МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Арсенал" на брухт

11/27/2009 | Майдан-ІНФОРМ
У столиці ліквідували завод національного значення. Без роботи залишилися більше 2500 людей

Від учорашнього дня відомий завод «Арсенал», який колись працював на оборонну промисловість, юридично припинив своє 245–річне існування — його оголосили банкрутом. Співробітники стверджують, що ліквідація була спланована в інтересах окремих осіб, які хочуть заволодіти територією підприємства — 27 гектарами землі у центрі столиці. Тож попри те, що Державного підприємства «Арсенал» юридично вже не існує, за нього продовжують боротися.

Як розповіла «УМ» голова профспілкового комітету підприємства Олена Сміла, курс на закриття завод узяв ще в 1994 році з приходом директора Ігоря Волощука. «Думаю, ви розумієте, з якою метою можна поставити керувати заводом юриста», — натякнула пані Сміла. За її словами, новопризначений керівник робив усе, щоб знищити завод: припинилися державні замовлення, один за одним стали закриватися цехи. Наразі завод працює лише на десять відсотків своєї потужності, половина людей просто сидить вдома та отримує 2/3 зарплатні. Донедавна існувала заборгованість із зарплати за 3,5 місяця. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів від 10 квітня 2009 року, Держпідприємство реорганізується шляхом приєднання його до комунального підприємства спеціального приладобудування «Арсенал». За іронією, організація, до якої приєднують завод, колись була підрозділом самого заводу. Тут розробляли нові технології, які надалі впроваджували у виробництво на самому заводі. У 1991 році конструкторське бюро стало окремим підприємством. «Це все одно, що пришити пальто до ґудзика, — продовжує Олена Сміла. — Адже треба було приєднати більш як тридцять виробничих корпусів до підприємтва, що поміщалося усього в кількох кімнатках».

Під час реорганізації без роботи залишаться і тисячі людей. Незаконний, на думку Олени Сміли, наказ про скорочення працівників підписала комісія Національного космічного агентства України. Підприємство зняли з державного реєстру. Генпрокуратура, однак, встановила, що наказ був незаконним, тому в останній момент відкликала свій позов. Крапку у справі довкола заводу поставив Господарський суд Києва, який 28 липня цього року своїм рішенням відкрив провадження у справі про банкрутство ДП «Завод «Арсенал». Сьогодні заводу вже не існує, але колишні працівники мають намір най­ближчим часом розпочати масові акції непокори. Профком збирається через суд оскаржити рішення про ліквідацію підприємства. Головний технолог КП «Центральне конструкторське бюро «Арсенал» Іван Моспан, котрий ще недавно був головним інженером заводу, каже «УМ»: «Юридичної особи вже немає, ми тепер — КП «Центральне конструкторське бюро «Арсенал». Законно чи незаконно — можна оскаржувати, але ми повинні працювати в тих умовах, в яких працюємо».
Ярина ГОРОДИСЬКА,
Андрій КОТИГОРОШКО


ДОВІДКА «УМ»

Завод «Арсенал» заснований у 1764 році як «зброєві майстерні». У XVIII—XIX сторіччях тут виготовляли та ремонтували різні види зброї. З 1917 року на заводі також починають виготовляти і цивільну продукцію — сільськогосподарське обладнання, інструменти. З 1946 року завод «Арсенал» почав виготовляти фотоапарати та іншу оптичну продукцію. Зокрема, оптико–електронні прилади як військового, так і цивільного призначення. «Арсенал» забезпечував оптико–електронними системами орієнтування радянські космічні старти. Окрім того, на заводі виготовляли тренажери для імітації керування космічним кораблем на Землі. З конвеєра заводу у 1949 році зійшла перша масова фотокамера «Київ–2». Фотоапарати заводу літали в космос, де ними велася зйомка навіть у відкритому космосі.

Завод розробив та виготовив оптичні системи націлення для літаків типу МіГ–29 і Су–27. В останні роки «Арсенал» виготовляє дорожні світлофори, лічильники, банківську та медичну техніку тощо.

http://umoloda.kiev.ua/number/1543/116/54330/

sean

Відповіді

 • 2009.11.27 | Koala

  Продавши землю в тому місці можна було 2 таких заводи збудувати

 • 2009.11.27 | Убітий Єнот

  Re: "Арсенал" на брухт

  Його час закiнчився
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.11.27 | Мартинюк

   Нищення Арсеналу така сама дикість як і нищення музею..

   Не буду вже казати про наукові інститути - їх понищено безліч.
   Арсенал унікальна хай-тек корпорація, декі з виробів якої , нажаль переважно військові, до цьогог часу є унікальними і неперевершеними у світі.
   Арсенал знищують і Україна повинна знати імена цих "героїв" - це Тимошенко і колишній комсомольський ідеолог Зінченко, якого "посадили" очлювати Комічне агентсво, а вірніше похоронне бюро українскої космічної галузі.
   Тимошенко відновила всі жахи ранніх 90 - аж до свідомого і цілеспрямованого нищення науков-промислового потенціалу України.

   Тимошенко в парі з Януковичем розікрали мільярди на нібито підтримку авіабудівної промисловсті Українги з єдиним результатом - нарешті добудували початий багато років тому 1 (один) літак для Лівії. А чи справді добудували ? А чи відправили?. А чи він літає?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua