МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гаплик року. ВАСУ зупиняє роботу через нефінансування

11/12/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Повідомлення на сайті Вищого адміністративного суду України

ВАСУ НЕ МОЖЕ ЗДІЙСНЮВАТИ СУДОЧИНСТВО ЧЕРЕЗ ВІДСУТНІСТЬ ФІНАНСУВАННЯ

У зв’язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків Вищий адміністративний суд України змушений зупинити свою роботу.

Слід зазначити, що лише у 2009 році до суду надійшло більше 50 тис. касаційних скарг, здійснено касаційний перегляд у 25 тис. справ. Щоденно Вищим адміністративним судом України відправляється близько 3 тис. одиниць кореспонденції (ухвал, постанов, судових справ, повісток-повідомлень тощо) і затримання її відправлення навіть на один день створює серйозні проблеми із розглядом скарг та призводить до порушення процесуальних строків.

До сьогоднішнього дня Вищий адмінсуд здійснював відправлення поштової кореспонденції в борг. Проте зараз «Укрпошта» відмовляється надавати свої послуги у зв’язку із заборгованістю. За жовтень вона складає близько 62 тис. грн.

Cитуація із фінансуванням усіх адміністративних судів є критичною, про що керівництво ВАСУ та органи суддівського самоврядування неодноразово повідомляли Президента України, Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України. У цьому році таких звернень було близько тридцяти, проте становище з фінансуванням так і не змінилося.

У той час коли в Україні розпочався виборчий процес, де адміністративним судам процесуальним кодексом відведено надзвичайно важливу роль, суди не мають коштів навіть на відправлення поштової кореспонденції. Нагадаємо, що саме Вищий адміністративний суд України, відповідно до частини 11 статті 176 Кодексу адміністративного судочинства України, під час виборів Президента України виступатиме в якості суду першої і останньої інстанції у випадку оскарження їх результатів.


http://bit.ly/3DECDf

***

Примітка: так, можливо ВАСУ, роблячи такий крок у перспективі виборів і судових герців кандидатів (стрілок, тьорок тощо), дещо "шантажує". Але ця обставина - нічого не варта дещиця у порівнянні з тим, як "вона, він, вони, воно" разом та окремо "працюють", упосліджуючи правосуддя в Україні не лише демонстративним чханням на право, але і жебрацтвом.


Олександр Северин

Відповіді

 • 2009.11.12 | Юрій Шеляженко

  Необхідна громадська підтримка.

  Треба висловити протест бюрократам, які знищують дієвий механізм боротьби проти відписок і процедурних порушень в Україні.

  Можливо, заснувати благодійний фонд з метою підтримки адміністративного правосуддя і почати збір коштів.

  Потрібні чіткі заяви громадських організацій та акції прямої дії.

  Також, гадаю, слід підтримати голову Окружного адміністративного суду м. Києва Олега Бачуна, на якого чиниться безпрецедентно тупий політичний тиск за безпосередньої участі кучміста Медведчука.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua