МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська культура і світ: як подолати комунікаційний розрив?

11/25/2009 | redaktor-litakcent
24 листопада в УНІАН відбулася прес-конференція «Українська культура і світ: як подолати комунікаційний розрив?» за участю дипломата Юрія Кочубея, журналіста Юрія Макарова, головного редактора інтернет-видання «Літакцент» Володимира Панченка, поета Остапа Сливинського та перекладача Петра Таращука.

Вони оприлюднили відкритий лист представників інтелігенції до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, в якому йдеться про нагальну потребу налагодження культурних комунікацій України зі світом.

Майбутнє України, наголошується в листі, вирішуватиметься в сфері культури. Кожна нація, яка хоче бути впізнаваною і привабливою, має інформувати світ про свою культуру, інакше вона ризикує перетворитися в «чорну діру». Тим часом, реальність така, що культурні й інтелектуальні надбання українців залишаються майже невідомими для світової спільноти. За словами Юрія Кочубея, на Заході про українців згадують найчастіше або з приводу якого-небудь чергового пограбування, або колаборації в часи Другої світової. У нашій країні бракує перекладів українською мовою кращих праць зарубіжних авторів у галузі гуманітаристики, творів світової літератури та перекладів творів українських авторів зарубіжними мовами.

Невідкладним завданням держави автори звернення вважають відкриття і належну підтримку українських культурних центрів за кордоном, а також сприяння перекладацьким програмам. Ідеться, зокрема, про державні програми перекладів зарубіжної літератури, започаткування стипендійних програм для іноземних перекладачів, заснування премій за кращі переклади українською мовою, промоцію українських авторів за кордоном тощо. Автори звернення переконані, що державна політика, спрямована на забезпечення зв’язків української культури зі світом, на поліпшення перекладацької справи, не повинна бути заручницею старих підходів і неефективних структур.

Серед тих, хто підписав відкритого листа, – В’ячеслав Брюховецький, Василь Герасим’юк, Юрій Кочубей, Юрій Макаров, Іван Малкович, Юрій Микитенко, Юлія Олійник, Володимир Панченко, Микола Сулима, Тарас Федюк, Юрій Щербак.

Received by mail.maidanua.org (envelope-from redaktor@litakcent.com) Wed, 25 Nov 2009 11:16:50 -0500


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua