи дворяни не приховували свій родовід. І пишалися ним.
        Бо всі наочно бачили, що вони - російські царі і російські дворяни!" - німецького або татарського походження.
    • 2009.11.12 | BROTHER

     123 не розуміє різниці між місцем народження і національністю

     Nicolas Sarkozy, Born 28 January 1955 (1955-01-28) (age 54)
     Paris, France: http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy . Саркозі народився у Парижі.

     У президента України має бути одна Батьківщина - Україна, де він народився, незалежно від національності.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.12 | 123

      думаєте, Овсієнко вважає Тимошенко чи Януковича неукраїнцями за

      місцем народження?

      Думаєте, він не знає де вони народилися? :)

      BROTHER пише:
      > Nicolas Sarkozy, Born 28 January 1955 (1955-01-28) (age 54)
      > Paris, France: http://en.wikipedia.org/wiki/Nicolas_Sarkozy . Саркозі народився у Парижі.
      >
      > У президента України має бути одна Батьківщина - Україна, де він народився, незалежно від національності.

      Поясніть це не мені, а пану Овсієнко, який цікавиться зовсім не місцем народження, а саме "національністю".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.12 | BROTHER

       Овсієнко я зрозумів - він пише маячню, шо після 50 років?

       За такої шаленої протидії, яку ми маємо зараз, 50 років - ніщо.
  • 2009.11.12 | АБВГ

   Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

   Ви праві. Саме тому, що всі країни будуються за Вашими космополітичними рецептами, в уряді СССР була третина мусульман, а в уряді Росії зараз переважна більшість - неросіяни,ба, там засідають зараз в основному політики, що не володіють російською мовою і приїхали в Росію зрілими людьми.
   Ваша думка дуже глибока і якісна.
   Якісно проімперська.
   ...
   А дідусь Адольф чисто з альтруїзму мріяв заселити Україну двадцятьма мільйонами німців. Щоб пиво навчили варити. ;(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.12 | 123

    Re: пан автор з такими заявками мав би сам додати до статті

    АБВГ пише:
    > Ви праві. Саме тому, що всі країни будуються за Вашими космополітичними рецептами, в уряді СССР була третина мусульман, а в
    > уряді Росії зараз переважна більшість - неросіяни,ба, там засідають зараз в основному політики, що не володіють російською мовою і приїхали в Росію зрілими людьми.

    Це типу іронія? :)

    > Ваша думка дуже глибока і якісна.

    навпаки, проста як три копійки: вимагаєш від інших чистоти крові - поклади на стол власну довідку.

    > Якісно проімперська.
    > ...
    > А дідусь Адольф чисто з альтруїзму мріяв заселити Україну двадцятьма мільйонами німців. Щоб пиво навчили варити. ;(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.12 | АБВГ

     Комуністи передали владу в Україні своїй п"ятій колоні

     от вона і діє.
     Без всяких довідок.
     Влада, майно, масмедії - в основному в руках п"ятої колони.
     І її не руш, бо довідки не маєш на право те робити.
     ...
     Ви в курсі, як і з кого формувався уряд Придністров"я? них майже всі - не місцеві. Багато "прибалтів". Що прибули в 1991. :)
     Україну ведуть в те ж місце переформатування.
  • 2009.11.12 | Мартинюк

   Напевно Овсієнко вважає себе політичним українцем

   А тому не бачить потреби у наведенні родоводу :).
   Бо скажімо якби зараз би серед кандидатів не було Ющенка, а був би скажімо Єхануров , то би я голосував за нього, бо вважаю його набагато більш "політичнішим українцем", аніж скажімо Тягнибока чи колишнього комсомольця Васю Противсіха.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.12 | 123

    та він не партійний квиток кличе показати, а метрику

   • 2009.11.16 | miner

    Re: +500

    Мартинюк пише:
    > якби зараз би серед кандидатів не було Ющенка, а був би скажімо Єхануров , то би я голосував за нього, бо вважаю його набагато більш "політичнішим українцем", аніж скажімо Тягнибока

    я теж чомусь так відчуваю )
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.16 | 123

     Re: +500

     miner пише:
     > Мартинюк пише:
     > > якби зараз би серед кандидатів не було Ющенка, а був би скажімо Єхануров , то би я голосував за нього, бо вважаю його набагато більш "політичнішим українцем", аніж скажімо Тягнибока
     >
     > я теж чомусь так відчуваю )

     Я вас (обох, тобто) добре розумію і підтримую - але саме тому і наголошую: крітеріям пана Овсієнка той самий Єхануров - не відповідає. Бо має бути етнічний українець, а не "політичний".
  • 2009.11.12 | Mykola_2007

   Якщо Ви надасте хочаб до першого коліна, то щиро здивуюся.

   А так я не здивований :).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.13 | 123

    Не сподівайтеся, не випаде Вам мати мене за чиновника Вашого

    Так що свої та пана Овсієнка пропозиції щось Вам інтимненьке показати звертайтеся до когось іншого, може вони й покажуть :)
  • 2009.11.16 | observеr

   відомому політв'язню Василю Овсієнко не варто надавати жодних

   доказів. хоча б щоб бісер не метати...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.24 | 123

    кожен сам себе оцінює

    observеr пише:
    > доказів. хоча б щоб бісер не метати...

    як Вам не потрібні докази - то й не просіть :)

    оскільки я, на відміну від Вас, не бачу зв*язку між відомістю, ув*язненістю та українським етнічним походженням - то прошу.
 • 2009.11.12 | АБВГ

  Кожна жива істота захищає своє поживне середовище

  Кожний біологічний і соціальний вид захищає свій ареал. Ареал бувшого хомо совєтікуса, призначеного мільйонером - та система, що це зробила. Він іншого не знає і буде битися до смерті за закрите суспільство зі своїм паном на чолі.
  Той мільйонер, кого виростив вільний ринок і конкуренція, буде битись вже за них.
  І яке співвідношення в Україні перших і других?
  Тому Ющенко і виглядає в масмедіях таким одиноким лицарем західних цінностей. А "простий" народ почитує, поглядує, поголосовує...
 • 2009.11.12 | Kulish

  Re: Не буде з хама пана

  Сказано правильно! Але замість "не вміють по-українському написати своє прізвище" треба писати: "не вміють написати своє прізвище українською".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.12 | АБВГ

   У євреїв є така самоідентифікація "наші"

   Вони вам і пояснять популярно, як відрізняють "наших" від "ненаших" без паспорту, довідки, шуму і пилу!
  • 2009.11.12 | 123

   ги-ги

   Kulish пише:
   > Сказано правильно! Але замість "не вміють по-українському написати своє прізвище" треба писати: "не вміють написати своє прізвище українською".
 • 2009.11.12 | Микола Гудкович

  Нарешті я дізнаюся!

  Василь Овсієнко пише:
  > або Ще років 50 президентами України мають бути українці

  Як відрізнити українця з-поміж інших? Які є риси, притаманні виключно українцям?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.11.12 | Арій.

  Правильна стаття - неправильний висновок.

  Адже всі негаразди, про які писано в статті - за 5 років президентства Ющенка - тільки погіршилися.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.12 | BROTHER

   Москва винна, а не Ющенко винний

   Арій. пише:
   > Адже всі негаразди, про які писано в статті - за 5 років президентства Ющенка - тільки погіршилися.
   ********************************************************

   Якби не Москва - на другому президентстві Ющенка ми були б у Європі, а на першому у НАТО.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.12 | Альберт

    От же клятІ москалі!!!!!! І тут все зпаскудили!!!!

    Слухайте - Ви сповна розуму, чи відома не всі ще зібрались? 8)))

    Ми для чого, вибачте, за Ющенка д..у дерли?? Щоб він вимахував, що кляті москалі такі сильні, не дай Боже? Чи щоб він вирішив цю проблему?

    Слухайте - може Янук і манкурт, але якщо буде вибір поміж Юлєю, Ющенком і Януком, я би обрав Янука, він (та простить мене Боже) менш брутальне лайно, аніж Юля, і трошки частіше дотримуєтся своїх слів, не так, як суперхрістиянін!!! Він (я зараз скажу те, що знає кожен, але не всі мають мужність це визнати) чесніший за двох інших. І в нього менше потреби брехати буде, є така слабка-слабка надійка.

    Єдине, що я розумного тепер можу зробити для своєї країни, це взагалі не звернути уваги на ці вибори, ніби їх не буде, і президента того президентом не вважатиму - от і все, що я можу зробити.
   • 2009.11.13 | Арій.

    Та мені глибоко по барабану Європа й НАТО

    , я ж не там живу - а у нас. А от те, що реальна влада (політична, фінансова, інформаційна) в Україні як була, так і залишилася НЕ в Українців, а в українофобської банди - оце і є "заслуга" Ющенка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.13 | Д. А.

     Re: Та мені глибоко по барабану Європа й НАТО

     Арій. пише:
     > , я ж не там живу - а у нас. А от те, що реальна влада (політична, фінансова, інформаційна) в Україні як була, так і залишилася НЕ в Українців, а в українофобської банди - оце і є "заслуга" Ющенка.

     То це Ющенко обрав для українців цю банду на двох поспіль виборах, чи все ж вони самі зробили такий вибір?
 • 2009.11.12 | _P.M._

  в`язень сумління, кажете ..

  Тож боїтеся, що нечестивці Україну «на двох» поділять. Й для решти нічого не залишиться ..
  Чистим сумлінням значиться, владу будемо завоювувати. Так вона ж від Бога.


  Василь Овсієнко пише:
  > Тепер вони так понакручували «рейтинґи», що ми, українці, стоїмо ошелешені: то це з-поміж оцих двох нечестивих змовників, та ще й неукраїнців, ми маємо обирати собі президента? А вони потім поділять Україну «на двох»? Не знаю, як кому, а мені не треба такого вибору.
  > Василь Овсієнко,
  > лауреат премії ім. В.Стуса, в`язень сумління
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.12 | starlessblack

   Влада має бути від людей, а не від Бога.

   Влада від Бога - це на 800 км на північний схід.
 • 2009.11.12 | Pianist

  Re: Не буде з хама пана

  Вельмишановний пане Василю, Віктор Ющенко буде Президентом!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.13 | Oza

   Re: Не буде з хама пана

   Из двух Вить и Юли, конечно, Ющенко гораздо более украинец и радетель украинского в Украине. Но насколько он слаб и беспомощен там, где надо строить державу, мы уже увидели. Поэтому любой, включая Ющенко, из этих трех кандидатов - проигрышный для Украины президент.
   Выбирайте других, иначе еще не раз будем выбирать между Витями и Юлей! Между сортами лайна.
   На мой взгляд, выдвинутым критериям для президента в статье отвечает Гриценко. Которого специально называют непроходным для того, чтобы мы с вами за него не вздумали голосовать. А судьи кто? Те, кто устанавливает нам - кто проходной, кто непроходной? Вот те самые манкурты, что работают на избирательные штабы "проходных". Не позволяйте диктовать вам условия вашего выбора, хватит того, что стать кандидатом можно только имея в кармане 2,5 млн грн. Для кандидата Гриценко эти деньги собрали люди со всей Украины, а сейчас собрали еще более 1 млн на избирательную кампанию. Нас много - тех, кто не поддался зомбированию "проходных".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.13 | Д. А.

    А з дурня - Президента

    Oza пише:
    >
    > На мой взгляд, выдвинутым критериям для президента в статье отвечает Гриценко. Которого специально называют непроходным для того, чтобы мы с вами за него не вздумали голосовать. А судьи кто? Те, кто устанавливает нам - кто проходной, кто непроходной?

    Непрохідним себе назвав сам Гриценко. Ніхто інший його так не називав.
    Якщо він це зробив для того, "чтобы мы с вами за него не вздумали голосовать", то нехай потім і не дивується...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.16 | Oza

     Re: А з дурня - Президента

     Вы не правы. Ищите первоисточники и будете знать правду, прежде чем обзывать достойного человека дурнем.
     Из интервью Гриценко в Главреде:
     "— А як виникла ідея «Першого непрохідного»? Насправді вона викликає, скажімо так, дуже різні відчуття.
     — Це було ще в липні місяці, коли я дав інтерв’ю. Одне видання взяло в мене інтерв’ю як у людини, яка ще не була кандидатом, і вони мені зателефонували і сказали: ми хочемо назвати інтерв’ю ось таким чином. Я був тоді у відпустці в Туреччині, і якось так сприйняв… Але вони мені сказали, що це рішення всіх, хто працював в редакції над цим. Я кажу – що ж, якщо це ваше спільне рішення, то вперед.
     — Але це не дуже вдалий лозунг.
     — А це як на це подивитися. Насправді, він викликає в людей різне сприйняття. Дехто каже, що раз він сам себе називає непрохідним, то навіщо ж він іде. Але я людина сильна, я не боюся ставити питання так, як воно звучить. І нехай люди подумають: з одного боку, він перший, до нього немає претензій, він нормально працював на всіх попередніх посадах, в нього достатня освіта, достатнє стратегічне мислення, достатньо розумних пропозицій, підкріплених результатами. Чому ж він непрохідний? І чи тих, кого слід, ми вважаємо «прохідними»?"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.11.16 | Д. А.

      Re: А з дурня - Президента

      Oza пише:
      > Вы не правы. Ищите первоисточники и будете знать правду, прежде чем обзывать достойного человека дурнем.

      Я читав і слухав не одне і не два інтерв"ю (і не лише інтерв"ю, а й виступи) Гриценка, і саме з них виніс переконання, що він більше скидається на дурня, аніж на достойну людину.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.11.17 | Oza

       Re: А з дурня - Президента

       Судя по тому, что несмотря на рассказ Гриценко о том, как появилось определение "непроходной", Вы ему не поверили и решили, что он сам себя так назвал для пущего словца, то Вы свое отношение к Гриценко построили не на фактах, а на личном неприятии. Что ж, выбирайте красивых и велеречивых, не пожалеть бы потом.
 • 2009.11.12 | ziggy_freud

  хочеш бути паном - будь ним

  рецепт, випробуваний німецьким та польским націоналізмом. Хто скаже, що в німців чи поляків неправильні держави? Персонально Янукович мав шанс, чи навіть декілька, довести свою адекватність та потрібність на високих посадах. Але як ним скористався? М*яко кажучи, посередньо.

  суб*єктивне: я вже жив в державі декларативної голозадої рівноправності. Де можна було періодично побачити "рівніших за інших", або ж номенклатуру. Хоч з ідейних міркувань, а хоч і суто естетичних, назад у Совіти повертатись відмовляюсь.
 • 2009.11.12 | voyageur

  Пане Овсієнко, навіщо йти на цей форум, де

  вас незрозуміють, обсміють, обплюють. Крім кількох людей.
 • 2009.11.12 | BROTHER

  Не 50 наступних років, а завжди

  http://en.wikipedia.org/wiki/President_of_the_United_States#Eligibility

  Eligibility

  Article II, Section 1, Clause 5 of the Constitution sets the principal qualifications one must meet to be eligible to the office of President. A President must:

  be a natural born citizen of the United States;[6]
  be at least thirty-five years old;
  have been a permanent resident in the United States for at least fourteen years.
  A person who meets the above qualifications is still disqualified from holding the office of President under any of the following conditions:

  Under the Twenty-second Amendment, no eligible person can be elected President more than twice. The Twenty-second Amendment also specifies that if any eligible person who serves as President or Acting President for more than two years of a term for which some other eligible person was elected President, then the former can only be elected President once. Scholars disagree whether anyone no longer eligible to be elected President could be elected Vice President, pursuant to the qualifications set out under the Twelfth Amendment.[7]
  Under Article I, Section 3, Clause 7, the Senate has the option, upon conviction, of disqualifying convicted individuals from holding other federal offices, including the Presidency.[8]
  Under Section 3 of the Fourteenth Amendment, the Constitution prohibits an otherwise eligible person from becoming President if that person swore an oath to support the Constitution, and later rebelled against the United States. However, the Congress, by a two-thirds vote of each house, can remove the disqualification.
  ***************************************************

  Це з Вікі про вимоги до президента США: be a natural born citizen of the United States - означає, президент має бути громадянином США за місцем народження, тобто ніхто, хто був народжений за межами США, будь що, навіть, якщо ця людина здобула американське громадянство ще у яслах, не може стати президентом Америки. Наприклад: Арнольд може бути губернатором Каліфорнії, а от президентом США - не може.

  Кого ми соромимось? Про заборону на президенство для народжених за межами України, а також для подвійних (доречи, зараз нелегальних) громадян я казав ще у 2004 році. Але, нажаль, не всі мене зрозуміли, а дехто і не почув.
 • 2009.11.12 | Альберт

  Точно. Не буде.

  Доведено Ющенком.
 • 2009.11.12 | Лідія

  Re: Не буде з хама пана

  Дякую п.Овсієнко за прекрасну статтю.
  Основні положення (щодо кандидата в презіденти) чітко виписані. Вибір за українцямі. Дай Боже розуму народові.
  Для "совка" вибір завжди справа нелегка. От і чипляються до слів "українець", "українский", "мова" і т.і. Чому, бо дивляться на Північ. Свою державу треба самим будувати.

  Ще раз дякую за добре слово, пане Василю.
  Наснаги та здоров"я.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.13 | 123

   Re: Не буде з хама пана

   Лідія пише:
   > Дякую п.Овсієнко за прекрасну статтю.
   > Основні положення (щодо кандидата в презіденти) чітко виписані. Вибір за українцямі. Дай Боже розуму народові.
   > Для "совка" вибір завжди справа нелегка. От і чипляються до слів "українець", "українский", "мова" і т.і. Чому, бо дивляться на Північ.

   Я чіпляюсь до слова "етнічний". Літери доволі відмінні, дивно що Ви сплутали.

   > Свою державу треба самим будувати.

   Добре що нарешті пан Овсієнко пробудив у Вас цю ідею. Сподіваюсь, з завтрашніго дня Ви й почнете цю роботу :)
 • 2009.11.13 | selu

  Гарна стаття, але

  для тих, які знають, що вони українці. Для тих, хто питає кого вважати українцем, тут забагато ідей.
 • 2009.11.19 | grig

  Re: Не буде з хама пана

  Хороша стаття,
  лиш забагато слів і честі для пройдисвітів від влади.
  "Ющенко – найближчий до нашого національного ідеалу."
  Правильніше - просто
  "ближчий ".
  На жаль.
  І в 2-му турі прийдеться,на жаль,голосувати за нього.
  Бо ті,що "найближчі", відтіснені на задній план.
 • 2009.11.23 | Оксана М.

  Re: Не буде з хама пана

  У нас дуже багато "розумників". Краще показали б свою мудрість підчас виборів. Стаття В.Овсієнка чудова і щиро дякуємо за неї.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.24 | 123

   Точно підмітили проблему!

   Оксана М. пише:
   > У нас дуже багато "розумників".

   Оце дійсно горе. Ні щоб усі "в ногу" - і співати "пісні батьків, дідів" (с) "Червона фіра", Брати Гадюкіни. Оце було б щастя.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua