МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Стаття Макарова на УТ. Мова, як бар"єр для дезінформації. (л)

11/14/2009 | Pavlo
"Чинник мови для телебачення в Україні станом на 2009 рік – центральний не лише з точки зору форми, а й змісту. Жоден інший показник не може забезпечити якщо не домінування, то хоча б гідного спротиву інформаційній експансії з-за кордону. Поки що мізки співвітчизників засмічуються не лише естетикою на рівні білизни московської попси, не лише куцим емоційним світом «Ранеток», не лише потужним духопідйомним пафосом «Десантури», а й спеціально профінансованими документальними фільмами про велич Росії та підступність Заходу. Все це за мовчазної згоди, якщо не потурання влади."

http://www.ut.net.ua/art/164/0/3236/
=================================================================
Я все тримався тої думки, що розвиток українського мовного простору захистить від московської експансії значно ефективніше, ніж парасолька НАТО чи гарантії безпеки від всіх країн світу.

Відповіді

 • 2009.11.14 | Адвокат ...

  Маєте рацію. Мова,-- потужній елемент імунітету нації.

  А імунітет Українській Нації зара,-- конче потрібен. Адже ж вірус московщини лютує, віруси кацапщини та хохлізму ахтивно му допомагають нищити геть усе суще українське.

  А тутки ще,-- і "свинячий" грип...
 • 2009.11.14 | ziggy_freud

  в чому Макаров правий

  частка -язичного продукту надто велика як для країни, де етнічних росіян менше 20%. І щодо титрів, як їх користують зараз, Макаров правий. Телевізійний канал, де переважає імпорт з однієї країни, має сплачувати інакші податки, ніж канал з переважно українським продуктом. І навіть канал, де імпорт збалансовано.

  Воля Кейбл в деяких місцевостях є фактично монопольним провайдером ТБ та інтернету. В кожній київський поштовій скринці лежить мінімум один конверт від Волі. Фактично контора контролюється тими самими людьми, що й МТС. Іноземного провайдера-монополіста в Україні бути не має. Як продати їм ще й Укртелеком, буде нам повний 3,14ць.

  В серіалах і навіть фільмах повно нахабного агресивного продакт плейсменту - від "русской ідєі" до мобільних провайдерів. При тому знаходяться ідіоти, які регулярно платять гроші, щоб це дивитись.

  в чому Макаров не правий. Україномовність продукту сама по собі навряд є гарантією його якості. Хай іноді будуть титри. На гарному кіно мовою оригіналу. З 30 чи 40 різних країн. Колись я майже щовечора з задоволенням дивився ТV-1000, тільки фільми мовою оригіналу, майже без реклами. Я ніхачу сматрєть їх на русском. І, чьто ісчо важнєє, ніхачу матєріально памагать людЯм с Масфільма. Продублювати все це нереально. Озвучити на коліні гнусавими голосами - тільки зіпсувати. Тому українських титрів в цьому випадку достатньо
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.15 | rais

   Бар'єр !

   Шановне панство зачепило невеличку частку важливої проблеми використання державних стратегічних ресурсів. До яких доречі входить не лише мовний, інформаційний, мультімедійний але й радіочастотний простір України. Україна нажаль не контролює цей стратегічний ресурс саме через те, що в Україні не відбулося системних змін. Під дерибан та корупцію лагідно маскуються ворожі інтереси. В державі всі останні 18 років наполегливо і відверто працює ВОНА - п'ята колона.
 • 2009.11.15 | один_козак

  Гарно веде розмову. Втім, як завжди :)

 • 2009.11.15 | Мірко

  Як не скріпимо кордон мовою то скропимо кров'ю

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.15 | Анатоль

   Щодо крові Ви великий оптиміст. Ну хіба 300 студентів знайдуться

  • 2009.11.16 | rais

   Re: Як не скріпимо кордон мовою то скропимо кров'ю

   Нажаль, навіть фізичний кордон з Росією не узгоджений...
   Я вже не кажу про відсутність бар'єру щодо впливу на підсвідомість населення України. ВОНА працює...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.11.16 | MV

    Re

    >Я вже не кажу про відсутність бар'єру щодо впливу на підсвідомість населення України. ВОНА працює...

    нема таміфлю - ВОНА винувата, є таміфлю - ВОНА винувата.
    хто там всравсь насправді?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.17 | rais

     Вона - це п'ята колона. А ви про кого?

 • 2009.11.15 | GreyWraith

  Re: Стаття Макарова на УТ. Мова, як бар"єр для дезінформації. (л)

  Pavlo пише:
  Поки що мізки співвітчизників засмічуються не лише естетикою на рівні білизни московської попси, не лише куцим емоційним світом «Ранеток», не лише потужним духопідйомним пафосом «Десантури», а й спеціально профінансованими документальними фільмами про велич Росії та підступність Заходу.
  Зауважу, що російську мову не гірше за нас знають і в країнах Балтії, але ця інфекція до них пристає незрівнянно менше. Значить, справа не у мові, а у чомусь іншими. (а закликами до прямої заборони ми прямо визнаємо власне безсилля і потураємо демагогії русофілів про неконкурентноздатність української мови ;) ).

  Все це за мовчазної згоди, якщо не потурання влади."
  Які кроки влади, на думку автора, мають запобігти цій халепі?

  Я все тримався тої думки, що розвиток українського мовного простору захистить від московської експансії значно ефективніше, ніж парасолька НАТО чи гарантії безпеки від всіх країн світу.
  Згоден. А для розвитку цього самого простору треба банальні українські гроші: на українське або хоча б дубльоване українською мовою кіно, на українську літературу, на українську музику на українську періодику. І бойкот нашими грошима неукраїнського.

  Зрозуміймо одне: наші гроші - це наша влада. І могутність цієї нашої влади різні продавці російської тухлятини добре знають і панічно бояться...

  P.S. Зверніть увагу: поступові наклепи русофілів на козаків почалися тільки після того, як український піпл ЗНЕНАЦЬКА виявився дорослішим, ніж розраховували, і не зохавав "Тарас Бульбу" в дусі "Хайль, Путін!" :)
 • 2009.11.17 | kom8407

  Re: Стаття Макарова на УТ. Мова, як бар"єр для дезінформації. (л)

  На українській мові дезінформації не існує. Українська мова в цьому відношенні є винятком. Звучить так само, як "поменяли советского разведчика на американского шпиона".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.17 | GreyWraith

   Чому не існує? Ви ж саме українською мовою дезінформуєте.



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua