МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Микола Пшевлоцький: я покинув Держкомзем Львівщини

11/25/2009 | presskun

Днями ЦВК видала посвідчення довіреної особи кандидата в Президенти Віктора Ющенка заступнику Голови КУН, Голові ЛОО КУН Миколі Пшевлоцькому.

Про вплив нового статусу на найближчу діяльність Миколи Івановича, про ситуацію ринку землі до президентської виборчої кампанії та після неї ми говорили із фахівцем та політиком Миколою Пшевлоцьким.

Миколо Івановичу, в першу чергу хочу привітати із набуттям нового статусу, адже відомо, що Віктор Ющенко покликав Вас бути його довіреною особою під час виборів Президента 2010...

Щиро вдячний. Так, справді, кілька тижнів тому я прийняв пропозицію працювати довіреною особою Віктора Ющенка.

Миколо Івановичу, але співвідношення державного службовця такого високого рангу не можливе із обов'язками довіреної особи...

Аякже, згідно із законом "Про вибори Президента" та постановою ЦВК, довірена особа кандидата в Президенти не може обіймати будь-яку посаду рядового чи керівного рівня на державній службі. Тому моє звільнення із посади начальника головного управління Держкомзему у Львівській області є свідомим та спричинене майбутньою громадського діяльністю на користь Віктора Ющенка. Це моя чітка позиція як заступника Голови КУН, Голови обласної партійної структури, а також це відображення партійного вибору. Можу сказати, що КУН підтримує політичний вектор Віктора Андрійовича Ющенка. Так, як в Україні є 225 округів, і кожен із кандидатів має право мати у кожному окрузі свою довірену особу людину, яка його представлятиме на цій території, я запрошений представляти інтереси Віктора Ющенка у 122 окрузі (місто Жовква) Львівської області.

Заради громадської роботи Ви пішли із посади, коли?

10 листопада видано наказ про моє звільнення з посади начальника головного управління Держкомзему у Львівській області, звичайно, саме цей наказ - є наслідок моєї особистої заяви на звільнення. Це відбулося за згодою сторін.

Чи плануєте після закінчення виборчої кампанії повернутись на роботу? Та, чи відомо Вам хто буде виконувати обов'язки начальника головного управління Держкомзему у Львівській області на час Вашої відсутності, чи, тепер вже можна казати, на час Вашого звільнення?

Можу сказати, що варіант повернення на ту посаду - можливий. Звичайно, це залежить від результатів виборів також. Та принциповим, окрім того, хто очолює управління по обласних центрах, є ще те, який розвиток буде мати земельний сценарій, коли державу очолить новий Президент. Кінцеве рішення про призначення нового керівника має прийняти центральне керівництво Держкомзему за погодженням з Обласною Держадміністрацією.

Миколо Івановичу, повернувшись до питання виборів, скажіть, а КУН за яку виборчу систему? Чи не варто в Україні ввести змішану виборчу систему, поєднавши в одному відкриті виборчі списки та мажоритарну? Мову веду про вибори до Парламенту.+

Ми пропонуємо запровадити відкриті партійні списки, тобто таку систему при якій кандидат в депутати відповідальний і перед політичною силою, і перед виборцями. А його місце в партійному списку визначатимуть саме виборці, а не партійні боси. На Форумі націоналістичних сил, який вібувся за ініціативи КУН, було прийняте рішення про збір підписів під вимогою змінити виборче законодавство саме в такий спосіб. Пропозиції щодо виборчого законодавства націоналістично-патріотичних сил збігаються із програмовими положеннями Ющенка. Тому, реалізація їх, знову ж залежить від нашого вибору.

На Вашу думку, а президентські вибори вирішать питання економічної кризи в Україні?

Питання вирішать конкретні дії при наявності програми виходу із соціально-економічної кризи. А це - рішучий перехід від політики соціального популізму до політики національного прагматизму; забезпечення енергетичної безпеки держави шляхом впровадження енергозберігаючих технологій, збільшення власного видобування газу та нафти і застосування альтернативних джерел енергії; розвиток середнього і дрібного підприємництва, що забезпечить формування середнього класу; підтримка інноваційних науковомістких, енерго- та матеріалоощадних технологій; відродження українського села шляхом цільового інвестування аграрного сектору економіки; запровадження прозорого і відкритого ринку землі з унеможливленням спекулятивних явищ на вторинному ринку, зокрема, запровадження права першого покупця з боку держави (муніципальної влади) та інвестиційних зобов’язань з боку користувачів землі.

Тоді, які ваші "земельні" прогнози після виборів Президента ?
Якщо Президентом України стане Віктор Ющенко, ситуація з цінами на земельному ринку стабілізується. Сьогодні амплітуда цін на землю на Львівщині дуже велика: від 15-20 грн за кв м на найменш привабливих та перспективних територіях до кількох тисяч гривень (Львів, рекреаційні зони, ділянки, близькі до основних магістральних доріг). Зазначу, що цінова планка зупинилась через кризу. З початку кризи ціни на землю на вторинному ринку впали в кілька разів, у першу чергу, на землі не сільськогосподарського призначення та землі сільськогосподарського призначення, для яких дозволено змінювати цільове призначення. Наголошую, що в Україні використання землі потребує вдосконалення законодавчого регулювання та чіткого регламентування, а, окрім того, в державі потрібно сформувати ефективний ринок землі, адже зараз присутні тільки його окремі елементи. Реально ця сфера не має впливу на розвиток легальної економіки , оскільки великий відсоток цього ринку залишається в тіні. Політика в цій галузі має бути гнучкою, але послідовною.

Наступне питання. Які політичні сили у Львівській області бачите своїми конкурентами?

Праві сили є нашими союзниками, а не конкурентами. Ми бачимо своїм завданням зміну формату стосунків між ними. Не поборювання, а взаємодія.

Які пропозиції до Народної Конституції Віктора Ющенка вніс Микола Пшевлоцький, як представник націоналістичного кола виборців?

Вдосконалення конституційних засад української держави можливе за умови чіткого розподілу владних повноважень відповідно до устрою президентсько-парламентської форми правління, через зміцнення системи місцевого самоврядування шляхом розширення повноважень щодо формування органів виконавчої влади та бюджету, збалансування загальнодержавних і регіональних інтересів через створення в областях державних адміністрацій, відповідальних за реалізацію державної політики, використання коштів державного бюджету, загальнодержавних програм і заходів. Це механізми через які Конституція набуде «здорового» стану та вигляду.

Та тлі політичної та економічної кризи, на тлі виборчої кампанії стають сумнівними показники рейтингів політичних партій. Що скажете про рейтинги представників націоналістично-патріотичних сил?

До прикладу, рейтинг КУНу зростає. Збільшуються показники НУ-НС. Є партії, які більш, або і тільки активно діють в площині власної розкрутки, будують свій імідж методами популізму. Рейтинги таких партій мають тимчасовий характер. Що стосується об’єктивного зростання рейтингів політичних сил, які репрезентують праві націоналістичні погляди, представляючи позицію Президента, то це, власне, наслідок того, що з боку суспільства є розуміння, що неможливо збудувати успішну державу без державотворчого стержня, без національної ідеї. Тішусь, що громадськість рухається у цьому напрямку, розуміючи, що українською державою повинен керувати український президент, а не людина, яка легко піддається маніпуляціям, до прикладу, тим, які підкидає нам сусідня Росія.

Зараз навколо Вашої персони, у медіа просторі точаться ще інші новини. Нещадавно Вас відмітили однією із найвищих європейських нагород. Номінаційний комітет Європейської Бізнес Асамблеї у м. Оксфорді, що у Великобританії відзначив Вас міжнародною нагородою "Об`єднана Європа". Наскільки відомо мені, Ви її заслужили, згідно тексту у нагородному листі, за професійну діяльність та особистий внесок у розвиток інтеграційних процесів як керівник Головного управління Держкомзему у Львівській області. Розкажіть про це, адже вже незадовго - в грудні цього року під час церемонії "European Awards Ceremony", що проходитиме у Австрії відбудеться і саме нагородження.

Так, про це я також дізнався із преси, для мене це повна несподіванка. отримав Запрошення отримав вже пізніше. Очевидно за такою оцінкою стоїть той політичний курс, який ми спільно утверджуємо.

Який Ваш сценарій дій, як безпосередньо довіреної особи Віктора Ющенка? На чому буде зроблений акцент у роботі?

Сценарій моїх дій обумовлений чіткою позицією та вірою в те, що Президентом України повинен бути Віктор Андрійович. Тому, звичайно, акцент роблю на агітаційній роботі, від людини - до людини, від дверей – до дверей.

Миколо Івановичу, я дякую Вам за щиру розмову. Бажаю Вам натхнення до роботи, міцного здоров'я та успіхів на кожний день.

Розмову записала Наталія Улинець


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua