МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Політологи Томенко і Гриценко про досягнення Кучми. (л)

11/26/2009 | yes
Як добре, що архіви не горять.
http://www.pravda.com.ua/news/2000/11/14/15537.htm

Призначення Ющенка прем'єром - одне з нечисленних досягнень Кучми за рік останнього президентства
14.11.2000 18:58 ___ УП

Політолог Микола Томенко висловив думку, що "лінією водорозділу" в оцінці "новизни" президента Кучми є його "орієнтація не на фінансово-політичні (олігархічні), а на публічні структури влади".

Те, що президент запропонував на посаду прем'єр-міністра Віктора Ющенка і максимально підтримував дії уряду, свідчить на користь вибору Кучмою не олігархічних, а політичних структур, вважає політолог.

Іншим позитивним результатом діяльності президента за минулий з моменту виборів рік політолог назвав чітку позицію Кучми відносно неприпустимості реалізації російського сценарія передачі влади в Україні. "Те, що в Україні не з'явиться у політичному лексиконі слово "спадкоємець" на посаду президента, і наступні парламентські і президентські вибори будуть проходити демократично та цивілізовано - надзвичайно важливо в контексті дискусії про недемократичність попередніх парламентських і президентських виборів або референдуму", - підкреслив він.Ім'я президента України Леоніда Кучми може міцно увійти до історії, якщо за останні три роки йому вдасться закласти основи ринкової економіки і демократичного цивільного суспільства, однак громадяни країни навряд чи будуть згадувати його у зв'язку з референдумом і імплементацією його рішень.

Таку думку висловив президент Українського центра економічних і політичних досліджень ім. Олександра Разумкова Анатолій Гриценко, аналізуючи рік від дня президентських виборів.

"Одним з важливих кроків нового президента є призначення на посаду прем'єр-міністра України Віктора Ющенка і активна підтримка його зусиль протягом перших місяців роботи уряду", - сказав Гриценко. При цьому він підкреслив, що до кінця нинішнього року вже очевидні "паростки стабільності, які необхідно закріпити у 2001 році, і вийти на стійке економічне зростання".

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua