МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Марія Чашка: Соціально незахищена Україна втомилася від черг

11/13/2009 | Ірина Слободян
13 листопада 2009 року в Тернопільській обласній раді відбулося чергове засідання постійної депутатської комісії з питань соціальної політики та праці, міграції, у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів. Комісія, яка у більшості своїй складається із представників ВО „Свобода", постійно розглядає звернення від соціально незахищених верств населення, інвалідів та громадських організацій з проханнями про допомогу.

Одним із питань, розглянутих депутатами-членами комісії, стало звернення від громадської організації „Молодіжний Рух Інвалідів". У своєму зверненні організація просить обласну раду посприяти включенню однієї з членкинь „Молодіжного Руху Інвалідів" до програми „Доступне житло".

Наразі ця жінка уже стоїть у черзі на пільгове кредитування будівництва житла у Тернопільській міській раді. Однак кошти на це кредитування практично не надходять, а черга давно завмерла в очікуванні „кращих часів".

Ситуацію прокоментувала голова комісії з питань соціальної політики Марія Чашка:

„Соціально незахищена Україна втомилася стояти в чергах на хліб, житло, медичні послуги, інші життєво важливі речі. Наслідком політики геноциду українців, яку влаштувала сьогоднішня влада, для нас є величезна кількість звернень, прохань про допомогу від окремих жителів Тернопілля та від цілих громад.

Неодноразово до нас звертаються тернополяни, рідні та близькі яких померли закордоном і вони не мають змоги навіть перевезти тіло на батьківщину. Ми намагаємося допомогти кожному, однак проблема на загальнодержавному рівні залишається невирішеною. І сьогодні молодь не знаходить іншого виходу, ніж поїхати закордон у пошуках заробітку.

Зупинити неконтрольовану міграцію, яка висмоктує з України всі соки, дати можливість людям самим заробити на житло та інші блага, замість вистоювати в довжелезних чергах, цих „пережитках комуністичного зубожіння" – ось чим повинне займатися керівництво держави. Таку позицію відстоює Всеукраїнське об’єднання „Свобода" у своїх програмових документах та щоденній праці на благо української нації".

Довідка. Відповідно до нової концепції вирішення житлових проблем, визначеної Указом "Про заходи щодо будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом" від 8 листопада 2007 року, держава надасть одноразову грошову допомогу громадянину (розмір може складати близько 30% вартості житла) для першочергового внеску, а дві третини всієї суми має оплачувати безпосередньо замовник (з власних та кредитних ресурсів).

Поряд із одними з найвищих показників в державі щодо капіталовкладень у житлове будівництво на душу населення, в Тернопільській області складною залишається ситуація щодо забезпечення житлом соціально-незахищених та пільгових категорій населення. Станом на 1 січня 2009 року у черзі на покращення житлових умов в області перебуває 22 672 сім’ї та самотніх осіб.

Відповіді

 • 2009.11.13 | OlalaZhm

  Можливо, я егоїстка, але як мене задовбали ці малозахищені...

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.13 | Max

   Re: Можливо, я егоїстка, але як мене задовбали ці малозахищені...

   Як я пані розумію...

   До речі, судячи з розміру отриманої допомоги, найбільш малозабезпеченим в Україні є В.Янукович. :lol:
 • 2009.11.13 | Max

  То солодке слово "халява"

  Совок у всій його непривабливості.

  А голова комісії з роздачі халяви Марія Ложка Чашка то теж від "Свободи"? Якщо так, то "Свобода" мене розчарувала: те, що там викладено зі слів М.Ч., то вже не якісь ліво-популістичні "закоси", то соціялізм вищої проби.
 • 2009.11.14 | Koala

  Може, Марії Чашці варто вивчити українську, для початку?

  Ірина Слободян пише:
  > Неодноразово до нас звертаються тернополяни, рідні та близькі яких померли закордоном і вони не мають змоги навіть перевезти тіло на батьківщину. Ми намагаємося допомогти кожному, однак проблема на загальнодержавному рівні залишається невирішеною. І сьогодні молодь не знаходить іншого виходу, ніж поїхати закордон у пошуках заробітку.
 • 2009.11.14 | miner

  Марія Чашка-Петрі: Україна втомилася від закоротких черг

  лента за лентою набої подавай
  і буде всенародний кошерненький кавай


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua