МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обама вважає навмисною політику Сталіна щодо Голодомору

11/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У п'ятницю на офіційному сайті американського президента з'явилась письмова заява з приводу 76-х роковин Голодомору в Україні.

"76 років тому мільйони невинних українців - чоловіків, жінок та дітей - були заморені голодом в результаті навмисної політики режиму Йосипа Сталіна", - сказано у заяві.

"Завтра ми збиремось разом - американці українського походження та всі американці, - щоб згадати ці трагічні події та вшанувати пам'ять численних жертв", - пише американський президент.

"З 1932 по 1933 роки український народ жахливо страждав в часи того явища, яке стало відомим як Голодомор - "смерть від голоду" - у зв'язку з тим, що сталінський режим конфіскував урожай та сільськогосподарські господарства у всій Україні. Українці могли б прогодовувати себе і врятувати мільйони життів, якби їм це дозволили", - вважає Барак Обама.

"Оскільки ми пам'ятаємо про це лихо, ми висловлюємо повагу до мільйонів жертв, які показали величезну силу і мужність. Український народ подолав жах великого голоду і продовжує будувати вільну і демократичну країну", - вважає американський президент.

"Пам'ять про жертв рукотворної катастрофи Голодомор дає нам можливість замислитися над долею всіх тих, хто постраждав від наслідків екстремізму і тиранії у всьому світі, - пише американський президент. - Ми сподіваємось, що пам'ять про Голодомор допоможе запобігти таким трагедіям у майбутньому".


Джерело: http://www.whitehouse.gov

Нагадаємо, у 1933 році в Україні через Голодомор загинуло 940 тис. працездатного населення (віком від 15 до 60 років), 262 тис. осіб літнього віку і 800 тис. дітей.

В Україні цього року День пам'яті жертв голодоморів припадає на 28 листопада.

Відповіді

 • 2009.11.16 | Hadjibei

  Що за арифметика?

  Звідки взяті оті цифри внизу повідомлення?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.16 | Хвізик

   не переймайтеся. Просто повідомлення писалося співробітником ФСБCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua