МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кампанія Новий Громадянин стартувала!

11/26/2009 | Майдан-ІНФОРМ

25 листопада в Києві стартувала Громадська кампанія Новий Громадянин. Це — політично незаангажована громадська ініціатива, метою якої є посилення впливу людей, громадян, на суспільні й політичні процеси в Україні. Учасниками кампанії є більше 20 НЕЗАЛЕЖНИХ громадських організацій, які захищають права людини, відстоюють свободу слова, моніторять вибори, вирішують проблеми місцевого самоврядування, дбають про довкілля та здоров’я, допомагають молоді.

Завдання кампанії — розробити нові механізми громадського впливу, контролю та тиску на політикум.

Кампанія передбачає координацію діяльності громадських ініціатив, інформаційну підтримку, моніторинг виборчої кампанії та виборів, посилене інформування суспільства та ЗМІ, публічний тиск для вирішення актуальних суспільних проблем.

На відкритті кампанії Ганна Голубовська-Онісімова, Президент ВЕГО «МАМА-86» та одна з ініціаторів кампанії, так висловила очікування однодумців:

«Ми сподіваємося, що завдяки нам медійний простір наповниться змістовними дискусіями про долю України й вирішальну роль громадян у виборі її майбутнього.

Для екологічних громадських організацій важливо, щоб якнайшвидше були вирішені найбільш нагальні екологічні проблеми. В рік на одного українця припадає більше як 130 кг хімічних викидів, в країні накопичено мільйони тонн токсичних відходів, з яких 40 тисяч тон — непридатні пестициди, що часто знаходяться просто неба. А ще більшу тривогу викликає стан водних ресурсів: Україна належить до найменш забезпечених водними ресурсами країн Європи. Водночас, витрати свіжої води на одиницю продукції в Україні перевищують аналогічні показники країн ЄС від трьох до п’яти разів. Поглиблюється екологічна криза, яка робить значний внесок в те, що тривалість життя українців найкоротша з усіх народів Європи. Проте, ми поки що не почули від жодного кандидата, що він-вона-воно збирається надати пріоритет екологічній політиці та її нагальним заходам, впровадити профілактичну медицину і ввести екологічну освіту для сталого розвитку як обов’язковий предмет всіх ступенів навчання.

Отже, ми очікуємо, що внаслідок аналізу програм кандидатів у Президенти, зокрема щодо охорони довкілля й сталого розвитку, а також оприлюднення цих результатів, ми допоможемо зрозуміти громадянам, хто з кандидатів дійсно піклується про Україну і спроможний взяти на себе відповідальність. Ми пред’явимо НАШУ дорожню карту з конкретними вимогами нагальних дій щодо широко спектру суспільно-політичних питань. До неї увійдуть законодавчі механізми обмеження влади суспільством. Ті політики, які не бажають служити інтересам громадян і країни, не повинні отримувати від нас владу.

Нові громадяни встановлять нові правила гри разом!»

Докладніше про нову ініціативу, її учасників та діяльність можна дізнатися на сайті http://newcitizen.org.ua

Фоторепортаж про подію дивіться у нашій галереї.

 

25.11.2009 -- "МАМА-86"

Відповіді

  • 2009.11.26 | Юрій Шеляженко

    В 2004 році я б вирішив, що це кампанія на підтримку Януковича.

    Найбільш сумно у ініціативах вітчизняних NGO те, що кожен сплеск активності починається з однаково беззмістовних стартапів, розмов про одні й ті ж цінності, а досягнення в результаті мінімальні. Таке враження, що процес важливіший за результат...
  • 2009.11.26 | Микола Гудкович

    «Білий бив чорного в вухо»

    «Разом розтопчемо чорну потвору!»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua